Máme si ,,jet,, pro neštovice, ať je má syn za sebou?

denousek
19. říj 2010

ahoj.malej má 3 roky za 2 mesice a ještě neměl neštovice...kamaradky mala je ted dostala ma 2 roky ..co myslíte máme si pro ně jet at je mame co nejdriv za sebou?pry kdyz by je kluk dostal az jako dospely tak se muze stat ze ,uze byt i neplodny!tak bude lepší ze je bude mít za sebou ne?díky za tipy a rady...

collette
16. lis 2010

@samik2008 vzhledem k tomu, že virus varicella zoster (původce planých neštovic) je vysoce nakažlivý a přenášený kapénkovou infekcí či přímým kontaktem s pupínky v infekční době je tato pravděpodobnost dost vysoká 😉

artuse
16. lis 2010

@collette no právě, já si říkám, jestli podoboně jako s vakcínou TBC nebude třeba s vakcínou MMR za pár let 😅 já k této vakcíně nemám moc důvěru a děsí mě počet nežádoucích účinků 😔

radka.m.
16. lis 2010

collete-s tou spolehlivostí vakcín máš naprostou pravdu,daleko větší pravděpodobnost,že neštovice nedostaneš je,pokud proděláš neštovice,nežli vakcína a to proto,že pokud onemocníš neštovicemi,tak se vytvoří desetkrát více protilátek,než po vakcíně,artuse-já nemám důvěru k více vakcínám,od té doby,co jsem se o očkování začala více zajímat,ono za pár let to bude určitě jinak,protože už ted se dostává na povrch hodně informací o nežádoucích účincích,proto se taky ve většině vyspělých zemích povinné očko zrušilo a taky přibývá hodně soudních případů,kdy byli rodiče odškodněny,protože prokazatelně očkování poškodilo jejich dítěti zdraví,doufám,že povinné očkování bude brzy zrušeno i u nás a budou moc ve větší míře rozhodovat rodiče,co nechají naočkovat svému dítěti 🙂

laska.nezna.hranic
16. lis 2010

co se týče TBC, tak to zrušené není, jen se zpoplatnilo, takže je to na rozhodnutí rodičů. automaticky ho dostanou jen vytipovaní jedinci. zbytek ne, ale pokud si to rodič přeje, dítě naočkují. takže se dává pořád, jen je na přání. jednou se platí synflorix, jindy TBC... ono tady to není o zdraví děťátek, jako spíš o možnosti vydělání penízků. já další dítko naočkovat nechám, lepší jedno ďobnutí než půlroční léčba. sama jsem si tím jako dítě prošla, tak nemluvím jen tak jako že "slyšela jsem, že se může stát". ale to sem nepatří, jen že jste se o tom zmínily...
pokud se má dítko neštovicemi nakazit, stane se tak pravděpodobně ve školce. ale nechat úmyslně nakazit mladší dítě, když mu těžko vysvětlíte, že zrovna tyhle pupínky si nesmí škrábat... je to na každém. ale plánovat dítěti nemoc, aby mi to náhodou nezkazilo dovolenou? to spíš rodiče myslí na sebe, ne na dítě.

lusi80
16. lis 2010

tak si to tady pročítám,někdy sse směju a někdy kroutím nevěřícně hlavou,asi taky patřím mezi nezodpovědné matky 😀 ale co už,ty děti jsou přece jenom každé z nás a každá máme svůj názor stejně jako na výchovu.Už jsem jednou psala že moji kluci je prodělaly,v pohodě,navíc mladšímu bylo 15měsíců,ale byl malej,neškrabal se tolik,dávala jsem mu Fenistil kapky a v pohodě,jen měsíc na to dostal zápal plic,to už bylo trošku horší,ale přežily jsme to v pohodě.
@collette jinak synovec je dostal v 6ti měsících a taky v pohodě,navíc byl kojenej tak to bylo asi + takže si myslím když na to přijde tak to může dostat v jakém koliv věku nebo měsíci.Ještě než je dostal ten mladší,starší s něma ležel už doma,tak jsem byly v kontaktu s 5ti dětma,a ani jedno to nedostalo,dodnes teda.Takže asi na imunitě záležím,malej je dostal po kontaktu s dětma za tři dny.Kamarádka nechala malou radši očkovat,a přišla k mudr.že chce očkovat neštovice,ona jo,stojí to tolik a tolik a je to,žádny poučení jestli to může mít nějaky následky když je třeba dostane za 10 let nic,takže moje mudr je asi taky názoru očkovat všechno proč ne 😠 😠
a jestli vědomě nakazit nebo ne????myslím si že je to každého názor,jsou to přeci naše děti,každej ať si sněma dělá co chce,stejně tak jak je vychovává,já osobně bych se toho nebála,další KRKAVČÍ MATKA pro někoho že????
a je fakt že litovat toho,že ve 25ti letech třeba může být neplodný když je dostane,asi by to taky nebyla super zpráva 😖 😖 obzvlášť v dnešní době,už tak je hodně neplodných párů,takže ať si každý dělá co CHCE!!!!!!!!!!!!!
a jinak,jak tady někdo pasal,my máme v rodině taky lupenku,konkrétně manžel přímo,težkej ekzém má jeho sestra,je v inval.důchodě s nim,k tomu má astma takže kdybych chtěla kluky očkovat,první bych si je nechala vyšetřit jak na tom jsou a pak možná očkovala,ale poradila bych se fakt z odborníkem,ne s obyč doktorem

