Máme dečku po vyšetření kyčlí. Na jak dlouho?

kachnik
14. únor 2008

Holky, dali nám při vyšetření kyčlí ve 4 týdnu dečku, jak dlouho ji mimísek nosil? Jen tak se ptám a dělám si průzkum, jak se náš synek v tom bude trápit dlouho.

zusma
14. únor 2008

Kachnik myslíš tu abdukční dečku? asi jo vid. Je tady na to už téma Abdukční peřinka a je to docela zajímavý si to pročíst, tak tam mrkni 😉 Naše Niki ji měla od 3.týdne do 3.měsíce a 1 týdne. už ji má dole,jupí 🙂

zusma
14. únor 2008

kachni: a jakej mánález? jestli ti to tedA řekli nebo dali papír

kachnik
autor
14. únor 2008

ahojky zusmo, pamatuji si tě z těhulek. Byla jsem s malým na Bulovce... v nálezu bylo IIa . Moje švagrová je primářkou na dětské ortopedii v Chrudimi a ta dává při IIa jen tři plínky. Když jsem se po týdenní kontrole na to dr. na Bulovce ptala, tak řekl že ani náhodou, jen ať má tu dečku, jenže má velikost už 20, menší neměli, je o dost větší. Díky, určo si to přečtu.Řeknu ti, že to s těma miminka nějak rychle utíká, nedávno byli ještě v bříšku 😀

zusma
14. únor 2008

Podle mě na to má každej dr jinej názor a někdo prostě při IIa dává už dečku a někdo ne. Ono s tou dečkou je asi jistější, že se to spraví. Ale je to zase opruz, alespon pro mě to bylo 😖 Já jsem až na konci zjistila (papír u nás dávají až po ukončení sledování yčlí),že Niki začínala s nálezem IIc, což je nic moc a můžu být asi ráda, že nedostala třmínky 😒
A jak to Filípek snáší, je to v poho? Niki to nejdřív nevadilo, ale postupně jí to začalo vadit. Ke konci jsem jí to už občas sundavala,aby se mohla protahnout a zksuila být i na bříšku.

zusma
14. únor 2008

Jo jinak si tě taky odněkud pamatuji, ale nevím odkud 🙂 😝

....za chvíli to tady určitě zamknou, že už stejné téma existuje

kachnik
autor
14. únor 2008

Myslím že jsme probíraly kočáry, máš Peg Perego trojkombinaci, néé? Nebo si to pletu? Já jsem si zprávu od dr. vyžádala sama, tak mi to napsal a já to dala své dětské. Jinak dětská nám dnes při kontrole 6týdnů řekla, že máme přes den, když nespí trénovat zádíčka, takže mu to musím sundavat a taky mi ulevuji v noci při kojení, většinou u toho totiž prdí a kadí, jinak bych neřekla že mu to nějak hodně vadí. Dr. na Bulovce nám říkal, že pokud malej brečí a nenajdeme příčinu, tak mu to mám sundat a nechat ho prokopat, že mu to může i vadit a uškodit, tak pak člověk neví 😠 . Viděla jsem tam dětičky s třmínkami a zlatá dečka. Taky jsem o obrečela, když jsme přijeli poprvé s tím domů. Většinu malých oblečků nosit ani nemůže, protože mu to hodně roztáhne nožky, tak nosíme kalhoty, které jsou od 3.měsíce 😀 Proč nemáš albíčko? Ukaž Niki 😉

vrtule83
14. únor 2008

malá ji měla už z porodnice do 4 měsíců, ale nedávala jsem ji poctivě, taky hodně pomáhá cvičení

zusma
14. únor 2008

Peg Perego nemám a ani jsem o něm neuvažovala 🙂 Mám xlander xa.
Já nevěděla, zda jí to mám nechat 24 h denně anebo jak, nikdo mi nic neřekl. Tak to zpočátku měla pořád a později už méně. Neměla jsem svědomí ji to nedat 😖 Ale zase jsem neměla svědomí ji nedávat na bříško.
Alba jsem měla do včera, pak jsem je smázla (osobní důvody 😉 ). tak ti tam teda 2 fotky hodím 😀

zusma
14. únor 2008

Kachnik, tak Nikča je tam. Pak to kdyžtak smáznu 🙂

Vrtule, jaký cvičení jste praktikovali?

zusma
14. únor 2008

Kachni, jsem ti koukala do albíčka a máš doma pěkný chlapy 😵 oba dva 😀
Jste to lepší porodný nestihli o pár dni co? Ale co, hlavně že je Filípek zdravej 😉

kachnik
autor
15. únor 2008

zusma, tak jsem to spletla, pardón, ale něco jsme probíraly, pamatuji si tě 😀
O cvičení mi nic neříkali, jen říkal, že to má mít pořád a hlavně v noci, tak se snažíme, ale jak to člověk má fakt kombinovat, když se má trénovat hlavička. 28.2. jdeme na ultrazvuk kyčlí, tak drž palce.
Jinak díky za pochvalu chlapů. 😉 Kdepak jsi rodila?

