Laryngitida, kdo má zkušenost?

marketacekkk
5. dub 2016

Ahoj,moc prosím o radu kdo má zkušenost s laryngitidou. Od neděle ležím se synem(v červnu mu budou 3roky) v nemocnici kvůli laryngididě,přijali nás ve 12.00,hned mu dali dvě tabletky kortikoidů které zabrali a tím to haslo,žádná další léčba,pouze zábali na krk a inhalace a to i přes to,že si syn pořád stěžuje na bolest v krku. Věčně jsem prosila sestřičky i doktory ať mu ještě něco daj,koukali na mě jak na blázna,že to prý není potřeba!!! Dnešní noc opět hroznà,malej začal zase štěkat,dusil se...volám sestru,přišla lehkým krokem otevřela okna a odchází...říkám jí a to je jako všechno?? Ona: a co by jste jako chtěla?? Říkàm: tak mu snad dáte nějákej prášek ne?? Ona: stačí vyvětrat!!! Po hodině řevu znovu volàm sestru s tím,že chci okamžitě zavolat doktora! Odpověď: nevím kde je,mě dostala! Nakonec jsem se do ní pustila,tak mu přinesla teda zase kortikoidy a syn spí... Zajímá mě jestli je takový postup správný? Nejsem doktorka ale snad by mu měli dát nějàký léky který bude brát pravidelně ne?? Ještě dodàm,že když nàs přijímali měl horečku tu teda už nemá a včera ráno dělali výtěr z krku,výsledek bude dnes. Jaký je Váš názor?? Jsem blázen nebo tohle není správný? Nejradši bych podepsala reverz a šla k naší dětské dr..... 😢

yume9
5. dub 2016

Nemám zkušenosti s laryngitidou, počkej do výsledků. Potom určitě nasadí nějakou léčbu.

"Lečba laryngitidy
Léčebný postup u hnisavých laryngitid určuje obvykle lékař ORL na základě laryngoskopického vyšetření.

Léčba je zaměřena proti příznakům (podání léků tlumících suchý kašel, v dalším stadiu léčiv rozpouštějících hlen a usnadňujících jeho vykašlávání), dále se podávají preparáty obsahující kyselinu acetylsalicylovou. Lékař může předepsat inhalaci lokálně působících antibiotik nebo jsou tyto podávány ve spreji.

Vzhledem k nejčastějšímu původu laryngitid (viry) se antibiotika předepisují pouze výjimečně, například při významném oslabení organizmu, hrozí-li sekundární osídlení zánětlivé tkáně bakteriemi a také u zpěváků.

K řádnému vyléčení je třeba dodržet klid na lůžku a zásadně nekouřit! Stav se upraví přibližně do týdne.

Akutní stavy jsou doménou oboru urgentní medicína, pacient je následně nezřídka umístěn na jednotce intenzivní péče. Podle nutnosti jsou již v přednemocniční fázi podávány kortikoidy (ne však u epiglotitidy, kde jsou téměř neúčinné) dále sedativa a antibiotika žilní cestou ve vysokých dávkách. U určitého procenta pacientů je nutné zajištění dýchacích cest akutní intubací či koniotomií."
http://nemoci.vitalion.cz/laryngitida/

soyevita
5. dub 2016

@marketacekkk Je to standardní postup,kortikoidy,obklad na krček a pak inhalace a něco na tlumení kašle.Laryngitidu jsem s holkama zažila několikrát,pak už jsme do nemocnice ani nejezdily.Zvládaly jsme doma u otevřeného okna,když byla velká zima a u mrazáku.Antb.jsme dostaly asi jen 2krát a to už byla dcera celkem velká.Je to nepříjemné,tak se nediv,že to malý těžce snáší.Já mám tři holky a i když mají 40C,tak o nich "nevím".Ale každý nemoci snáší jinak.Hlavně jak dostane malý záchvat kašle,tak nepanikář a šup s ním k oknu.Když budeš klidná Ty,tak to bude snášet líp i prcek.Přejeme brzké uzdravení 🙂

