Kdy na kontrolu s kyčlemi?

hajanek
30. pro 2007

Prosím o radu, nemůžu to nikde najít. Malá má teď 6 a půl týdne, na kontrole u doktorky jsme byli v pěti týdnech a nic nám o kyčlích neříkala, na další kontrolu jdeme až 20.1. a já nevím, jestli mám jít s malou sama na kontrolu k ortopedovi nebo nás tam pošle doktorka. Někde jsem četla, že se chodí v 6 týdnech a někde zase píšou, že až ve 3 měsících. Nerada bych něco zameškala, předem děkuji.

lendy1
30. pro 2007

hajanek, 1.prohlídka kyčlí je v 6 týdnech, nás tam mudr. neposílala-došla jsem si tam sama-jen mi to mudr. připomněla 😀
ve 3.měsících je kontrola a pokud je vše v pořádku, tak už tam pak nemusíte.
Při odchodu z porodnice bys měla dostat papír kvůli kyčlím, tam jsou ty prohlídky rozepsané.

hajanek
autor
30. pro 2007

Děkuji za radu, já žádný papír nedostala, jen mi řekli, že má kyčle v pořádku, tak se poohlídnu po nějakým doktorovi a zajdu tam co nejdřív.

marrha
30. pro 2007

hajanek..
nám Mudr.říkala mezi 4-6 týdnem,ale napsala mi žádanku na vyšetření..bez ní by nás tady nevzali 😉

a na další kontroly se chodí podle toho jestli jsou kyčliky v pořádku nebo ne 😉

dlinduska
30. pro 2007

my taky byli v 6tydnech a pak ve 3 mesicich. jinak nas tam poslali primo z porodnice kde luci kontrolovali kycle poprve. pediatricka se o to vubec nestarala🙂) pak jsem ji samo rekla vysledek kontrol.

iza
30. pro 2007

hajanek - první kontrola by měla proběhnout do 6ti týdnů,mudra ti měla napsat žádanku k ortopedovi..na další kontrolu si tě pak ortopegd pozve ve 3tím měsíci(vždy..i když jsou kyčle ok)..pak až třeba za 2měsíce

majka07
30. pro 2007

první kontrola jak píšou holky v 6 ti týdnech, mudr ti musí napsat žádanku a pak už si tě ortoped pozve sám. My na druhou šli ve 3 měsícíchi a jelikož už jsme měli všechno vpořádku, tak už si nás pak nezval.

ocicka
30. pro 2007

Ahoj my jsme absolvovali kontrolu ve stejnych terminech, ale pravda je, ze jsme Z Prahy, ale pochazim z Hradce a kdyz jsem chtela puvodne jit na kontrolu tam, tak v Hradci se chodi poprve na kontrolu az ve 3. mesicich..

gabca1
30. pro 2007

my jsme měli prní kontrolu v 6ti týdnech a lísteček s datumem a časem kdy se máme dostavit jsem obdržela již v porodnici. A na kontrolách nám vždy písnou na papírek kdy je další kontrola. Jinak podle mě můžeš nakontrolu jít kdykoliv a na kartičku pojišťovny Ti jí vyšetří. Po mě taky chtěli jen kartičku nic víc. Nevím ve třech měsících mi to přijde dost pozdě, nám jsou 2 měsíce a už máme abdukční peřinku a ve 3. měsíci jdeme na kontrolu co bude dál, myslím, že čím dřív tím líp...

bramburka
30. pro 2007

hwlw, to je divný, my měli kontrolu (a je to napsané i v orinaci) - ve 3. týdnech, 6. týdnech, 3. měsících, 6ti měsících

sokolka
30. pro 2007

My jsme dostali v porodnici papír, na kterým bylo napsáno kam máme jít a i nám tam zapisovali jaký ty kyčle má a kdy máme přijít znovu. Poprvé jsme měli jít ve 3 nebo 4 týdnech. Byli jsme ve 4 týdnech. Pak jsme šli 8 týdnech, a pak ve 3 měsících a to jsme byli naposledy, protože to měl dobrý.. 😀 Jinak na první prohlídce jsme stejně dostali preventivně 2 pleny na široko i když to měl v pořádku. Tady to asi dávají všem. 😀

berdicek
30. pro 2007

Nam take v porodnici rekli, ze na kycle mame jit ve 3 tydnech, takze nam detska napsala zadanku a sli jsme. Protoze bylo vse v poradku, tak jsme meli prijit na kontrolu za dva mesice, sli jsme ale az ve 4 mesicich, protoze bylo vse v poradku, jaderka vyvinuta, na kontrolu uz nemusime.

