Lázně Luhačovice, jak to tam funguje?

janculovi
4. bře 2013

Ahoj,chtěla bych se zeptat,najít nějaké maminky co byly v lázních v Luhačovich.Jedeme na konci května a ráda bych se dozvěděla jak to tam funguje a probíhá.

urbisa
6. bře 2013

@helulicek přes cestovky k moři nejezdíme,raděj všichni i s tatínkem,nám přišlo z Poj.ministerstva vnitra,že můžou jet do Řecka,jenže bez doprovodu a to by nedali a já bych je samotné nepustila,vím jak to chodí a Kuba když onemocní tak se dusí a zvrací,určitě by v noci u něho nikdo nebyl a to bych nedopustila.Ve stanech v Chorvatsku,to bych v tom vedru asi nevydržela,raději apartmán s klimou.Ubytování seženeš 10eu na osobu,maloch zadarmo,ale ty lázně zkuste,třeba podruhé nepojedeš,ale je to pro děti,nebo budeš spokojená,každý to prožívá jinak,já jsem nervák,tak nic pro mě.....

irennn
6. bře 2013

@urbisa zkuste i s dětma Turecko, nějaký 5hvězdičkový hotel...my jezdíme tam a milujem to. Švagrová má dvě malé děti a jezdí s nima od malička a jsou tam naprosto spokojení. Výborné služby, nemusíte se o nic starat, bazénky,bazény,tobogány a krásné moře....určitě lepší než Chorvatsko.

urbisa
6. bře 2013

@irennn což o to já bych jela,ale můj chlap nevleze do letadla,jen autem.Itálie se mě nelíbí,nikdy více a jinak je to vše hodně daleko... 😒

helulicek
7. bře 2013

@urbisa no já taky právě nevím jak by to bylo ve stanu v takovým vedru ☹ Proto pořád tápu...
Já bych klidně jela k moři na blind, ale nikdy jsem to tak nedělala, ani můj manžel a nevím jak to chodí, kde co a jak shánět a ještě s dětma... hlavně sehnat co nejlevněji že...
Já právě mám trochu hrůzu být tam čtyři týdny s dětma sama, s tím starším jsem byla cca 3 týdny v nemocnici a už jsem toho měla plný zuby, a to jsem měla jen jeho ... ono přeci jen je jiné být s nima doma a někde v cizím prostředí.... no uvidíme, musíme to probrat s manželem...Hlavně bude pro ně těžké to odloučení od tatínka, babiček...

urbisa
7. bře 2013

@helulicek no v tom stanu je vedro hrozný a kdyby se přehnala nějaká bouřka tak to asi není taky nic moc,na blind nemusíte mít vubec strach,ubytování je všude a ceny nižší než přes cestovku nebo internet,mužeš smlouvat.My bysme ani už jinak nejeli,poprvé jsem z toho taky měla bobky,když jsme v 6 hod. ráno přijeli na místo a měli jsme hledat ubytování,všichni ještě spali,tak jsme se prošli po pláži a do pul hod.hledání jsme byli ubytovaní.Po druhé to už byla brnkačka,to jsem byla v klidu,to bylo ještě rychlejší.Loni jsme jen dojeli do přístavu a už u nás stál místní domorodec a nabízel ubytování,i po cestě stáli ženské a měli cedule,volné apartmány,tam to není opravdu problém,dobré je třeba vyrazit dvě rodiny,my jezdíme sami,jen tento rok jedou s náma 2 rodiny a už by chtěli další dvě,z toho mám teda obavu,né z ubytování,ale z té velké bandy-moc na to nejsem...Ono nejlepší pro děti by bylo jet do lázní a pak to šupnout ještě k moři,ale rozhodují finance.Já jsem měla v plánu zustat tam měsíc,tatínek by jel po týdnu domu,ale asi to nevyjde-musím chodit do práce a nechci o ni přijít,musela bych vzít s náma i mou mamku,sama bych tam s něma nevydržela,pak by pro nás přijel tatínek a za pár dní domu.Zatím to nevyšlo,uvidíme příští rok,s jedním bych jela,ale se dvěma je to složitější na tak dlouho do ciziny.

