Která nemoc. mi umožní být s dítětem na pokoji přes noc?

eloana
10. srp 2011

Ahoj holky, potrebovala bych poradit- chystame se s malym 14m na operaci varlete...byl nam doporuceny Hradec Kralove... ovsem dneska mi pani zdelila, ze mi nemuze zarucit, ze budu se svym synem na pokoji. Pokud budou mit pokoj s dite-matka obsazene, musim spat bud na ubytovne nebo nebo u maleho sedet- znamena to tak 2-3 dny.....
Rozhodne ho samotneho nenecham ( kojim a ani kdybych nekojila nechci ho tam nechat samotneho....)
Nevite zda je mozne zvolit si jinou nemocnici? Pro nas je mysletelna Praha -jsme z Libereckeho kraje

hhranolka
11. srp 2011

v hk se opravdu casto spi na zidli vedle postele 😒

hakanka
14. srp 2011

byla jsem v HK, též kojící matka, každý den mi opakovali, že pokud nebudou mít místo, budu muset odejít. asi abych si uvědomila, co jaké mám štěstí, že mně tam nechají 😝 . oddělení přitom nebylo zdaleka plné. lékařská péče výborná, zato půlka sester na vyhození, dítě bych tam nenechala samotné ani náhodou.

sue007
15. srp 2011

Já jsem z toho trošku zaskočená-matka s dítětem na pokoji je snad samozřejmost-já byla s malým v jeho dvou letech též na operaci varlete na dětské chirurgii v Pardubicích ,ale byli tam i mamči s o několik let staršími dětmi-prostě jasná věc.Spal se mnou v posteli-teda srazila jsem si postýlku s postelí a nakonec jsem spala v té postýlce já🙂)Sestry nás tam sice pořád komadovali,že si člověk připadal jako malej smrad,co se neumí postarat o dítě-tak nějak si představuju život s tchýní-(není mu v tom svetříku teplo,maminko?To se jdete koupat až teď?Vy jste ho nechala samotného na posteli?🙂ale každá si to stejně dělala po svém,jak jsme byli zvyklé z domu.No dalo se to přežít,ale domů jsem se teda pekelně těšila.

jajkax
15. srp 2011

My jsme byli z dcerou v Jičíně.A nikdy nebyl problém.Vždycky jsem dostala lůžko vedle ní a byly jsme spolu 24 hodin deně.Pak jsme jednou zvažovaly Hradec, a volali jsme si tam atam mě taky říkali že pokud nekojím tak že popstel nedostanu a přez noc půjdu na ubytovnu a ráno v 6 se mám vrátit.Tuto možnost jsem teda vyloučila tak že jsme zvolili zase Jičín kde postel pro mamku mají vždycky 😒

martaska78
15. srp 2011

Já byla s malou na dětském v HK, malé bylo 13 měsíců, kojila jsem a místo mi sehnaly. Zaručit nemůžou, ale pokud kojíte, tak se vynasnaží Vám místo najít. Já tam byla naprosto spokojená se vším. pokud nebude místo hned, šla bych na ubytovnu, celý den můžete být u malého a určitě se místo najde. Já byla u malé na Jipce 3 dny na židli, protože jsem nechtěla od ní, je pravda, že z hygienických důvodů nedovolí spát na zemi, ale pokud to mimi potřebuje, tak mi židle nevadila. Bezvadný přístup sester i lékařů, opravdu mohu jen doporučit. Ta trocha nepohodlí se dá 3 dny vydržet, my tam nakonec byly 3 týdny. 😔

fidorka01
3. zář 2011

Ahojky
@galigula prosím tě,nás čeká v HK operace v říjnu. Chtěla jsem se tě zeptat, jak to v HK vypadá na dětském oddělení? Kolik dětí spí na pokoji a dá se to zvlíádnout? Třeba při uspávání a tak?Jaké tam jsou židle, dá se na nich sedět celou noc?

fidorka01
3. zář 2011

@martaska78 Ahojky jsem ráda, že jsi spokojená s péčí na dětském v HK. My tam budeme v říjnu minimálně 14 dní, tak mám celkem velké obavy. Prosím tě jak to chodí na jipce? Není problém s tím, abych mohla u dcery být. Jsou jí 2 roky.

martaska78
3. zář 2011

@fidorka01 My tam byly před rokem, a opravdu už nikdy víc 😔 , ne kvůli péči, ale kvůli psychice. Malá měla rok a měsíc a byla skoro plně kojená. Na Jipce jsme byly 3 dny a potom ještě 2 v průběhu 3 týdnů. Nebyl problém tam být s ní, seděla jsem vedle ní a sestřičky byly pozorné. Jelikož byla malá kojená, dostala jsem pokoj přednostně a měla i postel, ale když byla na JIpce, tak jsem byla u ní (to víš, byly to nervy), ale sestřičky mě posílaly ať se vyspím, že když malá bude plakat, že pro mě příjdou. Opravdu byly hodné a viděla jsem u jiných, že to tak opravdu funguje. Židle byla tvrdá, ale řikaly, že na jaře tam daly křesílka, tak to je určo lepší 😉 . Nevím na jaké oddělení jdete, ale u nás na patře byla i hernička, tak když malá neměla kapačky, tak jsme tam chodily (strašně milá učitelka), půjčovaly se i hračky do postýlek. Na Jipce jsou televizky s dvd a dvd tam půjčují. Nevím na jaký zákrok jdete, ale naše JIPka byla spíš hodně kontrolovaný pokoj se všemi přístroji, přivezly jí tam hned po zákroku. Přeju moc zdravíčka a ať to tam zvládnete. Pokud budeš mít ještě nějaký dotaz, tak se zeptej, ráda ti pomůžu. 😉

