Krční cysta u ročního syna - operace (Motol)

kukina27
8. led 2014

Zdravím všechny maminky.
Mému ročnímu synkovi diagnostikovali retenční krční cystu a za 2 měsíce máme jít na operaci do HK. Bohužel se mi vůbec nelíbí přístup nemocnice. Dle slov lékařky se mám obrnit trpělivostí, protože pokoje jsou minimálně po 4. (takže po 8- vždy maminka s dítětem) a maximálně po 7.
Bohužel se mám prý připravit i na variantu, že pro mě nebude postel a tak budu ubytovaná na oddělení žen někde úplně jinde. Budu u něho moct být, ale pouze na židli. Hospitalizace 9 dní. Nehodlám 9 dní sedět na židli a běhat z pavilonu do pavilonu. Na pokoji o 7 dětech bude pořád někdo brečet a budit ho...
Samozřejmě se může stát, že by pro mě místo bylo, ale nehodlám riskovat a chci s malým být stůj co stůj!!!
Proto jsem začala pátrat po jiné nemocnici. V Mladé Boleslavi mi pan primář řekl, že podle pediatrické společnosti je možné děti do 3 let operovat pouze v motole. (měl na mysli náš případ)
Jsem teď tedy jelen z toho, proč máme být operováni v HK ☹
Nicméně se chci zeptat, zda s touto operací máte někdo zkušenost?? Jak dlouho bude na sále, jak dlouho bude mít bolesti, kapačky atd atd.....
A také, zda někdo ví, po kolika jsou na dětské ORL v Motole pokoje a zda bych mohla být s malým na pokoji ubytovaná, nebo bych také byla někde jinde??

berynka
8. led 2014

@kukina27 já mám zkušenost z Motola jen s normálním dětským oddělením a kojeneckým (?). Obojí je v nové části, takže je to tam opravdu hezké, všechno je nové, jsou tam i menší herny pro děti s TV. Na dětském jsme měli i televizi na pokoji.
Na prvním oddělení byly pokoje po třech, když je volno, tak maminka spí na normální posteli, když je plno, tak na rozkládacím křesle.
Na oddělení pro miminka, je většina pokojů po dvou (pak jeden nebo dva po třech), jsou tam vytahovací dětské postele a pro doprovod je tam stejné rozkládací křeslo. Myslím, že ze zákona máš právo s dítětem do 6 let prostě být, i pokud bys měla být na židli. Výjimky bych viděla na JIP a izolacích.
V Motole je ještě možná "ubytovna".

infokonik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kukina27
autor
8. led 2014

Díky..
Já bych jak jsem psala samozřejmě být u něho na židli mohla. Ale to se dá vydržet pár dní. Rozhodně ne 9 dní.... Chci být pro něho oporou a ne chodící nevyspalá a rozlámaná mrtvola. Mají k dispozici židle.... Ne rozkládací lehátka. Takže proto sháním jinou nemocnici, než HK a je mi jedno, jak daleko pojedu 🙂

berenika39
8. led 2014

ahoj, dobrá je bulovka - konkrétně tedy dětské oddělení, jinak moc neemoticon, ale dětské opravdu super. mají tam nadstandard, byla jsem tam s petrem, všichni moc moc milí, doktoři úžasní, všechno mi vysvětlili. měli jsme nadstandard a ten by se při plánované operaci dal určitě zajisti předem. pohodlí, soc.zařízení pro dva nadstandardy, ale pohoda, všechno k dispozici, televize, nábytek, lednice, rychlovarka. nevím, jak to máte z ruky, jestli to můžeš platit, ale doporučuji a moc moc držím aplce, at najdete a máte to brzy za sebou a jste v pořádku. zkušenost nemám.

svasa
8. led 2014

@kukina27 ahoj, já jsem byla se synkem v Motole na ORL. Přístup super, vše vysvětlují, Malému bylo v té době 5 měsíců a byl plně kojen, tak jsme od něj nemusela odcházet ani na jídlo, to mi bylo vždy doneseno. Kdybych nekojila, tak bych na jídlo měla chodit do jídelny. Na pokoji jsem byla sama a sociálka byla pro dva pokoje. Nebyl to nadstandard. Potom mě poprosili jestli bych se nepřestěhovala do pokoje pro tři - kvůli akutnímu případu potřebovali můj malý pokojík. Na tom pokoji pro 3 byla sociálka jenom pro ty tři maminky a jejich děti. Dítě tam má svojí postýlku a ty jako doprovod máte rozkládací křeslo, já jsem si malého brala k sobě na spaní. Na odd. je i kuchyňka a hernička pro děti. Na pokojích není TV, tak jsem měla NB abych si krátila chvíle nějakým filmem. Ten pokoj pro tři je dost velký. S operací na jakou se ptáš nemám zkušenost, byla jsem tam s něčím jiným.

kukina27
autor
8. led 2014

Děkuju moc!!!
Tohle mi úplně stačí 🙂 Budu maximálně spokojená s rozkládacím křeslem 🙂 Prostě budu moct být s ním a kdykoli si třeba lehnout- paráda 😀
Ne někde běhat z areálu do areálu a sedět celý den na dřevěné židli.

svasa
8. led 2014

@kukina27 jenom ještě s tím si lehnout, to není tak jednoduché. Přes den můžeš sedět na křesle, hrát si v herničce, ale křeslo se smí rozložit od 19 do 7 hodin. Aby se tam při vizitě a vůbec dalo běhat, ale ty křesla jsou pohodlná 🙂 držím palce ať to dobře dopadne

kukina27
autor
8. led 2014

Díky. Určitě bude ale křeslo lepší, než tvrdá židle a na noc chodit úplně někam na jiné oddělení a do jiné budovy