Mám své děti nechat vědomě nakazit neštovicemi?

pavlina05
8. únor 2013

Holky, mám možnost nechat děti nakazit neštovicemi od známé.
Mám 4,5 letého syna a 20 měsíčního.
Jsou ona zdraví, nemají vážné onemocnění...
Neštovice by prodělat měli (nejsou očkovaní)
Tak si říkám, že raději zavčas......jsem na MD, je zima (v létě je to horší,prý),nemáme v plánu nic na další 2 měsíce.
Vše hraje pro,ale nějak je mi to proti mysli vědět, že své děti jdu nakazit 😅
Ale docela se bojím reakce, teploty a něakého masivního rozsevu...
Co si o tom myslíte vy? Máte někdo zkušenost?
Díky za názory.

tetrisek3
11. únor 2013

Já bych si rozhodně jela , jelikož a protože je to nemoc , kterou by si mělo odbít každé dítě ( rozhodně lepší než v dospělosti ) a čím dřív je dítě chytne , tim lepší průběh bude mít. Já čekám na neštovice už pěkně dlouho a když se nám konečně v okolí objevily tak přesto , že jsme byli v kontaktu téměř denně , holky mi je ani jedna nechytly :((( škoda , snad se nám podaří je ještě letos někde sehnat. A kor teď v zimě. Já bych vůbec neváhala , a to i proto, že dítě s neštovicema neni infekční zas až tak dlouho , tak abys nepřemýšlela tak dlouho , že tu dobu prošvihneš. Dost mě překvapuje kolik maminek tu je proti tomu .... ale ony si na to přijdou sami až ty neštovice jejich dítě chytí jako starší , bude s tim mít problémy - a v případě kluků dooost nepříjemné. Takže za mě neváhej a jed. Já je mít někde poblíž tak sedám do auta hned. Co se týká toho očkování , tak na to bych rozhodně nešla , myslim , že každá z nás ví , jak poslední dobou očkování dopadaj , v podstatě jen dítě dostane dávku nemoci , jeho tělo s tim bojuje , ale pravděpodobnost , že danou nemoc potom nechytí je dost mizivá - takže očkování nee.

kamila1979
11. únor 2013

Já bych určitě počkala jestli to nedostanou ve školce,zatím bych určitě je nenechala schválně nakazit.

pucik
11. únor 2013

Ahojky, já kdybych měla možnost, tak bych nakazit nechala, jelikož kdyby to kluci neprodělali v nízkém věku vím i o úmrtí ve věku dospělém a snáší to líp, vím, někomu se to může zdát kruté nebo nešetrné,ale je to jen pro jejich dobro,takže čekám, až někde budou a pojedeme s Míšou na návštěvu, starší syn už je měl, měsíc jsme sháněli vakcínu proti nim a když jsme jí měli v lednici,byli jsme u kamarádky a druhý den mi přišla sms, že má malá neštovíce, dostali jsme je v poslední den inkubační doby a přes vánoce,ale neměl nějaký hrozný průběěh, takže já jsem jednoznačně pro a nedělám to, že bych se jim chtěla pomstít nebo je neměla ráda,ale právě pro ně,abych je ochránila do budoucna 🙂 😉

mojsha
11. únor 2013

Mno já bych ze své zkušenosti nenechala nakazit, mám kluka 4r ten nám to teď donesl domů ze školky,zrovna to byl nějaký agresivnější průběh a pupínků moc a horečky,chudak 2dny nespal, pupínky měl všude, podpaží, genitálie a opravdu ho to potrápilo, měl spoustu těch pravých, po 14dnech se osypala i moje 4měsíční dcera a začlo to nanovo, tím že kojím (si myslím) to mělo lehčí průběh bez teplot ale pupínků také dost a pod plínou se to blbě hojí a to často větráme 😉 teď už máme jen pár posledních stroupků,sice všichni říkají že jsme si to odbyly ale koukat se na děti jak vám trpí pro mě byl děs, než takovýhle průběh radši bych nechala očkovat

micka1
11. únor 2013

já bych to udělala. Syn měl neštovice v 8 měsících a bylo to v pohodě. S dcerou jsem teď byla u známích co mají neštovice a i když to zní blbě, ale byla bych ráda kdyby je dostala. Aspoň by je měla za sebou a nemusela by se bát v dospělosti že je dostane. 🙂

jitka78365
11. únor 2013

kdyz nejsou ockovani, meli by nestovice prodelat, cim driv, tim lip, u vetsich deti jsou i nestovice vetsi a muzou nechat jizvy - starsi dcera jich par ma. Vim, ze u nas taky tehdy byly kaosky s detma za ucelem nakazy nestovicemi, ale nakazit se nemusi ani pri navsteve. Moje dcera to donesla ze skolky v breznu, nakazila po 3 tydnech mladsi sestru, prubeh klidny, dva dny teplota, zadna hruza. Byly jsme vlastne rady, ze nemusime trcet doma v lete... Ale rozhodnout si to musis sama, ja osobne bych na navstevu sla, kdyz by ti to ted pasovalo 😉

salomoun
14. únor 2016

taky bych nechala nakazit, zrovna mi volal známí, že mají neštovice ať se stavíme, ale malá je trochu zahleněná, ráno vždycky chrchlá, tak nevím jestli ano nebo ne, jaký máte názor?

