Kdy na kontrolu s kyčlemi?

hajanek
30. pro 2007

Prosím o radu, nemůžu to nikde najít. Malá má teď 6 a půl týdne, na kontrole u doktorky jsme byli v pěti týdnech a nic nám o kyčlích neříkala, na další kontrolu jdeme až 20.1. a já nevím, jestli mám jít s malou sama na kontrolu k ortopedovi nebo nás tam pošle doktorka. Někde jsem četla, že se chodí v 6 týdnech a někde zase píšou, že až ve 3 měsících. Nerada bych něco zameškala, předem děkuji.

jitka83
5. led 2008

Ahoj sonije, tak to přesně nevím, jestli to až takhle vadí, když jadýrka nejsou vyvinutý. My je taky nemáme vyvinutý, ale nic mi nikdo neříkal. Jako že nesmí malej nic dělat. Tak to prostě neřeším. Chodíme i na neurologii s tím, že měl proleženou hlavičku na levou stranu a tak i používá levou ručičku o trošku víc. A tam mi dr. řekla, že ho mám usměrňovat a nesmí se mi plazit. A co prcek udělal? Do týdne se mi začal plazit. A co s ním teď mám jako dělat? Držet ho násilím? Takže jestli se ti už chce Adámek stavět, tak mu v tom moc nebraň. Vždyť co on nastojí. Ještě to přeci neni tak dlouhý stání, aby se mu ty kyčličky zmařili. To je ale jen můj názor. Záleží na tobě, jak se k tomu postavíš. Pa 😉

petra.vavra
5. led 2008

tanja61: kočko obrať se na www.ulekare.cz je to novy server v Čechách, kde zadáš dotaz a vždy ti na něj odpovídá doktor odborník, někdy se stane, že odpověď trvá pár dní, ale je tam opravdu zaručeno, že odpovídá odborník na ten určitý problém, napsala bych tam, jak to v UK je a co si myslí, případně co on by doporučoval na co se alespoň zaměřit a jestli je třeba nějaké cvičení, které pomáhá rozvoji těch kyčliček a zda až přijedeš dom dojít alespoň pro klid v duši na UTZ. Myslím, že na 5 měsících už široké balení asi ne, nám ho doporučili ihned při propouštění z porodnice a většinou se tu sundavá, pokud je vše ok, kolem 3 měsíce, kdy je většinou poslední kontrola. Vím, jak je to se zdravotnictvím v UK, moje sestra tam 2 roky žila. Jinak, jak píše katuska01, určitě v UK nejsou jiné děti, ale balení na široko má určitě svůj význam, jinak by tolik doktorů nedoporučovalo tuhle odvěkou metodu jako první záchranu při problému. My ten problém máme, sice malý, ale máme a já doufám, že pečlivé balení na široko nám ho odstraní a nebudu muset berušku trápit blbou dečkou či snad ještě horšími pomůckami, které se při této léčbě používají. tanja držím palce a klidně napiš na tu webovku, mám to vyzkoušené 🙂, právě kvůli nožičkám 😀

tanja61
6. led 2008

dakujem petra skusim tam napisat dakujem 🙂 😉

lenka1smejka
3. led 2010

Nas poslali na kontrolu v 6tich tyzdnoch tam lekar povedal,ze mame balit na siroko v noci.Potom bola kontrola v 3mesiacoch a povedal,ze uz nemusim balit,ale dal nam 3tiu kontrolu v 11mesiacoch:..Boli ste u lekara na 3kontrolach aj ked povedal,ze je vsetko ok?Ako som si teraz citala tuto stranku,tak vsetci boli 2x

micha3
3. led 2010

Ahoj Lenka,
My jsme byli na 3 kontrolách, i když vše bylo o.k a na široko jsme nebalili🙂

lenka1smejka
3. led 2010

micha-A uz na druhej kontrole povedal,ze je vsetko ok?Potom naco vas tam poslal aj na 3?

shaula
3. led 2010

Lenka - my jsme taky byli 3x (tuším, že naposledy v půl roce, ale už nevím přesně). Na druhé kontrole doktorka říkala, že to vypadá dobře a už by nás i mohla propustit, ale jestli prý mi to nevadí, tak by nás ještě ráda viděla ještě jednou, než nás nadobro propustí. Čistě pro jistotu. Takže máš holt pečlivého lékaře, a to je jen dobře, u holčiček se ty kyčle obzvlášť hlídají.

micha3
3. led 2010

lenka-ano, u nás bylo vše v pořádku od začátku, jak psala Lenka, myslím že jsme na poslední kontrole byli asi v sedmém měsíci.

segricka
3. led 2010

tiež na 3, ale na poslednej v 3. mesiaci.
tie kĺbiky sa ešte po pôrode vyvíjajú, takže je možné, že na druhej kontrole boli vyvinuté primerane veku, ale ešte nie úplne namieste, t.j. potrebujú ešte trochu času "dozrieť". neboj sa, je to bežné a radšej o jednu kontrolu viac, akoby niečo zanedbali 😉

nikollette
4. led 2010

My sme mali dve kontroly...
Prvá okolo 5-6týždna...
a druhá okolo 3mesiaca...

A bolo to ok... takže odvtedy netrebalo na kontroly, ani baliť na široko...

zuzankast.
4. led 2010

my byly na třech KO. dávala jsem dvě plenky ve dne v noci.. Ta poslední byla asi ve třetím měsíci

evena
4. led 2010

Ahoj. Malou kontroloval ortoped 2. den po narození v nemocnici a jsem za to moc ráda, protože se zavčas podchytilo že nemá kyčle dovyvinuté. Nosila 3 měsíce látkový postrojek ve kterém se nemohla hýbat a jen ležela, smutnej pohled ☹ Čím později na to příjdou tím dýl pak nosí dítě na sobě nějakou příšernost co mu brání v pohybu.

k.ate
4. led 2010

nás si na jednu pozval ortoped přímo z porodnice kolem 8. týdne a další máme 16. února, to malýmu bude 5 měsíců 😕

misellll
4. led 2010

uplně první prohlídku dělají v porodnici,pak dostaneš v porodnici papír s kterým půjdeš s prcekem v 6 týdnech a pak se chodí ve třech měsích,pokud bude vše ok už si Vás znovu nepozvou 😉