Laryngitida, dá se jí nějak vyvarovat?

ivcaaa
12. říj 2012

Dcera mela v 9.mesicich prvni laryngitidu, ktera nakonec prerostla v zapal plic a skoncili jsme v nemocnici. Od te doby se nam laryngitida vraci, mela ji jeste asi 3x a z tohójsme byli jeste jednou v nemocnici. Da se tomu nejak predejit a vyvarovat a nebo to proste prijde a my se s tim musime poprat? Od vcerejska ma rymu a v noci zase sipe ☹ dneska odpoledne jsme zacali inhalovat vincentku a mame pripraveny cipek, kdyby prisel silny zachvat. Budu rada zaa vsechny rady!!!

betka20
7. říj 2013

@spartanek no me prave rekli v nemocnici ze si ho muzu nechat pro maleho napsat? tak to me docela udivuje ted.. no za chvili jdeme k obvodni tak se poradime 🙂 díky

ivapo
7. říj 2013

ahoj .. mala buďe mít 9 měsíců a v pátek noci jsem volala155.. hrozny zážitek.. dali na ráno a večer pul čípku.. jinak na víkend pul dithiadenu ra ňo a večer... trochu se to zlepšilo ... špatně dýchá cca 2 mesice.. doktorka prohlásila že je jen funidlo a ted toto... ty noci jsou hrozne.. mažu justem.. ňo a po volání dnes s doktor kou dat dithiadenu jen večer.. co vc udělat pro to neřekla...

betka20
7. říj 2013

@spartanek tak prednison nám nenapsala s tím, že by stejne musela urcit davkovani ona dle situace
jinak mame na doma ventolin a ten rectodelt a doporuceni na imunologii 🙂

betka20
7. říj 2013

@jmisa a ten dithiaden mám dát az druhy den? nebo za pár hodin po tom rectodeltu?

betka20
13. říj 2013

@ssaara tak prednison nám nenapsala, ze by pry davkovani musela stejne urcit sama. Mame tedy rectodelt a s tema fenistil kapkama: ty se mohou davat teda naráz s tím rectodeltem? nebo tam musi byt casovy odstup?

betka20
13. říj 2013

@ivapo to je mi lito :( jak vam je? Jinak kde jsi prosim kupovala Just? Chtela jsem objednat, pani se neozvala a druha objednava jen jednou mesicne. Potrebuju to mit doma kdyby nahodou... mate doma mast i strikani na polstar?

betka20
13. říj 2013

@ssaara kde jsi prosim objednavala Just pripravky? mas mast a to strikaci jak se dava na polstar?

betka20
13. říj 2013

@ssaara
@spartanek
@ivcaaa holky tak prisel zvlhčovač vzduchu. Přimo to chrli studenou paru jako inhalator v nemocnici. Myslite, ze by pri prvnich priznacich mohl dychat tu paru z toho? popr. jestli nevime, zda se do te vody neda kapnout nejaka mentolova vodicka nebo neco takoveho?

betka20
13. říj 2013

@ssaara a jeste jeden dotaz, lze kombinavat ventolin, rectodelt a ty fenistil kapky?

spartanek
13. říj 2013

@betka20 to by musel být zvlhčovač na rto uzpůsobený. my máme doma tři, jeden v ložnici, jeden v pokojíku a jeden malý cestovní a ten malý cestovní to jediný má, že se tam dá nakapat olejíček,aby foukal to aroma.. ten vzduch jsme mu nenechávali nikdy dýchat...