samik2008
16. lis 2010

@collette ano pravděpodobnost je vysoká,ale ne 100%
moje děti je měli a švagrová přijela taky má 2 děti a nedostali je ani jedna
nebudu se s nikým hádat ať si každý dělá jak uzná za vhodné

laska.nezna.hranic
16. lis 2010

radka- já naopak doufám, že se tak nestane. ono je jednoduché svádět různé problémy na očkování, ale nikdo už nemluví o lidech, kterým očkování zachránilo zdraví, ne-li život. a ta čísla jsou neporovnatelná. na jedno očkování za padesát let umře pět dětí. samozřejmě, je to strašné, ale tisícům dalším to život zachrání. dostávají mě názory že třeba černý kašel neexistuje apod. ale on existuje, jen se díky očkování nemůže tak šířit... nebo ať je to na rozhodnutí rodičů, ale s podmínkou, že případné náklady na léčení budou hradit ze svého. ale pro a proti se dá najít u všeho. ani jedna skupina rodičů nemůže vědět, co se stane za pár let, ať už se rozhodnou jakkoli a stejně si všichni myslí, že pro své děti dělají to nejlepší... těžko radit. tohle je na svědomí každého

radka.m.
16. lis 2010

TBC bylo od 1.listopadu zrušeno a to hlavně pro velký výskyt nežádoucích účinků u nmalých dětí a nespolehlivosti vakcíny,všude jinde je toto plošné očkování této vakcíny zrušeno,tato vakcína se platí pro ty,kdo mají zájem právě proto,že vakcína byla zrušená jako povinná,jinak odkud máš informaci,že umře 5dětí??? 😕 jinak jsou i jiná postižení na zdraví po očkování,statistiky a dlouholeté výzkumy hovoří jasně,že negativa očkování stále více stoupají,proto se také ruší celoplošné očkování,jenom u nás a na slovensku to bohužel vázne 😝

shaula
16. lis 2010

@lusi80 "každej ať si sněma dělá co chce" - no to jsou dost silná slova, nemyslíš? 😕

artuse
16. lis 2010

@laska.nezna.hranic TBC je zrušeno od 1.11., jak píše @radka.m. Btw. ta vakcína je stará, ne moc účinná, očkovaní mají být jen rizikoví jedinci...http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont... a těch pět dětí...já někde také četla, že po očkování na TBC vakcínu zemřelo pět dětí, ale teď nevím, za jaký časový interval...pro mě je to ale sakra hodně, to moc nesvědčí o bezpečnosti vakcíny.
Já bych byla aspoň pro částečné zdobrovolnění očkování a přistupovat velmi velmi individuálně...-jak už tu padlo v moha zemích očkování není povinné, přesto je proočkovanost dost vysoká a epidemie nevznikají. Podle jedné švýcarské studie je ideální proočkovanost obyvatel snad jen kolem 85%. Mezi zbylými 15% nemoci kolují, očkovaní se s nimi setkávají a dochází u nich k posilování a hlavně k prodlužování účinku očkování, k posilování již vzniklých protilátek - to je zajímavé

paolin
16. lis 2010

syn měl na TBC brutální reakci. kvůli tomu mohl mít další očkování až v 8. měsíci. to asi můžeme být docela rádi, že to nebylo horší, koukám..
shaula - ve vakcínách je prý oslabený virus. max přidaná voda nebo podobný roztok, aby virus přežil.

collette
16. lis 2010

Můžeme se tady o tom dohadovat do nekonečna, někdo své přesvědčení nezmění, ani kdyby se ostaní na hlavu stavěli a odstrkovali se ušima. Jsou to vaše děti a je jen na vás, jak se k tomu postavíte a čemu dáte přednost. Já obecně proti očkování nejsem, ale taky svému dítěti nenechám narvat všechno a přiznám se, že mnohdy dám na "babské rady", protože ty mají mnohdy poctivější základ díky délce "testování" než moderní medicína. Jsou očkování, která U MNĚ jdou bez diskuzí (např. žloutenka a kdyby se nás to týkalo, tak výhledově rakovina děložního čípku - i když možná za pár let se přesune do skupiny druhé), očkování, která jsem nechala dát s určitými obavami, ale poměr riziko-benefit mi přišlo příznivé (pneumokok, TBC) a očkování, která považuji za zbytečná (právě diskutované neštovice).

Vy jste matky, je to vaše dítě, vy se budete muset srovnat s případnými následky aplikace/neaplikace (kterékoliv) vakcíny. Hlavně použijte selský rozum, ten snad má každá z vás.

