• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Koľko sa lieči múčnivka? Máte o tom bližšie info?

26. července 2013 
nemáte niekto nejakú babsku radu čo sa týka múčnivky kolko sa to tak lieči?a ide vobec niečim vyprat genciána?a neviete či ju ide nejak dostat z rúk?díky za odpovede
24. kvě 2007 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hruska22 s moučnivkou zkušenost nemám,ale s genciánou ano.Z rukou ji dostaneš lihem i když ne dokonale.A z prádla jsem ji zatím pokaždé vyprala.
24. kvě 2007 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
co to je moučnivka a gencián? :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. kvě 2007 v 16:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Siss,moučnivka je nepříjemný bílý povlak v pusince miminka,dost je to obtěžuje,nechtějí třeba jíst.Genciána je fialová tinktura kterou se těm mimi vymazává papulka.
24. kvě 2007 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
my s moucnivkou bojujeme od narozeni, zhorsuje se to po sladkym (nedavam ji samozrejme zadny sladky jidlo nebo piti, ale treba kapicky, co uzivala). V podstate se toho asi moc nelze zbavit, zmizi pry sama po zavedeni prikrmu (protoze ty jsou kysely, sejne jako gencianka, a zneutralizujou to zasadity prostredi, co v nem ta plisen buji). Taky fialovime, tim vzdycky na chvili ustoupi, ale pak se zase rozleze. Neprijemny je, ze pak mimi hrozne slinta (a jeste fialovou :slight_smile:).

S vypranim se neboj, kdyz nezmizi napoprvy, vypere se casem, proste ty fleky blednou az zmizi. No a z rukou se taky casem osoupe :slight_smile:, ja jsem to nikdy moc neresila, no tak mam fialovy ruce, a co :slight_smile:
24. kvě 2007 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky za rady dufam že nám to brzo samo zmizí nechceme byt dlho celý fialový :grinning: :grinning: :grinning:
24. kvě 2007 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, taky bojujem už dva dny s moučnivkou,kamarádka ,která má staršího chlapečka, mi poradila, abych si před každým kojením umyla prso a namazala též genciálkou, tak snad to zabere, její malej se toho zbavil prý po třech dnech..
12. čer 2007 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mala ma asi take nejspis moucnivku,teda napred jsem si myslela ze to jsou afty a ted mi napadla i ta moucnivka.Nevite jaky je v tom rozdil?Ma v pusine takove bile puchyrky a nektere uz jsou i krvave protoze to porad kouse :frowning2: Nechce ani moc jist no a ted nam vylezla i horecka :confused: muze to s tim take souviset a nebo je to jen schoda nahod :confused: Mate s tim nekdo skusenosti.
A tou gencianou se vytira pusinka?
27. únor 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mucnivka je len biely povlak,da sa zotriet a afty su take biele plosky,ktore ked utries,tak je pod nimi krvicka.
Ano gencianou jej vyutieraj ustocka,teda tie miesta,kde to ma.
27. únor 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este nieco,afty su bolestive,mucnivka nie.A vacsinou sa pri mucnivke objavia aj nejake vyrazky alebo zacervenanie na ritke a genitaliach,ono to suvisi s travenim,tak preto.afty su z necistoty a nedostatku vitaminu B
27. únor 2008 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby,a umývali ste detičkám aspon pri kúpaní podnebie v pusinke? my sme umývali pravidelne a žiadny problém sme nemali.
27. únor 2008 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj my s tym bojujeme skoro od narodenia a nie sa toho zbavit.
moze mat vplyv na to ze jem strasne vela sladkosti?
28. únor 2008 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, my jsme si dnes ze 4 měs. prohlídky odnesli genciánku na moučnivku. Mám jí kápnout na dudlík, o potírání bradavek ani slovo. Trochu se hrozím té fialové barvy, ale jak píšete, snad se to vypere:o)
16. čer 2008 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, aj my mame asi mucnivku, lekar nam nic nepovedal, ale maly ma biely povlak uz dlhsie, natierame sa, sme cely fialovy, pomalicky mizne a nebojte sa, z pradla ide dole hned na prve ^pranie :wink:
26. čer 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
hruska, skus pozriet temy Biely povlak na jazyku, alebo pod nazvom" zaba "....je tu na MK dost o tom popisane :wink:
26. čer 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
....a preco si dala tuto temu do Tehotenstva??Myslela som si, ze sa pytas na mucnivku pocas tehu??? :unamused: :confused:
26. čer 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tohle téma sice bylo založeno dřív, ale je tady lépe rozjeté téma :wink:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=30594
26. čer 2008 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Múčnivka je soor, žaba a je prejavom mykotickej (plesňovej) infekcie, ako rozoberáme v inej téme.
26. čer 2008 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej? to je to čo máme asi my,teda čo rozoberáme u nás v teme v babatkach?
26. čer 2008 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne tak, ta ista diagnoza
26. čer 2008 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. čer 2008 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mi mame zabku uz asi tyzden je to biely povlak ale uz nam to zacina zeleniet a nepomaha ani biela ani fialova vodicka teraz nam dali v lekarni nejaku zltu tak uvidime ci nam to zabere pred tym to zabralo hned ztaial stym bojujeme
26. črc 2013 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek