Lázně Luhačovice, jak to tam funguje?

janculovi
4. bře 2013

Ahoj,chtěla bych se zeptat,najít nějaké maminky co byly v lázních v Luhačovich.Jedeme na konci května a ráda bych se dozvěděla jak to tam funguje a probíhá.

elu
5. bře 2013

ted je tam segra na mesíc o oběma klukama...kvuli astma...dopoledny procedury, odpoledne volno, v sest večeře....je to tam prej nadherny...jedeme na vikend za nimi, tak pak napíšu víc

veruska007
5. bře 2013

My tam jezdíme jen občas na výlet, jednou jsme tam byli asi 4 dny s manželem a loni na prodloužený víkend s kamarádkou - takže jak fungují oficiální lázeňské pobyty, tak to nevím. Ale jinak super místo na procházky (i s malými dětmi), v přehradě se teda koupat nedalo, ale plno restaurací a kaváren, cenově dostupných, lázeňské oplatky taky na mnoha místech a vcelku levné (to děti nadchlo asi nejvíc), když se jde z města k přehradě, tak je po levé straně minigolf, tam jsme taky strávili hodně času. A na výlet určitě doporučuji zámecký park v Buchlovicích

helulicek
5. bře 2013

@janculovi ahojky, prosím tě, jak dlouho jste čekali na vyřízení lázní?? Já bych měla teď někdy zajít k pediatře s papírama a začít to vyřizovat... měla bych tam jet s obouma klukama....

Já tam byla asi před 10ti lety na praxi, ale bohužel jsem dělala u dospělých, takže nemám představu jaký je tam denní režim... Párkrát jsme tam byli na výletě, Luhačovice jsou krásné lázně a cenově dostupné 🙂

urbisa
5. bře 2013

My jsme tam byli 3krát,co chcete vědět?Jsou tam 2 léčebny Miramonte-tam jsou sociálky společné,na pokoji je umyvadlo,pak je tam Vítkov-sociálky na pokoji.Pokud se tam chystáte tak tam mužete zavolat a domluvit si termín,o prázdninách to bývá většinou obsazené,jezdí tam maminky co jsou učitelky.Pokud se dostanete na Vítkov,zavolejte si tam dopředu a domluvte se na směně.Chodí se tam na snídaně myslím na 7,15h a pak na 7,45h,když je plno tak jsou procedury-vany nebo šlapačky i na 7 hod.,počítejte s tím,že se moc nevyspíte.Pro mě to byly galeje,procedury musíte dodržovat přesně na minuty,nezpozdit se.Děti to zvládají líp než mamky,první týden se rozkoukávali,druhý je to bavilo a to ještě poslouchali,třetí týden člověk jenom na ně ječel a čtvrtý týden byli maminky zralé na psychiatra a děti jak z divokých vajec.Je tam pěkně,snad vám to pomuže,nám to nepomohlo,větší učinek mělo moře,ale každý je jiný.S jedním dítětem se to dá,se dvěma je to horor,aspon tak to bylo u nás....

helulicek
5. bře 2013

@urbisa to jsi mě moc nepovzbudila v rozhodnutí vyřídit dětem lázně 😀 Pro děti relax a já budu na mašlu jo 😀 😝
A nemůže se dostat na každý dítě jeden doprovod? Já se nato ještě pořádně neinformovala, tak proto se ptám...

