Klíšťová encefalitida - obecné informace

lucenek
18. bře 2011

klíšťová encefalititda je virové onemocnění přenosné výhradně z infikovaných klíšťat, očkování je jediná obrana vůči plnému rozpuku nemoci, prevence -důkladná prohlídka, zásady pobytu v přírodě, vyhýbat se místům s potvrzeným výskytem.
očkování je nepovinné tudíž obecně se doporučuje pediatry od tří let věku (po ukončené slavě povinných očkování, očkovací látky na trhu v čr jsou zaím dvě Encepur inj-šetrnější s menším výskytem alergizujících látek-aplikace malým dětem, alergikům a FSME inj vakcína-jak pro děti tak dospělé. jednotná cena obou vakcín je plus mínus kolem pětistovky.
Očkují se i děti mladší(povolená hranice je od roku)-vážný důvod, obydlení v oblasti s infikovanými klíšťaty.
Jde aplikovat v rychlé variantě...1 vakcína-14 dní-2. vakcína- 1. měsíc od druhé třetí vakcína.....
Nebo klasická varianta 1. vakcína-1.měsíc druhá vakcína - a za 7 měsíců nejdříve třetí vakcína...
Toto očkování lze jako jedno z mála nepovinných látek aplikovat kdykoli během roku.....nejlépe však na podzim(klasická varianta očkování zaručí nejvyšší možnou ochranu a je šetrná i k organismu)
Názoř, že dítě do 5ti let nepotřebuje očkovat, neboť se ochrání samo, je scestný, vir napadné každého, bez ohledu na věk, či imunitu

eficenka
6. čer 2013

@kalo
já bydlím u lesa, očkovaná nejsem, ani dítě nikdy nebude!
tohle očkování je hazard se životem . viz několkik úmrtí dětí-----
radši narvěte dítě vit. B aby na něj nešly klíštata...
reklama na očko jako blázen 😝 ble

@berenika39
@lucenek

jennyska
16. led 2014

Ahoj @vojtisek2007 @jarunkaxyz1 @fallingstars @lampion @berenika39 a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Klíšťovou encefalitidou a očkováním proti ní (buď u Vás a nebo u Vašich dětí) do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/klistova-encefalitida/ pomůžete ostatním maminkám, které právě přemýšlí nad tímto očkováním a nebo se s nemocí již trápí a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Kdy jste očkovaly? Jak jste to snášely? Popř. Jak to snesly Vaše děti? Plusy, mínusy? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

foogy
20. led 2014

Holky, já si klíšťovou encefalitidou prošla a je to teda fakt humáč, ani nepříteli bych to nepřála ☹ Bydlíme na vesnici u lesa.... Byla jsem oblečená, protože byla zima (šusťáková souprava) - dlouhé rukávy, nohavice, holiny, když jsme přišli domů, prohlídli jsme se... Ráno klíště přisáté na prsu, do 4 dnů první příznaky, po 14ti dnech druhá fáze, lumáblky, kortikoidy a půl roku mozek mimo provoz! Je to rok a půl a do teď poruchy paměti, vyjadřování, bolesti hlavy....
A bylo to moje asi 3. nebo 4. klíště za život...