Kdy po neštovicích je možné jít do bazénu/moře?

petule12
16. kvě 2014

Holky, máte někdo zkušenost za jak dlouho po neštovicích se může jít na plavání do bazénu, případně pak k moři? Děkuji 😉

lukolik
16. kvě 2014

Já se s dovolení přidám, taky mě to zajímá.

gasha
22. kvě 2014

Ahoj holky, do bazénu prý poté, co se vyloupou stroupky (někdo to má po 14 dnech, u nás to vypadá, že to skoro nebude ani po 3 týdnech). K moři určitě později - prý by neměly děti moc na sluníčko a určitě hodně mazat a klobouk 🙂

aviv
28. kvě 2014

My to ted právě řešíme, neštovice a moře koncem června. Já zase slyšela, že mořská voda nevadí, je lepší než chlorovaná v bazénu. Takže voda OK - ted řeším jestli mám na plavání pořídit takový ten overal s UV ochranou, co myslíte ? Je to docela investice, 1350 pro jedno dítě, pokud kopupím dceři, bude chtít i syn, takže pálka. Někdo říkal, že stačí mazat 50kou a prý pokud se udělají fleky, tak ty zas tolik nevadí, do roka zmizí - narozdíl od jizviček, které se sluníčkem nemají nic společného.

petule12
autor
28. kvě 2014

@aviv také jsem na ty overaly koukala, ale je to fakt pálka. Asi budou muset stačit trička a kvalitní krém.

petule12
autor
28. kvě 2014

@aviv mám teda pro holky takové ty trička s UV.

aviv
29. kvě 2014

my jdeme příští týden v úterý na kontrolu tak to proberu s doktorkou. Našla jsem, že pro syna mám koupací triko i overal ( poděděný), jen si nejsem jistá, zda z H&M to bude s UV ochranou, na ty overaly jsem koukala na tento : http://www.skibi.cz/detsky-koupaci-overal-s-uv-... . IU nás totiž AB frčí, tak mám jistotu, že bych to na ni navlíkla. Ale nyní koukám, že v tom obchodě nabízejí jiné i za 500,- tak asi zainvestuju, nejvíc to má krom obličeje právě na trupu, ruce a nohy má v pohodě.

petule12
autor
29. kvě 2014

@aviv tak mi u dr vůbec nebyly. Můžete dát eventuálně vědět, co vám dr na to řekla? Děkuji 🙂

lu777
29. kvě 2014

tak tohle taky řeším.... mladší chodí na kurz plavání a je to 14 dní teď v sobotu kdy má další lekci... měla to teda lehčí, vyloupané stroupky má snad už všechny, ale stejně nevím nakolik to je vhodné, není to úplně zahojené...

na kontrole jsme taky nebyli, ani jeden neměli komplikace, takže k dr. jsme radši ani nešli, abysme tam ještě něco nechytili zbytečně

olusenka
29. kvě 2014

jám mám obě děti čerstvě po neštovicích, dr. řekl že na sluníčko s tím ještě nechodit min. měsíc po vyléčení, mazat krémem s UV filtrem a když jsem říkala, že máme jet na dovolenou, ptal se, doufám, že ne k moři? J8 že ne, že tady v ČR, a on na to, že spousta maminek jezdí teď s dětmi k moři, a že by to ještě min. měsíc po neštovicích vůbec nedoporučoval.

petule12
autor
2. čer 2014

@lu777 tak já jsem prubla plavčo po 3 týdnech a snad OK...

petule12
autor
2. čer 2014

@olusenka hm tak my jedeme k moři teda, zítra budu volat naši dr, tak jsem zvědavá co mi na to řekne.

lu777
2. čer 2014

@petule12 my půjdeme teď taky po 3 týdnech... některé se hojily super a pak pár nic moc, tak jsme radši nešli..

aviv
3. čer 2014

Dnes jsme byli s dcerou u doktorky, je 12. den po neštovicích, má ještě dost strupů, ale jinak je v pohodě, už jsme od víkendu chodili ven, jen ne mezi děti ( na kontrolu jsme šli kvůli tomu, že dcera se osypala když dobírala ATB po spále, kvůli neštovicím bych tam taky nešla ). Na plánovaný odlet k moři 29.6. nenamítala vůbec nic, jen doporučila mazat tou 50, ale jelikož je dcera hodně snědá, tak říkala, že postupně můžeme přejít na nižší faktor. Ona už totiž opálená je, nějak od loňska nestihla vyblednout .-) Podotýkám, že naše dr. je hodně opatrná, občas s tím vnitřně bojuju - např. byla proti tomu, aby dcera chodila do školky v době, když bylo doma půlroční mimino, i s běžnou rýmou by nechávala týden doma apod.
Na sluníčko bychom neměli chodit ještě tak týden, do školky nejdřív 16. 6. ( ale my tam už rozhodně nepůjdeme, jelikož z 25 dětí jich 21 mělo spálu, některé již jedou druhé kolo, u nás to teď hrozně lítá : neštovice a streptokoky ☹
K vodě bychom chtěli jít někdy příští týden, tedy pokud se ohřeje voda v jezeře, do bazénu nechodím, ale nemám pocit, že by to byl problém.

petule12
autor
3. čer 2014

tak jsem mluvila s naší dr a žádný problém s tím, že jedeme k moři. Jen hodně mazat, ale říkala, že to stejně asi trochu vyleze jako bílé flíčky, tak uvidíme. Každopádně nic nenamítala 🙂

petule12
autor
7. črc 2014

tak jen pro info - holky to u moře zvládly bez problémů 😉

aviv
10. črc 2014

my jsme moře zvládli též - dokonce bych řekla, že místa vystavená slunci ( ruce , obličej ) má už úplně čisté a na těle, kde byla důsledně zahalená UV overalem má pořád flíčky 😉 Musím podotknout, že jsme se koupali už 15 den po neštovicích na chalupoě v rybníku a pohoda, takže maminky nemusí mít vůbec strach, že neštovice = zkažené léto 🙂

amandab
2. črc 2016

Ahoj holky, potřebovala bych radu. Jáchymovi včera vyskočili neštovice, ještě mám starší dceru, takže se od něj určitě nakazila, takže čekám, že to dostane do 14 dnů. Od 23.7. máme zaplecené moře, takže se ptám je vůbec reálné , že by jsme mohli odjet, za jak dlouho po prvním objevení se může koupat a na sluníčko? Děkuji za radu.

samaber
2. črc 2016

Kamarádky chlapeček měl neštovice u moře (po příjezdu) pár dnů byl u na pokoji, pak až měl stropky, tak šel k vodě. Proběhlo to rychle

michaela_2
2. črc 2016

@amandab Na sluníčko nebo na pláž bych dítě po planých neštovicích rozhodně nebrala dříve, než do vyloupnutí posledního stroupku 🙂. Průběh se dopředu nedá předpokládat, někdo má lehký, ale některé děcko má několikadenní vysoké horečky, pak je zesláblé a cestování k tomu rozhodně není to pravé ořechové.
Zatím bych ale nepanikařila, my jsme se sestrou měly neštovice v rozmezí roku a půl, takže od sebe jsme se vzájemně tehdy nenakazily 🙂. Syn by se měl stihnout vyléčit do té doby a u dcerky uvidíte...