Máme si ,,jet,, pro neštovice, ať je má syn za sebou?

denousek
19. říj 2010

ahoj.malej má 3 roky za 2 mesice a ještě neměl neštovice...kamaradky mala je ted dostala ma 2 roky ..co myslíte máme si pro ně jet at je mame co nejdriv za sebou?pry kdyz by je kluk dostal az jako dospely tak se muze stat ze ,uze byt i neplodny!tak bude lepší ze je bude mít za sebou ne?díky za tipy a rady...

meleri
10. lis 2010

ahoj, tak toto vím jistě že nepolodnost neštovice nezpůsobují, ale příušnice, máme případ v rodině, chytl to můj strejda když mu bylo kolem 30 a k tomu měl i zánět varlat nebo něčeho tam dole, je to s tím spojeno, a od té doby byl neplodný.
určitě bych se nenechala nakazit úmyslně.
já osobně jsem je měla v 6 7 letech a pamatuju si že to nebylo tak hrozné...rozhodně příjemnější než chřipka a podobné stavy...

lusi80
10. lis 2010

tak já odpůrce očkování nejsem,ale taky nejsem zastánce očkovat všechno,mám kluky očkované běžně,a dodatečně na klíšťovku a žloutenku,myslím si že klišťák může způsobit daleko větší problémy jak neštovice,mimochodem kluci neštovice měly,už jsem zde psala,žádná tragédie,myslím si že čím dřív je dostanou tím líp,jak rychle a hlavně nečekaně přišly tak odešly 🙂 a jak píše artuse - očkovací látka není doživotně,a zjišťovat pořád protilátky by se mi taky nechtělo,a dostat je stejně můžou mezi očkováním,a čím starší tím horší průběh,já bych se toho dostat je nebála,ono je to buď a nebo tak jak se vším 😉
jakoubka - tak teda takovej mišuge zatím nejsu 😀 abych zjišťovala nemoci jestli je dostanou nebo ne a hlavně,jakej budou mít průběh,já jsem nad těma nemocema nikdy nepřemýšlela co to může mít za následky,a myslím si že kdyby nebyl internet,jsme všichni bez stresu 😀 😀 když jsem čekala staršího před 7 lety net jsme neměly,nevěděla jsem nic o těhu a miminku a bylo to daleko lepší než teď.Sem se píšou jenom samy horory,už to tady někdo psal,myslím že berenika39 to psala.Všichni píšou jak rodily dva dny,nakonec císař nebo kříšení mimča a to hezky nikdo nenapíše 😖 😲 takže o tom to asi je,strašit se navzájem 🙂 Já sama z okolí nikoho neznám z hrozným průběhem nějaké nemoci nebo se strašným porodem,myslím si že je to vyjímka a je to tak bohužel pro někoho dané mít to tak.
Takže já bych neočkovala,my jako děti jsme přežily horší nemoci,já např.v půl roce zánět mozkových blan,nic moc říkala mamka 😉 ale přežila jsem to!!

shaula
10. lis 2010

@lusi80 @artuse Můžu se zeptat, odkud máte informaci, že ochrana z očkování není celoživotní? Já mám naopak z poraden odborných lékařů informace, že se předpokládá celoživotní ochrana. Je samozřejmé, že se zatím neštovice neočkují tak dlouho, aby to mohlo být skutečně prověřeno (proto také opatrně uvádějí "předpokládá" 😅 ), a navíc v medicíně (stejně jako v životě) nic není stoprocentní, takže je možné, že i po očkování neštovicemi člověk nakonec onemocní. Ale rozhodně nikdo nedoporučuje měřit každých pár let protilátky 😉 To by pak nemělo smysl vůbec žádné očkování.

