Když má mimi rýmu, musíme k doktorovi? Jak to řešíte?

suki
25. bře 2008

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jak to řešíte, když se vaše mimi nachladí? Malá má poporvé od narození rýmu, zatím bez teploty a já přemýšlím, jestli i přesto s ní jít k doktorovi. Zatím jí nos odsávám, což je samozřejmě provázeno pláčem a kapu jí vincentku. Mimo odsávání je v pohodě a spokojená. Mám i tak k tomu doktorovi zajít? Jak to řešíte vy? Děkuju za odpovědi 🙂

suki
autor
25. bře 2008

A taky by mě ještě zajímalo, jestli byste šli s dětičkami ven, když mají rýmu, ale teplotku nemají? Díky 😉

nensy
25. bře 2008

nelinka měla taky rýmu tak jsem ji koupila nasivin pro kojence.ale potom se to rozjelo tak jsem k doktorovi šla dostali jsme mucosolvan sirup aby se ji nedržela ríma v krku.ven normálně chodíme.pokud nemá teplotu tak to nevadí

suki
autor
25. bře 2008

díky tak já ještě vydržím, není to ještě nějak hrozné, tak uvidím.

jandalinka
25. bře 2008

Ahoj suki!Tak my jsme zatím měli jen lehkou rýmečku a stačilo mi,když jsme 2dny stříkali Sterimar sprej(doufám,že píši dobře název) 😕 a ven na procházku jsem samozřejmě chodili.Prý je to nejlepší na rýmu,jít na čerstvý vzduch.Pokud tedy nemá malá teplotu,to jinak ne! ☹ Tak brzké uzdravení 😉

vlastovka
25. bře 2008

ahoj suki, my k doktorovi nešli. Odsávala jsem, vytírala nosík vincentkou, kapala nasivin. Elenka byla spokojená, teplotu neměla. I ven jsme chodily, ale jen zabalené. Tak se drž, není to nic příjemného, když je naše děťátko poprvé nemocné, že? Ať jste brzy zdravé 🙂

jjaninka
25. bře 2008

Suki,ven jsme normálně chodili,když teplotka nebyla. Jinak samozřejmě odsávat,odsávat,to je jasný,že se to prckovi nelíbí,ale pomůže mu to.

malovani
25. bře 2008

Suki, já myslím, že pokud má Nikolka jen rýmu, k doktorovi nemusíš, důležitý je prokapávat a čistit nosík a odsávat, odsávat, odsávat...

malovani
25. bře 2008

Ještě jsem chtěla napsat, že my kapeme mořskou vodu Hysan nebo Libenar...

kejka
25. bře 2008

Suzi k dr.běž pokud rýma bude trvat víc jak 14dní a nebo se přidá kašel.Teplotu může mít vnitřní a od rýmy je často bolí hlava.Takže ani rýmu nepodceňovat.Ale pokud je malá v pohodě,tak ven normálně chodit,jen jí to prospěje.Vytírat nosánek můžeš i MM,pokud kojíš.Je to divný,ale pomáhá to. 😉 😉 Odsávání se samozřejmé-jde také o to,aby se to neusadilo v uších. 😖
Můj prcek do dvou a půl let měl jednu slabou rýmu,zato teď,co chodí do školky si to hezky vybírá. 😒 😒
Tak držím palce,ať je malá brzy fit a všem marůdkům také. 😉

suki
autor
25. bře 2008

holky děkuju moc za podporu. Půjdu tedy ještě pro nějaké ty kapičky do lékárny a na prochajdu také vyrazíme. Jste moc hodné 🙂

jankax
31. bře 2008

Ahoj holky, mam trochu jiny dotaz ale nechtela jsem zakladat nove tema.....muj maly ma rymu uz asi dva mesice. Kapu kapky (anglicka verze Libenaru, vlastne jen cistena voda se soli), odsavat nam moc nejde protoze to ma hodne hluboko v nose, nekdy to je spis az snad v dutinach nebo krku. U doktora jsem tady byla ale rekla mi kapat casteji kapky 😒 Doktori jsou tady naprd.... 😠
Mate s tim nektera zkusenosti? uz nevim co delat a jak mu pomoct, hodne ho to zlobi, hlavne v noci i kdyz pouzivam zvlhcovac vzduchu....

kejka
31. bře 2008

Jan zrovna dneska jsme byli u dr.,protože se nám po 14dnech vrátila rýma a kašel.V noci se mu spustila-provazy až na bradu.Řekla jsem si o ATB kapky,protože má tu zadní rýmu,kterou nemůže ani vysmrkat.Ještě jsem mazala do lékárny a koupila odsávačku na vysavač,hadičkama to nejde ani vytáhnout.Teď to jede,že jsem nevěřila,co v tom nose má.Kapky zaberou tak do tří dnů-zatím je měl jen jednou.Rýmu měl jen jednou do 2,5let,ale,co začal chodit do školky,tak je to furt.Divím se,že se tvoje dr.nebojí,že by se mu to mohlo vrazit do uší????? 😕
Mořskou vodou prolejvám,jak to jde,ta pomáhá,ale nevyléčí. 😒 Vzduch zvlhčujeme taky a kapu na mokrý ručníky nebo peřinu eukaliptový olejíček.
Dva měsíce je teda hodně dlouhá doba 😕 😕 ,doktoři fakt na prd.

jankax
31. bře 2008

No prave, ze tady jim je to jakoby snad jedno...ale protoze je jeste malinky (3mesice) tak do nej toho moc nechci cpat...zkusim mozna nejaky ten olejicek taky aspon. Odsavacku na vysavac tady neprodavaji, tak si jedine nechat poslat z CR, hodne holek si to tu chvali....no do CR jedeme v kvetnu, tak bych prinejhorsim zasla k Dr tam, tady to fakt nema cenu... 😠

kejka
31. bře 2008

No právě,že je tak maličký a tak dlouho chudinka trpí. 😠 😠 😠 Ten olejíček zkus,ale je to jen na lepší dýchání,na léčení to taky není. 😖 Je to možný,že tam máte takovýhle pediatry????? 😠

jankax
31. bře 2008

No aspon kdyz mu ten olejicek aspon trochu ulevi... ☹
Jooo kdyby jenom pediatry, tady je to cele takove divoke, se divim ze anglicani jako narod jeste nevymreli 😅 😠
Ale dekuju za rady 🙂

kyri
31. bře 2008

suki: my s rýmou k dr. nechodili (měli jsme ji asi 3x), dokonce jsme šli i plavat, protože ta slaná voda v bazíku na do byla dobrá, teploty žádný, takže i procházky a v pohodě, většinou to za 3-4 dny přešlo...

lu777
1. dub 2008

nám pomohl až Pamycon (atb kapky) .. a taky to byla nějaká ta zadní rýma, ani odsávačkou na vysavač jsem skoro nic neodsála, jedině když kýchal, tak pak rychle odsávat, ale jinak to nešlo..
hlavně hodně zvlhčovat a taky hlavu pořád nahoru.. já musela dávat i spát do polohovacího lehátka, protože ta rýma se držela někde vzadu a nemohl pořádně dýchat 😖