urbisa
5. bře 2013

@helulicek To bohužel nejde,hodně maminek se tam střídá,třeba týden tatínek,nebo babička,ale chlapi jsou na mašlu po 3 dnech.Taky hodně záleží jak máš staré děti,největší prušvih je,když ti jedno onemocní,musí být na pokoji,a ty s tím druhým lítáš po procedurách a ven pak nesmíte,my jsme tam pokaždé něco chytili,musí se tam hlásit i rýma a bohužel některé maminky na to kašlou,potom dítě nesmí na procedury a oni ho tam tahají a jenom to všem zhoršují.Já mám dvojčata,poprvé jsme byli na Miramonty-pod ní je Vítkov,to měli kluci 3 roky,jeden onemocněl a druhý musel na procedury,nikoho nezajímá jak si to zařídíš,tak jsem ho zamkla na pokoji a vedla druhého na proceduru,tam ho sice můžeš nechat,jestli ti tam sám bude,potom pro něho musíš jít,takže honička,ale jak se seznámíš s nějakýma mamkama,tak si můžete vypomáhat.Určitě ale jeďte,nechci tě odrazovat,mám s tama i perfektní kamarádky z různých koutů republiky,ale je to fakt náročné,má známá jede už po šesté,ale to je borka,jezdí se třema dětma.Vyřízení teď určitě je za chvíli,jezdí teď míň lidí,moc lidem to pojišťovna v tomto roce neschválí,pokud pediatr vypíše papíry,ty si to hodíš na pojišťovnu,tak je to asi do prázdnin,dřív se podávala žádost v unoru a jeli jsme až v září,jednou dokonce v pulce listopadu,tak neváhej,ale určitě se zeptej v pojišťovně,dali by ti telefon na paní,která to dělá a můžeš si tam termín zamluvit,nevím jestli ho ještě mám,mrknu se.Pokud to necháš na pojišťovně tak tě šupnou kam se jim to bude hodit,doporučuji Vítkov,na Miramonty jezdí i děti bez doprovodu.My to máme kousek,bydlíme 9km od Zlína,má spolužačka tam uklízí,jestli se potřebuješ na něco zeptat,klidně můžeš....

janculovi
autor
5. bře 2013

supr že se někdo ozval

@elu tak jestli se ti potom bude chtít nebo přímo sestře at se mi určitě ozve,děkuji

@helulicek no nejvíc to trvalo asi vypsat Dr,pak sem to odnesla na poj a tam mi řekli že se mi ozvou a budou domlouvat termín,14dní se mi nikdo neozval tak sem tam volala(bylo to ted v Pá) o oni mi povrdili že to máme schválené a že nástup 4.4,z čehož sem byla v šoku,jeliož duben nemužem,no naštěstí se s paní dalo domluvit a jedem 30.5 na 28dní,ale jako fakt domluva ,Dr i poj mi řekli že se mi ozvou a kdybych tam sama nevolala přišel by mi jen papír kdy máme přijet,takže to schválení od odnesení na poj trvalo asi jen týden

jinak sme chtěli jet oba s manželem jelikož jedu s klukama 4 roky a 20měs,ale to nám neschválili,takže jedu sama,manža jede jen na první 4dny,ale to si musí celé zaplatit( říkali 760,- na den s plnou penzí)

a jdem do té Miramonti ale paní mi řikala že budem mít 3lužák s vlastním soc.z a a TV,tož snad to tak bude

@urbisa trochu mě děsíte ,ale nějak takhle si to stejně předsvatuju,věční nestíhačka,okřikování dětí,domlouvání aby procedury vůbec dělali a vstávání velice brzy
-procedůry jsou jen dopolende nebo i odpo,hlavně jsou i o víkendu nebo je víkend uplně volný?
-když ste tam byla s těma dvěma dětma pomohl vám někdo s nima u těch procedůr?předtím sem se informovala a bylo mi řečeno že je tam školený personál který mi pomuže
-co tam asi tak jsou za procedůry,nějak si to neumím představit
-mohl tam za vámi přijet manžel na víkend?
-nebo že by se svámi třeba rodiče vystřídali,nějak mám představu že by tam jeli naši na jeden víkend a já domů si trochu odpočinout?
-stačilo vám jídlo které vám tam dávali,hlavně teda dětem,mám docela otesánky 😅
-jakste to tam řešila se špinavým prádlem,dá se tam někde vyprat?

janculovi
autor
5. bře 2013

ježiš no jestli mi tam kluk onemocní tak to rovnou vzdávám
ten starší je hodně nemocný,od ledna měl už laruingitidu,rotavirovou infekci,chřipku a ted doma leží s angínou,no hlavně tam jedem kvuli němu,ten menší je zatím docela zdravý
já doufám že nám to pomuže,protože pak už nevím co...

ale je zvláštní že nás dali do té miramonti,že by už měli ten vítkov plnej

helulicek
5. bře 2013

@janculovi no tak to byl docela fofr 😲 to vyřízení... a máte to plně hrazené? (když pominu ten 100 kč poplatek)

Hlavně tam můžou dítka až od 1,5 roku, takže u nás by nástup nebyl asi tak rychlej

