Máme si ,,jet,, pro neštovice, ať je má syn za sebou?

denousek
19. říj 2010

ahoj.malej má 3 roky za 2 mesice a ještě neměl neštovice...kamaradky mala je ted dostala ma 2 roky ..co myslíte máme si pro ně jet at je mame co nejdriv za sebou?pry kdyz by je kluk dostal az jako dospely tak se muze stat ze ,uze byt i neplodny!tak bude lepší ze je bude mít za sebou ne?díky za tipy a rady...

nety
16. lis 2010

@mamkamarketa kdybych byla těhotná, neriskovala bych. V době, kdy byly holky nemocný jsme nukoho nezvala na návštěvu, hlavně těhulky jsem varovala.
No a s tím pudrem - v tomhle nejsou ani lékaři zajedno, momentálně slyším více negativních názorů, takže nechat volně schnout.
Jujda atopický exem, to si asi užije brouček co ☹

collette
16. lis 2010

Maminky, vy, které to odsuzujete, nejezděti si pro neštovice, když máte pocit, že to vašemu dítku ublíží. Chápu, že se vám nelíbí možné komplikace. Asi se opravdu budete lépe vyrovnávat s tím, že čím větší dítko bude, tím hůře se u něj nemoc projeví. Ale bude větší, že, a proto se s nemocí bude přece také lépe vyrovnávat. Co na tom, že léta praxe prokázala, že je tomu naopak. Že když ji dostane jako jako dospělý jedinec, je riziko trvalých následků větší: u obou pohlaví jde o trvalé výraznější jizvy, u dospělých mužů je průběh těžší než u dospělých žen (a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že ani u ženy teda žádný šlágr) a že když dostane neštovice těhotná žena během prvních dvou trimestrů, tak se u miminka může projevit celá řada nepříjemných poškození (tzv. kongenitální varicelózní syndrom), z nichž malformace prstíčků je tou nejmenší. Pravda, riziko vzniku tohoto snydromu je menší, než že žena potratí po amniu (což jsou zhruba 2 %), ale stále tam je.

Každá nemoc je nepříjemná a třeba pro spálu bych si nejela. Ale neštovicím se nevyhne snad nikdo. Tak používejte zdravý selský rozum a hlavně buďte připravené se srovnat s případnými následky své volby...

collette
16. lis 2010

I když teda pro pravé neštovice bych si taky nejela, ale ty snad u nás už nehrozí 😅

neumisa
16. lis 2010

@mamkamarketa a proč je očkovat, když si to jednou odleží a budou mít pokoj? Kdežto když je nechám naočkovat, tak sice nemusí, ale můžou onemocnět taky a odleží to tak jako tak?

mamkamarketa
16. lis 2010

@collette nestovicim se da vyhnout. v 15 mesicich nechas ditku dat priorix tetra a je to.

nety
16. lis 2010

@mamkamarketa jak jsem už psala, když je měly, bylo mi těžko, ale když bylo PO, byla jsem ráda že ted už je to nečeká a nemohou je chytit . A můžu Ti říct, že jsem mnohem víc trpěla ted, když malá chytla infekci neprosto neplánovaně, nečekaně.

nety
16. lis 2010

@mamkamarketa a jsi si jistá že je to navždy? Co když za X let výzkumy ukáží, že očkování není celoživotní?

nety
16. lis 2010

@collette přesně jak píšeš a sama dr. nám potvrdila, že prckové (pochopitelně ne miminka) neštovice snáší lépe jak velké děti.

mamkamarketa
16. lis 2010

@neumisa protoze riziko,ze jako ockovany dite je dostane je hodne maly. jak tu padlo riziko,ze po ockovani je dite prodela je rok od roku mensi. a pokud se tomu stane (riziko je velmi nizke) ditko bude lehky a rychly prubeh

romcovaklarka
16. lis 2010

Ségra si s malou pro neštovice jela k nám (měla je přítelova dcerka) a pochvalovala si, že si to mohla aspoň trochu naplánovat, než kdyby pak malá třeba onemocněla, když to nečeká, když se chystají třeba na dovolenou nebo tak. A vím, že když jsem jako malá měla neštovice já, tak nás taky navštívilo spousta kamarádek s dětmi 🙂 A jinak s tím věkem, nevím, jak u neštovic, ale táta ode mě chytil v dospělosti (jeho 🙂 ) zarděnky a myslel, že z toho bude mít smrt - já už jsem dávno byla jako rybička a on chudák ještě skučel v posteli. Takže tyhle "dětské" nemoci fakt čím dřív odstonáte, tím líp.

