Lázně Luhačovice, jak to tam funguje?

janculovi
4. bře 2013

Ahoj,chtěla bych se zeptat,najít nějaké maminky co byly v lázních v Luhačovich.Jedeme na konci května a ráda bych se dozvěděla jak to tam funguje a probíhá.

beatka007
2. zář 2013

maminky co jste byli letos z dětmi do 6 let na miramonte,jak to tam funguje?je tam na pokoji koupelna ze zachodem a tv?a procedury jsou v budově nebo se chodi do vitkova?děkuji

beatka007
4. zář 2013

tak nas misto vitkova poslali na miramonte,ale pry i tam je to fajn tak uvidime nejede tam některa z vas od 17,10?

jankapavol
22. lis 2013

@rolenka tak už jste zpátky z pobytu?

rolenka
22. lis 2013

@jankapavol jj, jsme doma už od 26.9. 😉

jankapavol
23. lis 2013

a jaky to bylo? spokojenost? pomohlo to? s kolika detmi jsi byla?byli jste na 4 tydny?bydleli jste na Vítkově?

jankapavol
23. lis 2013

@janculovi a jaky je rozdíl v Miramonte a Vítkov? s nikym cizim jste ale na pokoji nebyli, ne?

jankapavol
23. lis 2013

@rolenka už to tady čtu, tak Tvoje holčičky jsou na tom podobně věkově jak Tvoje děti.jak se tam s nima dalo zvladnout? jo a co když dceři nedavam mleko, da se to tam nějak pořešit? A konvici na pokoji šlo mít?

jankapavol
23. lis 2013

@ivkan no ja uplne stejne uvažuju- mam jet s dcero 2 roky a neumim si představit byt měsíc bez syna..jenže když by neměl procedury, tak kam bych ho dala, když budu na procedurach s dcerou...taky ty peníze- asi 16 tisic bych za něj dala, že? plus ty regulačni poplatky za nás dvě...nebo si ho tam vzít jen na 14 dní....no a vy už jste byli?

holky a jak dlouho se na lázně čeká? já bych chtěla jet asi v únoru.taky jsem zvědava, jak to dopadne, když zmizím na měsíc z práce 😒

janculovi
autor
23. lis 2013

@jankapavol domluv se z Dr jestli by loázně nemohl dostat i ten syn,aby mu to poj taky proplatila,určitě by to tak šlo,u nás to tak bylo,mladší syn se spíš vezl s tím starším nemocným

miramonte je větší a jsou tam i děti bez rodičů,procedůry jsou v budově

vítkov je spíš rodinný,menší budova a jsou tam pouze děti s rodičma,ale procedury i jídlo je na budově vítkova

my sme byli na miramonti a byli sme spokojení,ty starší děti nám tam vůbec nijak nevadily

na miramonti mají pokoje i se sociálkou a jsou nové krásné,na pokoji jsme samozřejmě byli sami

my jsme si lázně max užili a do ted jsou kluci zdraví,asi jim to fakt pomohlo,příští rok chci jet znova,bylo to supr

ale jako že bych jela jenom z jedním si teda neumím představit,zaprvé by ho doma ani nikdo neměl jak hlídat když by bal manžel v práci a za druhé bych to nevydržela

nechápu že doktorky píšou lázně jen pro jednoho sourozence-ale teda nevím přesně jak to máte

jankapavol
23. lis 2013

@janculovi já bych se tam bez Oliverka snad aj nudila. manžel zase řika, at jedu jen s Karin, ať se ji tam můžu věnovat atak.ale ona se stejně pořad bude ptat na brašku...pravě jsem si řikala, že kdyby oliver neměl proceru a vzali by jsme ho jako samoplátce, tak co by tam dělal cely dopoledne, když by jsme byli na prcedurach s karin. ale kdyby byl na procedurach taky, tak by to hned bylo o něčem jinym. možna by mu to fakt mohli dat, protože oni chodi na alergologii oba dva, oliver ma dg. detske astma, ted uz je dobrej, ale dřív dokonce inhaloval kortikoidy. miva laryngitidy, ale ne nějak vážny. ale dycky hodně kašlával a chraptěl. tak třeba bych to ukecala. tvuj mladsi jel s jakou diagnozou?

janculovi
autor
23. lis 2013

@jankapavol a ty už si o tom s Dr mluvila,ptala si se na to ,jestli by mohli jet oba?já si myslím že pokud měl astma tak by mu to dali

moji kluci jeli s horníma dýchacíma cestama,ten starší měl loni 5x anginu a záněty prudušek,ten mladší byl nemocný jen jednou,ale u nás to Dr uhrála i na to že žíjem ve smogové oblasti-Ostravsko

ale určitě se na to zeptej a nebo na tom trvej,nic tím nezkazíš,bud mu to poj proplatí a nebo né,pak se až budete rozhodovat co a jak

jankapavol
24. lis 2013

@rolenka a jaky to bylo? spokojenost? pomohlo to? s kolika detmi jsi byla?byli jste na 4 tydny?bydleli jste na Vítkově?