urbisa
7. bře 2013

@janculovi Ahoj,tak mi známá napsala,že opravdu je tam i sociálka na pokoji,ted to v zimě dělali,má to být i ted někdy v TV,na internetu budou snad brzy fotky,jen tam máš zavolat a chtít pokoj s balkonem,ty jsou lepší,víc světla.Až už tam dojedeš tak ti to nezmění,je prý i nová jídelna,na pokoji TV,prý i WIFI,byl tam špatný signál u T-mobile,v budově ses skoro nedovolala.jen venku,nebo musela jsi být v okně,jiní operátoři byli v pohodě,jestli se to změnilo,to mi nenapsala,je i nový nábytek na pokojích,takže budete mít všechno krásné. 😉

janculovi
autor
7. bře 2013

@irennn jé děkuji,určitě se ozvu jelikož mě toho určitě napadne ještě dost 😉

janculovi
autor
7. bře 2013

@urbisa děkuji moc za info,tak to sem si oddychla že tam ta sociálka je,ten balkon zkusím zajistit ,snad se pani nebude divit když jí to budu volat,to WIFI mi říkala tak sem ráda,jen ted budu muste koupit ten tablet,a aspon budem s manžou skypovat.
tož to tam budem jak v interhotelu 😀
a stou prací mě teda děsíš,snad se kluk nějak zmátoří a budu moct mít normální práci,ale co píčšeš tak to máte teda horší ty nemoce,no je to děs jak sou ty děti nemocné

helulicek
8. bře 2013

@urbisa díky za info o cestování k moři 😀 My jsme spíš cestovali s cestovkou, ale jsme spíš na ty hory, poznávačky atd. Takže jsem si pobytové dovči v tomto směru moc neužila.... Zkusím se poptat po známých a uvidím...
Dávám si víkend na rozhodnutí 😀
Chtěla jsem se zeptat, takž už i na tom Miramonte jsou pokoje se sociálkama? nebo jen některé?
Tý jo, my noťas nevedeme, by se mi tam hodil, když bych byla tak odřízlá od známých atd.....

urbisa
8. bře 2013

@janculovi určitě tam zavolej,jsou na to zvyklý,ten pokoj s balkonem má výhled dolu z kopce,vidíš Vítkov,je to lepší,ten bez balkonu,díváš se do kopce,sice do lesa,ale je tam tma.Budou to tam natáčet do TV 14-15.3.,,ale kdy to bude v televizi a v jakém pořadu nevím.Na patře bývala herna,tam lednice a rychl.konvice,je tam výtah,kvuli procedurám je lepší bydlet v prvním patře,vše je dole i jídelna i dr.Venku je i menší bazén,hriště,kde si mužou kluci zakopat,pískoviště bylo za nás vždy zakryté a nikdo na něj nechodil,pod Vítkovem je taky hřiště,ale ještě z dob totality,možná ho spravili,ale loni jsem tam byla za známou a bylo pořád stejné. 😒
@helulicek všechny pokoje mají soc.,spravovali 3 patra,nahoře jsou děti bez doprovodu,na každém patře 8-9 pokoju,jestli udělali něco s hernou nevím,ona dr. stejně nedoporučuje stýkat se tam na pokojích nebo v hernách,kvuli nemocem,ale to už záleží na každém cosi udělá

janculovi
autor
19. bře 2013

@helulicek ahojky,tak co jak ste se rozhodli,vyhrálo moře nebo lázně?

my jsme dnes koupili tablet tak jen doufám že tam to WIFI bude fungovat a my se budem moct spojit s domovem a se světem,jinak tam zblázním a děti mě zakousnou 😀

@irennn chtěla jsem se zeptat,kde se tam schovávají kočárky,jestli mi příjde nějaké potvrzení a hlavně seznam co si máme sebou vzít

