Laryngitida, dá se jí nějak vyvarovat?

ivcaaa
12. říj 2012

Dcera mela v 9.mesicich prvni laryngitidu, ktera nakonec prerostla v zapal plic a skoncili jsme v nemocnici. Od te doby se nam laryngitida vraci, mela ji jeste asi 3x a z tohójsme byli jeste jednou v nemocnici. Da se tomu nejak predejit a vyvarovat a nebo to proste prijde a my se s tim musime poprat? Od vcerejska ma rymu a v noci zase sipe ☹ dneska odpoledne jsme zacali inhalovat vincentku a mame pripraveny cipek, kdyby prisel silny zachvat. Budu rada zaa vsechny rady!!!

monaska81
1. lis 2013

@lucenek proč mě urážíte? Proč se od začátku navážíte do mě a mého dítěte? Já jsem jen napsala, že to co děláme nám prostě jako jediné pomáhá předcházet lar. Všichni tady začínali, nám pomáhá.... a vy jako jediná, já vždy maminám doporučuji.... 😲 Jste zdrav. sestra nebo doktorka, nebo něco podobného a nikdy jste doma dítě, které se dusí nezažila, že? 😒 Možná se pletu, ale pokud ne, znáte to pouze teoreticky a praxi v omto ohledu nemáte žádnou 🙄
Nejsem žádná přihloupá mamina, a nemyslím si, že vy jste něco víc, i když se nade mne povyšujete. Vy možná rozumíte své práci, ale já zase své a svému dítěti také. A už sem raději vůbec nepůjdu, protože nestojím o vaše další ponižování 😝

lucenek
1. lis 2013

@monaska81 prosím???????
naučte se číst napsala jsem že toto zvěrstvo slyším poprvé pak dopručení dle ERC Guideline 2010 a pak taky poukazuju na fakt, že si pletete pojem léčba a prevence, což je patrné z názvu

praxe s dusícími dětmi mám víc než dost bohužel tedy pro Vás

sonia79
1. lis 2013

nečetla jsem diskuzi.; nicmene domnivam se ze holky ktere se sem prisly poradit si neprisly pro takzvane moudre rady, ala nejchytrejsi matka
... se to tady nejak rozmaha, sakra holky jde o to pomoc zkusenostma a ne machrovat!!
ja osobne zkusenost nemam. moje kamaradka, skvela mama zminila, ze dite s laryngitidou potřebuje na zastaveni kasle podchladit. tj klidne strcit hlavu do mrazaku, pripadne pokud je zima tak projit ven.nemam to od sebe, ale verim, babsky rady fungujou.

lucenek
1. lis 2013

@sonia79 mé zkušenosti mne opravňují dobře poradit, pokud si někde plete prevenci a léču, je třeba na to upozornit, pak je to zcela zásaddní, dost maminek se na mě obrací s neurol nálezama na mozku žádají mne o překlad a svou odpověď pokud je to v mých znalostech dostanou, až budu ta nejchytřejší matka, dám Ti vědět 😉

betka20
11. lis 2013

@lucenek
@monaska81 při záchvatu dávate cely rectodelt nebo půlku čípku?

lucenek
11. lis 2013

dle věku, jak staré dítě máš??
ještě to půlení čípku je podélné ne příčné - zachování gramáže a lepší aplikace

betka20
11. lis 2013

@lucenek 15 mesíců - 12,5 kg. Nám řekla dr. půlku, ale vím že holky co mají stejne staré děti mají dávat cely tak nevim. Jo díky za radu to by me nenapadlo rozpulila bych ho presne opacne

lucenek
11. lis 2013

@betka20 celej, při základním dávkování kdy je terapeutické rozmezí 5-20mg na 1kg váhy dítěte což pokud počítám u dítěte 12,5kg při horním limitu je 250mg, tak čípky klidně dva..nicméně může zabrat i 5mh na 12,5kg což by bylo 62,5mg což je více než půlka...takže za mě rozhodně dávej určitě 1čípek, pokud nezabere přidej druhý s klidným svědomím, kdy máš ještě rezervu na 50mg čili polovinu čípku

lucenek
11. lis 2013

@betka20 když rozpůíš příčně jedna část bude mg větší (tlustší hlavice čípku) a druhá menší i z hlediska aplikace .kterou část dát první vrch či spodek čípku že? 😀 tak radši vejpůl....

betka20
11. lis 2013

@lucenek ok super diky moc za rady 🙂 to se hodí vědět 🙂 ty jsi zdravotní sestra?

marticep
18. říj 2014

@blizenka1 Dobrý den, ikdyz jde o starší příspěvek (týkající se laryngitidy), mohu se zeptat na zdroj Vašich informací?Takhle hezky komplexně popsané jsem to nikde jinde nenašla. Děkuji