Ale s těmi horory má asi Berenika pravdu - někde jsem četla, že když je člověk s něčím spokojený, informuje průměrně 3 lidi. Ale když je nespokojený, informuje 11 lidí 😀 Takže něco na tom bude...

artuse
10. lis 2010

@shaula no abych byla upřímná, tak nemám informaci, že není celoživotní, ale ani informaci, že JE celoživotní 😅 nikde to není jasně uvedeno, prostě se to přesně neví, zvlášť u této vakcíny, která se očkuje relativně ještě krátkou dobu...vycházím také z toho, že žádná vakcína není 100% úspěšná, a u této vakcíny se myslím hovoří asi o 80% úspěšnosti...
nějaké informace jsou tady: http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/vzv.... odstavec "Účinnost očkování" , docela zajímavé je toto (podotýkám vytrženo z kontextu, lépe číst celý odstavec): "Nejvyšší postvakcinační ochranný účinek se pozoruje první rok (tj. asi 97 %), druhý rok klesá na 85 % a dalších osm let se pohybuje mezi 80-85 %." Co ty další roky nevím? Dále je zajímavé toto: "Buněčná imunita může přetrvávat po několik desítek let. Nicméně její pokles souvisí s přibývajícím věkem a nejnižší se pozoruje kolem věku 50 let a více." Takže ono se to přesně nedá asi říct, jestli tvoje děti budou mít po očkování protilátky 10, 20 nebo 50 let, hodně to záleží na imunitní odpvědí daného jedince a pak asi taky ukáže další čas, jakou účinnost má tato vakcína...já bych se trošku obávala, že třeba ve 30, 40 letech už chráněni nebudou (ale můžou, to právě asi nikdo neví 😀) a v dospělosti neštovice můžou být horší... A z prodělané skutečné nemoci máš 99% imunitu, proto já bych neštovice prostě neočkovala, ale je to můj názor 🙂.
Ještě něco z http://www.ctyrijednouranou.cz/?page=4 , je tam přímo otázka a pro mě ne moc konkrétní odpověď: "Na jak dlouho chrání očkování? V současné době jsou dvě dávky považovány za kompletní očkovací schéma a potřeba posilující dávky nebyla stanovena."

a ještě jak píšeš o tom smyslu očkování - tak jo, podle mě některé nemají moc smysl očkovat v dětství 😅 u nich také není účinnost vakcíny jistá, např. zarděnky, příušnice, tyto běžné nemoci by se dle mého soudu mohly klidně očkovat až před pubertou a tak by se prodloužil účinost vakcinace do vyšší dospělosti, kdy mohou být tyto nemoci skutečně nebezpečné, ale to je jiná diskuse...

collette
10. lis 2010

Když jsem se venku starala o děti a přišly neštovice, paní Dr. nám na otázku co dělat lakonicky odpověděla "have a party". Já byla přesvědčená, že jsem je jako dítě měla, ale ouha, neměla. Vysypala jsem se jako třetí. Po této zkušenosti mohu potvrdit, že je lepší si je prodělat co nejdříve. Dámy, měla jsem je úplně všude a když říkám všude, tak myslím opravdu VŠUDE. Fantastický zážitek. Nedokážu si představit, co bych bývala dělala, kdybych do toho ještě navíc začala menstruovat 😅 Takže co se mně týče, já bych si pro ně zajela...

lenkavano
15. lis 2010

ahoj holky my jsme teda hororový případ z netu,klára měla z neštovic zánět mozku.v nemocnici mi řekli pokud možno nemazat ,vřídky nechat volně.normálně jsme v nemocnici koupali,ikdyž je mýtus žádné koupání v průběhu neštovic.encefalitida se stává v jednom případu ze sta,tak mi to bylo sděleno.ikdyž to bylo utrpení ,protože se klára učila vše od začátku než se mozeček zase srovnal,očkovat bych nenechala.pokud by ale bylo dítě starší 3 let a v okolí někdo neštovice měl,dala bych umyslně nakazit.to není o tom že bych tomu dítěti chtěla ublížit,ale je to pro jeho dobro v tom ,že čím dříve tím lépe..já to taky brala neštovice jako banální nemoc,do doby než je měla Klára.hned po ní je dostal Kuba byl mu rok a něco a průběh uplně v pohodě.je to vážně individuální.

lenkavano
15. lis 2010

@meleri znám případ muže který se osypal ve dvaceti neštovicemi a museli mu vzít jedno varle.takže i neštovice mají na toto vliv.

