Lázně Luhačovice, jak to tam funguje?

janculovi
4. bře 2013

Ahoj,chtěla bych se zeptat,najít nějaké maminky co byly v lázních v Luhačovich.Jedeme na konci května a ráda bych se dozvěděla jak to tam funguje a probíhá.

lenula81
13. zář 2014

Míst na kartu bylo volných dostatek, taky sem si kupovala, jak za náma dojel tatínek... kupuje se v Luhačovických informacích u kulturáku

haniiicka
14. zář 2014

@lenula81 A před Vítkovem, jak parkují auta podél cesty, to je taky na tu kartu nebo to je bezplatné? Děkuji 🙂

lenula81
14. zář 2014

@haniiicka to je na kartu... zdarma je parkoviště na odbočce Vila Pracner (cca 5 min od Vítkova) ale zde je asi jen 15 míst
http://mapy.cz/zakladni?x=17.7659795&y=49.11250...

haniiicka
15. zář 2014

@lenula81 Děkuji moc

mirkamili
28. bře 2015

Dobrý den,

Než bych vše přečetla asi by to bylo na dlouho a vidím přízpěvky i léta staré .. Otázky

.. 1.. Chtěla bych budovu v Luhačovicích Rodina .. odhaduji , že bychom měli jet se synem v září ( nyní totiš má jen 15 měsíců ) a dotaz je :

2,.. Pračka ... je na ní nával ?
3.. chlop .. když bude hodnej může přespat aniž by ho někdo řešil ?
4.. jak je to s dětmi když sem samoživitelka , může tam být starší dcera také ??
5. co kočárek ?? a bezbarierový přístup ?
6.. kdyby mi lékař napsal procedůry .. může mi někdo pohlídat nebo mám smůlu ??
7... lednice ?? na pokoji ?
8.. písek ? hřiště ?

zatím vše děkuji za vyčerpávající odpovědi 🙂

kopretina3
29. bře 2015

mirkamili - na fóru Emimino je diskuze o těchto lázních, kde si maminky vyměňují zkušenosti.
http://www.emimino.cz/diskuse/lazne-luhacovice-...

bjeba
8. dub 2015

Ahoj holky,chtěla jsem vás poprosit ,zda nemáte někdo zkušenost s dovoláním,kdy revizní lékař zamítl lázně dítěti.na imunologii nám je doporučili a nějakej "moc hodnej" pan doktor z pojištovny nám to neschválil,tak jen jestli nemáte nějakej mustr jak napsat odvolání nebo námitku,nebo co se vlasntě v takovým případě píše.díky moc.Lenka

janula2511
18. kvě 2016

Ahojte viete mi niekdo povedat aky maju cenik?najlacneisie ubytovanie co majú a za co vsetko sa plati?ako strava atd.dakujem.

sabulice
15. čer 2016

Dobrý den, jedu v termínu od 23.6., Luhačky miluju, znám je od dětství a těším se. Snad malé (3roky) pomůžou. Mohu se zeptat na příplatky, které jste platili? Příplatek za ubytování mě vyšel na 8500 Kč (i s 15 kč/den). Pojištovna mi hradí standardní péči, ale Víkov nabízí prý nadstandard, který pojištovna nehradí. Nadstandard prý je: výtah, wifi , procedury a lékař v místě ubytování, jak mi do telefonu bylo sděleno. Celý tento proces se mi nelíbí z důvodu, že spousta malých dětí jsou díky "nadstandardní" péče z ozdravných pobytů vyloučena, jelikož rodiče nemají dostatek financí na ubytovací příplatky. Lázně pro děti s doprovodem mají být zdarma!!!

mirkamili
15. čer 2016

@janula2511
@sabulice

Dámy .. jestli jdete na Vítkov tak upřímnou sostrast. Dneska jsem se vrátila z luhačovic a loni jsem byla taky. Nechápu proč si platíte za Hluk , moc lidí , a pomalý výtah . No .. Loreta a Rodina je zdarma. Je tam komfort, málo pokojů na budově, koberec, záclony , ticho, soukromí, velká koupena a postele , lednice , wifi a na rodině i loretě parkování a posezení ... !! na Vítkově ? hluk , moc dětí , herna katastrofa...a že máte sestru 24 hodin denně na dosah ? kolikrát za pobyt potřebujete v noci pomoct ? a to že si musíte dojít na procedury ? upřímně.. ráno pokud jde o loretu je snídaně 8:30, před snídaní stihnete dýchání, inhalaci ... av klídečku jdete jíst... a vítkov ? na 7 snídaně ? to my stávali , honem honem jíst bo jde 2 a 3 skupina ? no to ne... a že se musí docházet ? stejně dete ven , a po prosedůrách jdete po obědě na pokoj spát nebo ven ... žádný problém ... jo je fakt, pračka má pouze vítkov ...ale .. 1x za týden se to dá přežít !! neblbněte chtějte Loretu , rodinu a nově vlastimilu ... máte na to nárok !! je to zdarma, jediné co se platí je lázenský poplatek