mamkamarketa
16. lis 2010

@nety to je jasny, ze je lepsi je mit jako maly dite a ne starsi skolak. ale proc je mit vubec?
Vis, ockovani proto nestovicim, je zivou vakcinou (proste ti ty nestovice v maly mire daji,aby si telo udelalo imunitu) takze jako by je dite uz prodelalo.

neumisa
16. lis 2010

@mamkamarketa no tak jo, nech své robě naočkovat, ale nebeč, až za 20 - 30 let ztratí očkování účinek a tvé dítě lehne neštovicemi ...

mamkamarketa
16. lis 2010

@romcovaklarka opet. proc je mit vubec? zijeme v dobe, v ktere se da spouste nemocem predejit, tak proc necha dite zamerne onemocnet?

mamkamarketa
16. lis 2010

@neumisa neboj brecet nebudu. uz jsem psala proc.

spis aby nebrecely ty mamy co nechaly svoje deti zamerne onemocnet

neumisa
16. lis 2010

@mamkamarketa dělej si co chceš, ale nenavážej se do matek, které si taky budou dělat to, co uznají samy za nejlepší. Ty máš svůj názor, já mám svůj názor, ostatní mají taky svůj. A ani tobě ani mně nepřísluší soudit, který je ten nejsprávnější.

mamkamarketa
16. lis 2010

@neumisa
spis se snazim pochopit, udel matek co nakazi zamerne sve dite 😉

neumisa
16. lis 2010

@mamkamarketa ochranitelská pozice není pro dítě vždy to nejlepší ... občas je třeba "nechat ho nabít si nos" ... tak a teď mě tady ukamenují, že srovnávám rozbitý nos s neštovicemi ... jsem zvědavá, kolik lidí to pochopí ...

radka.m.
16. lis 2010

Ahoj,tak mě to teda rozum nebere,že tady maminky jsou schopné napsat,že máma,která si dojede pro neštovice,ohrožuje život dítěte,já soulasím naprosto s lenkavo,dlouholerýma výzkumama je prokázáno.že čím menší dítě,tím lépe nemoc snáší,já bych si pro ty neštovice teda taky dojela-nejspíše podle některých ted budu taky nezodpovědná 😀 😝 ,ale já si to nemyslím,protože jsem se o to dost zajímala,hlavně kvůli nejstarší holce,jezdíme s ní na onkologii,takové děti mají úplně jiný kalendář,než ostatní děti,nám o očkování rozhoduje v motole imunoložka a očkovací centru,takže určitě ty nejlepší z nejlepších a co mě bylo řečeno k neštovicím-vakcína na neštovice je velice nebezpečná,je to živá vakcína a zásah do imunologického systému i zdravých dětí je opravdu velký,vakcína NENÍ na celý život,o tom dokazují dlouholeté průzkumy,i po očkování může dítě v pohodě neštovice dostat,jinak je to prostě běžná nemoc,umírá se jenom na pravé neštovice,je pravda,že nepravé mohou mít také těžký průběh a může dojít ke zdravotním komplikacím,ale tomu vždy předchází zrada v imunitním systému,naši dceři teda toto očkování zakázali,protože vedlejší účinky jsou daleko vyšší,než když prodělá neštovice,nakonec neštovice chytla asi řed 2lety,musela do nemocnice,byl u toho těžký průběh,ležela na infekčním a když jí pustili domů,tak z toho dostala ještě těžký zápal plic,takže znovu do nemocnice,nebylo to lehké,ale i přesto kdybych se měla ještě jednou rozhodnout,tak bych si s ní pro neštovice zajela,protože nám v Praze řekli,že po očkování by měla daleko horší průběh,že ta vakcína je horší,než samotné neštovice,jinak mě tady fakt pobavili matky,které raději nechají své děti bezhlavě naočkovat,jenom proto,že by se třeba jejich dítě mohlo hodně osypat a řeší tady takové banality,jako že to pak hodně svědí,nebo že po tom zůstávají jizvy 😝 ,tomu se fakt musím zasmát a o jejich rozumu si myslím svoje,takové bych pak chtěla vidět,jak by jednali v situaci,když by jejich dítě onemocnělo nějakou těžkou chorobou,jinak nemám ráda ani matky,které nechávají své děti bezhlavě očkovat v domění,že pro ně dělají to nejlepší,ono vše má dvě strany a než bych se pro nějaké nepovinné očkování rozhodla,tak budu hooodně hledat a shánět informace z obou stran,než se pro něco rozhodnu a ne,že mi to pediatr doporučí a to mi stačí 😝 ,dost zajímavá diskuze,kde se člověk opravdu hodně dozví z obou stran je ve volné diskuzi-nesouhlas s povinným očkováním,pár matkám tady bych doporučovala si tam pár odkazů přečíst,stojí za zamyšlení 😎

