Magnetická rezonance ve 12ti měsících. Mám z toho hrůzu

janette.j
12. říj 2009

Ahojda nemáte někdo zkušennost s mag res u 12 měs dítěte?????Mě posílají s malou,má špatnou motoriku na pravé ručičce,má být 15-30 min pod celkovou narkozou a já mám z toho hruzu....chodíme od 2 měs do stacionáře a ted poslední měsíc jsme začaly cvičit vojtovku.V rizikové poradně mě řekli že budou nejlepší lázně-Jánské,ale moje neuroložka se na to moc netváří.... ☹

mispuli
12. říj 2009

janette s magnetickou rezonancí sice zkušenosti máme,ale honzík byl už větší,jinak se narodil předčasně a jako miminku mu voperovávali shunt,takže pod narkozama byl během prvních 4 měsíců několikrát,neboj oni si to ohlídaj,jinak nevím,proč se na to neuroložka netváří,my v Jánkách byli a ty rehabilitační tam dokážou fakt zázraky,prostě to umí a taky je tam nádherně,vřele doporučuju 😉

ronie
12. říj 2009

Máme zkušenost, byli sme na MR s Julinkou asi před 2 měsíci v jejích 6měs. nic to není, po narkoze byla hned vzhůru, a velmi rychle se vzpamatovala, po narkoze ani nespala což nikdo nechápal🙂 A co máte janette přesně v diagnoze?

janette.j
autor
12. říj 2009

mispuli-moooc děkuji,myslíš že na těch lázních mám.nebo mužu trvat???? ronie-také Ti děkuji-Na HK zýšený tonus vpravo,polopěst vpravo,preference levé ruky,pravou nepoužívá atd.Ona malá ani neleze,jen se plazí po levačce,vypadá to teda hrozně,ale ona děla vše proto aby ji nemusela použít...má tu pravačku pořád vpěst a když jí oblíkám tak ji nechce natáhnout,má už viditelně pokleslé pravé rameno a pravačku má hubenější,my se snažíme jí vše dávat do pravačky ale ona si to hned přendá do levačky.Na tu magnetku jsme objednaní na konci října,ve středu jde ve stacionáři do snoezelenu,aby se uvolnila ta pravačka🙂 nikdy jsem to neviděl ani jsem o tom neslyšela.Ach jo holky to je furt něco,měli jsme komp porod,málou mě nechali přenášet a pak musela honem ven císařem,měla infekci z plodovky a měla jen 2300g,měla jsem jí měsíc na jipce než se ze všeho dostala.

mispuli
12. říj 2009

janette,pokud jste na tom takhle,tak bych na těch lázních trvala,oni tam s tím mají obrovský zkušenosti a myslím si,že by jí pomoc mohli,aspon trochu určitě a ukážou ti další věci,který s ní můžeš dělat 😉

janette.j
autor
12. říj 2009

Nejhorší je že co doktor to názor,já už jsem z toho zmatená,ale poznala a pochopila jsem že na ně musím utočit a připomínat se jinak je to pro ně jen jeden případ z mnoha ☹ prý na ty lázně máme nárok jekož jsme v rizikový skupině,to mě řekli v rizikový poradně ve špitále,ale pro mojí neurol je to zatím zbytečné....pujdu po ní a budu jí tím otravovat at se děje co se děje,protože v rizikovce mi taky řekli,že když se to do dvou let nesrovná tak jí to s největší pravděpodobností zustane a že v těch lázních by jí tu ruku probudili.

ronie
12. říj 2009

janette, aha tak zřejmě ten porod...ale stejnak se divim, že už vám MR neuděli dřív,ale ono to možná je markantně vidět až teď. Držim palce ať je rezonance negativní, rehabilitujte poctivě a do lázní klidně jeďte, to určitě jen prospěje 😉

janette.j
autor
12. říj 2009

Moc Vám děkuji za info.At Vám zlatíčka krásně rostou a dělají radost 🙂

diraka
18. čer 2013

Dobry den mam1,5stareho syna ve tvrtek ma jit do hk na magnetickou rezonanci protože,jse my pretcasne narodil uz na tom jednou byl jako miminko a tet jde znova doufam ze bude vse v poradku .rada bych si otom po povydala znejakou maminou moje číslo je 731234356 nebo E-mail berusilka@seznam.cz

joeyinka
12. črc 2013

Náš prcek byl na MR ve dvou dnech života, mazec !!! 3dny byl jak mátoha, ale dobrý.

mmarce
9. srp 2014

ahoj, nevím jestli je to tady ještě aktuální ale zkouším....naše malá má jít cca v roce na magnetickou rezonanci. jednou už byla na operaci, takže už vím jaká je po narkóze atd. ale může se před tím normálně jíst? A nebo je to jak u operace že se jíst nesmí? minule to strašně proplakala a to byla ještě prcek. pokud možno díky za info...

terezapetrova
9. srp 2014

@mmarce ja byla s malym na MR v jeho 2 letech /cca před rokem/, sli jsme rano, od pulnoci vůbec nic jist ani pit, diky bohu dostal hned rano slaby oblbovak /ještě ne narkozu/ aby chudak prezil 🙂 pak klasika dlouho nejist, pak jen tekute po lzickach, nejake deti tam skakali maminkách po hlavách hodinu po probuzeni, nas byl cilej pomalu az druhej den rano, at to zvladnete a hlavne jste ok 🙂

mmarce
9. srp 2014

@terezapetrova díky moc za odpověď...sice nepotěšila,ale aspoň vím co čekat.....naše malá je strašněj žrout, takže to bude něco. už aby to bylo za námi. děkuji..🙂

terezapetrova
9. srp 2014

zvladne to uvidíš 🙂 do jaky nemocnice jdete? ale ten oblbovacek /urcite neskodnej/ uz asi davaj takra všude 🙂 kdy na to jdete a kdy na Vas mam myslet 🙂

xmarg04
9. srp 2014

@mmarce Bohuzel, narkóza jako narkóza, jist se proste nesmí... 😖 😖 😖 My od pulnoci o hladu a na radu jsme prisli kvůli necekanym pripadum az v poledne - bylo to "bezva"... 🙄 🙄 🙄

mmarce
10. srp 2014

@terezapetrova to určitě zvládne, je to moje šikulka. POjedeme do Motola...už tam na operaci byla, takže určitě tam. no a půjdeme asi až tak v prodinci, ale ptám se už dopředu. přesně by nám to měla říct doktorka na kontrole v listopadu....a děkujeme..🙂

mmarce
10. srp 2014

@xmarg04 no tak to je děs..:( my jsme taky poprvé čekali, od 4 nejedla, měla jít v 11 a nakonec šla až ve 2, ale to jí byl měsíc a půl, to se ještě dalo, ale jak jí bude tady tak třičvrtě roku-rok to mě klepne...🙂

terezapetrova
10. srp 2014

@mmarce není vůbec zac a urcite to bude dobry 🙂