meleri
15. lis 2010

@lenkavano aha tak to jsem nevěděla, promiň. 🙂 chudák ten chlapík... ☹

shaula
15. lis 2010

@lenkavano Promiň, ale já tě nechápu - přestože máš takto hororovou zkušenost, tak bys klidně další dítě nejen neočkovala, ale dokonce nechala úmyslně nakazit?! 😕 😕 😕 Přesvědčená, že když má tyto komplikace jedno dítě ze sta, tak na dalších 99 už máš vystaráno? 😕

lenkavano
15. lis 2010

@meleri neomlouvej se já to psala jen že í pří neštovících se to může stát.s tím chlapem nemám níc společnýho.jen ho znám. 😉

lenkavano
15. lis 2010

@shaula já zase nechápu proč osočujete matky které dají své dítě umyslně nakazít. přes tuto zkušenost bych to udělala zase.to že jsem napsala že je to jedno dítě ze sta nebylo myšleno že mám vystaráno,ale abych tady níkoho neděsíla.

laska.nezna.hranic
15. lis 2010

ject si, respektive poslat své dítě pro nemoc? 😨 už jen ta myšlenka sama o sobě mi přijde zvrácená, natož to skutečně udělat. ale lidi dělají různé věci a já s nimi nemusím souhlasit, za své dítě je každý zodpovědný sám. nicméně za svou osobu musím říct, že se mi to příčí a ten nápad mě skutečně šokuje 😕

lenkavano
15. lis 2010

@laska.nezna.hranic tobě se to příčí a já ti to neberu.každá se o děti staráme podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.ale tady se kolikrát strašně přehání ,já jsem po dlouhé době vlezla do veřejné diskuze a nedá se to vážně číst.ty dokonalé,všechno vědoucí matky se neštítí osočit ostatní a nadávat jim že jsou bestie.ne doslova,ale náznakem.všechno má své pro a proti ,nic není černobílé.ale to by jsme se na všech tématech všechny matky jen dohadovaly.ale příčí se mi odsuzování.

lenkavano
15. lis 2010

ono se taky musí brát kdy je jaká nemoc lepší ,v jakém věku a tak.většinou se neštovice prodělají v dětství a tak je lepší je prodělat co nejdříve.stejně jednou přijdou a čím déle tím hůř.takže až bude mít naše malá sousedka neštovičky,půjdu k sousedce na kafe.

nety
15. lis 2010

Já teda souhlasím s Lenavano. S malou jsme si pro neštovice šly ( ach jaká jsme nezodpovědná matka ), prodělala si je úplně v pohodě, pár pupínků. Starší je chytla neplánovaně a průběh byl mnohem, mnohem horší. A jsem ráda, že už to mají za sebou a nemusím se bát, KDY a KDE je rafnou. Očkování nic neřeší, nejsem vyloženě proti, ale myslím že některé vakcíny jsou jen a jen byznys. ( podotýkám že mé děti základní očkování mají , no vlastně ne, ale bylo to rozhodnutí lékaře, že NE)

shaula
15. lis 2010

@lenkavano "kdy je jaká nemoc lepší ,v jakém věku" - nejlepší je nemoc vůbec nedostat!

neumisa
15. lis 2010

@lenkavano konečně někdo, kdo přemýšlí mozkem a nemele pořád dokola svou vlastní jedinou a dokonalou pravdu ... díky ... 🙂

pettru
15. lis 2010

Mám střevní virózu...Chcete se přijet nakazit??? Jste zvány 😉

neumisa
15. lis 2010

@pettru pokud slíbíš, že už ji víckrát v životě nedostanu, tak sem s ní ... 😀

pettru
15. lis 2010

leda ze by se ze me stal politik a pak ti slibim i neslibitelne 😎 ... ale muzu ti slibit, ze v tu chvili, co to chytnes ode me te uz nikdo jinej nenakazi 😀

lenkavano
15. lis 2010

@shaula ale neštovice dostaneš ,je to běžná nemoc,něco co si prodělá snad každý člověk jako tomuhle se fakt musím smát.jo jasný že je nejlepší si nemoce vůbec neprodělat nedostat je vůbec.ale ono jak se to vezme.například horečka neznamená že je to děs,naopak tělo se brání a horečka je vlastně prospěšná.ale zase záleží v jakém věku ji kdo má,jestli týdenní miminko má 40 a nebo dospělý má 40.prostě to nemůžeš takhle brát.

