Koxitida - zánět kyčelního kloubu u dětí

22. července 2016 
Můj synek necelé 4 roky starý má zánět kyčle. Hledám maminky s podobnou zkušeností... Jak dlouho děti musely ležet? Případně tipy na zabavení
Děkuji moc
26. dub 2013 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ludva ahoj, můj starší měl v 18 měsících zánětlivé výpotky na kyčlích, jakožto následek zápalu plic. Sám se na nohy nemohl postavit, takže udržet ho v leže nebyl problém. S tím, jak ustupoval zánět, měl větší zájem chodit. Asi jsem moc nepomohla, že?
26. dub 2013 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jajulin Matěj je po zánětu středního ucha... a jak dlouho měl malý klidový režim? Za jak dlouho byl v pohodě?
Matěj ZATÍM docela leží, ale je to tím, že ho noha bolí, nemůže se na ní postavit. Jinak je velice živé dítko...
26. dub 2013 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ludva My jsme s tím byli v nemocnici 10 dní. Několik dní před tím už hodně špatně chodil, ale netušili jsme proč. V nemocnici byl ležící cca 5 dní. Pak se pomaličku dával dokupy, udělal pár krůčků atd. Takže bych řekla, že měl klidový režim asi tak dva týdny.
26. dub 2013 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jajulin Aha... nám doktor řekl, že bude muset ležet 3 - 6 týdnů, cca po týdnu budeme jezdit na sono, jak se výpotek vstřebává.
27. dub 2013 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ludva jejda, to je fakt na dlouho. Tak ať to ve zdraví zvládnete .
27. dub 2013 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ráda by obnovila diskuzi syn 3.roky má zánět v kyčli,ale neudržím ho ležet zánět,už trvá třetí tyden má i antibiotika a furt kulhá jak dlouho to hojení zhruba trvá.
10. čer 2016 ve 20:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtelka ahoj, na zacatku kvetna mel muj 3 lety to same. Doktorum stacilo, kdyz sedel, tak jsme nakoupili spoustu vodovek a dalsich ptakovin a poctive jsem s nim sedela a malovala. Mela jsem to trochu narocnejsi, protoze mam jeste 18 mesicni holcicku. Nicmene po 4 dnech se mu zvedla teplota do horecek, tak jsme jeli na pohotovost a tam uz nam zacinali vyhrozovat hospitalizaci, nastesti sono po tech 4 dnech ukazalo vyrazne zlepseni. Syna jsme vsude nosili, chodit proste nesmel.

Je to velmi narocne, chce to dost trpelivosti a vysvetlovani. Nicmene lezet bych ho neudrzela ani omylem
10. čer 2016 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@patrusa Mi to máme náročné tím,že je autista z mírnou reterdací tak na urovni 18.měsíců ve třech letech tak ani neumí říct jestli ho to bolí .
10. čer 2016 ve 20:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtelka muzu vas uklidnit, ze ani muj trilety nebyl schopny lokalizovat, kde presne ho to boli, evidetne to nejak vystreluje a nedokazal to popsat. Bude to dobre, vse zvladnete. U ns to bylo cca na 14 dni a ted jdeme za 14 dni kontrolu. Jinak nas maly po vsech tech kontrolach rval uz v cekarne u doktora a to na nej nikdo ani nesahl. Drzte se
10. čer 2016 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@patrusa Tak náš se na doktora těší,už v čekárně hlásí dododo a paní doktorku kontroluje co píše do počítače a komentuje,že píše tak mi vždy Všechny rozesmějem a jdeme domů.
10. čer 2016 ve 20:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtelka u nas to bylo do te doby taky tak, ale behani po nemocnici s bolavou kycli, x vysetreni a neprijemny personal udelal sve
10. čer 2016 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@patrusa Tak to se nedivym přejem at,už je jen dobře
10. čer 2016 ve 20:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtelka vam taky
10. čer 2016 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@patrusa tak u nás to dopadlo špatně podle rengenu to není zánět kyčle,ale Perthesova choroba zítra jdem na vyšetření do nemocnice.
15. čer 2016 v 16:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtelka jej, co to je? Tak preju brzke zlepseni!
15. čer 2016 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Muzu se zeptat jak to u vas zacalo? Jdeme za 2 dny na ortopedii. Mala (27 mesicu) uz tyden kulha na pravou nozicku, ale nestezuje si na bolest, zacalo ji to cca v pondeli, od stredy pak mela atb (chytla od segry anginu), jenze ted je to uz vic jak tyden, nelepsi se to takze sono atd.
13. črc 2016 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás po rymě začal kuhat byli jsme na sono a na kyčli vypotek nařídili nám klid na lůžku,ktery máme do dnes .U nás kuhání přestalo asi po třech tydnech a po RTG se z jistilo,že má Parthesovu chorobu.Držím pěstičky at to je jen zánět kyčle.
13. črc 2016 v 17:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vrtelka No taky doufam, jen si neumimpredstavit jak ji mam udrzet v klidu
13. črc 2016 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cacenka_d to mě se taky nedaří tak aspon po venku jezdíme v kočárku a doma ho nechám chodit .
13. črc 2016 v 17:36  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtelka Ja prave jeste do toho jsem do patku bez kocaru a hlavne ted nebyli vubec venku, tim, ze meli atb. Jenze ona je lezec je porad nekde u stropu prakticky nonstop, sem tam mi sedi u lega, vlacku, pohadky, ale to jsou spis momenty :(
13. črc 2016 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtelka Tak na sonu ted nic nevidi, nicmene v utery kontrolovat, do ty doby hlidat porad teplotu, pokud by sla nahoru, hnedka nemocnice, takze vlastne mozna to nic neni, mozna jo :/ Nicmene, presne kvuli te teplote by se pry vyhnul nurofenu, aby neschoval teplotu a nasledny problem pak .
14. črc 2016 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cacenka_d jestli má tepltotu tak se jedná o zánět kyčle mi právě teploty neměli tak jsme šli na rtg.
15. črc 2016 ve 12:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtelka Ona mela teploty predtim k angine, ted nema, jen ji mame hlidat.
15. črc 2016 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cacenka_d taky jsme vlastně měli hlídat tepltoty .
16. črc 2016 ve 13:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtelka Je to spis rustovy, nic na ni nenasly, tak snad
21. črc 2016 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cacenka_d tak to jsou dobré zprávy mi byli na kontrole a zánět kyčle je tam pořád i Perthes a musíme 6x denně cvičit a vůbec nechodit.
21. črc 2016 v 18:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrtelka To je sileny :(
22. črc 2016 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek