Koupete děti, když jsou nemocné?

denisa_svatba
12. pro 2012

Přiznám se, že já nekoupu. Ale vždy jsme měli jen takové několikadenní vyrózy, nikdy déle než týden, tak jsem si nepřipadala jako špindíra 😀 Ale teď jsme se začali v nástudě vyloženě vyžívat, 14 dní mi soplují, kuckají, nechodíme ven... a já je nekoupu, protože se bojím, že se jim zdravíčko tím ještě zhorší. Tak si ale říkám, že začínám mít malý špindíry, proto jsem si dovolila založit toto téma a jsem zvědavá na Vaše názory. Jen pro upřesnění, že je nekoupu, ještě neznamená, že se z nich odlupuje špína, mokrou žinku občas použijeme, takže sociálku není na mne doufám nutné volat 😀

amabilis
12. pro 2012

Když děti marodí, tak nekoupu každý den, ale když už mýt, tak přetopím koupelnu, rychle osprchnu, do župánků a hned prohřát do postele. Takže všechno nachystané předem, aby pak neprochladly.

denisa_svatba
autor
12. pro 2012

@amabilis Jenže já ty moje zásadně dostávám z vany se řvem, když je nenechám pohrát, jak jsou zvyklý... ☹

blahova_andrea
12. pro 2012

My nemáme vanu, tak jen sprchujeme. Když je nemoc v nejhorším, tak se s tím fakt neobtěžujeme, myslím, že by to neudělalo na duši dobře mě ani prckovi. Ale jak je z nejhoršího venku, tak šup pořádně umýt. On sprchu miluje, takže pro něj je nemoc a nesprchování dvojité utrpení. Běžně jsme tedy ve sprše dlouho a hrajeme si tam, ale když nejsme úplně fit, tak je to jen na rychlovku. Fakt jen očista a šup ven. Já nejsem zastáncem denního koupání malinkých dětí ani, když jsou zdravé 😉

baris
12. pro 2012

my tedy koupeme každý od narození a i když jsou holky nemocné. Mám uzavřený sprcháč, takže se tam i hezky prohřejí - teplá voda, blbosti s taťkou 😀 . Je to takový rituál. Pak je honem utřu, zabalím do županu a rovnou dám pod peřinu, vyfoukám vlasy a pak převleču do pyžama.

Mě teda osobně, když jsem nemocná, mám zimnici ... tak musím honem do sprchy a nahřívat se teplou (pro ostatní vařící) vodou.

jarkalada
12. pro 2012

Pokud maj horečku nebo i zvýšenou teplotu, tak nekoupu

amabilis
12. pro 2012

@denisa_svatba Ty moje jsou to samý a taky řvou, když je odmítnu umýt (no v horečkách nacpat děti do vany či pod sprchu jej podle mě blbost). Většinou předem upozorním, že se jdou jen rychle osprchovat a tím pádem ani nedovolím vytáhnout hračky a zašpuntovat vanu. Je to fakt rychlovka a beru je po jednom. Omýt, župan, postel. Jeden, pak druhý. Jsou to nervy, ale je dobré začínat mladší a zacpat pak rychle pusu flaškou s mlíkem 🙂 A nemáčím vlasy.

denisa_svatba
autor
12. pro 2012

@jarkalada
@amabilis Při horečce a teplotě to je jasný, ale co když je to "jen" rýma a kašel?

kettynka1234
12. pro 2012

Ahojky, když mám děti nemocné, koupu ob den. Koupelna musí být teploučká, teplá vodička, rychle umýt a ven. Koupu i když mají třeba teplůtku. Vodičku nedám moc teplou, aby osvěžila ( doporučila mi do doktorka). Při nemoci také moc ven nechodíme ale vždy po vyspinkání vyvětrám, aby se vyměnil vzdoušek.

