Máme si ,,jet,, pro neštovice, ať je má syn za sebou?

denousek
19. říj 2010

ahoj.malej má 3 roky za 2 mesice a ještě neměl neštovice...kamaradky mala je ted dostala ma 2 roky ..co myslíte máme si pro ně jet at je mame co nejdriv za sebou?pry kdyz by je kluk dostal az jako dospely tak se muze stat ze ,uze byt i neplodny!tak bude lepší ze je bude mít za sebou ne?díky za tipy a rady...

lenkavano
17. lis 2010

@laska.nezna.hranic no tak já se sem teda půjdu rozčilovat ještě ten třetí den no když jinak nedáš 😎

nety
17. lis 2010

@lenkavano tak za dva dny tady jo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenkavano
17. lis 2010

nety už snad raději ani ne mohla bych se ještě osypat z té vševědoucnosti a dokonalosti.ale občas sem nakouknu jen abych se dozvěděla něco co ještě nevím.

k.ate
17. lis 2010

Posledních pár stránek jsem nečetla, ale zběžně jsem je prolítla a přijde mi to už jen jako hádání se "kdo je lepší" 😀 Ale mě spíš zaujala ta neplodnost. Mě by totiž zajímalo kolik z chlapů, kteří jsou neplodní kvuli neštovicím, mělo udělanej spermiogram už před tím, než je prodělali? A měli ho tehdy v naprostým pořádku? Ptám se jen ze zvědavosti. Spermiogram mm je totiž hodně mizernej, i tak se nám povedlo otěhotnět, aniž bychom se o to nějak snažili za necelýho půl roku, protože podle doktorů byla šance na přirozený otěhotnění nula nula nic... 🙂

Pokud si vezmu modelovou situaci, že by ten spermiogram neměl udělanej. Malej se nám povedl v podstatě hned. A za rok nebo za dva bychom se začli snažit o dalšího prcka a manžel by mezitím prodělal neštovice a najednou by to nešlo. Takže by se to začlo řešit a první spermiogram by byl udělanej až po tom, co ty neštovice prodělal, taky bychom si třeba mysleli, že za to může ta nemoc, i když ty hodnoty stály za prd už x let před tím... 😕 Netvrdím, že se to stát nemůže, ale i tohle je jedna z variant... 😕

Jinak já bych pro neštovice asi nejela, pokud je malej do určitýho věku neprodlá, nechám ho naočkovat. Ale teď mi přijde těch očkování tolik, že se mi nechce do něj cpát ještě "něco navíc", o čem nejsem tak úplně přesvědčená, že je to nutný... 🙂

laska.nezna.hranic
17. lis 2010

k.ate - já bych neštovice samostatně taky nedala očkovat, ale ani bych si pro ně nejela. buď by je dostal ve školce, nebo ne. vidím to podobně jako ty. ale očkování probíhá tak jako tak, takže když si mám vybrat mezi Priorixem (nebo Trivivacem) a Priorixem-Tetra, tak už dám rovnou tu Tetru a nemusím čekat, kdy to přijde.
jasně, že není nutné je očkovat, ale zrovna tak není nutné je prodělat. prostě nějak se s tím stejně setkají. jen očko mi přijde praktičtější. ale to neznamená, že to tak musí přijít všem 🙂
jinak odpověď na tvou otázku by mě taky zajímala, ale on ti úplnou pravdu stejně nikdo neřekne, protože pak by bylo o argument proti očku míň 😉

dexonka
17. lis 2010

@laska.nezna.hranic uplne s tebou souhlasim,lepe bych to nenapsala 😉

andyalukasek2008
18. lis 2010

Ahojky, jsme naočkovaní Priorixem Tetra, takže by je Lukáš dostat neměl, ale i kdyby nebyl, pro nešt. bych si nejela. Nejezdím si pro žádné nemoci (teď to nemyslím zle, ale nejezdíme ani na návštěvy, kde jsou nemocní, některé mamky vím, že jezdí). Úplně stačí, že bydlíme ve smogové Ostravě, chodíme plavat a všecko, když má být nemocnej, je, ale schválně nikam pro bacily nejedzím a čekat, zda to chytne, to neeeeee.