martaska78
3. zář 2011

Ještě, pokud dostaneš postel na oddělení, jste tam většinou 2 a děti. Pokud tam bude s ostatními dětmi je jich tam víc, ale je to podle potřeby, postýlky jsou přesouvací, tak je to podle aktualního stavu na oddělení

fidorka01
4. zář 2011

Ahojky děkuji za info. My tam jdeme za měsíc na operaci s ledvinama (pyeloplastika) a po operaci by měla malá být den na JIP a potom asi 14 dní na normálním pokoji. Mám z toho celkem nervy. Hlavně se bojím přístupu personálu,aby nebyl protivný. Prostě bych chtěla být za každou cenu s dcerou, aby se tolik nenaplakala. I za cenu sezení na židli. Popravdě nevím jak to zvládnu, jestli nebude po celou dobu pobytu volné lůžko.
Jinak budeme asi na stejném oddělení jaky vy. Taky na dětském a dětské Jipce. Tedy pokud tam nemají těch děstkých oddělení víc. Ale dcerce jsou 2 roky a tvé byl rok, tak to bude asi stejné oddělení.

martaska78
4. zář 2011

My byly na chirurgii v 1. patře a personál byl opravdu hodný a pro ně je taky trochu úleva když je s tebou a ne sama a třeba uplakaná. Doufám, že se to za ten rok nezměnilo a když tak né k horšímu, ale já byla opravdu s nima spokojená a pokud budou mít postel určitě ti ji nabídnou. Hodně štěstí. 😉

hamma
5. zář 2011

@fidorka01 Držím palce, aby to dobře dopadlo! Kdyby tam něměli volné lůžko a tys musela sedět jenom na židli, doporučuju střídat se třeba s manželem, s babičkou...jestli máte někoho příbuznýho, koho má dcerka ráda. Babička může třeba sedět s holčičkou přes den a ty můžeš mít noční služby...protože to by jinak bylo strašně náročný! Ale jak říkám, držím palce, ať to dobře dopadne a ať dostaneš postel taky🙂

fidorka01
6. zář 2011

Holky moc děkuji za podporu, budu se snažit to zvládnout. Ale budu asi psychicky úplně vyčepraná. Bohužel střídání v nemocnici taky nepůjde. Bydlíme asi 80 km od nemocnice, takže i manžel nás bude navštěvovat jednou za 3-4 dny. Bude to náročný, ale už aby jsme to měli všechny úspěšně za sebou.

hansed
6. zář 2011

Ahoj holky, teda měla jsem o Hradci lepší mínění.... já s malou ležela několikrát v Liberci na dětském a nemůžu si vynachválit... automaticky jsem dostala nadstandart, sice se platí 200,- za noc plus poplatky za obě, pořádně jsme se prohli, ale sestřičky jsou úžasné, když řádily střevní infekce a malá se nesměla nakazit, měla jsem pokoj sama pro sebe, sestřičky mi nosily jídlo, prostě péče na 200% ... nikdy jsem nezažila, že by měly sestřičky špatnou náladu a ještě teď, když tam zajdu, jsou rády.... jiná věc byly uklízečky, jedna byla na pár facek, třískala tam věcma, očividně ji práce nebavila a malou mi málem vzbudila... jinak ostatní uklízečky, když viděly, že dítě / děti spí, se snažily pracovat co nejvíc potichu....
na nadstandartech jsou TV s DVD, půjčují pohádky, na oddělení je herna pro děti od 2 let, vaří dobře.... pro malé děti jsou zdarma příkrmy, přesnídávky, sestry seženou mlíčko, které bubmáte...

fidorka01
30. říj 2011

Ahojky holky, tak jsme se už konečně vrátili z nemocnice. A musím říct, že teda 4 postele pro matky je fakt na celé oddělení málo. My jsme měli obrovské štěstí a nakonec jsem postel dostala. Přispělo k tomu to, že Lucinka byla jednou z nejmenších dětí na oddělení,a že náš pobyt byl téměř na 14 dní. Jinak popravdě řečeno na židli by se to tdalo jen s vypětím všech sil vydržet. Protože jsme strávili 2 dny na Jipce, tak jsem si to vyzkoušela a stačili my jenom 2 dny a pěkně mě přes den bolela prdel. Je pravda, že na noc jsou tam taková křesílka a to musím pochválit, na nich jsem si celkem odpočnula. Ale židle jsou pěkně tvrdý.
Co se týče personálu na dětském, jsou tam všichni milý. Občas měla některá ze sester blbej den,ale dalo se to.