jankapavol
24. lis 2013

@janculovi nene, jeste jsem se na to neptala.zitra to musim poresit.za jak dlouho myslite, ze muzeme odjet, když se ted poda zadost?stihnem konec ledna?

janculovi
autor
24. lis 2013

@jankapavol ty my když sme si odneslli žádost na poj tak za 14dní jsem přímo do těch lázní volala-jelikož Dr mi řekla at tam zavolám a domluvím si termín,a oni už ten termín měli pro nás najitý ,taklže to šlo hodně rychle,otázka jestli nějak nezáleží na rychlosti pojištovny,ale myslím že do poloviny prosince by jste to mohli vědět i termín mít vybraný

rolenka
24. lis 2013

@jankapavol tak já odjížděla s hodně smíšenými pocity ☹
Ale vezmu to od začátku.
Dr. nám navrhla lázně. Prvně jsem si zavolala do lázní pí.Krčmové domluvila si termín který nám vyhovoval a pak zašla na pojišťovnu s návrhy s poznámkou že termín už máme zarezervovaný a na kdy (jinak ti to objednají sami podle sebe)
Pokud se do 14dní pojišťovna neozve, je návrh schválen. Pak jsem si to ověřila i u pí Krčmové a 3týdny před nástupem přijdou podklady k pobytu z lázní.

Byla jsem se 2dcerami na 4týdny. jako asi nás to příští rok čeká v téhle sestavě zase, potřebují to obě, ale moci jet jen s jednou tak jedu jen s jednou a druhá je doma.
Bydleli jsme na Vítkově, ubytování spokojenost, měli jsme 3lůžkový pokoj, veliký bez balkonu, ale to mě až tak nevadilo, byl to pokoj směrem k Miramonti byl tam klid.
Strava taky spokojenost, na můj vkus moc často vepřové maso a snídaně pořád dokola, ale nejsme vybíravé tak se to dalo. Mladší při pobytu neměla ještě ani 1,5roku, tak to bylo malinko náročné ale dalo se to.
Hlavní nevýhodu dvou dětí vidím v tom když jedno onemocní. U nás to byla naštěstí starší dcera, která s vysílačkou vydržela sama na pokoji a já mohla jít s mladší na procedury. Být to naopak, tak je starší zavřená na pokoji a bez procedur s náma.
Pravděpodobně nám to pomohlo, zatím. Co jsme přijeli domů a vylečili se z nemocí co jsme si přivezli jsou holky naprosto zdravé. Ťuk, Ťuk, Ťuk.

Pro mě jediné a obrovské mínus Vítkova je ošetřující lékařka na Vítkově a je to pro mě obrovský důvod kvůli kterému váhám nad pobytem přiští rok. Ikdyž je nám to doporučováno.
Čekala jsem v lázních kvalitní lékařku, která se vyzná co se týče dýchacích potíži.
Lékařka která má pocit že vincentkové inhalace a samovyléčení je všemohoucí. Jako přírodní maminky ji asi budou vděčné. Ale já jsem odjížděla hodně rozčarovaná a naštvaná.
Přímo z lázní jsme jeli rovnou k naší ošetřující lékařce kde jsem zjistila že starší dcera má těžký pneumokokový zápal plic. Dcera měla 4dny v lázních teploty strašný kašel, kdy se dusila třeba 2h v kuse a Dr. tvrdila, že nikde nic neslyší a moje lékařka indikovala zápal na první poslech, u mladší dcery se to naštěstí chytlo v začátku, pneumokoka si dovezla taky ale chytlo se to než se to rozjelo v zápal.

Jako nebýt posledních 5ti dní, bylo to super. Ten konec byl síla. Ale příště už bych reagovala jinak, sbalila děti a jela někam třeba na pohotovost nebo k jinému lékaři v okolí.

jankapavol
25. lis 2013

@rolenka jéééžis:( a to tam není jiný lékař? na celou léčebnu je jen jeden? jak se lékařka jmenovala? ja jsem teda sama lékařka, ikdyž zubařka, ale snad bych si nějak poradila, a když bych měla pochyby, určitě bych to nějak zařídila, i kdyby telefonicky s našim pediatrem...

