Koxitida - zánět kyčelního kloubu u dětí

ludva
26. dub 2013

Můj synek necelé 4 roky starý má zánět kyčle. Hledám maminky s podobnou zkušeností... Jak dlouho děti musely ležet? Případně tipy na zabavení 😉
Děkuji moc 🙂

jajulin
26. dub 2013

@ludva ahoj, můj starší měl v 18 měsících zánětlivé výpotky na kyčlích, jakožto následek zápalu plic. Sám se na nohy nemohl postavit, takže udržet ho v leže nebyl problém. S tím, jak ustupoval zánět, měl větší zájem chodit. Asi jsem moc nepomohla, že?

ludva
autor
26. dub 2013

@jajulin Matěj je po zánětu středního ucha... a jak dlouho měl malý klidový režim? Za jak dlouho byl v pohodě?
Matěj ZATÍM docela leží, ale je to tím, že ho noha bolí, nemůže se na ní postavit. Jinak je velice živé dítko...

jajulin
26. dub 2013

@ludva My jsme s tím byli v nemocnici 10 dní. Několik dní před tím už hodně špatně chodil, ale netušili jsme proč. V nemocnici byl ležící cca 5 dní. Pak se pomaličku dával dokupy, udělal pár krůčků atd. Takže bych řekla, že měl klidový režim asi tak dva týdny.

ludva
autor
27. dub 2013

@jajulin Aha... nám doktor řekl, že bude muset ležet 3 - 6 týdnů, cca po týdnu budeme jezdit na sono, jak se výpotek vstřebává.

jajulin
27. dub 2013

@ludva jejda, to je fakt na dlouho. Tak ať to ve zdraví zvládnete 🙂.

vrtelka
10. čer 2016

Ráda by obnovila diskuzi syn 3.roky má zánět v kyčli,ale neudržím ho ležet zánět,už trvá třetí tyden má i antibiotika a furt kulhá jak dlouho to hojení zhruba trvá.

patrusa
10. čer 2016

@vrtelka ahoj, na zacatku kvetna mel muj 3 lety to same. Doktorum stacilo, kdyz sedel, tak jsme nakoupili spoustu vodovek a dalsich ptakovin a poctive jsem s nim sedela a malovala. Mela jsem to trochu narocnejsi, protoze mam jeste 18 mesicni holcicku. Nicmene po 4 dnech se mu zvedla teplota do horecek, tak jsme jeli na pohotovost a tam uz nam zacinali vyhrozovat hospitalizaci, nastesti sono po tech 4 dnech ukazalo vyrazne zlepseni. Syna jsme vsude nosili, chodit proste nesmel.

Je to velmi narocne, chce to dost trpelivosti a vysvetlovani. Nicmene lezet bych ho neudrzela ani omylem

vrtelka
10. čer 2016

@patrusa Mi to máme náročné tím,že je autista z mírnou reterdací tak na urovni 18.měsíců ve třech letech tak ani neumí říct jestli ho to bolí . ☹

patrusa
10. čer 2016

@vrtelka muzu vas uklidnit, ze ani muj trilety nebyl schopny lokalizovat, kde presne ho to boli, evidetne to nejak vystreluje a nedokazal to popsat. Bude to dobre, vse zvladnete. U ns to bylo cca na 14 dni a ted jdeme za 14 dni kontrolu. Jinak nas maly po vsech tech kontrolach rval uz v cekarne u doktora a to na nej nikdo ani nesahl. Drzte se 🙂

vrtelka
10. čer 2016

@patrusa Tak náš se na doktora těší,už v čekárně hlásí dododo a paní doktorku kontroluje co píše do počítače a komentuje,že píše tak mi vždy Všechny rozesmějem a jdeme domů. 🙂

patrusa
10. čer 2016

@vrtelka u nas to bylo do te doby taky tak, ale behani po nemocnici s bolavou kycli, x vysetreni a neprijemny personal udelal sve

vrtelka
10. čer 2016

@patrusa Tak to se nedivym přejem at,už je jen dobře

patrusa
10. čer 2016

@vrtelka vam taky 🙂

vrtelka
15. čer 2016

@patrusa tak u nás to dopadlo špatně podle rengenu to není zánět kyčle,ale Perthesova choroba zítra jdem na vyšetření do nemocnice. ☹

patrusa
15. čer 2016

@vrtelka jej, co to je? Tak preju brzke zlepseni!

cacenka_d
13. črc 2016

Muzu se zeptat jak to u vas zacalo? Jdeme za 2 dny na ortopedii. Mala (27 mesicu) uz tyden kulha na pravou nozicku, ale nestezuje si na bolest, zacalo ji to cca v pondeli, od stredy pak mela atb (chytla od segry anginu), jenze ted je to uz vic jak tyden, nelepsi se to takze sono atd.

vrtelka
13. črc 2016

U nás po rymě začal kuhat byli jsme na sono a na kyčli vypotek nařídili nám klid na lůžku,ktery máme do dnes .U nás kuhání přestalo asi po třech tydnech a po RTG se z jistilo,že má Parthesovu chorobu.Držím pěstičky at to je jen zánět kyčle.

cacenka_d
13. črc 2016

@vrtelka No taky doufam, jen si neumimpredstavit jak ji mam udrzet v klidu 😨

vrtelka
13. črc 2016

@cacenka_d to mě se taky nedaří tak aspon po venku jezdíme v kočárku a doma ho nechám chodit .

cacenka_d
13. črc 2016

@vrtelka Ja prave jeste do toho jsem do patku bez kocaru a hlavne ted nebyli vubec venku, tim, ze meli atb. Jenze ona je lezec je porad nekde u stropu prakticky nonstop, sem tam mi sedi u lega, vlacku, pohadky, ale to jsou spis momenty :(

cacenka_d
14. črc 2016

@vrtelka Tak na sonu ted nic nevidi, nicmene v utery kontrolovat, do ty doby hlidat porad teplotu, pokud by sla nahoru, hnedka nemocnice, takze vlastne mozna to nic neni, mozna jo :/ Nicmene, presne kvuli te teplote by se pry vyhnul nurofenu, aby neschoval teplotu a nasledny problem pak .

vrtelka
15. črc 2016

@cacenka_d jestli má tepltotu tak se jedná o zánět kyčle mi právě teploty neměli tak jsme šli na rtg.

cacenka_d
15. črc 2016

@vrtelka Ona mela teploty predtim k angine, ted nema, jen ji mame hlidat.

vrtelka
16. črc 2016

@cacenka_d taky jsme vlastně měli hlídat tepltoty .

cacenka_d
21. črc 2016

@vrtelka Je to spis rustovy, nic na ni nenasly, tak snad 🙂

vrtelka
21. črc 2016

@cacenka_d tak to jsou dobré zprávy mi byli na kontrole a zánět kyčle je tam pořád i Perthes a musíme 6x denně cvičit a vůbec nechodit. 😒

cacenka_d
22. črc 2016

@vrtelka To je sileny :(

mmammammm
3. črc 2023

taky to teď řešíme za půl roku to měl syn již po třetí, bez teplot. Poprvé únor, pak květen a červen. Teď se nám drží malý výpotek stejný jako minulý týden, ale chodit doma může. Máte někdo zkušenosti s opakujícím se stavem? Doktoři neví co přesně to způsobuje ani jak se tomu vyvarovat, tak zkouším zjišťovat, zda nemá nějakou intoleranci na potraviny, která by mu třeba snižovala imunitu... Zatím to možná vypadá na intoleranci lepku a laktozy a pár dalších potravin, ale jen dle krevního testu ze synlabu, který dle některých nemá vypovídající hodnotu.