Máme si ,,jet,, pro neštovice, ať je má syn za sebou?

denousek
19. říj 2010

ahoj.malej má 3 roky za 2 mesice a ještě neměl neštovice...kamaradky mala je ted dostala ma 2 roky ..co myslíte máme si pro ně jet at je mame co nejdriv za sebou?pry kdyz by je kluk dostal az jako dospely tak se muze stat ze ,uze byt i neplodny!tak bude lepší ze je bude mít za sebou ne?díky za tipy a rady...

lenkavano
16. lis 2010

@mamkamarketa pokud máš synka takhle nemocného tak chápu tvůj postoj k očkování.taky si nedovedu představit dítko s těžkým atopickým ekzémem jak má do toho ještě neštovice.ale to je ono ty máš důvod v tomto,ale ty co mají děti zdravé tohle řešit nemusí.každá na to koukáme z jiného pohledu.přesto nechápu tvoje nepochopím jak můžete...ikdyž souhlasím v tomto i s Radkou.

radka.m.
16. lis 2010

kŕčov
25.07.2010 11:23
Mercola.com - 24.VII.2010 - Dr. Joseph Mercola

Pôvodný článok "Combination MMRV Vaccine Increases Risk of Febrile Seizures"
z angličtiny preložil Ing. Marián Fillo.

Batoľatá, ktoré dostanú kombinovanú vakcínu proti osýpkam, príušniciam, ružienke a ovčím kiahňam (MMRV), sú vystavené dvakrát vyššiemu riziku horúčok vedúcich ku kŕčom, než je bežné. Reakcie, ktoré nastávajú 7 až 10 dní po očkovaní, môžu vystrašiť, avšak zvyčajne nie sú fatálne.

Denník New York Times hlásil:

"Výskumníci porovnali záchvatové a horúčkové reakcie medzi 83.107 jedno-ročnými batoľatami, ktoré boli očkované kombinovanou vakcínou MMRV, s reakciami 376.354 batoliat, ktoré boli očkované samostatnými vakcínami."

Zdroje:
New York Times, 28.VI.2010
Pediatrics, júl 2010; 126(1):e1-8

Komentár Dr. Mercolu
Ako som už spomínal v predchádzajúcom článku MMR vakcína (proti osýpkam, príušniciam a ružienke) a vakcína proti ovčím kiahňam sú dve z vakcín, ktoré najviac robia starosti rodičom.

Teraz výskumníci potvrdili predchádzajúce podozrenia, že kombinovaná vakcína proti všetkým štyrom týmto chorobám (MMRV) je ešte horšia - zdvojnásobuje riziko febrilných kŕčov v porovnaní s podaním dvoch samostatných vakcín.

Medzi batoľatami, ktoré dostali prvú dávku MMRV vakcíny, väčšina horúčiek a záchvatov nastala 7 až 10 dní po očkovaní. Výskumníci z toho vyvodili, že:

"Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorí odporúčajú MMRV by mali povedať rodičom, že MMRV zvyšuje riziko horúčky a záchvatov navrch k tomu, čo už je spájané s vakcínami proti osýpkam."

New York Times tvrdí, že tento bežný nežiadúci účinok "môže vystrašiť", nie je však smrteľný. Toto tvrdenie však nehovorí úplne celú pravdu...

MMR vakcína sa spája so zápalovým ochorením čriev
Ako som zoširoka rozobral v mojom rozhovore s Dr. Andrewom Wakefieldom v apríli tohto roka, jeho vyšetrovanie ho viedlo k záverom, že nemôže viac odporúčať použitie MMR vakcíny, lebo nie je bezpečná.

V skutočnosti mal výhrady aj voči bezpečnosti každej z jednotlivých vakcín, ale trojkombinácia MMR sa ukázala byť mimoriadne preoblematická:

"Prečítal som si všetky štúdie a bol som úplne rozhorčený z kvality štúdií bezpečnosti jednotlivých vakcín (osýpky, príušnice, ružienka) i kombinovanej MMR vakcíny."

Navyše, štúdia samotného Dr. Wakefielda spojila MMR vakcínu s autizmom i Crohnovou chorobou. Táto štúdia zostáva dodnes jednou z najkontroverznejších štúdií na tému bezpečnosti vakcín, navzdory skutočnosti, že 28 ďalších štúdií z celého sveta podporuje jeho závery.

