Klíšťová encefalitida - obecné informace

Klíšťová encefalititda je virové onemocnění přenosné výhradně z infikovaných klíšťat, očkování je jediná obrana vůči plnému rozpuku nemoci, prevence -důkladná prohlídka, zásady pobytu v přírodě, vyhýbat se místům s potvrzeným výskytem.
očkování je nepovinné tudíž obecně se doporučuje pediatry od tří let věku (po ukončené slavě povinných očkování, očkovací látky na trhu v čr jsou zaím dvě Encepur inj-šetrnější s menším výskytem alergizujících látek-aplikace malým dětem, alergikům a FSME inj vakcína-jak pro děti tak dospělé. jednotná cena obou vakcín je plus mínus kolem pětistovky.
Očkují se i děti mladší(povolená hranice je od roku)-vážný důvod, obydlení v oblasti s infikovanými klíšťaty.
Jde aplikovat v rychlé variantě...1 vakcína-14 dní-2. vakcína- 1. měsíc od druhé třetí vakcína.....
Nebo klasická varianta 1. vakcína-1.měsíc druhá vakcína - a za 7 měsíců nejdříve třetí vakcína...
Toto očkování lze jako jedno z mála nepovinných látek aplikovat kdykoli během roku.....nejlépe však na podzim(klasická varianta očkování zaručí nejvyšší možnou ochranu a je šetrná i k organismu)
Názoř, že dítě do 5ti let nepotřebuje očkovat, neboť se ochrání samo, je scestný, vir napadné každého, bez ohledu na věk, či imunitu
Strana
z2
Dolů
PředchozíStrana
z2
Další
eficenka
6. čer 2013
@kalo
já bydlím u lesa, očkovaná nejsem, ani dítě nikdy nebude!
tohle očkování je hazard se životem . viz několkik úmrtí dětí-----
radši narvěte dítě vit. B aby na něj nešly klíštata...
reklama na očko jako blázen :-p ble

@berenika39
@lucenek
jennyska
16. led 2014
Ahoj @vojtisek2007 @jarunkaxyz1 @fallingstars @lampion @berenika39 a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Klíšťovou encefalitidou a očkováním proti ní (buď u Vás a nebo u Vašich dětí) do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do www.modrykonik.cz/klistova-encefalitida/ pomůžete ostatním maminkám, které právě přemýšlí nad tímto očkováním a nebo se s nemocí již trápí a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Kdy jste očkovaly? Jak jste to snášely? Popř. Jak to snesly Vaše děti? Plusy, mínusy? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: http://www.modrykonik.cz/wiki/all
foogy
20. led 2014
Holky, já si klíšťovou encefalitidou prošla a je to teda fakt humáč, ani nepříteli bych to nepřála 😞 Bydlíme na vesnici u lesa.... Byla jsem oblečená, protože byla zima (šusťáková souprava) - dlouhé rukávy, nohavice, holiny, když jsme přišli domů, prohlídli jsme se... Ráno klíště přisáté na prsu, do 4 dnů první příznaky, po 14ti dnech druhá fáze, lumáblky, kortikoidy a půl roku mozek mimo provoz! Je to rok a půl a do teď poruchy paměti, vyjadřování, bolesti hlavy....
A bylo to moje asi 3. nebo 4. klíště za život...
Strana
z2
PředchozíStrana
z2
Další