paolin
30. pro 2007

nam taky dali instrukce v porodnici pri prvni kontrole nozicek. sli jsme v 6ti tydnech. pak ve 3 mesicich....a pak jeste, pac jadyrka porad nebyla vyvinuta.

ulicnice
30. pro 2007

U nás dělají první vyšetření kyčliček už v porodnici. Nám tam hned doporučili abdukční balení. a pak jsme šli na další v 6 týdnech, to už k Dr. kterého jsme si zvolili.

petra.vavra
30. pro 2007

Ahoj nám doporučili v porodnici, abychom si zašli na kontrolu kyčlí hned v 14 dnech, pak v 6-ti nedělí a nakonec na třech měsících. Myslím, že čím dřív, tím líp, protože když se objeví nějaký problém, řeší se to ihned od malička a je to mnohem lepší, než v třech měsících. Taky nám říkali v porodnici, že kyčle se mají dnes vyšetřovat při propuštění z porodnice. Takže z návštěvu orotpeda bych neodkládala. A taky dnes už většinou nemusí být žádanka, ale měli by vzít mimi všude.

binki
31. pro 2007

Nám to udělali hned v porodnici, teď v šesti týdnech a pak jdeme ještě naposledy v březnu, takže asi ve třech měsících.

trixi
31. pro 2007

Nas lekarka odmietla poslat po siestich tyzdnoch na kontrolu. Ked som sa dozadovala aby nas tam poslala, tak odmietla s tym, ze pokial maleho budem balit na siroko tak netreba a vraj to staci az v styroch mesiacoch. Tak ideme cca za tyzden. Vraj sa ani nemam skor objednavat, ze nas lekar nevezme. O nasej doktorke si uz myslim svoje, hoci je vraj najlepsia v meste. Uz o tom velmi silno pochybujem.

vierkaaaa
31. pro 2007

na kontrolu sa chodí v 6 tt a potom keď ma bábo 3 mesiace....volakedy sa chodilo v 4 mesiaci a to preto, lebo sa robil rengen, teraz sa vyšetrenie robí ultrazvukom... 🙂

vivian
31. pro 2007

Já jsem byla s malou na otropedii ve 3. týdnu. Z porodnice jsme nedostali nic, tam ji snad ani nekontrolovali, protože malá má dysplazii obou kloubů a v porodnici na to nikdo nepřišel, tak nevím... Když u nás byl poprvé pediatr (doma, když jsme přišly z porodnice), tak nám dal poukaz a že si tam máme zajít, tak jsme tam šli už ve 2. týdnu, ale malá ještě nebyla nahlášená u pojišťovny, tak jsme museli jít až o týden později... Nikdo nám neříkal, že by se mělo jít v nějakém konkrétním týdnu, ani pediatr, ani ortoped. No ale asi raději dřív než později. Malá hned nafasovala řemínky, protože má ty kyčle opravdu špatné, takže se s léčbou aspoň začalo co nejdřív...

zdenik123
31. pro 2007

Nám udělali vyšetření hned v porodnici...teď jdu po 6.týdnech...a pak nevím, papír nám vypisovala dětská doktorka 😉

kristi
31. pro 2007

prvni byla v porodnici, pak po 6 tydnech a pak jeste jednou asi v 5 mesicich

cazadora
1. led 2008

tak my měli první v porodnici, tam jsme dostali lísteček s termínem na další v 6týdnech a tam zase na další ted ve třech měsících dál zatím nevim jak to je ale zvou si nás sami tak se o to nestarám je divný že jinde to je jinak 😲

berynka
1. led 2008

Ahoj,
my byly na kyčlích ve 3 týdnech. Všechno bylo OK, tak jsme se měly přijít ukázat jen ve 2 měsících a pak už ne.

tanja61
3. led 2008

ahoj tak to mate dobre,tu v UK sme este na takejto kontrole neboli a malicky ma 5mesiacov viem ze na slovensku sa robia kontroly ale tu nie tu dokonca nebalia ani na siroko ☹

petra.vavra
4. led 2008

tanja 61, musím říct, že tohle mě na UK dost děsí a ono to v jiných státech není jinak, že na to kašlou. Takto ohromné kontroly se dělají jen u nás a myslím, že je to jedině dobře. A to si neustále všichni stěžují na zdravotnictví, ale mohu posoudit se zahraničím a takový komfort ve zdravotnictví jako máme u nás, není široko daleko. Zajímalo by mě co děláš, když tedy nechodíte na UTZ s kyčlemi??Máš možnost si zaletět domů nebo to necháváš náhodě??