bartlovaka
14. únor 2016

Já bych nechala nakazit, čím dřív to mají za sebou tím líp, jen výnečně je prej u mrňátek těžší průběh a fakt lepší teď než v létě a nemoct jakou dobu na sluníčko a nedej bože nedostat je až do dospělosti, pak je to teprve problém. Prostě projít si tím stejně musíme tak proč ne ve vhodném čase. Sousedky syn je chyt zrovna před tím než k nám přijela pouť a o všechno přišel, známá zas rušila dovču u moře. No a tetky manžel skončil málem v nemocnici bo mu neklesali čtyřicítky. Takže za mě ano, syn už je měl a když bude možnost ve vhodném čase (od příští zimy) tak dceru taky nakazit nechám.

gracinka7
14. únor 2016

Já bych do toho šla. Čím menší dítě, tím lehčí průběh.

irennn
14. únor 2016

Já nevím ale ma matka na tohle vůbec právo? Jít vědomě nakazit dítě které je zdravé? Jak se tohle sakra může plánovat, jaké právo ma matka rozhodnout ze ano ted je ta vhodna doba. Nechcete si třeba naplánovat i zlomeninu? Moje sestra je dospěla, pres 33 let ma zdravé děti a ještě neštovice neměla

lamia
14. únor 2016

U uplne malých deti bych do toho nesla, az tak ve skolkovem věku,ale upřímně jsem nad tím nechat deti záměrně nakazit čímkoliv nikdy neuvažovala, nikdy neodhadnu predem, jak zareagují, pokud to jako deti samy nechyti, můžou se naočkovat( můj muž se nechal když jsme měli už deti, v dětství to neprodělal, když je pak holky měly, očkování fungovalo)

lenkaa74
14. únor 2016

My jsme prodělali neštovice, dcera v 5 letech a syn v 14 měsících a bylo to úplně v pohodě. Neštovice byly ve školce dcery, ale stejně jsem s ní naschvál jela ke známé ze školky, kde už se osypali. Jestli to chytla tam nebo ve školce, to nevím. Jen vím určitě, že čím dřív, tím líp. Naš malý o nich v roce ani nevěděl, měl pár pupínků, ani jeden den teplotu. Zato znám dospělé, kteří si s neštovicemi poleželi několik týdnů na JIP. Tenkrát to chytil i učitel v MŠ, kde dcera chodila (on je neprodělal a nebyl očkovaný) a mělo to hrozný průběh, vyřadilo ho to z práce na několik měsíců. Takže za mně čím dřív, tím líp. Ovšem nikdo Ti nezaručí, že to opravdu chytnou.

shine2015
14. únor 2016

Zeptejte se na to pediatra... Rozhodne neznamena ze cim mensi dite tim lehci prubeh. Jaky bude prubeh nemoci u vaseho ditete vam nikdo 100% nezaruci. Uz proto bych do toho nesla. Mame deti 3 a 4roky a kojence a prvni dve zamerne nechodi do skolky prave kvuli nestovicim,aby je nedonesly domu. A ani kdyz jsem byla tehotna jsme je tam nedaly - pro jistotu.
V porodnici nam pediatricka i rekla,ze ji vzdy malem odvazeji,kdyz se ji vrati male mimino s tim ze skolkove dali rodice do skolky a prineslo domu nestovice...zrovna tam jedno mimi mela a rikala ze nevi zda bude mentalne zdrave,ze melo tak silny prubeh vcetne horecek ktere neslo srazit,ze doufa,ze ho zachrani....
Ano je pravdepodobne ze prubeh bude v pohode,ale je i pravdepodobne,ze v pohode vubec nebude. Ja bych neriskovala. V nekterych odbornych casopisech i upozornuji,ze by toto matky delat nemely. A ve skolce nam ucitelka rekla,ze nektete deti je i pres opakovany vyskyt nechyti...a ja sama to podporovat nebudu.

zuzapra
14. únor 2016

Za me ano. Pokud by to syn dostal az v dospelosti, muze to zpusobit neplodnost. A dcera kdyz by byla tehotna......, nasledky znate.