@urbisa a jak vy,zdraví-nemocní,my se zrovna dolečujem z anginy,v So sme dobrali ATb a ze stěru v krku nám vyšel stafylokok ☹

helulicek
20. bře 2013

@janculovi ahojky, no popravdě jsem ještě trošičku na vážkách, ale asi je v podstatě rozhodnuto.... pojedeme do lázní a příští rok dáme moře. to už pak půjdu do práce, tak ať se ještě předtím zrelaxuju 😀 Co se týče moře, tak jsem hodně o tom přemýšlela, hledala na netu atd. a hrozně ráda bych jela, ale je to bohužel o penězích. Máme postavenej domeček, splácíme... sice peníze by se na moře našly, ale holt lázně vyjdou i tak cca o polovinu levněji...máme tu ještě hodně dodělávek, musí se postavit garáž, dvůr... tak asi letos zainvestujeme sem a příště do moře...
Ale stejně mám z těch lázní strach, jak to tam zvládnu s těma mýma divochama a hlavně oni bez táty, hlavně ten starší je hodně fixovanej...
S mudrou jsme se domluvily, že to podáme cca v dubnu, květnu, chci jet až v září. Hlavně nechci v sezóně červenec/srpen a stejně i tak máme srpen docela nabitý...
Hele, jak vám to dlouho trvalo než se to vyřídilo?? vím že jsi to tu psala, ale nechce se mi to hledat 😅 a žádala jsi o odklad že? na pozdější termín? To jsi se asi domlouvala přímo v lázních? a v pohodě? se bojím aby jsme nenastupovali v tom srpnu, to fakt nemůžeme...
@irennn chci se zeptat stejně jako @janculovi jak je to tam s kočárkama??

Jinak my byli zas nemocní, starší šel te'd po 14ti dnech do školky, a mladší pořád marodí, ale ten tedy onemocněl o ten týden později... to je fakt děsný, celou zimu jsme zavření doma a už fakt někdy nevím, jak ty rarachy zabavit...

janculovi
autor
20. bře 2013

@helulicek tak stěma nemocema sme na tom stejně,od ledna trčíme doma a za tu dobu byl syn jen 2dny ve školce,ted se dolečejuem tak doufám že už sme si to na celý rok vybrali a bude dobře

když tak Dr řekni že si nepřeješ prázdniny at to tam napíše,já to taky říkala ale Dr i na poj mi řekli že mi z lázní zavolají a budou se mě ptát kdy chci jet,ale vůbec to tak nebylo,nikdo mi nevolal a kdybych se nestarala sama přišel by mi termín který sem vůbec nechtěla,když sem tam volala řekli mi že nepřišel žádný požadavek a dle toho mi dali libovolný termín,naštěstí se snima dalo domluvit takže jeden kdy potřebuju

když to dáš na poj tak týden asi trvá než to vyřídí revizní lékař a ten to pak hned posílá do lázní,a ti hned vyberou tzermín,takže počkej asi týden-max týden a půl od podání v poj a zavolej si tam,jestli už jim to přišlo ,že se chceš domluvit na termínu

jinak u nás je to samé,příští týden se těhujem do domečku,takže všechny prachy ted půjdou tam,sem ráda že vůbec budu mít na ty lázně,příští rok kdyžtak zkusíme to moře,stejně letos je ten menší na moře eště malý,představa že jedu k moři s plenama a kočárem mě moc neláká

helulicek
20. bře 2013

@janculovi díky, nějak se s dr domluvím a pak budu otravovat na pojišťovně...
no my a nemoci... u nás se to táhne téměř od října, nějaký světlý chvilky byly, ale vesměs jsem pořád doma. Buď marodí jeden a jakmile se vyléčí tak druhej prcek a v tom lepším případě oba zaráz a táta k tomu 😀 😀 😝 😝 😝

Takže ty sis zhruba po těch necelých dvou týdnech volala přímo do Luhačovic ju? chápu to dobře...

S tím mořem jsem si taky říkala... táhnout kočár a pleny, jako pleny se daj dokoupit, ale už ten kočár zabere dost místa a kupovat ještě kvůli tomu nějakej skladnější kočár, tak to už neeee...