spartanek
13. říj 2013

@spartanek ne vzduch ale páru 😀

spartanek
13. říj 2013

@betka20 ne vzduch, ale páru 😀

ivapo
14. říj 2013

@betka20 jenom mast.. stříkáníní chci pořídit..objednává to tchyne.. ale taky jednou za čas.. az kdyz se ji to vyplati poslat.. já se zeptám kdy to buďe objednávat a muzu ťi to pak poslat na dobírku treba 😉

betka20
14. říj 2013

@ivapo no to by jsi byla hodna, ja shanim ale vsichni objednavaji az za mesic :( potrebovala bych to co nejdriv, abych byla pojistena, kdyby nahodou neco chapes 🙂

ssaara
14. říj 2013

@betka20 - já s tím Fenistilem zkušenosti nemám,rectodelt kombinuju s tím prednisonem a pak s ventolinem...
Just objednává moje kamarádka,můžu dát kontakt... nebo možná na stránkách Justu najdeš nějakou dealerku.... mám hodně dobrou zkušenost s tím Eucasolem,ten se stříká buď do místnosti,na polštář nebo na oblečení - krásně to uvolní nos a dýchací cesty , ta Tymiánová mast se maže na hrudník nebo záda třeba při zahlenění...

ivapo
14. říj 2013

@betka20 zeptám se a hned dám vedet 😉

betka20
14. říj 2013

@ivapo diky moc 🙂

monaska81
28. říj 2013

@betka20 my předcházeli lar., ale není to jednoduché. Hlavně jsme nikdy nevěděli, kterou noc se dostaví, takže o to to bylo horší. Ale jde v podstatě o to, že na lar. pomáhá sudeno, ať už vzduch, nebo zmrzlé maso na krk. To je jedno. Náš první omyl bylo, že stačí mít otevřenou ventilačku, to bylo poprvé, kdy jsme dávali čípky. To nestačí, takže my jsme spali v zimě s dokořán otevřeným oknem, v ložnici sice bylo cca -10, spali jsme v mikinách, svetrech, čepicích, na sobě měli 2 peřiny, bylo to takhle třeba i 2 noci, protože jsme nevěděli,, kterou noc to příjde, ale je to jediný způsob jak nemít lar. Druhá věc je aby nechytl bronch, což nám se nikdy nestalo a musí být venku fakt zima, ne jako teď. Jinak u nás lar. byli při každém nastydnutí 😒

monaska81
28. říj 2013

jo a jinak také máme zvlhčovač a na rovinu, je na prd, sice zvlhčuje, ale nám nepomohl nikdy. Za to na inhalátor nedám dopustit, je lepší, zvlhčuje přímo a mají ho i v nemocnici, zvlhčovač funguje na jiném principu, jednou i to nějaký MUDr. vysvětloval, ale moc si to nepamatuji. každopádně, inhalátor je lepší

lucenek
28. říj 2013

ježiš to jsou teda praktiky 😲 😲 😲 😲
Co maminkám radím při laryngitidě já je zabalit dítě do deky, posadit se s ním před otevřený mražák a inhalovat studený vzduch, obecně teploty okolo 0 jsou ideální, na krátkodobou inhalaci i minus 10-15, ale na dlouhodobou rozhodně ne.

Maso na krk - toto zvěrstvo slyším poprvé, nicméně předstaím-li si sebe, s pocitem dechové tísně a mám horečky (můžou být a nemusí) a je mi fláknuto něco brutál ledového na krk tak se asi potento, nehledě na to že že zákonitě po tomto dostane děcko angínu, bronchitidu či jinou nemoc.

V podstatě preventivní opatření lze shrnou na to aby byla v pokoji optimální vlhkost 55%, vzduch 18C na spaní, Eucasol prev. stříknout a mít po ruce Rectodelt (ten je rozhodně lepší než flákat na krk mražené cosi).
Někdy se tomu nevyhneš, laryngita buď propukne nebo ne, nicméně se jakýmsi preventivními opatřeními lze toto propuknutí jaksi eliminovat.

