Máme si ,,jet,, pro neštovice, ať je má syn za sebou?

denousek
19. říj 2010

ahoj.malej má 3 roky za 2 mesice a ještě neměl neštovice...kamaradky mala je ted dostala ma 2 roky ..co myslíte máme si pro ně jet at je mame co nejdriv za sebou?pry kdyz by je kluk dostal az jako dospely tak se muze stat ze ,uze byt i neplodny!tak bude lepší ze je bude mít za sebou ne?díky za tipy a rady...

mery.luu
21. říj 2010

@veraakubik můj starší syn dostal neštovice v 9 letech, když jsem zrovna byla ve 4. měsíci těhotenství. taky jsem se toho obávala, ale dětská mudra mě ujistila, že pokud je mám já sama už za sebou, tak plod syn v žádném případě nemůže ohrozit. Riziko by bylo v době porodu...

veraakubik
21. říj 2010

@smardik tak to je mi lito-tvoje zkusenost mluvi za vse..Uz jsem i zvazila,ze bych nechala malyho doma,aby s ni neprisel do kontaktu,ale on mi rano co rano rve,vyvadi a dela sceny,ze chce za detma,ze chce jit do skolky a taky si rikam proc by melo zytecne mrhat skolkovne,kdyz malej je zdravej a na skolku ma pravo..Sakra-zacinam byt bezradna..

veraakubik
21. říj 2010

@mamkamarketa jezis tak to je strasny..Ja hned volala mudre-na gyndu a rekla ji to o ona rikala,ze pokud jsem je mela,ze by to melo byt v poradku,ale rekla melo by byt-nerekla je to v poradku..Sakra,proc to muselo prijit zrovna ted?

mamkamarketa
21. říj 2010

@veraakubik od helcenka Já připíšu naší zkušenost.
Malej měl neštovice letos v dubnu, bylo mu dva a čtvrt roku. Vůbec nevím, kde je chytil. Měl jich teda dost, dva dny měl horečky 39 a 3 týdny jsme nemohli ven. Zkrátka je prodělal a skončili, jako každá jiná nemoc.
Bohužel se ale stalo, že jsme v té době čekali miminko a přišli jsme o něj. A i přesto, že jsem měla neštovice jako malá, tak naše miminko zemřelo právě kvůli nim. Jejich virus zmutoval a u mě se projevil jako opary, které se mi udělali na rtu... Rozebírali jsme to s lékařem, který mi potvrdil, že opravdu většinou, když neštovice jednou proděláte, tak je již nedostanete respektive ne v jejich pravé formě, ale jejich virus se vám do těla dostane a buď se nijak neprojeví a imunita si s ním poradí, nebo zmutuje, tak jako u nás, a projeví se jinak. A už vám nikdo nebude zkoumat, jestli to máte kvůli neštovicím nebo ne, protože klasické projevy chybí.

dovolila jsem si zkopirovat prispevek od helcenky

smardik
21. říj 2010

@veraakubik do školky bych ho pustila, i v obchodě něco může chytnout, bys ho musela držet furt doma i sebe,manžela at máš jistotu že nic nechytnete, to nejde prostě normálně žít ale když se něčemu jde vyhnout udělat to. no a k té gyndě oni ti asi nic nedokážou říct na 100%, je to mělo by ale může být nějaká vyjímka že

veraakubik
21. říj 2010

@mamkamarketa Dekuju za zkopirovane radky-myslim,ze ti nikdo hlavu neutrhne a ja jsem zase o neco chytrejsi..Takze malej do skolky pujde,ale sebe si budu hlidat a kdyby cokoliv tak radeji hned k mudre i kdybych tam mela jet kvuli zbytcenemu poplachu..
Holky moc dekuju-jeste ze takovy diskuse jsou..

helcenka
21. říj 2010

Věrko, že tě to vůbec napadlo, nechat děti nakazit, když jsi těhu. Známe se přece z jiného tématu, kdyby jsi tam pořádně četla příspěvky, tak bys to věděla, co se nám stalo.
Ale určitě se tvůj chlapeček nakazit nemusí. Když je chytil náš malej, tak jsme ještě ten den, kdy se mu večer udělali první puchýřky, byli v mateřském centru jedna holčička se s malým dokonce pořád objímala a taky je nedostala. Je to prostě náhoda. A já sama nevím, kde se nakazil. Vědomě jsme nikde ve styku s neštovicema nebyli.
Popravdě, mě každý říkal, že se nemůže nic stát, protože jsem neštovice měla. No a stalo se. Prostě s tím nic nenaděláš.
Ale nestresuj se. Odpočívej a dávej na sebe pozor. A napiš nám, jak se ti daří. Myslím, že stresu jsi měla v poslední době dost... A koukej se nám brzo zase ozvat do našeho tématu.