jinak teda, holky, věci se hnuly. pediatr řekl, že napíše lázně na oba dva. tak si mame jit pro zprávy od ORL lékaře a z alergologie.
a taky jsem volala přímo do lázní té paní Krčmové a máme předběžně rezervovaný třílůžkový pokoj na Vítkově od 4.2. do 4.3. !!!uf. 🙂

jankapavol
2. pro 2013

@rolenka tak co?

janculovi
autor
20. led 2014

ahojky,tak my máme podanou žádost na poj znovu do Luhačovic,termín objednaný na květen tak snad nám to poj schválí a pojedem,neskutečně se těšíme

kopretina3
20. led 2014

Rolenka, je mi líto, jaké jste měla zkušenosti s lékařkou v Luhačovicích.
Jinak k tomi, že byste sbalila děti a jela na pohotovost - to bohužel při lázeňském pobytu není možné. Zdravotní péči můžete čerpat pouze v lázních, nebo můžete jet jinam do zdravotnického zařízení, ale musí to pobvolit lékař v lázních - je to tak kvůli pojišťovně.
Jestli vám doporučovali lázně, tak můžete místo Luhačovic jet např. do lázní v Jeseníku - tam se taky jezdí s dýchacími potížemi.

duke
11. únor 2014

dobrý den, chystám se v červnu s 2,5 letým synem do lázní Luhačovic. Chci se zeptat, zda je možno si sebou vzít i kolo? A kde vlastně člověk má kočárek, odrážedlo apod. Lze si to vzít na pokoj nebo tam mají nějakou kočárkárnu?

haniiicka
27. únor 2014

Hezký den holky, chci požádat Dr. o lázně pro syna - teď je mu 14měsíců. Mám ČPZP. Chci se zeptat, jestli je nějaký problém při schvalování a jestli mám třeba hned Dr. říct, jaký termín bych chtěla?
A ještě - je tam sociálka už na každém pokoji nebo se musí taky žádat o pokoj se sociálkou?
Na webu jsou za to nějaké příplatky, tak právě nevím. děkuji za odpovědi 😉

jcz
3. kvě 2014

Ahojky všem, jsme právě v lázních na Vítkově 3. den a zatím vše zvládáme. Jsem tady s 22. měsíčním synem a ten to zvládá daleko lépe než já. Děti jsou lépe přizpůsobivé a rodiče ještě neví co je čeká. Jídla je tu dost a můžete si vybrat ze tří jídel na oběd i na večeři. Ubytování je taky v pohodě a okolí je nádherné, momentálně se tady buduje nové dětské hřiště, které tu moc chybělo. Počasí se pokazilo, ale i tak je lepší vyrazit na malou procházku, než být celý den zavřená na léčebně. Se staršími dětmi jsem jezdila do Jánských Lázní a tak pořád srovnávám + a - jednotlivých míst. Personál nám zatím vyšel ve všem vstříc, uvidíme jak vše bude pokračovat. Nejlépe si to tady užijí maminky, které jsou tady opakovaně a pokud jsou navíc kamarádky, není co řešit. Já se zatím rozkoukávám a hledám někoho k sobě, protože bloudit v odpoledních hodinách sama po Luhačovicích s kočárkem se mi tedy dlouho nechce.

rolenka
5. kvě 2014

@jcz Dobrý den, v první řadě, přeji krásný pobyt. My nastupujeme až 24.7. ale dcery(5 a 2 roky) už se těší teda hlavně ta starší...Kde budují dětské hřiště? To tam opravdu chybělo, jediné bylo až skoro u alberta a to rozpadající se před Vítkovem, bylo o ničem ☹ JJ, určitě se hodí někdo do party. Lépe to potom utíká 😉
Chtěla bych se Vás zeptat, ošetřující lékařkou je stále MUDr. Sokolovičová? Nebo je tam někdo jiný
Mějte se krásně.

jcz
5. kvě 2014

@rolenka krásné odpoledne, dětské hřiště se buduje hned přes tu příjezdovou cestu k DL Vítkov, vše je vidět z balkónu. Po kolaudaci přidám fotky. Paní doktorka je tu taková hubená s dlouhými vlasy, na příjmení se podívám. Jinak se dnes chystáme s prckem k přehradě na dětské hřiště - někde u minigolfu. Počasí je dobré, jenom ten studený vítr je moc nepříjemný. Jediné co tu kazí trochu pobyt je studený bazén, po kterém se mi malý osypal, zkusím ještě jednu návštěvu a jinak budu požadovat místo plavání koupele. Před námi je prodloužený víkend a my se nemůžeme dočkat až za námi přijedou návštěvy. Pro tuto chvíli končím a jdu si udělat v klidu kafíčko, než se malý vzbudí, zatím pá. Jana 🙂