@urbisa já teda měla představu, že bysme mohli a každé dítko dostat doprovod, já tam byla celou dobu, pak by se prostřídaly babičky s manželem... vůbec nevím, jak bych to tam s těma mýma rarachama zvládala. a nechat třeba na pokoji jedno dítko? třeba toho mladšího? to neexistuje...jako ideály jsem neměla, přeci jen vím, jak to v lázních chodí, ale jsem trochu zaskočená.... Si to budu muset ještě asi promyslet 😀 🙄

helulicek
5. bře 2013

není potom lepší našetřit a jet k moři?? Tam by to byl relax i pro mě 😀 😀

elu
5. bře 2013

Tak zatím mám zprávu jen, ze procedury zabírají..kluci oba maji astma, tak chodí na inhalace, cvičení, koupele dohromady, tak se to da zvládat i bez tatínka...jinak ten tam na víkend přijede, jedeme za nima pak ten další...protože ten měsíc je asi fakt zabil 🙂

helulicek
5. bře 2013

u nás je ten starší víc nemocný, do těch dvou let to byla katastrofa, pak chvíli klid a jak je teď ve školce, tak opět nanovo, ikdyž už ne takového rázu... no a ten mladší to zřejmně chytne vždy od něj...
V papírech mají napsaný náběh na astma, mladší je ke všemu atopik... ☹ 😒

janculovi
autor
5. bře 2013

@helulicek máme to plně hrazené,jen budem platit každý tu 100,- za den a já eště 15,- za ena za ten rekreační poplatek,takže i tak nás ty lázně vyjdou na těch 28dní na 8820,- + nějaká utráta samozřejmě

já sem si právě taky myslela že když je ten menší tak malý,ted v březnu mu bude 1,5roku,mohly by lázně dostat i manže ale na poj mi řekli že neexistuje aby na sourozence jeli 2 doprovody,takže jedu sama
klidně si to už ted podej a dyt malému bude 1,5 v květnu a to už mužete jet

u nás je taky nemocný spíš ten starší a to od 2 let,do té doby byl jak řípa,ten mladší to naštěstí zatím nechytá a drží se,asi je eště imunní z mateřského mléka nebo co,jinak od září sme taky nastoupili do školky,ale tím to myslím není,taky máme pryč nosní mandli a žádné zlepšení

urbisa
6. bře 2013

@janculovi takže procedury jsou dopoledne,2krát týdně bazén odpoledne,v sobotu bývají procedury dopoledne,někdo má odpoledne bazén,v neděli je volno,ale čas jídla se musí dodržovat,pokud chcete jet v neděli na celodenní výlet,tak stačí nahlásit dopředu v jídelně,ale s sebou vám nic nedají.Jídla je dostatek,kousek je takový menší obchudek,v centru je Albert.U procedur velice nikdo nepomuže,mají co dělat aby všechno připravili,oblékání,vyslékání je na vás,nanejvýš proplachování nosu mužou jednomu udělat,ale nebojte dá se to stihnout,nejhorší jet poprvé.Jsou tam koupele ve vanách-perličková nebo s přísadou obyčejná,když jsou dva,mužou jít spolu do jedné.Pak jsou tam šlapačky,děti se drží madla a sestra stopuje-musí šlapat ve studené vodě potom v teplé.Pak je tělocvik,někdo má ještě cvičení na ploché nohy nebo na vadné držení těla.Potom bazén-někdo ho nemá,kdo třeba má trubičky v uších.A samozřejmě inhalace pusou a nosem.
Střídání je možné,ale musíte to nahlásit a dotyčný tam muže být jen jeden,na víkend za váma muže přijet tatínek,tajné spaní na pokojích bylo zakázané,ale běžně porušováno.Je tam i pokoj pro návštěvy,ale je to drahé,někteří si našli ubytování sami v Luhačovicích,jídlo v každé restauračce,zbytečné platit v léčebně,vám určitě bude zbývat tak to dáte dohromady.Výběr tam byl ze dvou nebo ze třech jídel,už nevím přesně,vždy 2dny dopředu se to objednávalo,snídaně bohaté,na doplnění pečivo,ruzné cerealie,svačiny se taky dávají,nám to stačilo a když přijel tatínek tak se taky najedl,do jídelny ale muže jen jeden,zbytek si mužete vzít,že si to ohřejete později.Divím se,že máte třílužák se soc.,byl tam čtyřlužák se soc.,je možné,že to nějak předělali,to se mi ale moc nezdá.Na Miramonty byli pračky ve sklepě,sušili jsme na balkoně nebo v herně,pračka byla za 50,-.Na Vítkově byla pračka i sušička na každém patře.Na M i na V jsou všechny procedury v budově,jen do bazénu se chodí mimo,ale je to kousek,tam si děláte co chcete,dětem vemte plavací kola,mužou to tam mít,voda je teplá.Jednou za pobyt tam pořádají výlet na Lešnou,kdo nebyl doporučuji...Dělají tam pro děti karneval,myslím i divadlo tam bylo,ale my jsme byli většinou nemocní,jen rotaviry nás minuly a ještě jeden pokoj,jinak padla celá léčebna.Jenou tam byla maminka s tříletýma dvojčatama + se čtyřletákem,vydržela to týden,pak zašli za ředitelem lázní a mohla tam zustat s nima babička,musela ovšem platit jako na hotelu.

