Která nemoc. mi umožní být s dítětem na pokoji přes noc?

eloana
10. srp 2011

Ahoj holky, potrebovala bych poradit- chystame se s malym 14m na operaci varlete...byl nam doporuceny Hradec Kralove... ovsem dneska mi pani zdelila, ze mi nemuze zarucit, ze budu se svym synem na pokoji. Pokud budou mit pokoj s dite-matka obsazene, musim spat bud na ubytovne nebo nebo u maleho sedet- znamena to tak 2-3 dny.....
Rozhodne ho samotneho nenecham ( kojim a ani kdybych nekojila nechci ho tam nechat samotneho....)
Nevite zda je mozne zvolit si jinou nemocnici? Pro nas je mysletelna Praha -jsme z Libereckeho kraje

renat2
10. srp 2011

@eloana Teda tak to slyším poprvé, podle mě by to měla umožnit každá, ale je to asi moje naivní představa ☹ , my byli v HK na ortopedii, a s malým jsem byla na pokoji pokaždé...i vzhledem ke kojení. Říkala si jim to, že kojíš?
Určitě je jasné, že ho samotného nenecháš!!
Zkus ještě tu Prahu - určitě tady někdo poradí, přejeme ať to máte rychle za sebou 🙂

levander
10. srp 2011

@eloana my byli už třikrát s Kryštůfkem ve FN v Plzni a nikdy nebyl problém, jsou tu pokoje uzpůsobené pro pobyt s dětmi.

marhulinka
10. srp 2011

určitě si na tom trvej,umožnit by ti to měli!!! Jinak bych u něj klidně i seděla.-)

eloana
autor
10. srp 2011

@renat2
@levander dneska se o tom zminila jedna maminka v diskuzi...... vubec bych to neresila, predpokladala jsem,ze to je automaticke... dneska jsme tam volala -rikala jsem,ze kojim a pani mi rekla,ze to chape, ale vzhledem k tomu, ze pro matky s detmi maji jen 4 mista, tak mi to nemuze zarucit. Pokud tam budou mladsi deti maji prednost. Muzu spat bud na ubytovne nebo sedet na zidli u neho v pokoji. Na facebooku mi psaly kamaradky, ktere byly v hradci a pry take nemely postel -bud spali nekde na zemi nebo sedely u deti-pokud to bylo na jednu noc

benjik
10. srp 2011

@eloana a co si vzít s sebou rozkádací matraci nebo karimatku a spacák,abys mohla na pokoji psát? Ono všude,když budou mít plné tyto typy pokojů to dopadne stejně. Sice ze zákona Ti musí umožnit být s dítětem 24-hodin denně,ale pokud jejich vybavení nedovoluje přespání na posteli,tak jiná možnost než ten spácák nebo spát na židli není.

benjik
10. srp 2011

@marhulinka ale oni ji umožní být s dítětem,jen můžou mít plné pokoje s postelí pro rodiče a pak bud bude spát na židli nebo potají na zemi

berenika39
10. srp 2011

ahoj, napíšu ti kam ne...bulovka. seděla jsem u petra dvě noci na dřevěné židli. řekli - ano, můžete zůstat, ale nemáme tu pro vás lůžko. tak jsem seděla.
At to máte brzo bez problémů za sebou.

eloana
autor
10. srp 2011

@marhulinka -pry trvat na tom muzu, ale pokud pry nebude misto mam zkratka smulu....
pokud to nepujde jinak budu u maleho sedet. Zatim se snazim se najit nemocnici, kde by nas vzali a bylo automaticke, abych mohla byt s malym na pokoji

levander
10. srp 2011

To je šílené, mě takhle strašili, že na infekčním nezajistí, že bude vůbec místo abych tam mohla být. nakonec jsme měli parádní nadstandaret jen pro sebe. Byla jsem ale připravená spát i na chodbě, prostě bych ho samotného nenechala. A na dětské klinice byli všechny děti s maminkama. Obzvlášt pokud kojíš.... nesmíš se dát. J8 mám pocit, že vždy mají nějaké řešení, jen být neodbytná 😕

eloana
autor
10. srp 2011

@benjik jasne pokud to nepujde jinak budu to muset nejak takto vyresit
@berenika39 diky - ale je to fakt des

lojzina
10. srp 2011

@eloana ahoj-v pravech deti v nemocnici je uvedeno ze dite mladsi 6 let ma pravo byt s rodicem nepretrzite,ovsem druha vec je,jak je ta ci ona nemocnice na to vybavena a zarizena.Kdyz nejsou mista tak muzes na ubytovnu,nekde na tebe zkousi ze tammuzes byt od rana aaz usne,na noc domu.Nicmene-ja letos v breznu stravila se 4let. synem 4 noci na inf.oddeleni,na zidli,a nebylo to az tak strasny-ale musi te tam nechat,nedej se 😉 .Drzim palce.

eloana
autor
10. srp 2011

@levander ptala jsme se zda si muzu koupit nadstandart- pry nemaji.....

levander
10. srp 2011

@eloana tak to je škoda. No tak zkus Plzen. To zas není tak daleko, za to že nebude sám to stojí!