meleri
16. lis 2010

dobré by bylo kdyby existovala nějaká kniha (ale asi existuje) kde by byly popsány všecky ty nemoci na které se očkuje, tetanus, neštovice, příušnice, černý kašel já nevím co ještě, žloutenka atd, a kdyby tam bylo napsáno, jak se dají chytit, co všechno ohrožují, a potom třeba i příznaky atd, prostě aby se o tom lidi taky něco dozvěděli a né jenom že je předepsáno že se bude očkovat to a ono a člověk kolikrát potom musí hledat na internetu, kde ani neví kolikrát čemu věřit.....a u dr to vždycky člověk polovinu zapomene, prostě to mít někde napsáno černé na bílém....
je pravda že doktor dycky řekne očkovat očkovat a basta.... 😖

meleri
16. lis 2010

jinak já si pamatuju že sem je měla v 6 7 letech a kromě svědění a teploty to nic horšího nebylo....to třeba takový slepák nebo trhání mandlí to bylo jiné kafíčko....

meleri
16. lis 2010

promiňte, ještě by mě spíš zajímalo jestli to není nebezpečné třeba pro novorozence nebo malé děti do roku nebo do dvou? to bych měla asi strach? ale nic o tom nevím tak se ptám jestli to takové malé dítě může chytnout a neohrozí ho to..

radka.m.
16. lis 2010

meleri-asi tak nějak 🙂 ,od pediatrů je to vždy jenom jednostranné,ještě jsem neslyšela od někoho,že by řekl lékař očkovat a zároven řekl mamince také vedlejší účinky a ty jsou bohužel čím dál častější a to všechno k tomu patří

petapi
16. lis 2010

mě třeba naše dr dokonce doporučila neočkovat s tím, že pokud je neprodělá do určitýho věku, tak se naočkuje až potom, aby to nechytla jako dospělá.

radka.m.
16. lis 2010

meleri-já si myslím,že samozřejmě pro novorozence to nebezpečné je,zrovna tak jako je pro ně nebezpečná třeba jen běžná rýma,poněvadž nemají vybudovaný imunitní systém,od těch dvou let bych se třeba už nebála,to už imunitní systém je,teda ten základ,to je strašně individuální,někdo může mít klidně i v roce imunitu už v pohodě a někdo ještě ve třech ne,to by se podle mě právě mělo kontrolovat před každým očkováním,aby nebylo více škody,než užitku 😠

mamkamarketa
16. lis 2010

@radka.m. pokud se svou dcerou jezdis na okologii,tak urcite nema imunitni system v poradku (doufam,ze se brzy uzdravi)
S tim,ze vyssi rizika jsou po ockovani nez pri prodelani nemoci mam zkusenost muj syn byl ockovan priorixem tetra v 15 mesich. reakce? Temer zadna. muj synovec v 15 mesich mel priorix. reakce? 4 dny 39tky, 6 dni nejedl, oskliva vyrazka. ono taky asi zalezi na imutnim systemu jedince.
pokud pro tebe jsou banalni nestovice a jizvy pro me ne. Muj syn ma tezky atopicky ekzem, pokud se nemaze jeho mastickou okamzite se vrati. mokvajici loziska vsude. Kdyz mel horecky,byl rozdrbany do krve vsude a museli sme nasadit kortikoidy. Pri predstave,ze ma nestovice a ja je musim mazat tekutym pudrem vim,ze by se mu dramaticky zhorsil ten ekzem a toho ho chci usetrit.
ja mam hodne nemoci ktere jsou dane geneticky (porucha srazlivosti krve, dna, alergie. v rodine mame epilepsii, lupenku, cukrovku) bohuzel je velka pravdepodobnost ,ze muj syn neco z toho bude mit podedene. A tak kdyz mam moznost usetrit ho trapeni s nestovicema, tak to udelam.