amabilis
12. pro 2012

Ono záleží na rýmě, pokud teče z nosu, tak voda tu rýmu spustí víc 😅 Každopádně co se větrání týče, tak to je jasné, pro nemoc je nejdůležitější přísun čerstvého vzduchu. Větrám několikrát denně. Teple oblíknu děti nebo přesměruju jinam (nebo obojí) otevřu dokořán okna proti sobě (náš barák to naštěstí umožňuje) a nechám otevřeno, dokud se nevymění vzduch. uvádí se cca 5 minut, ale mám ozkoušeno, že stačí i míň. Jen se to nesmí přehnat, aby necvychladly zdi, ale skutečně jen vzduch. Dokud byli mrňaví, tak jsem je pořádně navlíkla, šupla do kočárku a jelo se na procházku. Na rýmu a kašel je čerstvý vzduch k nezaplacení, ale teď to moc nejde, protože je člověk neudrží chvilku v klidu.

amabilis
12. pro 2012

@kettynka1234 Pokud jsou při nemoci zpocení, tak taky dávám rychlou sprchu. Ale při teplotách spíš otírám žinkou a nebo při vysokých horečkách vlažné zábaly na zápěstí a kotníky (teda pokud už jsou vyhřáté ruce i nohy, pak to znamená, že je teplota vystoupaná, když jsou studené, tak naopak nabalím, protože teplota stoupá a tělu je zima).

Jojo, je to složité. Ono je asi potřeba se řídit citem. Co udělá v nemoci dobře nám, zřejmě udělá i dítěti, tím nic nezkazíme 🙂

baris
12. pro 2012

já se taky snažím nenamáčet vlasy, ale holky se chtějí samy opláchnout nebo namydlit a vždycky si postříkají vodou vlasy 😅 Proto pak fénuji.

A taky rozhodně nechodím vem. Nerazím teorii mojí tchýně, že pokud dítě má teplotu pod 38°a i když bere atb, tak může ven 😠 . Prý aby si vybudovalo imunitu. Jen jak to slyším, tak vidím červeně.

Nemocné dítě má být doma a léčit se. Samo, že po vyspinkání větrat, ale rozhodně nechodit ven. Dítě je oslabené a hlavně nemá rozum - lítá o 106 a večer má zase horečku a nemoc je zpátky. Nevím, jak je to dneska, ale pokud si dobře pamatuji, tak po nemoci mi Dr. psala omluvenku min. na týden do tělocviku.

lv
13. pro 2012

při nachlazeních mimino nekoupu, nebo max. ob den rychlá očista, žínkou, ruce v umyvadle..žádné hraní, u 5leté jen sprchou opláchnout intim.partie voda-mýdlo, vlásky nechávám na dobu, kdy je jí líp, protože to je na hodinu, vysušit, vyfučet, má dlouhé husté vlasy /...a to byla plešoun do 18měs/.

kacenka1111
13. pro 2012

Verca byla ted poprve nemocna aja ji pocas horecek a kychani atd ( od zoubku ) nekoupala. Poprve az vcera, ale to uz jsme byly i venku pres den.

terezale
13. pro 2012

Ano, ale pouze když nemají teplotu.

ssassi
13. pro 2012

koupu. i se zvýšenou teplotou. ale jen rychlé opláchnutí na stojáka sprchou. máme v koupelně teplo, takže si myslím, že to ničemu nevadí. navíc malej nemá rád, když je nevykoupaný

alamo
13. pro 2012

Pokud nema teplotu a ma rymu, tak koupeme i chodime ven. Jenom nechodi do skolky.

evulinkab
13. pro 2012

@denisa_svatba ...Když má melaj horečku, tak ho nekoupu-ono se to ani nesmí při horečce.Jinak ale pokud je jen nachlazený nebo má nejakou slabší virozu, tak ho rychle osprchuju, zabalim do osušky a pak rychle do pyžamka.Když má horečky nebo teplotu, tak poumývám jen žínkou.

ined77
14. pro 2012

nekoupu jen při teplotě/horečce, jinak při nemoci narychlo 😉 .

