Lázně v České republice nebo na Slovensku?

gabriella84
28. pro 2012

Ahojte. Mám dotaz byli už jste s dětmi v lázních jestli ano kde a kde se vám nejvíc líbylo? A nevíte jestli můžeme jet se léčit i na slovensko? Nebo jen tady v čechách. Syn je alergik,astmatik,atopik, Byli jsme už ve Cvikově to měl těsně po jednom roku. ve dvou letech jsme byli v Jeseníkách a ve třech v Luhačovicích a máme jet i letos a nevím kam? Tentokrát bych mohla jet i já protože mi zjistili Astmu takže by jsme se léčily všichni i dcera alergička a ekzematička. Poradí někdo? Pokud by jste chtěli mohu vám i já říct mé zkušenosti z lázní atd. Děkuji

veruska007
28. pro 2012

Nevim, jestli jezdite do lazni na pojistovnu nebo jako samoplatci. My byli parkrat v laznich na dovcu. Za sebe muzu s detma doporucit Luhacovice, Frantiskovy lazne a Piestany (SR). Ja kdyz byla mala, tak nasi jezdili i do Marianskych lazni, ale dlouho jsem tam nebyla. V Karlovych Varech jsem byla dost casto a nelibi se mi ani trochu.

veruska007
28. pro 2012

No, anebo jedte k mori 😉. Taky mam astma, alergie a ekzem a nic nepomaha tolik jako more a slunicko 😉

barmarks
14. lis 2014

@gabriella84 Dobrý den.Můžu se zeptat jak jste si lázně zajistili?Mám doma 5letého astmatika,stále se opakují záněty průdušek,od poloviny září máme již třetí.Zařídila jste si pobyt sama,nebo s pomocí lékaře,připlácí něco pojištovna?Děkuji.Bára

gabriella84
autor
17. lis 2014

@barmarks Dobrý den jezdíme na pojištovnu zašla jsem k lékaři a dr.nám je vypsala já si jen vybrala kam chci jet jezdíváme každý rok.A ted už i s najmladším synem co měl letos v lázních pouhých 8,5měsíců. zavolala jsem si na termín chtěla jsem květen,červen a bylo ale lze to udělat i tak že vám to dr.vypíše a vy to odnesete na pojištovnu a oni vám to bud schválí nebo ne ale většinou to dětem schvalují a počkáte na vyjádření lázní kdy vás pozvou.Většinou pozvou v zimně to mají nejmeně lidí.Většinou od podání na pojištovnu to je cca do 2měsíců někdy i dříve. Mohu říct že nám to pomáhá. Letos jsme byli i poprvé u moře a to jen díky tomu že nás vzala babička a také jim to pomohlo.

kopretina3
17. lis 2014

Vyzkoušejte lázně Kynžvart - je tam čistý vzduch, maminky si je pochvalují, že to tam dětem dost pomáhá.

glimmer
17. lis 2014

@barmarks Dobrý večer, naše obě děti trpí odmalička na záněty průdušek, měli zápal plic a jiné respirační problémy. Vítek je k tomu ještě atopik. Zeptala jsem se doktorky na lázně, ta vyplnila papíry, poslala je na pojišťovnu (máme VZP). Z pojišťovny mi volali, že to máme schválený a že máme počkat až nás kontaktuje přímo ozdravovna. Žádala jsem v srpnu a koncem září to bylo schválené. Volali mi z ozdravovny, že můžeme nstoupi buď v listopadu na 8 týdnů, nebo až na jaře. Takže jedeme 3.3.2015 na 8 týdnů do Bukovan u Příbrami. Protože není dětem 6 let, jedu s nimi jako doprovod a máme to všichni na pojišťovnu 🙂

barmarks
18. lis 2014

Díky všem za rady,zítra letím za dr. 🙂 🙂 😉