Laryngitida, můžete mi napsat průběh?

gejbule1
3. pro 2012

Ahoj,můžete mi prosím napsat průběh nemoci laryngitidy?Dcera ji měla jednou a syn teď poprvé s horším a jiným průběhem.Byli jsme před 2dny na pohotovosti s záchvatem štěkavého kašle/dostal injekci a zlepšilo se to/.Po 2dnech jsme byli na kontrole-prý je to v pořádku a nic jsme na to nedostali/ ale syn stále ošklivě kašle,chraptí,chrastí to v něm a stále má zvýš.teplotu.Může znova dostat záchvat a začít se dusit?Jak dlouho to trvá než začne odkašlávat?

renlu
3. pro 2012

Kryštůfek když jí dostal měl 8 měsíců a dostávala jsem ho z toho 2 měsíce.Měl to hodně ošklivé...U každého je to asi jiné

maryonu
3. pro 2012

U nás probíhala vždy jen sípáním. Chladný vzduch!!!! Jediné co pomáhalo nám.

ange_de_la_morte
3. pro 2012

laryngitida se může vracet hodně dlouho, takže bych malého pořád trošku víc hlídala ... ale i když se vyzdraví tak se laryngitida může kdykoliv vrátit, bývá aktuální cca co 3 let ( někdy i dýl), pak zas bývá spíš epiglottitida ( ale průběhem je dost podobná laryngitidě) .... jinak dali vcám v nemocnici nebo u pediatra čípky ? kdyžtak bych se poptala, synovec měl teĎ aktuálně několik záchvatů laryngitidy a hned p otom prvním v nemocnici dostali čípky jako první pomoc při záchvatu

medvidek
3. pro 2012

U nás ji měla dcera letos v lednu a velmi těžký průběh. Bylo to na hospitalizaci, ale jenom ta představa (se synem jsme si nemocnic užili loni i letos) mě vyděsila. Domluvili jsme se s pediatričkou, že to zkusíme zaléčit doma, 2x denně jsme jezdili k ní domů, cpali jsme do dcery tvrdé léky, v noci se dusila. Trvalo to přes 14 dní. Strašně nám pomohl odjezd na týden na hory. A jako když utne, po nemoci ani památky. Změna prostředí, horský vzduch, sluníčko, zima. Ideál na vyléčení. Ani nevím, kde to chytla.

leonik
3. pro 2012

syn na ní trpí od 10. měsíců, kdy jsme skončili na pohotovosti a rovnou si ho nechali na JIPce, kde jsme zůstali tenkrát pět dní. Teď jsou mu necelé 4 roky a zrovna ji prodělal zase nedávno. Mezitím ji měl ještě dvakrát. Vždycky to začne v noci tak, že začne štěkavě kašlat, nemůže se pořádně nadechnout. Je to opravdu hrozné ty první dva dny, ale daří se nám to léčit doma. Postupuji vždycky stejně, jak nám to poprvé dělali v nemocnici. Hodně studený vzduch, opakovaně mu dávám zábal z vařených brambor na krk, dostatek vlažných tekutin a mucosolvan sirup. V nemocnici mu ho dávali inhalovat. Pokaždé když ji měl se zdál být za tři dny úplně zdravý, ale pak mu to sedlo na průdušky a po tom mucosolvanu začal hezky odkašlávat a do týdne byl zdravý.