janculovi
autor
20. bře 2013

na poj sem to nesla v UT a do Luhačovic sem volala za 14dní v Pá( ale myslím že to už bylo pozdě neb měli datum vybraný

urbisa
21. bře 2013

@janculovi Ahoj,tak už se tento týden chodí do školy,zvládl to bez dr.Za to já od uterka bojuju s kopřivkou,trpím na to od malička a nikdo nezjistil z čeho to mám.Vypadala jsem jak mimozemšťan,takže kluci mají nějaké dispozice ode mě,ty nemoce jsou šílené,už ať je teplo...držte se a neboj to zvládnete,třeba se vám tam zalíbí a budete jezdit každý rok

rolenka
4. dub 2013

Ahojky holky,
tak nám dneska taky MUDra navrhla lázně a čekají nás Luhačovice.
Pojedu s holkama (4 a 1 rok) pokud nám to schválí doktor na pojišťovně tak máme předběžně zamluvený termín na 29.8.
Mám z toho taky docela hrůzu, ale trošku jste mě uklidnili. Tak to snad zvládnem.
My teda uvidíme jak dopadnem na VZP, protože dcera měla teprve rok, tak jestli budem muset čekat půl roku, protože lázně jsou až od 1,5roku nebo nám to povolí dřív.

janculovi
autor
5. čer 2013

Ahoj holky,cas utekl jako voda a my jsme s klukama od Po v laznich,je to tu fajn,vse je nove,krasne,procedury mame cele dopoledne,kluci je maji najednou a mezi nima mame cas si zajit na pokoj se treba napit,nasvacit,zajit si na wc atd,takze zadna honicka,,ten mladsi zatim v procedurach rezignuje ale snad se to podda,po obede klidovy rezim a pak este jdna procedura,nekdo ma bazen,my sme po nemoci tak zatim sme v budove,jinak kazdy den se musi na prochazky k pramenum,budem tu do konce cervna a kluci sem jeli pro nemoci hornich cest dychacich

ivkan
17. čer 2013

Ahoj, v červenci nastupuji do Luhačovic se svým 4 letým synem. Je atopik a časté dýchací potíže.
Budeme ubytovaní na Vítkově. Jen bych se chtěla zeptat, jestli někdo nevíte o nějaké levném ubytování, kdyby za námi chtěl přijet manžel s druhým dítkem. Děkuji předem 🙂

janculovi
autor
17. čer 2013

@ivkan ahoj,a jakto ze nejede mala taky svama? Poj vam to neproplatila?
Nevim jak je to na Vitkove,ale na miramonti muzou navstevy prijet na vikend a treba manzel platil 250 za noc a 250 za plnou penzi.mozna ze to bude podobne.jinak kdyz se manzel dival tady v okoli tak neco nasel za 300,- na noc.

ivkan
18. čer 2013

janculovi ahoj, no Terezka není s ničím nemocná, nic jí netrápí, takže jsme na ní nežádali. To by asi neproplatili, ne ? 😲
Včera jsme byli s ubytkem úspěšní a našli jsme pro manžela a Terezku ubytování v soukromí u jedné paní za 250,-. Mají vlastní pokoj, kuchynku a soc. zařízení. Prvních 14 dní tam budeme sami, pak za námi na 14 dní přijedou. Prvních 14 dní bez ní to bude pro mě těžký bude se mi moc stýzkat, ale zase doufám, že Lukáškovi ty lázně pomůžou, tak to musíme zvládnout. 🙂

janculovi
autor
18. čer 2013

U nas je taky nemocny jen ten starsi,ten mensi byl asi 2x,takze se jakoby veze s nami,a poj nam to proplatila,jen s jednim bych nejela,zaprve by nemel ho kdo hlidat,a za druhe bych to bez nej nevydrzela,spis se divim ze vam to dr nenabidla.nez si to ubytko zarezervujete,zkus zavolat do tech lazni a poptat se na to ubytko,treba bude stacit za malou zaplatit jen jidlo a budes ji mit sebou a este levneji a manza by dojel jen na vikend.ale je fakt zvlastni ze mala svama nemuze jet