@neumisa děkuju že jsi mě ujistila že mám ještě mozek 😀 😀 😀 jako já bych se na to mohla i vykašlat a nechat tady dokonalé matky at z nás šediví ,ale když mě to tak irituje ,ty názory jak si můžeš dovolit ...atd.to je prostě šílené.jinak s
@pettru jste mě pobavili jsem si oddechla 🙂 😀

@nety však právě je to prostě individuální a zrovna u tebe se potvrdilo to co jsem třeba psala.nikomu to nevnucuju nejsem docent jen píšu svůj názor a zkušenost.nic víc.

nety
16. lis 2010

Pokud by měl někdo třeba angínu, tak je jasný, že k němu nepůjdu, kor s dítětem, ale neštovice je lepší prodělat v dětském věku, navíc se už nikdy nevrátí. Kámoška má dvanáctiletého klučinu a Dr. jí řekla že už je na neštovky velkej, že mohou mít těžšží průběh.

mamkamarketa
16. lis 2010

nechapu. To vazne berete dite na navstevu se slovy ,, ne cokoladu nedostanes,ale dostanes pupinky a horecku,, bud rad/a... maminka to tak chce.
ja bych nedokazala zit se svedomim,ze moje dite ted trpi, protoze jsem to tak chtela. znam nekolik pripadu, kdy nestovice zanechali nasledky (prodalene v detskem veku)

@nety to by me zajimalo jak ockovani NIC neresi? To ze dite usetri nemoci nic neresi? Coze? Takze je lepsi prodelat pneumokoka nez dostat ockovani?Nestacim zirat.

nety
16. lis 2010

@mamkamarketa já psala některé, tak pozorně čti. A o pneumokokovi tam nebyla zmínka

nety
16. lis 2010

@mamkamarketa a co když je tvý dítě chytne někde, kde bys to nečekala? Ve školce, na hřišti..... To jako myslíš že nemáme strach? Nepřemýšlíme co kdyby? Moc dlouho jsem si tento krok rozmýšlela, dávala jsem si pro a proti, s maličkou doma pak brečela, ale jsem ráda, že už to mají za sebou a žádné trápení je nečeká.

mamkamarketa
16. lis 2010

nety to byl muj priklad.
takze podle tebe ockovani nestovic nic neresi? podle me je dobry je naockovat (dnes ma kazdy druhy dite atopicky ekzem, muj syn ho ma taky a pri horeckach je chudinka komplet osypany a ted jeste vysusovat nestovice pudrem? To by se uskrabal)

spousta vas ma ve statusu ze se snazi nebo ceka mimco. nez nechate sve deti ZAMERNE nakazit, prectete si celou diskusi. Je tam maminka co prodelala v detskem veku nestovice, prvorozeny ditko dostalo nestovice. vir zmutoval a ona potratila. Stoji vam to za to?

mamkamarketa
16. lis 2010

@nety nechytne. je ockovany. a i kdyby je i pres to dostal, tak budou mit hladky a rychly prubeh

neumisa
16. lis 2010

@mamkamarketa a všimla sis, že tady NIKDO nedoporučuje těhulkám, aby riskovaly a nechaly dítko nakazit? Není lepší, aby si dítě prodělalo neštovice řízeně v době, kdy matka ví, že má čas s ním být doma a dítě je zdravé, než se strachovat, že nastoupí do práce a dítko jí přitáhne neštovice ze školky a ona bude muset na paragraf, navíc co když v té době bude nachlazené?

berenika39
16. lis 2010

já nějak pořád nemůžu přijít na to, proč by děti měly ty neštovice mít a prodělat, když se proti nim očkuje horem dolem a pravděpodobnost, že je dostane, se rok co rok snižuje? naprostá většina maminek dává priorix tetra. vždyť přece nikde není napsáno, že je musí každé dítě prodělat?

mamkamarketa
16. lis 2010

@berenika39 dekuji. zastavas muj nazor.
@neumisa presne, kdyz vis, ze musis chodit do prace, proc je nenaockovat?
stale nedokazu pochopit jak se zije s pocitem,ze dite trpi, protoze jsem to ja chtela.
Udel matek je se o deti starat a chranit je a ne je posilat si pro nemoci.