marketacekkk
autor
5. dub 2016

@soyevita moc děkuju. Ale oni mu pràvě nic na kašel ani krk nedávají...teď čekàme na vizitu

ladaa20
5. dub 2016

Nemusi nic davat my byli v nemocnici taky leky dostal jen pri prijmu na zklidneni akutni faze a toho otoku a pak jsme meli otevrene okno bylo to v zime tak docela masakr venku v minusu my na sobe pomalu bundy a tak jsme leželi nad hlavou mu jel zvlhčovač a bylo to on ti začne kašlat jelikož nema ten zvlhčeny studeny vzduch jak se otevře okno a zvlhčuje je to ok tak jsou leky zbytečna zatěž možna ti v noci zase chytil akutni fazi lečba je spravna přistup sestry asi ne, ale nemužu siudit nebyla jsem tam a vystresla matka muže vnimat odpovědi zkresleně jen ti poradim kup si zvlhčovač a jak se oběvi kašlik či nemoc šup s nim na stolek za hlavu a je to i když to neni laringitida tak se jim lip dycha

naomi6
5. dub 2016

@marketacekkk Tak já jsem byla se synem loni také v nemocnici, dostal hned injekci a inhaloval každý den asi 4x. Do toho měl běžnou virozu s teplotami a kašel, takže dostával ještě nějaké kapky, odsávali mu nosík a celkově si myslím ho kontrolovali až moc často. V noci mě sestra chodila budit, abych ho přeměřila. Byli jsme tam 4 dny. Poslední den jsme pak šli na kontrolu na ORL a pak nás poslali domů. Nevím, myslím, že sestra měla lékaře zavolat, pokud se ti jeho stav nelíbil. Moc držím palce. My jsme pak už další laryngošku zvládli doma, ale vždycky je to pro mě strašný stres. Držte se a budu zvědavá, jak to dopadne.

marketacekkk
autor
5. dub 2016

Tak nakonec máme hemofila...vyfásli jsme atb a poslali nás domu...

dagmarj
5. dub 2016

@marketacekkk tak se drzte. Snad už to bude dobré. Přístup teda katastrofa!!

matire
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucka662006
4. pro 2018

@marketacekkk ahoj, psala jsi, že mu dávají zábaly na krk.

lucka662006
4. pro 2018

Ahoj, nevím, zda Ti to pomůže, já měla laryngytidu jako dítě, velmi silnou., napíšu své pocity při ní. Asi 4x se mnou naši jeli do nemocnice, pamatuji si ten strach, že se už nenadechnu, ten pocit, že se dusím. Hodně mi pomáhalo, když jsem viděla, že naši jsou v klidu a že musím vydržet do nemocnice a tam nám pomohou. Stresování našich by mě ještě více stresovalo a dusila bych se. Bylo to těžké, neměli jsme auto ani telefon, vozil nás do nemocnice soused. Tam jsem musela určitě dostat sedativum, protože jsem se budila druhý den ráno zcela vklidu a za dva dny šla domů. Další záchvat byl třeba za půl roku. I před těmi 30ti lety to uměli "léčit" - tedy zmírnit příznaky a zachránit život. Stálé léky se nepodávaly a ani asi dnes nepodávají.
K přístupu sestry, že neví, kde je lékař, a pak ještě sama ordinuje "kortikoidy" - bez předepsání? To je divné. Přeji hodně zdraví synovi, ať se mu už laryngitida vyhýbá,

kittyy17
4. pro 2018

Nejlepší na laryngitidu je studený vlhký vzduch. Můj kluk spal v noci v postýlce v kombinéze pod otevřeným oknem.
Jako prevenci máme studený odchov. Tepláky, mikina, papuče. Mladší spí v noci v mikine, protože se furt odkopává a ráno je studený