poradvpohode
9. lis 2010

Chtěla jsem se zeptat, zda-li očkované dítě Pririx.tetra-může jít do kolektivu mezi zdravé dítě. Následující den po očkování je nějaké pravděpodobnost nákazy? Předem díky za odpovědi....

andyalukasek2008
9. lis 2010

@poradvpohode Umím Ti poradit jen v tom, že nás pediatr upozorňoval na to, že malej by neměl chytit neštovice až po 2 dávkávh tetry, tedy až i po přeočkování. Po prvním vpichu dítko chráněné není. Ale za jak dlouho přesně je vůči neštovícím "imunní", nad tím teď také uvažuji 🙂...

shaula
9. lis 2010

@poradvpohode Už jsem ti odpověděla v druhém tématu, ale jak teď čtu příspěvek @andyalukasek2008, tak si říkám, jak jsi to vlastně myslela? Jaká je pravděpodobnost, že se tvůj syn od někoho nakazí? Nebo že on nakazí někoho jiného? 😅 První případ bych neřešila, v druhém podle mého riziko není.

poradvpohode
9. lis 2010

Jedná se mi o to, že jsme měli návštěvu- dotyčná 1,5 roku stará holčička byla včera očkovaná Priorix Tetra. Může být syn nějak nakažený. Vzhledem k tomu, že jsme se sotva dostali z jedné nemoci, tak bych nerada, aby jsme zase lítali po doktorech. Moc díky.

berenika39
9. lis 2010

@poradvpohode čím? neštovicema? od té očkované návštěvy?

jakoubka
9. lis 2010

Holky,my máme MMR očkovaný bez neštovic,ale ted přemýšlím jestli nechat malýho doočkovat i proti nim?
Tady v Ol je snad nikdi nemá,abychom jely na "návštěvu" 😀 😅
Ted jsem nezaměstnaná ,tak bych aspon nemusela na paragraf 😅

shaula
9. lis 2010

@poradvpohode Tak to nemůže, buď v klidu 😉

@jakoubka Tady bych se poradila s doktorkou, jedna dávaka asi nebude dostatečná ochrana... Možná pak ještě doočkovat jednou samostatně neštovice, nebo naočkovat jen MMR a neštovice úplně zvlášť... Ale tohle bych určitě pořešila s doktorkou.

jakoubka
9. lis 2010

@shaula -tak mi MMR máme už obě dávky...jen na ty neštovice ne.
Nejdřív jsem si říkala,že počkám než půjde do školy,ale ted nevím...

shaula
9. lis 2010

@jakoubka Jo tááák, blbě jsem tě pochopila a nepodívala jsem se, že tvůj chlapeček už má 3 roky 🙂
Řeknu ti, že nevím, jak bych se rozhodla na tvém místě... My jsme neštovice očkovali - jednak nechci, aby se kluci zbytečně trápili, ono je celkem pravděpodobné, že by je někde chytili - nebo jsem si to alespoň myslela, ale jak tak čtu, tak už neštovice zas tak obvyklé nejsou 😀 A za druhé já neštovice neměla, takže tak trošku chráním i sama sebe - ale je mi jasné, že je možná někde chytit můžu, až povedu kluky do školky 😅
No ale my to měli při jednom s MMR, takže to nebyl píchanec navíc... Jsem zvědavá, co ti napíšou ostatní. Každopádně přeji šťastné rozhodnutí - pro mě to bylo skoro nejhorší se rozhodnout, jestli ano nebo ne... Chvíli jsem byla přesvědčená, že ano, pak zase že je to zbytečné 🙂

jakoubka
9. lis 2010

@shaula -no,právě ,chvíli malýho chci očkovat a chvíli ne.Já teda neštovice měla a prý vcelku v pohodě.
Taky ho nechci trápit .
Podle mě je lepší ,když už je prodělat,tak v zimě než v létě.
Očkovaný je na kdeco(doufám,že nečtou odpůrkyně očkování 😅 ),pneumokok,žloutenka ,v jednání je meningokok..jen ty neštovice ,nevím..

berenika39
9. lis 2010

@jakoubka taky jsem nedala a nedám. prostě si to tak nějak myslím, že jednak je dneska fakt jak píše @shaula málo a pokud je jako dítě dostane, projde tím, já je měla. Není to jednoduchý, je to zodpovědnost, já vím.