pavlicka
18. lis 2010

Já bych si pro neštovice chtěla někam zajet a teď to nemyslím ze srandy. Mám už děti dvě a představa, že to nejdřív ze školky (s obrovskou pravděpodobností!!) dotáhne David a za čtrnáct dní to má Tonda, takže měsíc v tahu - to mě děsí. Takže radši bych si s oběma jela pro nemoc někam na návštěvu, protože chci aby to aspoň proboha měli naráz!! Vadí mi to třeba kvůli plánování dovolené, chceme např. na lyže před Vánocema, pak v únoru s partou známých a v březnu i s dětma a to se pak asi moc nedá plánovat nic, natož někam reálně odjet:(

lenkavano
18. lis 2010

@pavlicka to sem raději ani nepiš.... 😉

samik2008
18. lis 2010

@lenkavano 😀 😀 😀

pavlicka
18. lis 2010

No asi ten můj cynismus pobavil, ale po třech a půl letech doma bez babiček a manžela do večera v práci se na tři dny na lyžích bez dětí dost těším. A nejde jen o lyže, ale o celej ten koloběh jak ho všechny asi známe (nemůžeš na návštěvy, nakoupit, na kroužky atd.), takže jen jsem přidala svoji odpověď na původní otázku. Já pro ně pojedu 😉
Jinak očkování neřeším, myslím že pravděpodobnost, že to dotáhneme ze školky je fakt vysoká, samozřejmě že může nastat varianta, že mladší dítě to prostě nechytne... ale s tím počítat těžko.. a taky si myslím, že je lepší si to prodělat, než získávat protilátky očkováním. Ale pro ostatní nemoci si taky nejezdím, moje děti jsou jinak až nějak příliš zdravé🙂 klepu to!!!!!!!

dexonka
18. lis 2010

jj mate pravdu tento nazor se mi zda hodne sobeckej 😉 😉 😉 ze kvuli tomu aby se stihly lyze atd nechat deti onemocnet.........nerikam at si tim projdou ale proc takhle planovane,to mi normalni nepripada.......... 😉

nety
18. lis 2010

@pavlicka vítej mezi sobecké matky

neumisa
18. lis 2010

@pavlicka no tak to sis tady dovolila dost, teď budeš virtuálně ukamenována ... 😀 😀

majdula
18. lis 2010

Odpovidam zakladatelce, nechci se zapojovat do rozvinute diskuse 😉

Pro nestovice bych si v soucasne dobe nejela, stejne jako bych nevzala prcka zamerne mezi jakkoliv nemocne deti. Kdyz jeste nebylo mozne ockovani, tak byla situace jina, nakazeni byla jedina moznost, jak prodelat nemoc jeste v bezpecnem detskem veku. Ale ted ockovani mozne je - a rizika ockovani (zvlast v ramci Priorixu, kterej stejne ockovat budu) ve srovnani s riziky nemoci u me fakt neprevazuji. A pokud si muzu vybrat, jestli dite nemoc prodela nebo neprodela (jakoukoliv), tak si jasne v zajmu ditete vzdycky vyberu "neprodelat".

Ony ty nestovice nejsou taky zadna prdel jak se traduje, v mnoha pripadech je to ok, ale bracha na ne malem umrel, silene horecky, oblicejicek mel slitej do jednoho puchyrku, cele to proplakal. Po takove zkusenosti nemam co resit.
(stejne jako rotaviry kuprikladu, taky jsem byla proti zbytecnym nadbytecnym ockovanim, ale pote, co jsme si prozili s Radou, nebudu u druhatka vubec premyslet a ockovanej bude)

dexonka
19. lis 2010

holky ja nevim co tu porad resite,nevim proc tu by tu mel byt nekdo ukamenovany atd,........kazdy si sem muze napsat svuj nazor ohledne nestovic at uz je jakykoliv a ostatni na to mohou reagovat,proto je to snad diskuze 😉
@pavlicka napsala nazor ktery treba me osobne se nelibi ale tim to konci,neni to nic pro ti ni..je to o tomhle nazoru..... 😉 😉 kazdy tu vec ohledne nestovic vidi jinak,to je jasny,ale proc tohle vse kolem to nechapu...

