Kdy srážet horečku u 9 měsíčního kojence?

barley
17. dub 2012

Holky mám dotaz - máme holčičku, devět měsíců, a poslední dva dny má horečky kolem 38 stupňů, nevypadá to, že by to bylo k zoubkům, protože nepláče a není nevrlá, jen "hoří". Jestli to dnes nepoleví, tak jsem rozhodnutá dát jí na noc Nurofenový čípek,ale zas někde píšou, že 38 se srážet nemá, tak nevím, jak na to - jak to děláte vy?

jop
17. dub 2012

@barley ahoj, podle doporučení se má srážet teplota nad 38 (měřeno v zadečku 38,5). Já osobně nižší nebo hraniční teplotu srážím jen tehdy, když vidím, že synovi není dobře, jinak to nechávám být, ať se s tím tělo vypořádá samo.

ffiinnkkaa
17. dub 2012

@barley Dominiček u zoubků taky není nevrlý ani nepláče jen mívá občas ty horečky 🙂
Ale do 38,5 v zadečku fakt nic nedávám.

luthien.k
17. dub 2012

@barley nesrážet, horečka má v imunitních dějích své opodstatněné místo, pokud se horečka sráží léky, tak imunita dostane signál, že má zvolnit - místo boje - a to není dobře. Mě osobně by rozhodila teplota nad 40 st., do té doby už teplotu nestrážím léky, možná je například vlažná koupel nebo homeopatika.

minnie77
18. dub 2012

Tak já srážím teplotu nad 38,5 nurofenem, jelikož je na sražení horečky opravdu nejúčinnější. Jinak se snažím dítě zchladit - obklady, koupel, pití. Nicméně mě už zneklidňuje horečka 38,5, natož víc jak 40, jak píše luthien.k. Ale je to individuální, já si se synem zažila febrilní křeče, takže je to o něčem jiným...

timbouctou
18. dub 2012

@barley já bych to teda zatím nechala do těch 38,5, pokud malé je dobře, tak to klidně k těm zubům být může, nebo nějaká malá virozka. Ale když se to do 3 dnů nezlepší, má se zajít k dr, protože zubové i vorozkové horečky do tří dnů obvykle zmizí. Hlavně pozor na moč, starší kluk měl zánět ledvin, ale byl k té teplotě spavý. Jak to máte vy? I když teda před víkendem bych rozhodně nenechávala věci náhodě a k té dětské zašla. Jezdit na pohotovost je pěkně otravné.

zuzanaa2
23. dub 2012

ja srazim od 38,5 Nurofenem, nebo kdyz jde dite spat tak i od 38.

slundo
23. dub 2012

Teplotu srážet od 38, platí i pro dospělé . Vyšší -hlavně u dětí- už nenechávat ! Naopak do 38 opravdu nesrážet a nechat tělo ať se s tím vypořádá samo a imunitní systém nelení 🙂 Stačí dostatek tekutin, klid a přeměřovat, aby to nevylítlo. Do 4 dnů by to mělo klesnout, pokud ne, poradit se s lékařem. Tak ať vás to brzy pustí 🙂

silvapokorna
24. bře 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Taky do 38 vetsinou nesrazim, ale pokud je holka nevyspala, nevrla a celkove v nepohode, tak srazim i kolem 38, hlavne na noc, aby si odpocinula a vyspala se. Dulezite je to porad merit a kontrolovat tu teplotu, jak se to meni. I pro dr. je to pak dulezity udaj. Ja si kvuli tomu poridila novodoby teplomer infra Thermoval duo scan. Chvilku jsem to sice trenovala, stejne jako dotykovy mobil, ale za tu pomoc pri horeckach, kdyz jsou deti nemocne, to stoji. Je super i video na strance www.thermoval.cz. Treba nekomu pomuze. Hezky den 🙂

pavlala30
25. bře 2014

Já u dcerky krom teploty přihlídnu i k tomu, jak jí je.. pokud má 38´ a k tomu brečí, nemůže spinkat... tak dávám Nurofen sirup - ten nám zabírá fakt nejlíp 😉

martinaberanova
17. zář 2014

my máme teďka teplotu 38,5, ale prcek mi nechce nic pít 😒 jenom mléko, ale čaj, vodu, nebo šťávu z ovoce ředěnou vodou... prostě nic. co poradíte? 😉 díky moc