Spomínaný rozhovor je naplnený zákulisnými informáciami o tom, ako tento výskum vakcín bol a stále je potláčaný. Takže ak ste ten rozhovor predtým prehliadli, odporúčam Vám vypočuť si ho teraz.

Spojitosť MMR vakcíny so zápalom mozgu
Zatiaľčo výskum Dr. Wakefielda ukazuje, že MMR vakcína môže spôsobiť chronický zápal v črevách, iní výskumníci našli spojitosť MMR vakcíny so zápalmi v iných oblastiach, napr. v mozgu.

Dr. Harold Buttram taktiež napísal o možnej spojitosti MMR vakcíny s autizmom, kvôli jej potenciálu vyvolať zápal mozgu. Vysvetľuje:

"Poprvé, MMR-ka (jej osýpková a príušnicová časť - pozn. prekl.) je vyrábaná na kuracích embryách, ktoré nevyhnutne obsahujú zárodky všetkých orgánov kuraťa, vrátane základnej bielkoviny myelínu.

Firma Merck Pharmaceuticals, ktorá MMR vakcínu vyrába, tvrdí, že všetky stopy kuracieho embrya sú odstránené pred tým, ako je vakcína uvoľnená pre použitie. To môže byť pravda, ale je to pravdepodobne nepodstatné, pretože sa neberie do úvahy proces pohyblivých genetických prvkov, ktoré sa vo všeobecnosti nazývajú 'preskakujúce gény'. Vírusy, ktoré sú celé zložené z genetického materiálu, sú na tento proces vysoko náchylné.

Bolo dokázané, že vírusy sa geneticky menia prijatím genetického materiálu z bunkových kultúr. Genetický otlačok kuracej základnej bielkoviny myelínu, ktorá je pre ľudské telo cudzia kvôli svojmu kuraciemu pôvodu, môže byť naprogramovaný na vyvolanie protilátok proti ľudskej základnej bielkovine myelínu, akonáhle je vstreknutý do ľudského tela.

To vo výsledku môže zapríčiniť encefalitídu."

Takže febrilné záchvaty síce nemusia byť smrteľné a môžu pominúť sami od seba, avšak niet záruky, že nezanechajú po sebe nijaké škody.

Aká účinná je MMR vakcína pri predchádzaní chorobám?
Keď sa pokúsime určiť riziká v porovnaní s prínosmi akejkoľvek očkovacej látky, bolo by dobre v prvom rade zistiť či táto očkovacia látka vôbec funguje.

V USA radí CDC (= Centers for Disease Control and Prevention = strediská pre kontrolu a prevenciu ochorení v USA – pozn. prekl.), aby deti dostali prvú dávku MMR vakcíny medzi 12 a 18 mesiacmi života a druhú dávku vo veku 4 až 6 rokov.

MMR vakcína by mala poskytovať imunitu proti trom detským chorobám: osýpkam, príušniciam a ružienke. Napriek tomu však pri nedávnej epidémii príušníc v New Yorku bolo z vyše 1.000 nakazených ľudí ozrutných 77% zaočkovaných.

Otázka, ktorú by sme si mali potom položiť, je: Funguje vôbec MMR vakcína, ktorá je jednou z najkontroverznejších vakcín v očkovacom kalendári CDC?

Podľa CDC má táto vakcína účinnosť 76% až 95%. Preto je potrebná druhá dávka, keďže až 20% zaočkovaných si nevyvinie imunitu proti osýpkam po prvej dávke.

V prípade z New Yorku to však vypadá, že vakcína je na 77% NEÚČINNÁ proti príušniciam.

Podobne, keď sa príušnicami nakazilo vyše 6.500 ľudí v USA v roku 2006, väčšina prípadov nastala medzi vysokoškolskými študentami, ktorí dostali obe dávky MMR vakcíny.

V tom čase, jediní ľudia, čo boli skutočne imúnni voči príušniciam, boli starší občania, ktorí prekonali príušnice v detstve, čím získali prirodzenú celoživotnú imunitu.

Robte informované rozhodnutia
Príušnice (mumps) kedysi boli bežnou detskou chorobou. Viacerí z vás, čo čítate tento článok, ste možno príušnice prekonali. Vírus si šiel svojou cestou, zatiaľčo vy ste zostali doma v posteli a boli ste odmenení celoživotnou imunitou.