pabka
14. únor 2016

Předně je dobrý vědět, že očkování nezabrání tomu, že dítě neštovice nedostane, ale zajistí lehčí průběh. Děti kamarádek, dvojčata mojí sestry, zkrátka zatím všichni kolem nás i přes očkování neštovice měli, hodně slabý a pohodový průběh, ale měli. A napíšu Ti moji zkušenost - já neštovice neměla, ted jsem těhotná a nechala jsem si pro jistotu zkontrolovat protilátky, jestli jsem je náhodou neprodělala a neprodělala. Paní doktorka ze Zdravotního ústavu po zjištění výsledků okamžitě nařídila téměř totální karanténu, protože chytit neštovice v těhotenství je obrovský průšvih, v případě onemocnění kolem porodu je 40% úmrtnost plodu. A rodička nesmí rodit v porodnici, ale někde na infekčním oddělení nemocnice. I když to už je asi pak detail, v porovnání s těmi následky. Takže poslední měsíce jsme já i dcera zavřené doma, ona nesmí do školky, na kroužky, nikam mezi děti, já taky ne, žádný kolektivy dětí a lidí a už nám z toho docela slušně "hrabe". Zrušili jsme hory, víkend s kamarády (mimochodem ti zrovna mě na celou věc upozornili, protože právě neštovice i přes očkování jejich děti prodělávaly). A stejně nevíš, kde může nebezpečí číhat, třeba jen když potkám sousedovic děti u plotu na zahradě.
No, takže pro mě z toho vyplývá, že je opravdu dobrý neštovice prodělat, pro holky je to extra nebezpečný kvůli těhotenství, pro kluky kvůli plodnosti a i pro případné těhotenství jejich partnerky v dospělosti. Očkování nezabrání, neochrání, naopak bych byla ve stresu, že naočkuji, dítě to nedostane, v dospělosti protilátky z očkování klesnou a dostane to v těhotenství apod.
Mám jednu dceru a druhá se každým dnem narodí a udělám vše proto, aby neštovice v dětství prodělaly. Protože ty nervy, co teď prožívám při každém pupínku na mě nebo dcerce jsou peklo. Vědomé nákazy se přeci jen trochu bojím, tak budu doufat, že to přinesou ze školky a pokud ne cca do tří čtyř let věku té mladší, půjdem se nakazit.

rsr
14. únor 2016

My prodělali neštovice loni, syn 4 roky, druhý 15 měsíců a manžel. Ten to snášel nejhůř. Jsem ráda, že to mají za sebou. Zní to ošklivě, ale klidně bych je nechala nakazit.

phoebea
2. únor 2018

Své dítě bych nikdy vědomě nenechala nakazit ničím !!!

moxha
2. únor 2018

Moje dcera přišla do styku s neštovicemi a stejně je nedostala...

semisovamys
2. únor 2018

Za mne ano nachomytnout se k nakazenym detem ale az na jare az nebude chřipková epidemie. Take to tak budu resit. V zari nastupuji do prace a byt pak doma1- 2 mesice ( s jednim a druhym synem) i fakt nebudu moct dovolit..

koordinatorka_odboje
2. únor 2018

Já očkuju 😎

lansi83
2. únor 2018

@kaijko , ahoj, mohu se prosím zeptat, jak u tebe ty neštovice před 2 lety probíhaly? Já je taky ještě neměla, je mi 34 a mam 3 letého syna, neockovaneho, který je taky neměl. Děkuji za odpověď.

pajusz
25. únor 2023

Obnovují, snad se někdo ozve.. Syn má nestovice, kamarádka už druhý den skemrq jestli může přijít že chce nakazit syna.. Mě se to vůbec nelíbí, nehledě na to že můj kluk je docela protivnej a na nějaký návštěvy s dalšími dětmi nemám vůbec náladu. Ale k dotazu, když ji dám synovo pyžamo je možné že se její kluk nakazí z něj když o to tak stojí?

martiina_k
25. únor 2023

@pajusz já bych jí klidně pozvala, když o to stojí, tak je to její volba. Ona teda není vůbec jistotta, že to chytne i když jí pozveš.

miaelle90
25. únor 2023

@moxha dovoluji si oponovat. Dodnes jsem si myslela, ze jsem neštovice neprodělala, byť je měl můj mladší bratr v dětském věku a já s nim byla v úzkém kontaktu. Teď jsem těhotná, u dcery se vyskytly ve školce neštovice, tak jsem šla automaticky na odběr protilátek, a mám je vysoké, což znamená, ze jsem je skrytě prodělala (dle MUDr)., takže člověk nikdy neví, jsem rada, ze jsem na to přišla a nenechala se třeba očkovat.

monaluza
Autor odpověď smazal
Zobraz
pabka
25. únor 2023

@pajusz pyzamo a jestli to obě unesete, tak olízané lízátko.

pajusz
26. únor 2023

@pabka fakt?

pabka
26. únor 2023

@pajusz ano, dcera tak nakazila sestřenici.