Co člověk, to názor. Proto si myslím, že nasazovat někomu psí hlavu jen proto, že má jiný, není hodné dospělého člověka ani fér. Tak se přestaňme dohadovat, jediné správné odpovědi se stejně nedobereme 😉

lenkavano
16. lis 2010

@collette plně souhlasím 😉

samik2008
16. lis 2010

@collette s tím co jsi ted napsala plně souhlasím a hlavně s poslední větou 😅

dexonka
16. lis 2010

ahoj holky my teda davat nestovice budeme,ale jen skrz to ze je to v te ctyrvakcine,a ze je to i proti pasovemu oparu ktery je tedy velice bolestivy,jeste k tomu kdyz to chytne i nerv............. ale jak tady nektere z vas pisi,tak jiny clovek,jiny nazor,takze ja tohle ockovani nikomu nevnucuju......
jinak pak z tech nepovinnych budeme davat urco ackovou zloutenku a klistovou encefalitidu............

lusi80
16. lis 2010

@shaula- já si myslím,že každej si se svýma dětma může dělat co chce snad ne???tak nechápu jaky silny slova 😲 😲

@collette- přesně tak,co člověk názor a dohadovat se tu nemá smysl 🙂

nety
16. lis 2010

@collette přesně tak

Jinak když se vrátím k TBC mlasší dcerka ji nemá, ani neměla - jelikož jde o živou vakcímu, na kalmetizaci sami řekli že pro ni není vhodná , starší očkovali v pěti letech. Sama doktorka řekla že by jí to víc uškodilo, než pomohlo. A jak píše Colette - co když za dvacet let zjistí, že některé vakcíny mohou spíše škodit organismu?

meleri
16. lis 2010

vždyť už je to zjištěno že vedle ochrany taky škodí organismu....jen ti co to vyrábějí a všichni okolo co z toho mají prachy se to snaží ututlat...

je to jako s benzínem - kdyby to opravdu chtěli nahradit tak už auta jezdí na něco jiného, jenže by přišli o kšeft Shell a jiné značky, včetně arabů a američanů že jo...

peníze vládnou světu.....a bohužel i vládnou tomu našemu zdraví....

nety
16. lis 2010

@meleri prostě byznys, byznys - bohužel . Hodně vystrašit lidi, maminky jsou ten nejlepší cíl .

lenkavano
16. lis 2010

@nety jj to je fakt a uspěšně se jim to daří jak je vidět.

shaula
16. lis 2010

@lusi80 Silná slova proto, že když tě chytnu za slovo a dovedu to ad absurdum, tak "dělat, co chce" znamená třeba děti i týrat. Jsem přesvědčená, že takto jsi to nemyslela, nicméně bys měla trochu dávat pozor na to, jak formuluješ svá tvrzení 😉

S posledními příspěvky bohužel musím souhlasit. Jak už jsem tu několikrát psala, očkování (nepovinné, ale i to povinné) je především byznys, o zdraví jde až v druhé (nebo další) řadě. Proto souhlasím s tím, že by veškerá očkování měla být volitelná a jsem třeba ráda, že už se zrušilo TBC.

lenkavano
16. lis 2010

@shaula takhle to
@lusi80 určitě nemyslela ,debata je snad o očkování ne|? takže měla na mysli očkování ,já to ani jinak nepochopila.jako tohle mi už příjde vážně přehnaný.mějte se tu.

shaula
16. lis 2010

@lenkavano Já vím, že to tak nemyslela, ale při formulaci musíš vždycky myslet na to, jak se taky dá tvé tvrzení pochopit... 😅

lenkavano
16. lis 2010

každý to pochopí jak bude chtít,zajímavé je,že já to pochopila tak jak to bylo myšleno.prostě je tu zvyk dělat z komára velblouda a vfše nakonec otočit.to mi vadí,a je to tu na koníku čím dál víc.

nety
16. lis 2010

@lenkavano přesně tak a ještě z té dotyčné udělat co největšího debila

neumisa
16. lis 2010

@lenkavano ono to není jen o pochopení-nepochopení, když dojdou argumenty, začne se chytat za slovíčka ... 🙄 Tento nešvar se na Koníkovi dost rozmáhá ... už si ani skoro není s kým pořádně poklávesit ... výjimky prominou ...

lenkavano
16. lis 2010

@neumisa my máme uzavřené téma ajinam už skoro nechodím.ale občas pročítám a je to vážně děs.samá dokonalá matka.má třeba roční dítě ale ví jak se chová pětiletý....prostě děs.

neumisa
16. lis 2010

@lenkavano nápodobně - vykecat se v uzavřené skupině holkám, co jsou v pohodě. Jen mi to občas nedá, všechny ty matky, co snědly Šalamounovo houno a ještě se tím chlubí ... 😒

lenkavano
16. lis 2010

@neumisa mě stačí přečíst si tu uvodní stránku a hned je mi vše jasné.další dávka dokonalosti.já dokonalá nejsem tak radši nikam nelezu.

nety
16. lis 2010

@lenkavano
@neumisa no bóže tak jsme krkavčí, hrozné, nezodpovědné matky 🙂 🙂 raději je budu milovat, řídit se rozumem, než je tabulkovat a dělat si z nich objekt momentální "módy"