Mám odhlásit dítě z jeslí kvůli častým nemocem?

caajkova
27. únor 2014

Ahoj holky mam takovy dotaz,syn od zari chodi do jesli a je to vlastne tak ze ctrnact dni chodi a ctrnact dni se lecime.mame problemy s nosohltanem s nosni mandli.ted mi dr.doporucila mesic bez jesli at se mu spravi imunita a vlastne dodala,ze pokud by to slo at do nich radeji nechodi,at nastoupi pak az do skolky.mate s tim nekdo zkusenosti?nevim jestli ho odhlasit uplne nebude smutny ,ma tam kamarady...a co ve skolce tam nemocny nebude?marodite nekdo s nosni mandli?dekuji za nazory.

sariss
27. únor 2014

@caajkova tak podle me to je normalni, prvni rok´trva nez si dite vytvori imunitu. Kdyz chodi do jesli nastane to tam kdyz ne tak pak ve skolce s tim ze samozrejme nektere deti jsou nemocne vic nektere min. Co se tyce te nosni mandle nemuzu rmadit, my meli opakovane zanety stredniho ucha...taky labuzo...ja bych zkusila vydrzet aspon do jara...a odhlasilàho popripade az pak kdyby to neprestavalo....

lucidela
28. únor 2014

@caajkova Ahoj, já jsem před mateřskou pracovala v jesličkách a celkem často se stávalo, že některé děti byly pořád nemocné. Většinou pak přerušily docházku na 1 až 3 měsíce (také na doporučení pediatra) a musím říct, že když se pak vrátily, nebyly zdaleka už tak často nemocné. Ale některé maminky říkaly, že se dětem stýskalo 😒 Problém je, že když je dítě často nemocné, tak to vyčerpává jeho organismus, navíc může nakazit další děti i učitelky (v jeslích je to hned) a pak je z toho nikdy nekončící kolotoč.