Křeče u horečky. Jak vypadají?

mousunek
27. zář 2009

Holky jak vypadaji krece pri horecce?

jeudi
27. zář 2009

jee to nevim me se to u deti nastesti nestalo je lepsi mit doma diazepam a kdyz je horecka vysi jak 39 tak dat pulku aby se dite nedostalo do kreci..nam ho doktorka napsala ted po ockovani

kaleilah
27. zář 2009

mou: já jsem viděla jednou dítě při febrilních křečích přímo "v akci" v práci-dělala jsem sesru na kojeneckým odd. v nemocnici, a ten chlapeček měl záškuby těla, a měl zvrácený oči v sloup. nejdřív ztuhnul a pak m začala cukat jedna tvářička a pak celá půlka těla, můžou být i v jedný části těla jen, je to různý

mousunek
autor
28. zář 2009

kaleilah - diky moc takze to vlastne vypada trochu jako epilepticky zachvat...
No u nas krece nebyly nastesti jen jsem potrebovala vedet jak to vypada pac maa horecku 39,5 a dnes na pohotovosti mu pichly ucho tak snad bude klid, ale moc dekuju za popis, je porad lepsi vedet nez pak zmatkovat

shaula
28. zář 2009

No já bych řekla, že není zas takový problém křeče poznat, jako spíš co dělat, když nastanou... To sama nevím... Vím, jak jim předcházet, ale ne, co dělat, když by k nim došlo... Víte někdo?

ronie
28. zář 2009

shaulo-ten diazepam a schladit dítě,hlavně vlažný obklad na zátylek, křeče vznikají přehřátím termoregulačního centra v prodloužené míše, mechanismus se vlastně tím přehřátím poplete a vysílá špatné signály jako v případě epi záchvatu,takže první pomoc je stejná jako při epi plus to schlazení,pokud se to stane poprvé tak se většinou jede do nemocnice, aby se vyloučila opravdu epi atd, dalším záchavtům se předchází preventivním podáním diazepamu při vysokých teplotách

mousunek
autor
28. zář 2009

Dnes jsem byla u dr informovana ze pokud ma dite pri horecce studene rucicky a nozicky nesmi se dat zabal ale jen vlazna sprcha...
A co delat kdyz nastanou osobne bych volala RZ

My davame ted kazde tri hodiny na stridacku cipek a nurofen a stejne behem 2hodin je zpet 40st takze mazitim sprchujem protoze mame pri horecce studene rucicky nozicky ☹

jeudi
28. zář 2009

pomaha taky potrit chodidla a dlane octovou vodou

jani2
20. říj 2009

Moja dcérka ako 15-mesačná febrílné kŕče mala, tie vznikajú hlavne pri rýchlom vystúpení horúčky...očičká išli stĺpkom a začala šklbať ručičkami aj nožičkami, celá presinala (ale je aj forma kŕčov, keď je dieťa bez zášklbov, ale tie oči v stĺp tam musia byť a nereaguje na oslovenie)....no bol to des, myslela som na to najhoršie....volali sme záchranku a v nemocnici sme pobudli 3 dni... museli sme ísť na neurologiu na EEG, či tam nie sú nejaké epi ložiská, ale našťastie všetko OK...teraz pri horúčkových stavoch musíme brať preventívne 1/2 diazepamu... dostali sme aj diazepam gél do zadočku, ak by k záchvatu zas došlo. Dúfam, že ho nikdy nebudeme potrebovať 😉

nikes
20. říj 2009

naše maličká měla febrilní křeče, když ji bylo tak 19 měsíců a byl to ten nejhorší den v mém životě. Začala se třást po celém těle a pak byla najednou taková gumová, jako kdyby omdlela. Byla jsem v tu chvíli úplně hysterická a jenom jsem s ní třásla a strašně plakala, at se probere. Naštěstí byl doma manžel, tak hned zavolal záchranku, páč já toho nebyla schopna. No a to jsem o febrilních křečech měla hodně nastudované z netu, ale pak praxe byla úplně jiná. V nemocnici jsme si poležely asi týden a dělaly nám všechny možné testy. Podle doktorů se při křečích musí okamžitě volat záchranka, páč by taky mohlo dojít k poškození mozku nebo v horším případě by mohlo selhat srdce. Já jenom doufám, že nás už nikdy nic podobného nepotká. Když je někdy malá nemocná a stoupne ji horečka, tak nemůžu v noci spát a stále ji kontroluji. Spí sama v pokojíku, ale když má teplotku, tak si ji bereme k sobě.

pamuk
3. pro 2009

ahoj, náš malý prodělal febrilní křeč minulý týden. Během půl hodiny mu stoupla teplota o 2 stupně a najednou mu šly oči v sloup, začal fialově, škubat sebou. Nejdřív jsem myslela, že se dusí, ale sáhla jsem mu dokrku a byl v křeči, tak jem ho šupla pod sprchu - hned se probral, a volala záchranku. V nemocnici jsme si pobyli pár dní dokud teploty neustaly. Byl na RTG, na očním a na neurologii.
Byla jsem sama doma, takže to byl hukot. Ale na to, že jsem docela hysterka, tak jsem zvládla jednat bez větší paniky.
Při každé teplotě teď budeme dávat Diazepam

garfie
3. pro 2009

holky, ale ten diazepam pro mimina se vyrábí v lékárně a má tudíž jen krátkou dobu použitelnosti, ne? Tak jak ho mít doma "pro jistotu"? Mám z toho trochu strach, protože sestřička mojí mamky na fibrilní křeče zemřela (před šedesáti lety-klídek)

ronie
3. pro 2009

garfie, nene, je to normálka z fabriky-lék v tubě-pokud mluvíme o tom rektálním. Vydrží dlouho-já myslím, že třeba i rok 😉

garfie
4. pro 2009

aha, mě v lékárně řekli že by ho museli vyrobit....no ještě se někde poptám

veronikasky
28. pro 2009

Ahoj holky tak fibrilní křeče prodělal můj syn před třemi dny a už to v životě nechci zažít myslela jsem že mi umře! ☹ Nevěděla jsem co dělat a pěkně jsem zpanikařila třásla jsem s ním a volala na něj no spíš hysterycky křičela byl to nejhorší den a zrovna o vánocích! Pobyl si na jipce a musíme ještě na eeg! Nikomu nepřeji aby to zažil!