sabulice
17. čer 2016

A vy si myslíte, že platím dobrovolně?🙂 Taky se mi to nelíbí. Chtějte Loretu, to se lehko řekne...V penzionech bylo již obsazeno, takže jsem byla postavena před hotovou věc, bud zaplatím nebo nic. Že bych docházela mi nevadí, procházky mám ráda. Ty nadstandardní služby jsem vyjmenovala z toho důvodu, že mi přijdou velice směšné a za nadstandard se nedají považovat. To je jen výmysl lázní. A mohu se tedy zeptat, jak si zajistit pobyt zdarma, když mám na to nárok? To by mě opravdu zajímalo, děkuji.

mirkamili
17. čer 2016

@sabulice já na Vás neutočím , jen sem to zdůraznila. No rozhodně doporučuji zavolat paní co má na práci pobyty a trvat na tom ,třeba jako náhradník.Ted od 16.6 vzali do pronájmu nový dům s dalšími pokoji a je zdarma. Takže rozhodně se bránit a trvat na svém. ono je ale nejlepší se starat dřív aspon půl roku dopředu kvůli dobrému datumu odjezdu. ted to nemáte lehké no... Zkuste tam zavolat a říct, že si to nemůžete dovolit a že chcete být náhradníkem. Takto budete sice na poslední chvíli vědět cca 14 do předu ale ušetříte 8 tisíc ?? to je cítit

sabulice
17. čer 2016

To já na vás neútočila🙂 Bych si nedovolila. příplatek už je bohužel měsíc zaplacen. Asi si to příště budu muset vyřvat, nedá se nic dělat... Zkusím tam zavolat, ale myslím si, že i ten nový dům už budou mít obsazený. Taky bych byla radši za klidnější místo. Ono jsem tam v březnu a dubnu volala, paní mi sdělila termín i kde budem bydlet, a ke konci mi řekla: "Akorát budete muset doplatit 8500 tis." Ptala jsem se, jak to, vždyt to mám být zdarma, a ona začla s tím nadstandardem a že penziony jsou obsazené. Tak jsem to brala jako hotovou věc a zaplatila jsem...

sabulice
17. čer 2016

Jedu na takový pobyt s malou poprvé, takže pro příště vím. A ty peníze, to mi věřte, že na mateřské je to znát hodně... Ted už sice měsíc pracuji, ale i tak... Za to jsem mohla malé koupit postel do pokojíku...

mirkamili
17. čer 2016

@sabulice co se dá dělat už to je... ale když to vemu z dé další stránky, je tam moc krásně, sestřičky až na jednu jsou skvělé a doktorka taková hubená .. jméno Černá , je hodně pomalá ale milá. At to je jak to je... užite si to a zajděte si na přehradu na jahody a bacha na klíštátka.. jsou malá a je jich mnoho !! v čokoládovně za kolonádou doporučuji amareto pohár a nezapomente na kačenky .. mít vždy rohlík u sebe at má dítko radost. u čokoládovny je mostek přes řeku, pod ním jak je kurt žije rodinka nutrií ..ted měli miminka. Moc si to užijte a přeji Vám at se daří . Jinak obchod .. bud bludička ... je to od vítkova asi 5 minut - kolem hřiště k cestě a pak podél do leva.. najdete pizzerku a obchod který je do 7 denně, nebo albert ve městě .. ideal jít podél řeky pořád dozadu .. nebo druhou stranou přes město 🙂 , pěkné nové hřiště je podél řeky kousek od alberta těsně za větnamci,no a k přehradě jezdí i vláček co vás tam doveze ... bud tam a zpět a nebo jen zpět .. jak kdo chce..vláček stojí u kostela, který najdete za kolonádou u řeky opět hned za stánky s vietnamci. 🙂 , co dodat.. moc si to tam užijte a odpočívejte.

sabulice
17. čer 2016

@mirkamili Moc vám děkuji za milé tipy🙂 Ráda využiju. Jsem zvědavá, jak malé zachutná pramen🙂 Mi teda jede, hlavně Dr. Štastného🙂 Pak jsem taky štastná 😀

cucka33
8. črc 2016

Ahoj chci se zeptat, jedeme na Vítkov v listovapu a chci se zeptat za co se platí těch 100,- Kč? A kdo všechno? Ještě se ke mě tato informace nedostala. Vím jen o 15,-Kč - lázeňský poplatek. Díky Zuzka

mirkamili
8. črc 2016

1OO ?? není to náhodou platba za nadstandart ? pokud je to 100 denně je to poplatek za nadstandart. tedy kravál, lékaře v budově, sesternu v budově , procedůry krom uhličitých

