Kolik dní trvá teplota při viróze?

julka11
30. bře 2012

Mám dotaz, jak dlouho trvají vašem ratolestem teploty při běžné viróze? Já povětšinou slýchám, že tři dny, ale u nás je to vyždycky 6-7dní horečky (mezi 38,5-39,5 stupňů), srážet ji antipyretiky lze, ale pak zase vyskočí. CRP je vždy relativně nízké-tak do 40.

jop
30. bře 2012

u nás 2-3 dny

takyja
30. bře 2012

U nás je to jako u tebe, ale dcera nemá v pořádku imunitu, na což se přišlo trochu náhodou... Taky míváme horečky spíše vysoké a kolem 5-6 dnů. CRP taky nízké... Původně jsem si myslela, že dceři to prostě dýl trvá, ale zřejmě to souvisí s problémem s imunitou.

ludva
30. bře 2012

Nejstarší dítko 2-3 dny a to má nižší buněčnou imunitu, prostřední 5-6 dní, nejmenší 2 - 3 dny 😉

jmisa
30. bře 2012

Syn měl virozu teď - v sobotu večer teplota vylezla nad 38, neděle nad 39, pondělí taky, úterý trochu klesla, byla kolem 38,5, středa zvýšená - cca 37,5 a pak klid. Teplotu jsem nesrážela, jen jednou dostal sirup ibalgin, protože si stěžoval na bolesti, ale teplota na ten sirup zareagovala minimálně. Snažím se nesrážet, pokud k tomu nejsou bolesti a dítko se mi nejeví nijak zvlášť nepoužitelné. Syn tu lítal jak šus i při 39,5 😔
Mám ozkoušeno, že tělo se s chorobou líp vypořádá, když mu do toho moc nekecáme lékama.

Ale je to jinak zdravé dítě.