radka.m.
16. lis 2010

mamkamarketa-no,tím spíše bych své dítě nenechala jen tak naočkovat,když máte v rodině takovouto zátěž,to je podle mě risk,protože s největší pravděpodobností není váš imunitní systém v pořádku,jako u jiných zdravých dětí,měli by jste mít nejdříve udělané podrobné testy na IGE a potom by měl imunolog teprve zvážit očkování,jinak s těmi riziky jsem to myslela u dětí,které némají stopro v pořádku imunitu a s rukou na srdce-který pediatr nechá dítěti před očkováním udělat testy,jestli je dítě v pořádku? 😠

meleri
16. lis 2010

@petapi přesně toto mi říkala jedna dr, která je snad jediná co znám proti tomu šílení s očkováním...dokonce očkuje mnoho dětí poprvé až v 18 měsících..z toho mám trochu strach...

ale třeba jiná doktorka, když jsem se jí ptala na to hnusné očkování zarděnek příušnic a ještě toho třetího (už jsem zapomněla jméno) že to nechci dávat podruhé protože na to měl hroznou reakci, tak jediné co udělala že začla strašit smrtí atd, tak to jsem si v duchu řekla že at si tu vakcínu strčí zaklobouk.....

radko ok tak nějak jsem to cítila, že snad do těch 2 3 let je to asi risk...ale už jsme několik dětí viděli osypaných asi jak měl jenom rok tak to jsem s ním vždycky bezeslov zdrhala pryč, i když mě uklidňovali že je to ok a že bude dobře když to chytne co nejdřív... 😅 počkám si do těch třech let....

radka.m.
16. lis 2010

Jinak ne všechny vykíny jsou nebezpečnějčí,než prodělání nemoci samé,jsem si vzpoměla,jak to bylo s vakcínou proti prasečí chřipce,kolik lidí se nechalo bezhlavě očkovat do té doby,než někdo zmedializoval vedlejší účinky,které vlastně neměly vůbec přijít na povrch 😠

lenkavano
16. lis 2010

@mamkamarketa víš já si zase nedovedu představit až tvůj syn který dostane neštovice ve dvaceti ,protože už ho nebude vakcína chránit ,a on zůstane díky neštovicím neplodný,ti řekne mami proč jsi mě očkovala,ted nebudeš ode mne babičkou.to je uplně to samé jako ty když nepochopíš proč matka dá své dítě záměrně nakazit.
jinak můj názor je že dnes se fakt očkuje kvůli každému prdu je okolo toho až hysterie.já nemám děti kromě základního očkování očkované na nic.nevím už 3 roky co je to chřipka ,angína,záněty moč.měchýřů,ledvin.jsou zdravé jak rybičky.myslím že pokud tělo prodělá nemoc ,je to přirozené,získává si přirozeně protilátky.nemluvím ted ale o vážných nemocech jako je tvorba krve a podobně.proč nechat do svého dítěte píchat každé svinstvo,které se pak stejně ještě posuzuje ,jestli má opravdu takový učinek.co je lepší? nechat dítě naočkovat ,píchat do něho,s předstaou že stejně ty neštovice může dostat a neboi je mít po ukončení vlivu vakcíny s daleko horším průbššhem,nebo ho je nechat mít 14 dnů s představou že už je mít nikdy nebude a má je už ve třech letech za sebou což je fajn hlavně pro něho?co je lepší.
@radka.m. mluvíš mi z duše opravdu stojím za každým tvým slovem.mě navíc vadí že tady ani ty nesouhlasící matky nenapíšou o tom víc ,prostě vtrhnou a proč je necháváte naočkovat proč jste tak nezodpovědné.

neumisa
16. lis 2010

@lenkavano ,
@radka.m. halelujááá, už jsem měla strach, že jsem jediná nezodpovědná matka a to mé děti měly neštovice naprosto neplánovaně - prostě během měsíce lehla celá školka. 🙂 Ale mají to za sebou a já mám klid.

@meleri můj mladší prošel neštovicemi v 6ti měsících - naprosto v klidu, pár pupínků, bez teplot, mnohem líp než starší syn a manžel.