Kontrola kyčlí. Kdy ji dělají v ČR?

sandra81
27. čer 2009

Chtela jsem se zeptat, kdy v CR delaji ultrazvuk kycli, kdyz se miminko narodi. Je to hned nebo az po nekolika tydnech?
A jestli mi nekdo muzete poradit jak mam davat jako prevenci miminku extra plenu na plenu, siroke baleni. Dik moc. Uz abych porodila...

mirunda
28. čer 2009

Ahoj Sandro, my byly na kyčlích v 6-ti týdnech, vše jsme měli v naprostém pořádku, pak ještě kontrola tak asi ve 2,5 měsících, taky vše v pořádku, tak už nikam nemusíme..
Jinak já látkuju, takže my máme "široké balení" od těch moderních látkových plenek automaticky 🙂 Ale co jsem tak pochytila od jiných maminek, tak dávají normální jednorázovku a přes to ještě třeba 2 plíny, nebo se dají koupit nějaké ortopedická vložka.. ale to ti spíš poradí jiná maminka 🙂
Držím palce, za chvíli to máš za sebou.. 😵

laska.nezna.hranic
28. čer 2009

nám dělali utz kyčlí hned a na kontrolu nás poslali ve třech týdnech věku. tak jsme se šli objednat a tam řekli, že se jim tyhle novoty nelíbí a objednali nás normálně v šesti týdnech.
jinak s těma plínkama bych to řešila tak, jak píše mirunda, normálně přes jednorázovku dát látkovku. ale pokud má mimi kyčle v pořádku, tak jen z preventivních důvodů mi to přijde zbytečné.

f.miracle
28. čer 2009

V porodnici malému vyšetřili kyčle jenom "pohmatem", na utz jsme šli až v šesti týdnech.