Kyčle 2a+ u 6týdenního miminka

ossis
27. bře 2018

Prosím je tu někdo kdo měl u miminka v 6 týdnech nález na kyčlích 2a+? Jak jste léčili? A hlavně jak dlouho? Mame Fr.peřinu na 6 tydnu. Může se to ještě víc zhoršit? Děsí mi představa třmenu nebo hůř nemocnice....

shine2015
27. bře 2018

Dcera měla 2a a druhou myslím i 2b .... na 6tydnech to není žádná hrůza. Dávali jsme ji pouze jednu plenku + speciální kalhotky na kyčle, nejsou drahé, dávají se místo druhé plenky jako široké balení.... a přiznám se, ze na noc jsme to při kolikach někdy sundali....

l_eslie
27. bře 2018

Myslím, že není třeba panikařit. 2a je snad i normálně fyziologické, žádná patologie. Dcera měla 2c (taky v 6 týdnech) dali nám třmínky, vyděsilo mě to hrozně. Nakonec jsem ji místo třmínků nosila celé dny v šátku (ve vertikální poloze vhodné právě na vývoj kyčlí) a na noc jsme dávali široké balení. Po 6 týdnech na kontrole řekl ortoped, že je to o dost lepší, a že můžeme ty třmínky postupně sundávat. Na další kontrolu jsme tak nějak zapomněli, šli jsme až v 8 měsících a kyčle naprosto v pořádku.

kamste
27. bře 2018

Takový nález v 6ti týdnech je celkem pěkný (první dcera měla 2b a druhá dcera 2c). U obou stačila "dečka" a hodně pomohlo šátkování (nemusí být v dečce, je u mámy, prohřívá si bříško a vyprdí se, odříhne si...).
Takhle malé děti se zlepšují velmi rychle, pokud mají vhodné podmínky. Přeji mnoho zdraví 🍀

dora13
28. bře 2018

2a+ je fyziologicky nalez, pri pristi kontrole bude s nejvetsi pravdepodobnosti ok🙂 Neboj🙂

junkka
28. bře 2018

Malymu rekli v porodnici ze to ma ok, ale preventivne siroke baleni. Ja se na to vyprdla, pac to davaj skoro vsem. V 6 tydnech u jineho ortopeda stejny nalez jak mate vy (je to normalni fyziologický nález, takže klid), dostal siroke baleni (koupila jsem himerky, jsou k nezaplacení) no a davala jsem mu to poctive tak 3 tydny, pak uz jsem to flakala jak se chtel vic hybat. No a ve 3 mesicich na kontrole doktor ze jsme urcite byli poctivi, ze uz ma vyvinutá jaderka a uz nemusime vubec chodit 😀

garalela
28. bře 2018

Tento nálet nám řekli v proodnici, koupila jsem abdukční kalhotky, při kolice jsem mu je ale taky sundávala,v šesti týdnech u ortopeda vše v pořádku, další kontrola ve třech měsících

barbara04
28. bře 2018

tak jsme meli stejny náez, nosila ksem v satku, v noci nic, meli jsme mit 3 pleny 23 jodin denne
na dalsi kontrole pry skvele 🙂

ossis
autor
28. bře 2018

Děkuju všem za odpovědi a uklidnění 😉Snad už bude mít také vše v pořádku. S tou dečkou je tak obtížná manipulace...

shine2015
28. bře 2018

@ossis Heled tak si sezen ty kalhotky. Dávali jsme klasickou pampers, jednu látkovou a ty kalhotky - pekne držely, mají pásky na suchý zip.... měla jsem dvoje, na vyprani vždycky a fakt jsou super lepší než decka nebo tři plenky co nám říkali....

shine2015
28. bře 2018

A jinak co teda nám hodne pomohlo když jsme později nechtěli moc dávat tohle velké balení tak při každém přebaleni cvičit nozicky - kolečka v kyclich - nám to ukázala doktorka u pediatra - k sobě nahoru a od sebe - blbě se to popisuje ale krasne se nozicky uvolnily

junkka
28. bře 2018

@ossis urcite kup himer kalhotky. Maji je i na bazaru. Supnes je pres obleceni a je to. Maji dve velikosti