ivkan
19. čer 2013

Mě by ani nenapadlo, že by to druhému dítku, které chci vzít s sebou, pojištovna taky proplatila. Doktorka mi to samozřejmě neřekla ☹ Právě, že to bude pro mě nejhorší vydržet prvních 14 dní bez Terezky. Ale bude 5 dní u jedné babičky, 5 dní u druhé babičky, víkendy doma s manželem. Všude je zvyklá, babičky má ráda, tak to určitě zvládnou. Na druhou stranu já se tam Lukáškovi potřebuju hodně věnovat. On nám teď nechce moc jíst, je takový slabý, tak veškerý čas budu moc věnovat jenu aby se kapku vzochopil. Plno rodičů okolo mě nechává děti dobrovolně doma jezdí si na dovolené, kamarádka zase jezdí třeba na 10 dnů na služebky a děti to vždycky zvládnou. Taky Terezka je dost živé dítě, tak by mi u procedur, kde budu třeba potřeba pro Lukyho dělala scény a lumpárny, tak to tak bude lepší 🙂 Věřim, že to obě zvládneme a babičky taky 🙂
@janculovi a jak se Vám tam daří? 🙂 Ty máš asi s sebou svůj notebook, že? Já ho budu muset nechat doma a nevíš, jestli je tam někde příštup na počítač a skype? Díky 🙂

janculovi
autor
19. čer 2013

@ivkan nevim jak je to na vitkove ale tady na miramonti je wifi,ja sem kvuli lazni kupovala tablet,pristupny pocitac tady neni,kazdy ma neco svojeho.
Je to tu naprosto uzasne,ani domu se mi nebude chtit,pohodicka relax,cely den mam na praci se jen plne venovat detem-takhle si predstavuju rodicovskou dovolenou
Kdo na laznemi vaha ,uvazuje-nebojte se toho,je to fakt pohodicka,i s 2 detma a raubirema jako mam ja se to da zvladnout uplne v pohode,myslela jsem ze odsud pojedu hned smer bohnice a naopak pojedu domu odpocata

ivkan
20. čer 2013

Ahoj, díky za info 🙂 Fajn, že si to tam užíváte, doufám v to samé. Žádné vaření, uklízení a starost okolo baráčku. Už se taky docela těším.

rolenka
9. srp 2013

Ahoj, my odjíždíme do Luhačovic 29.8. dcerce bude také 1,5roku až při našem odjezdu z lázní. Druhé jsou 4roky. Lázně mají napsané obě dcery kvůli plicním onemocněním. 3/4 roku měli neustále něco od zápalu plic přes bronchitidu a jiné lahůdky. Mladší teď pomohl měsíční pobyt na Vysočině, tak snad tam je doléčí úplně a příští zimu si užijem bez nemoci. navíc pokud to půjde tak bych si ráda nechala poradit u mladší dcery s ekzémem.
Začínám tvořit seznam co sebou zabalit. Tak kdyby měl někdo nějaky tip co se bude hodit, budu ráda.
Snad bude v září ještě hezky a bude se dát chodit po výletech.
Je tu někdo kdo jede ve stejném termínu jako já? Budem bydlet na Vítkově.

@janculovi můžu se zeptat jak ten menší zvládal ty procedury? Mám z Gabči docela hrůzu. Je to paličák. 😔

janculovi
autor
9. srp 2013

@rolenka ahojky,my sme měli perličkové koupele,takže normálně ve vaně s bublinama-pokud zvládá doma vanu tak to bude v pohodě,potom inhalace-to byl trochu problém ale během týdne se to všechno naučil a pak to zvládal bravurně,oni tam sou na to zvyklí že děti trošku protestujou,potom sme měli tělocvik tak to malý jen lítal po tělocvičně a necvičil vůbec,ale taky to bylo v pohodě-nikdo nic neříkal,a u biolampy se chvilku leží a nechá se vítit tak to e taky dá,určitě to zmáknete 😉

rolenka
15. srp 2013

Ahojky, ještě mám jeden dotaz @janculovi jezdil za váma tatínek, mohl spát na pokoji, platil něco a tak? Jak to tam chodí když by manžel chtěl přijet. Děkuji moc. 😉

janculovi
autor
15. srp 2013

@rolenka jj přijel jednou,klidně za tebuo muže přijet i mamka ,babička,je to jedno.na Miramonti se platilo 250 na jednu noc a 250 za plnou penzi,akorát musel manža spát s náma na posteli,jelikož nám dali jen peřinu pro něho,ale nám to nevadilo,my sme měli 3 lůžkový pokoj,dali postele vedle sebe a měli mega letiště

beatka007
1. zář 2013

maminky nejede někdo z vas 17,10,2013 do lazni do luhačovic vitkova