kachnik
autor
15. únor 2008

zusma, Niki je úžasně slaďoučká. Co jí dáváš na spinkání a kolik dek atd. My furt s manžou saháme na noc a máme pocit že je mu zima... pořád všude topíme, jen na spinkání má chladněji.

gabca1
15. únor 2008

kachnik - malá měla IB a IIA a měli jsme jí měsíc, taky jsem to pěkně ořvala a teď už máme jí máme jen měsíc dávat preventivně, je to OK 🙂 Teď už to monstrum moc nedávám, když vím že jsme v pohodě. Neboj malej si hned zvykne. Já, když jsem to po kontrole malé nedala na noc tak se začla i budit jak na to byla zvyklá... 🙂

zusma
15. únor 2008

Mně malá začala v noci cestovat po postýlce. Před tím se v peřince ani nehnula. Tedka asi 3.den se mi děsně začala točit na bok a zkouší to na bříško. To s peřinou nešlo.

Ještě k té peřince-Niki měla č. 22 a když to ve 3.týdnu dostala, tak to bylo vážně větší než ona a já brečela jako nikdy. Vůbec jsem si nedokázala představit, jak v tom bude žít ☹

zusma
15. únor 2008

Kachnik, já rodila v Hradci Králové 😉

Niki má na noc to, co přes den. Věttšinou je to třeba overalek nebo bodyčko a dupačky někdy ještě kabátek. Jo a vždycky má ponožky, i když má dupky dole s ponožkama nebo jak to nazvat. Dřív jsem ji dávala do zavinky, ale s peřinkou ji začaly být zavinky malé. Ted už se zase do klasické zavinky vejde. No a spí pod dekou z ovčí vlny. Ručky má zásadně v poloze "vzdávám se" a tak je má celou noc venku a má je většinou taky studený 😒 Ale zima ji snad není. Ty ručky prostě nejde asi nijak moc zahřát. My doma nemáme veliký vedro, nějak to nesnáším a snad si na to Niki zvykla 😅

spí vám Filípek celou noc? anebo se budí?

kachnik
autor
17. únor 2008

Ahojky zusmo, tak my máme vel 20. Malej si nějak začíná zvykat, tak uvidíme, ale přes den mu to prostě občas sundám, aťje na bříšku, ale jsem tvrdá, chci aby to měl v pořádku. To se máte, že už je taková šikulka.
Jinak my se s peřinkou taky do zavinovajdy skoro nevejdeme, tedy mám jednu větší, ale nechci ho na to moc učit, prý od měsíce mají spát volněji, kvůli vývoji. Filda většinou jí po 4 hodinách, kojíme, tak celou noc nevydrží. Nebo ty kojíš a Niki ti vydrží celou noc? A koupete jí každý den?

zusma
17. únor 2008

Ahoj Kachni, Já kojím anebo odsávám a dávám z lahve, jak kdy; každopádně pije jen MM. To kojení jí totiž i ted trvá děěěsně dlouho a když někam spěcháme, tak na to nemám nervy 😔 Asi je to i tím,že musím používat kloboučky a než si to přes ně vytáhne, tak to prostě trvá.
A vydrží mi celou noc od konce 3.tydne. Usíná po 22.hod a vzbudí se v rozmezí 7 - 9.30 jak kdy, ale většinou kolem 8 hod. Ale stejně musím 1x za noc vstát a odsát, ptž by mě strašně bolela prsa a nechci riskovat zánět, nebo že se mi sníží mlíko. To vstávání mně teda děsně vadí, ale co nadělám, hlavně, že Nikča spinká. Nevím, čím to je, že spinká....před tím se budila každé 2 hodinky a to byl děs děs a děs, ptž pak velice těžko usínala. Možná je to tím, že mám prý tučnější mlíko - v nějaké laborce mi dělali rozbor.

Jinak já koupu ob den. Poslední dobou mě to moc neba, ptž u toho řve. Nekdy je to v poho a někdy řve. každopádně se nesměje ale tak vážně na mě u toho kouká 🙂 😕

zusma
17. únor 2008

Jj já to s tou dečkou taky dělala jako ty, měla ji hodně, ale občas jsem jí prostě sundala a dala jí na bříško. určitě to bude mít brzo ok, když to dáváš poctivě. A vám na to přišli hned při první kontrole kyčlí? Nám jo; na první konttole jsme byli ve 3.týdnu.