Vo väčšine prípadov príušnice, podobne ako mnoho detských chorôb, proti ktorým očkujeme svoje deti, nie sú vážnou chorobou.

V ojedinelých prípadoch môžu nastať vážne komplikácie, ale musíte zvážiť ich riziko v porovnaní s rizikom vakcíny. Navyše, aj keď budete zaočkovaní, stále môžete dostať mumps, čo znamená, že ste prijali všetky riziká vakcíny, ale nedostali za to nijakú protihodnotu.

Ako vždy - nech je Vaše rozhodnutie rozhodnutím informovaným.

Pamätajte, že zdravé stravovacie návyky a odolný imunitný systém sú dva dôležité činitele, ktoré ovplyvňujú Vašu schopnosť úspešne odrážať útoky vírusov ako sú príušnice. Všetky informácie, ktoré potrebujete k posilneniu imunitného systému a zdravia, máte k dispozícii zadarmo na mojej webovej stránke v jasnej stručnej forme rozdelenej na začiatočníkov, stredne pokročilých a pokročilých.

Teraz tiež zadarmo ponúkam plný program nutričných typov.

Vyzývam Vás, aby ste si prešli tieto informácie ešte dnes a získali tak smernice pre udržanie si zdravia a prirodzenú ochranu Vašich detí pred chorobami. Môžete sa tiež dočítať o zdravšom, menej riskantnom očkovacom kalendári pre Vaše dieťa, ako aj zistiť, ako sa legálne vyhnúť akejkoľvek vakcíne, ktorú nechcete (platí len v právnom prostredí USA - pozn. prekl.).


Štítky:články | MMR


Späť
MenuPetícia
Podujatia
Otázky a odpovede
Články
Odkazy na ďalšie zdroje
Diskusné fórum
O nás
Spojenie

VyhľadávanieVyhľadávanie

KontaktIng. Marián FILLO

Jaseňová 26
01007 ŽILINA

tel./SMS/MMS: 0904 827 031

sloboda.v.ockovani@gmail.com

--------------------------------------------------------------------------------
Úvodná stránka Mapa stránok RSS Tlač
© 2010 Občania za slobodnú voľbu v očkovaní | Powered by Webnode

meleri
16. lis 2010

radko,

já prasečí chřipku měla a jsem furt tu! 😀
@neumisa
děkuju za odpoved, páni tak to koukám, takový malinký a tak dobře to vzal....no třeba jsem udělala chybu že jsem "zdrhala" když měl ten rok...ale nevím byl to jaksi instinkt...

meleri
16. lis 2010

mmr je svinstvo největší ze všech těch vakcín, do kterého jsem šla jednou a už NIKDY.

mamkamarketa
16. lis 2010

@lenkavano nevim kde jak si prisla k nazoru,ze ockovani vydrzi 20 let?vsi,ze to je ziva vakcina? takze je to jako by si ty nestovice prodelal.
Mudr. meho synovce rekla,ze s ockovanim priorixu u kluka pocka,ze by si jednu z tech nemoci mel prodelat. ze bude mit silnejsi imunitu. Nevim,jak nikdo takovy muze mit diplom. Nechapu jak muze MUDr rodicum doporucit si ,,nekde chytnout zardenky nebo spalnicky...,, to asi by meli jet do nejake rozvojove zeme..
argument, ze nemoc dela silnejsi imunitu je podle me blabol. kdyz posilovat imunitu tak treba echinacea, vitaminy a tak...

@radka.m. malymu delali imunitni testy v 6 mesich, (nepamatuju si presne co)ale kazdopadne z toho vysel dobre a zaver byl,ze imutni system ma dobry.

mamkamarketa
16. lis 2010

@meleri mmr? to je co?

mamkamarketa
16. lis 2010

ahated to ctu 😅

neumisa
16. lis 2010

@mamkamarketa nenapadlo tě, že ta doktorka třeba může mít pravdu? Nebo jsi ta nejchytřejší na světě a všichni kolem jsou tupci? bože ...

mamkamarketa
16. lis 2010

@neumisa aha takze ty souhlasis aby 15ti mesicni kluk prodelal zamerne zardenky nebo priusnice, ze potom bude mit silnejsi imunitu???