poradvpohode
22. lis 2010

@andyalukasek2008 díky 🙂

hojda
10. pro 2010

Tak já řešila očkování pro sebe, kvůli druhému mimi a nakonec si mě neštovice našly samy(naštěstí ještě před otěhoněmím)🙂, když jsme byli s malým na očkování, tak tam jedna maminka nakráčela s neštovicema do poradny mezi zdravé děti a mimina na poradně! no nic komentovat to nebudu. Neštovice jsem dostala nejdřív já a za 14 dní junior 20 měsíců. Jsme doma už 3 týden a je to docela záhul.....☹. Já doporučuju neštovice teprve až budete bez plínek. Pod tou plínkou je to dost nepříjemné! Máme je i na jazyku☹.

smecka
24. led 2011

Holky, myslíte, že bych mohla domů dotáhnout neštovice, pokud se setkám s maminkou, jejíž dítě neštovice má? K nim domů by jsme nešli, jen by jsme se sešly za účelem prodeje. Její, ani moje dcera se neuvidí.
Třeba přenos není vůbec možný, ale radši se zeptám vzhledem k mému tt.

venuss
31. bře 2011

@smecka
Jedna paní doktorka na jednom foru psala,ze ty nemuzes byt prenasec,pokud nestovice nedostanes.Pokud jsi mela nestovice a nechytnes je znovu, tak by je tvoje ditko dostat nemelo,ale radeji si zavolej doktorce. 🙂

susik77
9. únor 2013

Ahoj holky, deti moji kolegyne dostali ted nestovice a uvazuji ze by jsme k nim jeli aby to dostli aj nase, ale mladsi byla pred necelym mesice ockovana Priorixem, druhou davkou. nevite nekdo jaky odstup by mel byt? To ockovani prot nestovicim mi neprijde jako vyhra kvuli tomu, ze nema dozivotni trvanlivost a muzou to holky znovu chytnout v dospelosti ☹

kykatka
16. bře 2013

Ahoj holky, sháním někoho z Prahy, ke komu bychom se mohly jet nakazit, nevíte o někom? Tedy ne já, jen mé 2 dcery. Zní to sice divně, ale přijde mi lepší, aby to chytily co nejdříve. Jsou jim 2 a 4 roky. Teď je určitě ideální doba. Bojím se, aby to nepřišlo v létě či v jinou nejméně vhodnou dobu, tak tomu chci trochu pomoci...

berenika39
16. bře 2013

@kykatka můj syn zrovna neštovice má. ale reálně bych to nikdy neudělala - nedovolila, aby někdo přijel a vědomě jsme mu neštovice předali. přeci nikdy nevíš, jaké komplikace mohou nastat, není to nic závažného, ale i obyčejná chřipka může mít fatální následky, když na to přijde. a virus, který způsobuje plané neštovice, je mnohem nebezpečnější.
sousedka taky pořád hlásila - kdyby jo, tak my přijdeme...a ted najednou se jí to rozleželo, nepřišli, vyčítat si potom, že jsi dítěti způsobila vědomě....no nevím, třeba o tom jen popřemýšlej 😉

kykatka
17. bře 2013

@berenika39 Ahoj, já vím, také z toho mám divný pocit, ale i doktorka mi naznačila, že je to nejlepší řešení. Říkám si, že jednou to stejně chytit musí a čím budou starší, tím to bude horší. Já sama měla neštovice ve 3 letech a moje sestra ve 12 letech. Měly jsme úplně odlišný průběh. Já o tom téměř nevěděla a ségra měla hrozné horečky. S očkováním moc nesouhlasím a člověk nemá jistotu, zda je to nadoživotí. Pokud to holky nechytnou cca do 6 let, tak do něj stejně půjdu. No, nevím...