myskin
15. pro 2012

Nekoupu ani nesprchuju při horečce ani při teplotě a když je nějaká hrozná rýma nebo kašel taky ne. Ani když mám pocit že na malou něco leze. Umyju obličej, ruce a žínkou pipku a zadek.

myskin
15. pro 2012

Pro zakladatelku. Špindíry určitě nejsou, tím že je nebudeš koupat když jim není dobře nic nezkazíš. Naopak si myslím že je to lepší.

janniexxx
20. pro 2012

moje 3 mesicni holcicka ma ted silenou rymu a taky nekoupeme a s tim chozeni ven taky nevim.zatim ven nechodime.co myslite

myskin
20. pro 2012

Mně se osvědčilo s velkou rýmou nebo kašlem být doma v teple, samozřejmě pořádně větrat a zvlhčovat, ven chodíme až když rýma poleví a hlavně ne mezi lidi, je oslabená a akorát se jí na to ještě nabalí bakteriální infekce.

ludva
21. pro 2012

@denisa_svatba Já tedy koupu i při nemoci. Rychlá koupel nikomu neuškodí. Koupu i při horečce, naopak tím horečku snižuju. Samozřejmě, že je nervu násilím do ledové vody, ale postupně ochlazuji, jak jim to je příjemné. Myslím, že spocenému dítku se uleví po příjemné koupeli, pak rychle usušit, namazat Justem a hurá do pelechu!! 😉

llllucka
21. pro 2012

Představa,že se někdo týden nekoupe .... tak to pro mě špindíra je.Když jsou kluci opravdu nemocní,tím myslím,že mají vysoké teploty,tak nekoupu.To ale netrvá déle než 2 dny.Pak dávám rychlou sprchu,kde umyju prcku,pindíka a mohy.Rýmu za nemoc nepovažuju a spíš mi příjde,že je to hezky napaří.Kluci koupání milujou,jak slyší téct vodu,okamžitě naklušou do koupelny.

ev.ka
21. pro 2012

mě pediatrička doporučila koupat při horečce nad 38,5 ve vodě 36 C.....takže my koupeme pořád, při rýmě pri vyšší teplotě, při horečce při nižší teplotě.

matyasek29_6
13. kvě 2015

s teplotou tych určitě nekoupala, ani když vidím že na něj něco leze, to se akorát rozjede, ale pokud je to jenom rýma, od 3. dne už normálně koupu, vytopím koupelnu, nakapu trochu měsíčkové koupele s bylinami od Weledy jako aromaterapii a naopak se mu tím nosánek před spaním krásně uvolní a může líp dýchat....

glimmer
13. kvě 2015

já nekoupu jen když mají teplotu. Jinak aspoň sprcha.

maudn
13. kvě 2015

Když je děckám fakt zle, tak ne,ale je pravda,že kolikrát jim taková vesela koupačka dokáže nejen zvihnout náladu stejně jako "urychlit" léčbu. Koupala jsem i s horečkou, takovou rychlokoupel na snížení teploty místo sprchy. Nemyslím si,že koupání zásadně ovlivní nemoc, spíš když je děcku blbě, tak jste doma rádi,že jste rádi a na koupání si ani nevzpomente, tak to vidím já.

pkolin
13. kvě 2015

Já tedy svoje děti koupu od narození každý den (miminko ne denně celé mýdlem, jen genitálie, ale koupu denně) a rozhodně koupu i při nemoci, i při horečkách Beru to podle sebe, když jsem nemocná, koupel mi hrozně uleví a nekoupat se více dní, to nechápu, to bych umřela. Patří to k denní hygieně a je jedno, zda jsou děti zdravé nebo nemocné. To přeci nikomu neublíží, se umýt při teplotě. Takové to otírání žínkou mi přijde při horečce mnohem horší, musí být dítěti zima ☹ takže za mě - KOUPAT!