lojzina
10. srp 2011

mmch,kdyz sem to tam pak pozorovala ,tak su rada ze sem se nenechala odbyt 😔

eloana
autor
10. srp 2011

@lojzina 🙂 to je sila teda . my tam budeme tak 2-3 noci - po narkoze to vypada na dlouhe noseni 11 kiloveho mimina( zkusenost po narkoze s dcerou) hradec mame pres 100Km takze mi bohuzel asi nikdo nepomuze:( tak asi odpadnu brzy🙂)

romcovaklarka
10. srp 2011

@eloana To asi jiná nemocnice nevyřeší. Ségra jde s oběma dětma na kýlu tuším na Karlák a může tam s nima být, ale jinak tenhle problém asi bude všude, že když nebude volná postel, tak musíš sedět na židli... oni asi těch pokojů s postelí pro mamku nebudou mít v žádné nemocnici neomezeně. Tak držím palce, ať na vás vyjde.

marhulinka
10. srp 2011

@benjik však to píšu,že bych tedy seděla na té židli 😉

@eloana moc přeju,ať to dopadne dobře,ať se v klidu vyspíš v leže 😉

eloana
autor
10. srp 2011

Ja tedy mam zkusenost s Jabloneckou nemocnici a na detskem jsme nikdy s ubytovanim s dcerou nemela problem i ve 4 letech. Ovsem v malych nemocnicich takto male deti neuspavaji

lojzina
10. srp 2011

@eloana jo toje sila.My jsme z Brna teda,no a tam v nemoc.byly ty pokojiky maly,takze na jednu stranu chapu,ze kdyby tam s kazdym ditetem chtel pres noc nekdo byt,taky by to neslo-byly po trech,ale ja tam byla sama.Jinak spaly maminy na ubytovne.I sestry me od toho zrazovaly,at jedu dom,ale vydrzis ,uvidis 😉 .Jen jedno odpolko me vystridal manzel,ja jela domu se vykoupat a za mladsim synem,,a pak zas nazpet.Ty 4 dny nebyly hrozny,ale byla sem rada ze sme doma 😅

eloana
autor
10. srp 2011

@marhulinka dekuji)

lojzina
10. srp 2011

Hlavne si vsechno ..ohlidas".Ja su moc rada ze sem tam byla.... a unavu sem neresila.

eloana
autor
10. srp 2011

@lojzina to prave mame100 Km a doma dceru.. takze nejake vystridani nehrozi:((((

eloana
autor
10. srp 2011

@lojzina kazdopadne pokud to jinak nepujde budu s nim -musime vydrzet vse🙂)) a ja ho tam fakt nenecham stejne bych na nejake ubytovne stresem nespala-tak to je jedno🙂))

lojzina
10. srp 2011

@eloana hm,to je blbe,ja mam taky doma prcka,a jste starsi holku.Stejne,kdyz sem prijela domu,hned sem sla do vany,nabalila cisty veci,dobila mobil,hodku si lehla s malym,a za dalsi 2 hodky uz jela nazpet,takze odpocinek nic moc,ale dobry..Ale jak pises,2-3 dny,bude to narocne ale zvladnes to,uvidis 😉

lojzina
10. srp 2011

@eloana presne to sem si rikala taky ,vim ze bych nespala.kor v cizi posteli.na zidli bylo asi lip 😀 ,hlavne kdyz sem videla jak je v klidu ze tam jsem... 😔 .Sestry brblaly,jako ze v noci chodi kontrolivat deti a ze me nebudou prekracovat 😕 -byly tam max 2krat za noc.ja stejne nespala takze sem vzdycky uhnula 😝 🙂

eloana
autor
10. srp 2011

@lojzina 🙂 kazdopadne vyhodit se nedam, at si me klidne prekracji 😠

lojzina
10. srp 2011

@eloana nedej,mas pravo tam byt.

amallie
10. srp 2011

Do sesti let veku ditete mas narok byt s ditetem na pokoji v nemocnici, tvoje postel je normalne hrazena ze zdravotniho pojisteni, je nemyslitelny, aby tak male dite zustalo v nemocnici samo, kdo by o nej pecoval?
V Praze automatika, skvela je deska klinika na Karlove, na pokojich jsou velke postele a male postylky, vanicka i prebalovai pult, ale neni tam nejspis chirurgie, tak nevim, zkus Motol, tam to pujde stopro taky

galigula
11. srp 2011

Holky, my byli v HK, nastesti normalne na posteli a mimo postele a zidle vam nedovoli spat nekde na zemi na karimatce, na jednu stranu je to sice spatne, ze nedovoli, ale zase pochopte, ze je to nemocnice a musi dbat na hygienu a cistotu, proto na zemi nikdo spat nesmi. V arealu maji ubytovnu, i kdyz ja bych stejne spala na zidli vedle prcka a beztak tu prvni noc budes nervozni z operace a druhou zase budes stastna, ze to dobre dopadlo, takze budes v euforii 🙂 Zidle se da prezit a za HK bych dala ruku do ohne :D

eloana
autor
11. srp 2011

tak jsem domluvila motol.....tak je automaticky matka s detetem do 3 let