janculovi
autor
6. bře 2013

@urbisa děkuji moc za info,sama jsem zvědavá jaké to bude,.jako děcko sem taky byla v lázních ve špindlu,ale už si to moc nepamatuju

jinak syn má opět anginu a od ledna 3 ATB ☹

urbisa
6. bře 2013

@janculovi určitě jeďte,třeba to pomůže.U nás to nemělo efekt možná i proto,že bydlíme tak blízko a klima skoro stejné,máme to tak 45 min domů,ale já jsem si nedovedla představit jet někam s něma daleko,jako s jedním to je v pohodě,to si myslím i člověk užije.Ono to tam malé děti zvládají líp než ty větší,mezi procedurami je třeba 10min,nebo 20min,přijdeš na pokoj,děti si začnou hrát a jakmile po nich chceš,že musí jít třeba inhalovat,na minutu přesně tak je problém,nebo je 2krát za den udržet 10min sedět v klidu je nadlidský výkon,vemte si knížky,ty sebou noste na inhalace,prostě je zabavit,aby vydrželi sedět,ono se to zdá jednoduchý,ale děti to brzo omrzí,ještě si vem papírové kapesníky,nejlépe v krabici,jak inhalují,budou chtít utírat pusu a nosy z té páry-nevím jak to napsat..Na Miram. nevím,ale na Vítk. mají kolárnu,můžete si vzít kola nebo koloběžky,pokud budete mít balkon,tak to můžete dát tam,zeptám se té známé jak je to s tou soc. na pokoji,vím,že se tam něco spravovalo,ale šlo o procedury,my jsme na vany museli chodit na Vítkov,dovedeš si představit v půlce listopadu po proceduře utíkat oblíkat,potom na V.,tam vysléct,do vany a pak rozpaření zase ven a zpátky,vysléct a rychle další procedura,teď je to dobré,že je to v místě.Ještě je tam jedna léčebna Rodina,ale dr. tam nemá službu a na procedury dochází něco na M. a něco na V,to si nedovedu vůbec představit.
U nás je to lepší než dřív,jeden je astmatik+alergik-ten je dobrý,snad z toho vyrostl,druhý je alergik+reflux-ten je horší,každá rýma končí šíleným kašlem nebo laryng.,čím je starší tím má silnější záchvaty,nepomáhá nic jen volat záchranku a ti mu musí dát kyslík a v nemocnici adrenalin,asi tak.jestli něco chceš vědět ,tak napiš

janculovi
autor
6. bře 2013

@urbisa ježiš tak to máš složité s tím druhým,syn taky trpí na laringitidu ,každý rok jí má aspon 2x ale zatím sme to vždy zvládali doma

no jestli budeš moct ,zeptej se mi rposím na tu sociálku,protože paní mi fakt řekla že budem mít vlastní,přitom přímo na netu píšou že miramonti je maj společné tak nevím,snad mi příjde eště i nějaký dopis s popisem
a sem i ráda že jedem v červnu,snad bude dobré počasí

my bydlíme ve Frýdku-Místku kde je polovina zimy hnusný smog že se ani ven nedá vyjít,takže možná rpoto je furt na hromadě,tak snad mu ten vzduch tam pomuže,ale na netu sem četla že se hlavně pije ráno ta vincentka na hladný žaludek,tak sem jí domu koupila a ani jeden to nechce,ten starší že mu to nechutná a ten menší že sou tam bublinky tak to plive,tak nevím no

toho staršího knížky vůbec nebaví ☹ ten už je spíš na tablet a hry 😅 tak budu muste něco vymyslet