aneta15
3. pro 2012

My byli na pohotovosti dostali jsme prothazin (čtvrku na noc) o čípky jsme si řekla a bylo mi řečeno, že se od nich ustoupilo protože zjistili, že mají pomalý nástup a jsou v nich nějaký škodliviny. Začalo to kašlem, chrčelo v něm a měl dlouhé záchvaty kašle ale nedusil se, měl 4 dny 40 teploty, po týdnu jsme dostali i antibiotika. Dneska je to 3 týdny a pořád kašle, chrčí a není úplně fit. Jinak dvě noci jsme proseděli u otevřeného okna v sedě to mu hodně pomáhalo

evulinkab
3. pro 2012

Malej mel laryng. trikrát a vzdy stejný prubeh- v noci štekavý kašel, kdy se nemohl nadechnout(poprve jsem byla v šoku a nevedela co s nim), když se to stalo podruhé a potreti, tak už jsem vedela, že mu mám"doslova" hlavu strčit do mrazáku, aby dýchal ten ledový vzduch a otok v krku splaskl.Máme doma i pro jistotu první záchranu-čípky(dostali jsme na pohotovosti), ale zatim jsem je nepoužila, vždy jsme to zvládli tim ledovým vzduchem ustát.No dalsí den vetsinou na pohotovosti mu dávali dýchat Adrenalin...Nejhorší bývají u laryngitidy první dva dny, pak by se mel štekavý kasel(samozrejme i díky užívání např.Mucosolvanu nebo jiných sirupů či inhalací) zmenit na kašel, kdy dítko zacne vykašlávat...

Nám se vetsinou ale tato nemoc zvrtne tak, že malýmu to sedne na prudušky, do toho dostane rymu, zacnou ho bolet ouška a je na mesic vymalováno ☹ ..

andy80
3. pro 2012

Dcera na ní trpí od cca půl roku, čím je starší, tím je průběh lepší. Vždycky zabrali kortikoidy, jinak při záchvatu se doporučuje ledový vzduch, v zimě zabalit do deky a šup ven, v létě nám radila Mudra strčit hlavu do mrazáku 😀 . Takže pokud nejsou teploty, tak se doporučuje co nejvíc pobyt venku, při teplotách být doma, ale moc netopit, vlhčit vzduch, hodně větrat, pomáhal nám Ambrobene sirup přes den na odkašlávání, na noc Stoptussin+ Zyrtec na zmírnění kašle. Když je nejhůř, máme doma Ventolin Inhaler N, několikrát nám pomohl. Většinou jsme vše vyřešili doma. Na pohotovosti jsme byli jen, když se nám to stalo poprvé, tam nám dali čípek s kortikoidy. Pak už jsme vše zvládali doma. Jinak, jak už někdo psal, nejhorší bývá do těch tří let, potom už průběh není tak hrozný, většinou už jen Laryngální kašel bez toho prvotního dušení. Ten kašel může ale trvat dlouho, klidně dva až tři týdny ☹ . Takže dávat přes den sirup na odkašlávání, na noc sirup na potlačení kašle. V lékárně by měli poradit.

palomitacheca
3. pro 2012

Syn ji měl poprvé v lednu ve 2 letech. V neděli začal štěkavě kašlat, v pondělí ráno jsme šli k doktorce, která nám řekla, že je to laryngitida a předepsala nám sirup Spiropent, něco na odkašlávání a pro jistotu čípky. První večer byl nejhorší. Začal se hodně dusit, tak došlo na čípek, který teda naštěstí zabral okamžitě. V noci jsme spali všichni pořádně oblečení, protože jsme měli pootevřený okno, syn spal v polosedu a noc byla klidná. Jen trochu pokuckával, ale už se nedusil. Další dny se to lepšilo, ve středu jsme byli na kontrole, která dopadla dobře. V pátek už byl úplně v pohodě. Asi v červnu pak měl náběh na další laryngitidu. Hodně kašlal (ne štěkavě), tak jsme zašli za doktorkou, která nám zase naordinovala Spiropent a sirup na odkašlávání a naštěstí jsme to zarazili včas, tak se laryngitida nerozjela.

sendy182
3. pro 2012

calciový sirup.......antishamistiká.........dithiaden,zodac.....kortikoidy na prvé dve noci .....chladný vzduch.....vetrať........neprekurovať.......piť.............jesť nemusí ak nechce......nenechávaj ho plakať...........hlasový kľud............držím palce........niekedy naordinujú aj atb............