monaska81
29. říj 2013

no, praktiky, které zabírají. Nenapsala jsem fláknou maso na krk. Myslela jsem tím zabalit do utěrky a krk chladit. Jako, inhalovat krátce studený vzduch? - to by bylo moje dítě už udušené 😒 Každé děcko je jiné a každému pomáhá něco jiného. Já napsala pouze to, co pomáhá nám. A 18C - no, nevím, dle vašich rad by se moje dítě udusilo hned první noc ☹ Prostě nevím, pokud to ale Vaším dětem pomáhá, nám rozhodně ne. Radši spánek v chladu než Rectodelt.

betka20
29. říj 2013

@monaska81 děkuji moc, souhlasím i v nemocnici rekli nechat spát vyloženě v zimě, zabalit treba do fusaku kulicha a proste ledovy vzdych a ledove na krk...a rectodelt samozrejme taky. A vlhky vzduch.

@lucenek

lucenek
29. říj 2013

dlouhodobá inhalace ledového vzduchu (píšete máme v ložnici -10) rozhodě vysuší sliznici resp dlaždicobuněčný epitel-povrch dýchacích cest, řasinky pak neplní svou funkci a následně nasedá bakteriální infekce, která pá tímto připravený terén perfektně

@monaska81 diskuze se jmenuje laryngitda, dá se jí nějak vyvarovat, - má odpověď viz předchozí příspěvek....takže preventivní opatření jsem shrnula
To co popisujete Vy je sado maso při laryngitidě, nicméně, je to Vaše dítě a lituju ho. Jde to i hummáně
Hezký večer

monaska81
30. říj 2013

Vaší lítost fakt nepotřebuje, měl jí dost při dušení, při hospitalizích a při podávání kortikoidů od jiných lidí. Vám se evidentně dítě nikdy nedusilo, to co jsem my praktikovali, nám bylo doporučeno od lékařů v nemocnici, věděla o tom i praktická doktorka - konzultovala jsem to s ní, nikdy bych vlastní dítě neohrozila.
Nevím co je dlaždicobuněčný epitel-povrch dýchacích cest a jak fungují řasinky a je mi to úplně šumák. Priorita matek u dětí s lar. je jak předejít dušení a ne jak co funguje a co se vysušuje.

monaska81
30. říj 2013

a mimochodem, jak se můžete dočíst od betka20 - také jí to doporučili v nemocnici, takže asi můžete začít litovat všechny děti, které kdy nemocnici navštívili abylo jim toto doporučeno

lucenek
30. říj 2013

@monaska81 píšu PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ, kapišto?
ale nekapišto, tak ti bude v neuronech 😀

lucenek
30. říj 2013

si pletete léčbu a prevenci což je dost zásadní rozdíl, o dlaždiocbuň epitelu nic nevíte a je vám to šumák, to se pak tedy nedivte co vznikne 😀

lucenek
30. říj 2013

a ještě detail asi pro vás nepodstatný je vám jedno co se vysušuje a co ne..ale to je velmi zásadní, jelikož to PŘÍMO souvisí se vznikem buď laryngitidy následně vzniklé, nebo angíny či bronchitidy jako bakteriální infekce na druhé straně....

caricia1
30. říj 2013

Taky máme za sebou lar.dokonce zároven s bronchytidou.Minulý týden nás pouštěli z nemocnice s tím,že vyvarovat,resp.eliminovat riziko dalšího záchvatu máme vlhkým vzduchem a chladem,nikoli ale mrazem....Takže hodně větráme,pořídili jsme zvlhčovač vzduchu,nepřetápíme a hodlám pořídit ještě inhalátor který je dobré mít po ruce a při náznaku nachlazení inhalovat Vincentku.Taky jsme dostali Ventolin.Toto jsou moudra která si nesu z nemocnice.Je to hnusná nemoc,zákeřná hlavně v tom že se ráda vrací.....

lucenek
30. říj 2013

Ještě doporučuji kaciový sirup, je volně prodejný dává se dětem jako nabuzení lymfocytů....přesně nevím zda T nebo B lymfo řady ,ale mí mírný antiedematozní účinek.