urbisa
6. bře 2013

@janculovi tak mu to tam vem nebo PSP,ani nevím jestli to píšu správně.Vincentka se tam má pít,ale povinné to není,můžeš zkusit jim to dát do pití,po troškách.Horší je před inhalacemi proplachování nosu,to je děs,nakonec jsme to nedělali,nedonutilo je k tomu nic,ale některé děti to zvládají v pohodě.Známé už jsem psala,tak pak dám vědět,vím,že tam byl pokoj pro čtyři,ti měli jediní soc. na pokoji,tam bývá i moje kámoška,jede v prázdniny,vždy tam byli matky se třema dětma,ale možná mají volnější,tak to dávají i pro 2 děti.V červnu bývá pěkně,to máte dobrý termín.Můžeš jim i doma stříkat Vincentku ve spreji do nosu,ať si zvykají.Určitě zkuste moře,my jsme byli předloni 2 krát,loni jednou a je to lepší než lázně,jezdíme jen Chorvatsko 7-10 dní,vyjde nás to na necelých 20 tisíc a učinek to mělo,jezdíme na blind,nemůžu nic rezervovat,nevím jestli neonemocní a vždy ubytování najdem,letos jedem hned na začátku prázdnin,tak snad odjedem.Jak začali chodit do školy,tak ten lepší je v pohodě a ten horší je tak o 70% lepší,jenom vydržet,vy máte mínus ten váš smog,to je hnus...

janculovi
autor
6. bře 2013

@urbisa no u nás je největší problém ten smog,to jo,a nebo možná i nějak rodově,já i manžel sme v dětství taky hodně trpěli na angíny,eště že ten menší se zatím drží
já jáko nemám strach že je tam nezvládnu,sem zvyklá se o ně starat 24h děnně ale mám obavy že nebudou chtít dělat ty procedury a budou se mi tam vztekat a nebudou spolupracovat
no moře jsme porzatím zavrhli,jelikož ten malý mi příjde na moře eště malý,uvažuju že spíš až bude mít 3-4 roky,a taky finance,sem ted na rodičáku a zrovna sme koupili dům,tak snad až budu pracovat i já ( jestli teda nebudu spíš jen na paragrafu) to bude lepší a našetříme i na moře

stou vincentkou se doma trochu polepší a budu se jim to snažit nějak dát

a třeba do solné jeskyně chodíte? já sem to ted zkoušela jenže jak je pořád nemocný tak sme tam byli asi jen 7x ale né zasebou,tak to asi nemělo žádný efekt

helulicek
6. bře 2013

@urbisa a nezkoušela jsi jet s dětma k moři přes ck victoria? mají pobyty na 11 dní pro alergiky..... je to tedy v chatkách, mobilhomech, stanech, záleží na kempu kam se jede a cenově jsem to teď počítala i s pojištěním, cestou a pobyt, tak to vychází skoro stejně jak luhačky 😅 Ty pro nás tři vyjdou na cca 9 tis a Chorvatsko na cca 12tis pro celou rodinu, teda bez jídla, ale to nějak neřeším....

Já jsem právě teď nějak na vážkách, jestli Luhačovice nebo Chorvatsko.... V Luhačovicích mě trošku děsí ten režim, si říkám, že z toho budu nervní a chudáci děti 😕 😀 V Chorvatsku si zas odpočinu, ale záleží teď co dá dětem víc....
ten mladší ještě sám nechodí a představa, že mi v těch lázníchi tam někde pořád plazí, leze... tak třeba se taky do té doby konečně pustí a rozejde že jo 😀

helulicek
6. bře 2013

@janculovi my teď byli v solné, mladšímu to pomohlo, přijde mi, že už tolik nesípá a je mu očividně lépe, no a starší nám při cestě domu autem (cca 20min) usnul v autě a doma jsem naměřila 38st teplotu a už zas soplí... tak mu to zřejmně ta solná zas spustila...asi je to dobře, ale už mi z těch soplíků, chrchlání atd. začíná hrabat 😝

janculovi
autor
6. bře 2013

@helulicek mohla bys mi rposím napsat odkaz na to chorvatsko jak si našla?dík

no já bych se asi rozhodla podle toho kde by semnou mohl manžel at mi pomuže,jestli nubude malá chodit ani v chorvatsku tak to bych si teda jako taky neuměla představit jak by sem tam fungovali,ale zas tam bude manža a ten ti pomuže,v lázních na to budeš sama,no fakt těžko říct

já zastávám názor že sdítetem pokud nejí stravu jako starší dítko,nosí pleny a neumí moc dobře chodti,tak k moři určo né,ale každý ma jiný názor 😅

helulicek
6. bře 2013

Já se taky nebojím, že bych děti nezvládla, ale spíš ten fofr na procedury atd. Hlavně ten starší je šílenej paličák a když se zabejčí (něco se mu nebude líbit) tak tam prostě nebude chtít jít a ty hysteráky...Taky nevím, jak to zvládne starší bez táty, je na něj fixovanej... no mám co promýšlet. Příští týden bych to chtěla pořešit ať už tak nebo tak...