terezale
4. pro 2012

Ahoj,
taky bych poradila hodně větrat, klidně v těchto mrazech ať spí část noci při otevřeném okně a o to více ho nabal. Pokud máte zvlhčovač vzduchu, tím lépe. Hodně pít jasně a já mám vyzkoušeno, že tak po 5 dnech Mucosolvanu (nebo jiného léku na rozpouštění hlenu) se suchý kašel změní ve vlhký. Jinak mám doma pro jistotu k dispozici Rectodelt.

vendullka
13. pro 2012

Holky, jak dlouho by jste v tomto počasí nechali prďolku spát venku? V noci měl šílený záchvat, dr. mu ráno píchl hydrokortizol a dal inhalaci, tak se to zlepšilo a hned usnul. Bylo to kolem 9h, mám ho v kočárku na balkoně, krásně tam dýchá, ale bojím se, aby to nebylo už moc dlouho.

tobove
18. dub 2013

Ahoj holky, my měli taky třikrát laryngitidu a abych řekla pravdu, vypozorovala jsem, že to souvisí se změnami počasí - jak se venku prudce oteplí, máme ji jak na koni (takže dnes v noci očekávám kašel, ačkoliv tajně doufám, že by to mohlo tentokrát projít 🙂. Potvrdilo se mi to i u moře. Letěli jsme na konci září, u nás regulérní podzim, tam 30°C, takže hned druhý den v noci kašlal. A právě tam nám na dětské pohotovosti, kam jsme odjeli druhý den ráno, dali kapky s kortikoidy. Hned po prvním podání jsem na něm viděla, že se mu ulevilo, líp dýchal (přes den nekašle totiž vůbec, jen v noci) a kašel se mu vůbec nevrátil. Už druhý den jsme byli na pláži a dovča byla super. Pak jsem se v Čechách ptala naší dr. proč tady u nás nemáme taky takové kapky - logicky zabírají nejrychleji, když jdou přímo do toho hrtanu, že. Než zabere čípek, to je doba a injekci doma nemáme, to člověk musí nejdřív na pohotovost. Nebyla mi schopná odpovědět, ale říkala, že ty kapky, které jsem si přivezla z Řecka, můžu klidně používat (podrobně prozkoumala návod k použití a složení). Když měl tedy laryngitidu teď v lednu, dala jsem mu poloviční dávku z toho, co mi tenkrát řekl ten doktor a taky hned dobrý. Tak nějak nechápu, proč tady u nás ty dětičky trápí čípky a sirupy, když to jde řešit rychleji. Nemáte některá podobnou zkušenost?

kettynka1234
25. bře 2014

Malej má 28 měsíců a v něděli večer začal štěkat. Večer jsem mu dala na uklidnění synecod kapky a v klidu spinkal. Ráno začal zase pěkně štěkat, tak jsme jeli k lékaři. Tam nám byla diagnostikovaná Laryngitýda. Dostal injekci a recept na prothazin. Doma jsem ochladila vzduch, aby ho teplo nedráždilo. Večer jsem mu dala půl protazinu, vypla topení, hodně vyvětrala a pustila zvlhčovač ( tučňáka) při spinkání jsem mu podložila hodně hlavinku, aby spíše seděl, jak ležel. Celou noc byl klid a pěkně spinkal. Ráno začal pokašlávat, ale neštěkal. Dala jsem mu 3x děnně mucosolvan sirup.
Při dopoledním spinkání spinkal při otevřeném okně, teple oblečený a pořádně zakrytý. Také krásně spinkal. Teď k večeru začal zase pěkně kašlat, dala sjem mu zase půl protazinu, vyvětrala, ještě pustím tučňáka a jde spinkat. Zítra máme jet na kontrolu, tak snad bude už ok. Měla jsem hrozný strach z případného dušení ( pan doktor varoval) Naštěstí se nedusil) Doufám, že ho to brzy přejde.