berenika39
9. lis 2010

@jakoubka určitě je hodně nemocí, se závažnějším průbehem a doživotními následky, žloutenka....my chceme petrovi dát klíšťovku, pohybujeme se v sezoně celé víkendy v přírodě, jsme ohrožený druh. navíc manželův kolega po infikování klíštětem onemocněl a je v invalidním důchodu, odkázaný na pomoc okolí. takže neštovice beru jako - když je dostane, budu doufat v hladký průběh.

jakoubka
9. lis 2010

@berenika39 -kdybych aspon věděla,jaký by měl malý jejich průběh ☹
jj,a jak píšete,už dlouho jsem o nich neslyšela 😉

jakoubka
9. lis 2010

@berenika39 -tak manži kolegy je mi líto ☹ 😔 takový malý mrchy a co dokážou 😠 😔

berenika39
9. lis 2010

@jakoubka právě. neštovice nadělaj pupínky, ale odstoná to a bude dobře.

shaula
9. lis 2010

@jakoubka Jo, kdyby to člověk věděl, tak hned by to rozhodování bylo jednodušší 😀 Já si tehdy fakt myslela, že je neštovic všude plno, že je to běžná a rozšířená nemoc. Kdybych už tehdy věděla, že jsou "těžko k sehnání" 😀 , možná bych se rozhodla jinak a neočkovala... No teď už je pozdě a nemůžu říct, že bych litovala, to určitě ne.

shaula
9. lis 2010

@berenika39 Jenomže i neštovice můžou mít komplikace (a to i smrtelné) - ale to je u všeho, já vím 😉 Jen bych si vyčítala, kdyby jim pak třeba zbytečně zůstaly jizvy - mě vlastně vyděsilo, že jsem před očkováním četla několik příběhů maminek, kdy jejich děti měli neštovice i v očích, holčičky uvnitř genitálií apod. a hodně si vytrpěly, takže to byl pro mě taky takový impuls pro.

jakoubka
9. lis 2010

@berenika39
@shaula

no já slyšela ty hrůzy ,jak to děti měli všude(oční víčka,genitálie 😔 ) a toho se právě bojím ☹

Hodně jste mi pomohly 😉 😵

berenika39
9. lis 2010

@jakoubka no jo, patří to k mateřství, bát se o prcky......
S tím strašením v článcích na netu je to tak, že o dobrých věcech, o bezproblémových těhu, porodech bez komplikací a tak se nikde nepíše. Píšou se jen ty průšvihy, tak to je. Takže to pak vypadá, že každý druhé těhu a každý druhý porod a každé neštovice jsou horor. Není tomu tak. Internet.

jakoubka
9. lis 2010

@berenika39 -jj,máš pravdu.
já jsem uplný mišuge ..mám atlas dětských nemocí....ale ted už jsem ho schovala hooooodně hluboko,páš se mi pak zdálo,že Kubík má každou nemoc 😅 😔
Já stresovala v těhu pořád,ale mohl za to gyndař ,jako fráze typu:Musíte vydržet do 27tt ,aby dítě mělo šanci na pžežití atd 😠 a pak ,jak píšeš..všude se píše jen o těch průšvizích 😒

berenika39
9. lis 2010

@jakoubka v tom atlasu asi nic pozitivního taky nebude...tak klídek, a dobrou.

jakoubka
9. lis 2010

@berenika39 -beru tě za slovo 🙂 dobrou 🙂

artuse
10. lis 2010

@jakoubka já jako mírný odpůrce očkování 😅 bych neštovice neočkovala a to hlavně z důvodu, že z vakcíny nebude mít doživotní protilátky (dosud to není jisté, jestli je očkování na doživotí nebo ne), takže ty jej možná před neštovicemi uchráníš v dětství, ale v dospělosti bude bez protilátek a neštovice může dostat a právě v dospělosti můžou mít horší průběh než v dětství...jako kdybys ho dala očkovat teď, tak to abys každých pět, možná deset let nechávala zjišťovat protilátky, jestli je ještě má nebo nemá...a já taky zvažuju případná rizika každé očkovácí látky...u nás teď byly neštovice ve vsi a dcera ač byla s chlapečkem, co onemocněl, v kontaktu, tak je zatím nechytila...já měla neštovice až v 19ti letech a bylo mi dost bídně, takže je lepší když si jimi projdeme v dětství...a ve svém okolí teda naštěstí nemám informace o nějakém komplikovaném průběhu neštovic u dětí...