Má váš prcek také lipom? Z čeho to je?

boruuvka
30. lis 2010

Ahoj holky, máte některá zkušenost s lipomen na páteři? Mojí holčičce je 6 měsíců a nahmatala jsem jí bouličku na páteři.Ortoped udělal ultrazvuk a diagnostikoval tukový lipom (nezhoubný nádorek). Kontrola za měsíc. Nevíte z čeho to je? Zmizí to? Může se to zvrtnout v zhoubný nádorek?

vlastovka385
30. lis 2010

Ahoj boruuvko, jediná zkušenost, kterou mám, je bývalý přítel od mé sestry. Začal mít problémy s nohama, to už mu bylo nějakých 28 roků myslím, bolely ho záda, tak šel na neurologii a tam mu diagnostikovali velký lipom, který zasahoval do páteřního kanálu a utlačoval míchu. Nebyl zhoubný, ale v podstatě byl zhoubný tou lokalizací, protože mu hrozilo ochrnutí. Byl na operaci, ale nádor se nepodařilo vzít celý, protože byl prorostlý do míchy, takže mu rozšířili kanál a odebrali tolik té nádorové tkáně, kolik mohli. Pak byl na rehabilitaci v Kladrubech a pak už nevím, se ségrou se rozešli, ale mám pocit, že se mu vede celkem dobře. Před dvěma lety jsme se viděli a chodil sice trochu s obtížemi, ale na to, že mu hrozilo úplné ochrnutí, to bylo v pohodě. Takže určitě bych tu diagnózu nepodceňovala, super je, že ho Tvojí holčičce diagnostikovali takhle brzo, takže určitě udělají všechno, aby jí pomohli. Že by to zmizelo, to si nemyslím, hodně důležité je, kde je ten nádorek uložený a jak bude dál růst. A že by se zvrtl na zhoubný, to si taky nemyslím. Hodně štěstí 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

veruska007
30. lis 2010

Ahojky, lipom je opravdu nezhoubny, je to jen tukovy vacek.

Nicmene ja mela bulku na ruce. Taky mi rikali, ze je to lipom, ale moc me to bolelo, tak jsem s tim sla na operaci a byl to neurinom - doktorka rikala, ze ten se casto zvrhne a casto se vraci. Ale je to uz 10 let a jsem bez potizi. Drzim palce.

veruska007
30. lis 2010

Ahojky, lipom je opravdu nezhoubny, je to jen tukovy vacek.

Nicmene ja mela bulku na ruce. Taky mi rikali, ze je to lipom, ale moc me to bolelo, tak jsem s tim sla na operaci a byl to neurinom - doktorka rikala, ze ten se casto zvrhne a casto se vraci. Ale je to uz 10 let a jsem bez potizi. Drzim palce.