meleri
16. lis 2010

mamkomarketo,
nám řeklo několik doktorů to samé, že dítě za rok chytne až 100 různých virů a nemocí a o většině prý ani nevíme že s tím jeho tělo bojovalo. a taky řekli že je tím si buduje imunitu.....zezačátku mi to bylo dost proti srsti ale pak jsem se s tím smířila že když toto říkají doktoři tak to bude asi pravda...
taky mi řekli že imunita se dá budovat zdravým jídelníčkem dítěte, hodně pohybem na čerstvém vzduchu....

malý byl min rok pořád nemocný, každý měsíc byli jsme už zoufalí a toto jsme se dozvěděli....naštěstí musím zaťukat že ted je už fakt od léta v pohodě...a já taky.

vím že je to jen pocit - ale já to tak cítím - že věřím že byl nemocen právě kvůli očkování..jenže jsme zrušili všecko kromě toho povinného což je tady vlastně kombinace 5 vakcín (žiju v cizině) kterou už dostal a ted má do 6 let klid..

radka.m.
16. lis 2010

meleri-vzhledem k tomu,že naše nejstarší má po léčbě pořád špatnou imunitu,jezdíme každý 3týdny na imunoglobulíny,tak taky chytne vše,tak loni touhle dobou taky chytla prasečí chřipku 😀 ,průběh nebyl až tak hrozný,jak jsme se báli,museli ji teda hned nasadit tamiflu,to jo,ale jinak to nebylo tak hrozný,jsem si říkala,zaplat bůh,že jsme ji nenechali očkovat,protože nám přišla vakcína zadara,to chodí všem chronicky nemocným pacientům,ale v Praze řekli že neočkovat,takže nás neočkovali,lékárny byli v té době vyprodané,lidi panikařili,protože vakcíny nebyly na skladě a my jsme ji naočkovat v tu dobu nedali,jsem se to bála někde říct nahlas,aby mě někdo neumlátil,když to nebylo k sehnání 😀 😀

neumisa
16. lis 2010

@mamkamarketa nevím, já nejsem doktor! Víš, existují lidé, kteří se zabývají určitou specifickou oblastí výzkumu a v této oblasti toho vědí mnohem víc, než obyčejní smrtelníci. Odborníci se říká těmto lidem. A obyčejní smrtelníci se těchto odborníků ptají a jejich radám zpravidla důvěřují, protože vědí, že odborníci mají mnohem víc znalostí a zkušeností. Takže pokud mi odborník řekne, že dítě, které projde nemocí, bude odolnější, tak mu věřím!

mamkamarketa
16. lis 2010

vam prijde normalni ho zamerne nechat vystavit priusnicim?

meleri
16. lis 2010

mamko mmr to je tak trojkombinace, těch příušnic zarděnek a ještě toho třetího....a musí se to po prvním očkování očkovat ještě 2x jestli se nepletu my jsme to ale zrušili.
když jsem byla malá tak nic takového snad nebylo...myslím že očkovali proti zarděnkám, komunisti.

neumisa
16. lis 2010

@mamkamarketa nevím, já nejsem doktor! Ale proč by tomu tak nemohlo být? Vystudovala jsi snad lékařství - imunologii? Víš, existují lidé, kteří se zabývají určitou specifickou oblastí výzkumu a v této oblasti toho vědí mnohem víc, než obyčejní smrtelníci. Odborníci se říká těmto lidem. A obyčejní smrtelníci se těchto odborníků ptají a jejich radám zpravidla důvěřují, protože vědí, že odborníci mají mnohem víc znalostí a zkušeností. Takže pokud mi odborník řekne, že dítě, které projde nemocí, bude odolnější, tak mu věřím!

mamkamarketa
16. lis 2010

Onemocnění způsobené paramyxovirem se projevuje u pacientů horečkou a zduřením příušních nebo podčelistních slinných žlaz. Nebezpečnou komplikací je u mužů zánět varlat, který může způsobit sterilitu, a u obou pohlaví hrozí také meningitida

pro ty co souhlasi s nazorem,ze si dite ma proji priusnicema

tak jsem asi ja ta spatna co chrani svoje dite 😀

neumisa
16. lis 2010

@mamkamarketa to nemá smysl ... zjevně nehodláš připustit, že by mohl mít pravdu i někdo jiný ... končím s tebou ...