cucka33
8. črc 2016

Takže když jedu bez nadstandart tak platím jen lázeňský poplatek nebo ještě něco? A je lepší Vítkov či Rodina nebo Loreta? Díky

mirkamili
9. črc 2016

@cucka33 pokud jedeš na Vítkov platíš, i když v zimních měsících se platí málo či vůbec, to je potřeba se kouknout na ceník . http://www.lazneluhacovice.cz/download/klp-2016... tady je psáno že v listopadu je vítkov zdarma , ... asi takto .. pokud jedeš v zimě budeš to mít těžké, kolonáda je prakticky zavřená, prameny jsou zamčené. Vesměs všechny obchody také. co tam budete dělat ?? At je to tak nebo tak asi bych v zimě jela na Loretu, a to proto že tam je klid. Pokud máš ale dítko co spí i v kraválu , jed rozhodně na vítkov.Pokud budeš v zimním období asi ven moc chodit nebudeš a takto máš všechno poruce, ale mysli na to , že bude hluk... z Lorety by jsi měla aspon procházku ... malou ale přece.... Já sem za loretu.

elza2110
27. srp 2016

Tak my už máme taky termín. Jedeme od 13.10 na Vítkov...trochu mě děsíte, že to tam není zrovna nadstandartní..Taky jsem nečekala, že budu doplácet (4300Kč).
Ale když jsem se zeptala na pobyt bez doplatku, tak prý by to museli poslat znovu na pojištovnu, přehodnotit a letos by se tam už určitě nedostal ☹

A vy co jste v Luhačovicíh byli, melo to na děti alespon nejaký efekt??

napmarti
8. zář 2016

My jsme byli primo na miramonti a rozhodne nemuzu mluvit o hluku a nebo nesoukromi...to ze obcas slysite kaslat nebo plakat vecer miminko,to asi zvladne kazdy.....pres poledne je klid a pokud vyzaduje malicke dite fakt absolutnu ticho...nalozte ho do kocaru a jdete do lesa..... za me je prakticke bydlet na hlavni budove zejmena z jednoho zasadniho duvodu...pokud vam tam dite onemocni nesmite s nim nikam....nedej boze,abyste mela dve deti...z nich jedno je zdrave a jedno marod...s jednim musite na procedury,druhe nemocne musi zustat na pokoji...to mi prislo neskutecne! Jinak personal byl fajn...lekari mi prisli zvlastni...kazdy den jina diagnoza,nakonec jsme skoncili na orl....ale celkove to hodnotim pozitivne,byt jsem stravila pul pobytu na 13m zavrena s marodama v pokoji...a to se fakt neda 🙂 🙂 🙂 jinak jsme opet nemocni se zacatkem skolky,ale zatim mirnejsi prubeh...tak treba to uspech ma....

elza2110
9. zář 2016

Holky,byly jste prosim nektera těhotná,kdyz jste byli s dítětem v laznich??? Potrebovala bych se na neco ještě zeptat.

janca_84
22. zář 2016

@elza2110 My jedeme 12.10. a taky jsem teda zvědavá 🙂

bera28
22. zář 2016

Ahoj, prosím najde se tu někdo, kdo je z Prahy a je momentálně v Luhačovicích? Včera se mi odtamtud vrátily děti, ale zapomněly tam holinky. Poslat nám je z lázní odmítají, prý si pro ně máme přijet. Tak hledám někoho, kdo by nám je mohl vyzvednout a až pojede domů, tak by je přivezl a my si je vyzvedli. Předem díky zta info.

lajcikova
30. zář 2016

Mužů se zeptat za jak dlouho vám přišel termín s lázní? Čekáme už od června ,ty poplatky nechapu přijde mi to jako vychcanost,když ma byt doprovod zdarma a stejně se platí tisíce,a ještě můžou i těhotné? Dekuji

elza2110
30. zář 2016

@lajcikova dopis dosel mesic a pul pred nastupem.Ale ja si tam treba zavolala po mesici od podani zadosti a vedela jsem kdy pojedem.
Proc by nemohli tehotne do lazni?

bera28
30. zář 2016

@lajcikova standardní lhůta je 6 měsíců. Já si třeba vždycky rezervovala konkrétní termín půl roku předem a podle toho pak vyřizovala žádanky u lékařů a pojišťovny. Nechápu, proč se divíš poplatkům. Máš tam ubytování, stravu,vše v jedné budově a to bys chtěla zadarmo? Pokud nechceš nic platit, tak můžeš zvolit ubytování v některém lázeňském penzionu (Rodina a spol.), ale počítej s tím, že budeš muset na jídlo i procedury docházet jinam.

elza2110
30. zář 2016

@bera28 jako já byla taky překvapená, když jsme měli doplácet...nemají tedy říkat, že s dítětem do 6let je to zdrarma, mají podávat přesnější informace 😉

elza2110
30. zář 2016

@janca_84 a vy budete kde ubytovaní? My na Vítkově.