jitka83
4. led 2008

Ahoj, tak tady chodíme v šesti týdnech, ve třech měsících a pokud nejsou ještě jadýrky vyvinutý, tak se chodí v půl roce. A to nám vždy dává papír doktorka.

sonije
4. led 2008

Ahoj a nevíte, jak je to s nevyvinutými jadýrky? My měli všechno v pořádku a najednou v pátym měsíci mi řekl, že nemáme jadýrka.. Ale žádný opatření prý nejsou třeba. Jenže teď mi tchyně řekla, že by neměl stoupat, aby se mu to nezbortilo.. Adámkovi je sice pět a půl, ale už tak jako péruje do stoje, tak se bojím, aby se mu něco nestalo..

tanja61
4. led 2008

petra.vavra:ahoj nie zatial som nemala sancu ist domov a najskor mozno az niekedy v marci tak neviem co s tym robit....tu v UK nerobia ziadne ultrazvuky pozru nozky a povedia dobre,ano mas pravdu ze niekedy som nadavala na nase zdravotnictvo ale kto si vyskusa zit inde pochopi ake nase zdravotnictvo je dobre....niekedy som drobceka balila na siroko hlavne na noc,ale pocula som vela nazorov ze teraz sa uz nebali na siroko a tak, vela mojich znamych svoje deti nebalili na siroko....a ty si co myslis?mala by som dalej balit malickeho na siroko?ma 5mesiacov.... 🙂 myslite ze sa da nejak rozpoznat ked nozky respektive klby niesu v poriadku?

trixi
4. led 2008

tanja, ja patrim k odporcom balenia na siroko, pokial su klbiky v poriadku. Precestovala som kusisko sveta a len v krajinach byvaleho vychodneho bloku sa stale bali na siroko. Mam sestru, ktora zije v zahranici, nebalila maleho na siroko a vsetky nase kamaratky, ktore su rozlezene po svete nebalili na siroko. Ja som rodila v CR vo fakultnej nemocnici a tam nam urobili sono klbikov a v prepustacej sprave sme mali napisane balit volne. Pytala som sa tam lekarov a povedali mi, ze pokial su klbiky v poriadku netreba balit na siroko. A ani som nebalila, hoci nasa doktorka na tom trvala. Dnes sme boli na kontrole po 4 mesiacoch (hoci sa u nas chodi uplne v inych intervaloch) a maly je OK.
A este jedna moja skusenost - ja som sa vraj narodila bez klbovych jadierok a od mala mi nasadili kovove konstrukcie na nohy a tie som musela nosit do dvoch rokov, nieco take ako Forest Gump. Nastastie si to nepamatam, viem to len z rozpravania rodicov a z fotiek.

katuska01
4. led 2008

ahojte ja som s malym bola na kontrole v 4 mesiacoch a to nemal este vyvinute jadierka tak nam povedali ze balit nasiroko do 8-mesiacov a potom zas na kontrolu ani 8-mes. ich nemal vyvinute tak sme boli poslany na ortopediu a tam nam povedal doktor vsetko je v poriadku ze tie jadierka sice este nie su vyvinute ale ze to nevadi a balit uz urcite nemusim.a inak ja tiez nechapem preco v zahranici sa nebali a tu ano,myslite ze su tam ine deticky ako tie nase?

tanja61
5. led 2008

trixi,a ako viem ze klbiky su v poriadku ked sa s nimi chodi na ultrazvuky a aj ked sa zda vsetko ok tak povedia mamickam ze to nieje dobre alebo tak....myslis ze u nas je to len taky vymysel balenia na siroko?no neviem ale asi nejake opodstatnenie to bude mat..moj malicky ma 5mesiacov a na ziadnej kontrole sme zatial neboli....katuska:niesu su tu ine deticky ako tie nase len neviem cim to bude ale oni to co mi berieme za normalne tak pre nich je to zbytocne,o vela veciach ani len nepoculi...ja ked vidim niekedy tie deticky vyjdu z porodnice vonku zima jak v ruskom filme a babatka hole nozicky,najprv som myslela ze tie matky niesu normalne ale zrejme tak otuzuju lebo inak si to neviem vysvetlit,a preto ze u nas to normalne nieje tak tu 40rocny chodia na vozickach a bolia ich klby,....takze asi tak 😒