janculovi
autor
6. bře 2013

@helulicek no já sjem taky nad tím dlouho přemýšlel,jenže mě Dr tvrdila že když je menší tak malý mužem jet smanžou spolu,takže sme do toho šli,jenže pojištovna má na to jiný názor 😠

a vy jste odkud?

helulicek
6. bře 2013

@janculovi tak zas k moři by se jelo v červnu, to už snad chodit bude 😀 Já taky nejsem moc zastánce moře s takovýma prťatama, ale když pominu ty jeho rýmy, náběh na astma, tak u něj bych jela už kvůli atopickému exému... tam si myslím, že by to stálo zato...
co se týče stravy, jelikož má alergii na dost potravin, tak než bude jíst co starší dítko, tak kdoví kam bysme se kdy dostali 😉

helulicek
6. bře 2013

@janculovi jo ten odkaz: http://www.victoria-ck.cz/cz/leto/50alergik
my jsme cca 30km od Brna
jakou máte pojišťovnu? ikdyž nedělám si naděje, že by to bylo jinde jinak...

urbisa
6. bře 2013

@janculovi do solné jeskyně nechodíme,byli jsme tam ,ale mají problém tam vydržet,štípe je hodně v nose,dr. z ORL říkala,že mají z toho pak ještě víc podrážděnou sliznici,moře jim nic nedělá,potápí se a v pohodě..Já vlastně pořádně nepracuji,po rodičáku jsem byla 3 roky na uřadu práce,měla jsem celou dobu brigádu,nakonec jsem z tama odešla a mám smlouvu o prac. činnosti,dělám jen od 8h-12h+každou druhou sobotu8-13h,peněz málo,ale musí makat tatínek,nikdo mě nezaměstná s tou naší nemocností,dr. musím objíždět já,mám sice rodiče duchodce,hlídají,když jsou nemocní,ale začátek nemoci musím já,oni by ani nevěděli co mají dělat,když je to chytne.Ono je pořád něco,teď jezdím s jedním na obnovu nosního dýchání-rehabilitace,po ortopediii určitě dostanou zase rehabilitace jiné a tak pořád dokola...,ještě oční-to snad už skončí,potom gastro...,nejhorší je,že všichni lidi mi říkají co na nich vidím,když vypadají zdravě,to jo oni tak vypadají,Kuba-ten nemocnější vypadá tak na 10-11 let-budou mít 8,ale nikdo nevidí co je u nás,když je to chytne.To moře by malý určitě zvládl,ale finance jsou taky potřeba to je jasný.Tu Vincentku nasilu nedávej,občas vyzkoušej,budete toho načuchaní v lázních až až....,to poznáš hned jak vejdete na inhalace,my máme doma i inhalátor,tak když se kašle musí inhalovat.Už jdu do pelechu,ráno vstávám....ahoj

janculovi
autor
6. bře 2013

@helulicek aha tak kvuli tomu exému by to asi stálo zato,my trpíme jen na ty dýchací cesty

máme českou průmyslovou zdravotní poj

irennn
6. bře 2013

janculovi Ahojky, já se v tom kraji narodila a od 14.let jsem pracovala v Luhačkách v lázních na brigádě....nejdřív jako lázeňská a potom jako zdravotní sestra (11let, až do konce vysoké školy) po celý roky....na soukromém sektoru i dětské léčebně, vodoléčbě, kam budete chodit na koupele, inhalatoriu apod. Za mě jsou Luhačovice nádherné...kdybys měla otázky, klidně mi napiš
@janculovi

helulicek
6. bře 2013

@irennn já tam byla též na brigádě 😀 tedy spíš na měsíční praxi 🙂 Ale tedy ne v dětské léčebně, tam byla kamarádka, teď by se mi to hodilo 😀 to už je ale cca 10 let nazpět...