lenula81
5. kvě 2014

Ahoj všem, máme nástup do lázní 11.6. a tak sem se rozhodla, že si musím něco načíst, jelikož pojedu poprvé. Mám dva kluky 5 a druhý bude mít 2. Pokud máte holky nápad na cokoliv, co nemám zapomenout, nebo víte kde se dočtu něaké info co sebou, prosím pište... začínám být lehce nervózní 😀 Taky mě zajímá, když by přijel na víkend tatínek, jak to funguje? Díky Lenka

gabriella84
17. kvě 2014

Milé maminky jsem v Luhačovicích už po 3 poprvé jsem byli na Vítkově po druhé na Miraminti a po třetí jsme na Rodině 🙂 Jsme tu od 14.5 do 11.6

rolenka
17. kvě 2014

@lenula81 pěkně popsané je to tady http://www.proalergiky.cz/magazin/clanek/lazens...
Manžel za námi jezdil skoro každý víkend. Teď u nás zůstane snad i jeden týden. Platil cca 250Kč za noc, dostal peřiny a dovezl si nafukovačku na spaní. Jídlo jsme mu neplatili. snídaně zbývala od nás jeden šel na teplý oběd a druhý na teplou večeři a na druhé jídlo jsme se nějak ošidili. Stačilo nám to tak.
Co nezapomenout? Dobrou náladu, plný pytel trpělivosti (s tím mladším to bude potřeba 😀 Gabča měla loni 1,5roku letos bude mít něco přes 2 a děsím se toho)
Krabičku na svačiny, a hlavně něco na zabavení dětí třeba u inhalací. Pár knížek tam na půjčení mají, ale ty jsme přečetli během pár dní a co potom 😀 Mě nejvíc fungovalo přenosné dvd, seděla u pohádky a inhalovala bez řevu většinou.
My nastupujeme 24.7. na Vítkov.

@jcz tak jakpak se tam máte? Počasí se má od příštího týdne zlepšit tak snad budete mít krásný slunečný závěr 😉

jcz
17. kvě 2014

ahojky všem, počasí je tento týden na prdlačku a pokud tady nemáte auto, musíte se obrnit trpělivostí, jelikož vám nezbývá nic jiného než zůstat na budově. V nejhorším případě oblékáme dětem gumáky, pláštěnky a vyrážíme ven i za deště. Je za námi polovina pobytu a spokojenost ohodnotím známkou 2-, jako ve škole, Nejvíce mě tady vadí jídlo, které je převážně stejné chuti - zalité hnědou omáčkou i když pokaždé s jinou přílohou. Mám malé dítě, kterému toto stravování vůbec nesedí, v průběhu pobytu mi zhubl 0,5 kg. Po domluvě s paní doktorkou jsme se dohodly, že změníme strukturu jídelníčku a malý bude dostávat jinou stravu. Byla mi přislíbena osobní návštěva dietní sestry, bohužel již čekáme pátý den a nic se neděje. Dále musím kroutit hlavou nad některými bezohlednými maminkami, které v průběhu odpoledního klidu nejsou schopni si uhlídat svoje děti a zajistit ostatním spícím ratolestem aspoň trochu ticha při spaní. To jsou ty negativa, pozitiva ale převládají v podobě navázání přátelství, krásného okolí a moc příjemného personálu u nás na Vítkově. Od zítra již má být počasí na které čekáme a my se konečně podíváme všude tam, kde jsme ještě nebyli a opakovaně zajdeme ještě tam, kde se nám moc líbilo.

jcz
17. kvě 2014

@gabriella84 , prosím o hodnocení a zprávičku, kde to je nejlepší 🙂

gabriella84
18. kvě 2014

@jcz Nevím poprvé na Vítkově jsem měla sebou jen kluka v té době měl 3roky a bylo super připojení na internet bez chybičky herna s hračkama super super kolektiv holek a dětí na FB mám fotky mohu poslat odkaz na miramonti jsem loni byla těhotná a měla jsem sebou obě děti starší dceru ta měla 10 a syn 4 a já v 5měsíci no ty výšlapy na miramonti horor ☹ procedury obědy a vše v jedné budově jako u vítkova nikam jsme nemuseli docházet horší to bylo s připojením na internet to za celou dobu 4 týdnů šlo asi jen 6x jak tu jsou ubytovaní děti bez dozoru tak jak šli ven tak a jak stádo koní na rodině je soukromí nejde nic slyšet měla jsem strach že budou nadávat že malý jak řve tak že ho každý uslyší a kamarádka co má pokoj vedle mě říka že ho vubec nejde slyšet.🙂 Jen to docházení z rodiny musíme docházet na snídaně obědy a večeře a na první inhalaci na miramonti a potom na vítkov a honem zase na oběd na miramonti honička jak ... takže za mě vyhrává Vítkov 😀 A na rodině není internet!