mamkamarketa
16. lis 2010

@neumisa ne doktor fakt nejsem. ale nejsem zastance nazoru,ze si dite ma prodelat priusnice nebo zardenky taky nejsem

lenkavano
16. lis 2010

koukala jsem že se tu probíralo i mazání.mě doktorka řekla že jsem Kláru neměla vůbec mazat.že se tím vřídky ucpou a infekce jde do těla.když jsem to říkala ostatním nikdo mi to nevěřil.pak to potvrdila i Pál,enice v ordinačce 😀 podle mě schválně aby to vědělo co nejvíc veřejnosti.mazat jen když se dítě škrábe ale opravdu jen nádechem,žádnou vrstvu.

radka.m.
16. lis 2010

mamkamarketa-jo,je to živá vakcína,takže je to pomalu stejné,jako by dítě nemoc prodělalo,ale jeden velký rozdíl tu je-víš,co se do této vakcíny ještě všechno přidává za s... 😠 ,jinak v 6měsících to museli být jenom ty klasické testy,které to moc teda nenapoví,právě vzhledem k tomu,že imunita ještě se dotváří a vyvíjí,myslela jsem opravdu ty testy na rozbor imunoglobulínů a imunologických látek,dělají se na specializovaných pracovištích,kde to pak i posuzují,tam by se měli právě posílat děti ohrožené rodinnou amnanézou před očkováním 😉

lenkavano
16. lis 2010

@mamkamarketa 20 let jsem plácla od boku chápeš? já zase neslyšela že neštovice po očkování nikdy mít nebudeš.vždy jsem slyšela že je proděláš ,ale třeba v lehčí formě.nicméně je taky fakt že vakcína není učinná po celý život.to znamená že se můžou neštovice objevit třeba ve třiveti nebo ve dvaceti.a to pak chudáci ti chlapi teda.

shaula
16. lis 2010

@lenkavano Nemusíš je dostat - já jsem zářný příklad, neštovice jsem neměla. Navíc dnes je výskyt neštovic už mnohem vzácnější než dříve. (Možná i díky proočkovanosti, to nemůžu posoudit.)

@pettru Dost dobrý!!! 😀 😀 😀

Holky, já jen prostě opravdu nemůžu pochopit, jak dokážete úmyslně svému dítěti způsobit nemoc... Sorry, ale tohle můj (podle Vás asi omezený) mozek nepobere 😠

lenkavano
16. lis 2010

jinak u neštovic co se týče encefalitidy,jinou komplikaci neznám tak stačí hlídat teplotu ,zvracení a tuhnutí šíje.to je jedinná věc.kdybych to věděla už tenkrát ,Klárka by encefelitidu neměla v takovém rozsahu jak ji měla.stačí opravdu jen hlídat toto.takže p=ro mě je tohle určitě lepší a přijatelnější než pak přemýšlet co do mé dcery vlastně jehlou vpravili.

mamkamarketa
16. lis 2010

@lenkavano tak kdyz to rikala i palenice 😀
jenze ja ho musim mazat 2 denne, vis? Jinak by se mi chudinka uskrabal.

ted uz s tim nic nenadelam, je ockovany a basta. zpatky mu tu vakcinu asi nevysaju 😀 a pokud se prokaze, ze ta vakcina vydrzi x let, tak verim tomu, ze se udela nejake preockovani po tech x letech

radka.m.
16. lis 2010

mamkamarketa-můžeš sem hodit odkaz na celý článek?přijde mi totiž vytržený z kontexu,jsem si skoro jistá,že se tam týká toho,že toto jsou následky,pokud tyto nemoci prodělá právě dospělý 😎

lenkavano
16. lis 2010

@shaula a kde bereš jistotu že je ještě nedostaneš?

dvojka
16. lis 2010

Původní otázkou bylo:
Máme si,,jet,, pro neštovice?
Takže za mě:,,Ne a desetkrát ne 😔

mamkamarketa
16. lis 2010

@shaula uz jsem se bala,ze me tu neumisa ukamenuje 😀

mamkamarketa
16. lis 2010

@radka.m. kdyz to najdu 😀

lenkavano
16. lis 2010

@mamkamarketa tu pálenici jsem dávala jako že pro odlehčení ale je fakt že tam propagujou občas hlavně u ní léčebné metody a co by mamky měly vědět atd.jinak je mi jasné že je to serál,,zas takový ikvoň nejsem neboj.