berenika39
17. bře 2013

@kykatka no ono je to ted jinak - mudra říkala 😉 😉 - když to dítě nedostane do nějakého věku, 10-12 let, tak se pak naberou protilátky a očkuje se, právě aby se předešlo těžkému průběhu u starších, dospělých. A skoro bych věřila, že holky ti to ze školky spolehlivě dotáhnou, u nás na nástěnce visí "výskyt neštovic" skoro nonstop. Je to na tobě, no, vím, že to tak maminky dělají, že si pro neštovice dojdou.

radka8888
17. bře 2013

Nase dr ma v cekarne clanek ve, kterem jsou popsany pripady cileneho nakazeni deti mensich 3 let, kdy to melo velmi tezky prubeh....a i jeden smrtelny...ja bych se teda bala.....kdyby to bylo moje dite a ja si je od nekud dovezla a neco by se mu stalo..br....

pavlina05
17. bře 2013

Ahojte!
Já tohle řešila zhruba před 3 týdny. Kamarádka mi volala ať si k nim pro neštovice jedeme.
Mám skoro 5 letého syna a 22 měsíčního.
Váhala jsem, nechtělo se mi...ale nakonec jsem jela.
Vše nahrávalo pro-zima,jsem na MD,nakazí se současně,prý je to dobrý virus 😅 (u té holčičky lehký průběh)
Malý chodí druhým rokem do školky a zatím tam neštovice nebyli.
Jeli jsme, po 14 dnech je dostal starší syn.Bez teplot, asi 70 pupínků,klídek,pohoda.Žádné svědění, zvládnul to úžasně,jizvička ani jedna!
Bohužel současně to kluci neměli.Člověk si to plánuje a ono to nevyjde...
Ale maličký se tady pohyboval celý týden v tom infekčním prostředí, takže je asi dnes má. Našla jsem mu asi 4 pupínky.
Zní to příšerně nekoho úmyslně nakazit. Ale já to beru tak,že to je infekční dětská nemoc kterou by si děti projít měli.
Za nás se také neočkovalo,já prodělala vše co šlo-spála,přiušnice,neštovice,zarděnky...a jsem v pohodě.
Samozř. si nepojedu k někomu pro chřipku ani rýmu,ale tohle mi přišlo jako dobré řešení. Nechtěla bych mít děti v 10 letech osypané a s jizvama na těle.
Zatím nelituji.
Uvidíme jak se s tím popere náš mladší Lukášek.

Myslím,že těžkých průběhů je minimum. Určitě tam hraje roli imunita, síla toho viru, ostatní nemoci co dítko má.

kykatka
17. bře 2013

Ono je to opravdu těžké rozhodování, ale přesně, jak píše Pavlína, pro chřipku bych si samozřejmě nejela. Také nám ve školce stále píšou, že se tam vyskytují neštovice, ale zatím se nám to vyhýbá. Vím, že to děti jednou chytí samy, ale to už nebudu na MD a oni zase budou o něco starší a tím pádem bude zřejmě horší průběh. Šla bych do toho už pro to, že by to měly teoreticky lépe snášet teď než když to chytí za několik let. Chápu, že někteří doktoři jsou proti a třeba více prosazují očkování, ale každý má úplně jiný názor. Tak všem držím palce, aby s neštovicemi bojovali co nejlépe 😉 .

pavlina05
19. bře 2013

Tak náš malý je totálně osypaný,pupínky už nelze ani počítat.Ale je bez teplot, usmívá se, neškrábe se.Prostě je maličký a snáší to moc dobře.

kykatka
19. bře 2013

@pavlina05 Tak to je super, že to takto dobře snáší 🙂