Máme si ,,jet,, pro neštovice, ať je má syn za sebou?

denousek
19. říj 2010

ahoj.malej má 3 roky za 2 mesice a ještě neměl neštovice...kamaradky mala je ted dostala ma 2 roky ..co myslíte máme si pro ně jet at je mame co nejdriv za sebou?pry kdyz by je kluk dostal az jako dospely tak se muze stat ze ,uze byt i neplodny!tak bude lepší ze je bude mít za sebou ne?díky za tipy a rady...

neumisa
16. lis 2010

@nety tak jsem ráda, že v tom nejsem sama 😀 😀 😀

shaula
16. lis 2010

@neumisa Naopak - když dojdou věcné argumenty, tak je tu zvykem se odvolat na "se svým dítětem si může každý dělat, co chce". Jsem prostě už na tyto rádobyargumenty alergická (a taky na Vaše projevy o "dokonalých" matkách - na druhou stranu, taky to lze chápat jako poklonu 😀 😀 😀 ). Pokud jsem se Vás svým názorem dotkla, tak je mi to líto, ale nic s tím nenadělám (a ani dělat nehodlám).

lenkavano
16. lis 2010

no za sebe můžu říct že už zase dlouho nikam nepolezu.tady jsem psala jen že jsem měla zkušenost a snažila se trochu přispět.místo toho jsem se dočkala toho,že mi bylo řečeno že mě nechápou jak můžu...já s mou zkušeností.....že mě nechápou,atd atd........at si děti očkujou třeba prit rýmičce až buddou mít zajedované organismy a začne je zlobit něco jiného než neštovice možná se budou divit..

neumisa
16. lis 2010

@shaula víš, tebe si pamatuju z debaty o zimních botách, kde jsi mě osočila, že nedokážu dětem koupit boty, protože nemám speciální měřidlo a chodím do blbých obchodů, protože tam to měřidlo nemají taky. Co na tom, že boty dětem kupuju už 7 let ... to taky o něčem vypovídá ...

neumisa
16. lis 2010

@lenkavano tak ... člověk se snaží v dobré víře pomoct, podělit se o zkušenosti a je akorát za blba ... děkuji, už mi to stačí ... 😝

lenkavano
16. lis 2010

na co měřidlo?ozkoušíme a jdeme. 😉

neumisa
16. lis 2010

@lenkavano vítej mezi námi tupci ... 😀

nety
16. lis 2010

Já se ještě vrátím k té prasečí chřipce versus Tamiflu. Myslím že to byla Radka kdo to tady zmínil. Očekával se velký boj o vakcínu, zdravotníci ji dostali přednostně a 70 % na jednom oddělení ji odmítlo, podotýkám že šlo povětšinou o lékaře.

nety
16. lis 2010

Já taky nemám měřidlo , používám bud prst, pohmat nebo se prostě zeptám..netlačí tě botička 😀 😀 😀 😀

lenkavano
16. lis 2010

jj díky. 😀 tak zas někde jinde někdy kde bude moc dokonalosti.krapet to vyvážit.

lenkavano
16. lis 2010

nety a proč ji ti lékaři asi odmítli,hádej.... 😎

shaula
16. lis 2010

@neumisa Tak za prvé - nechápu, proč to vytahuješ tady, a za druhé - pokud si správně pamatuju, tak jsem tě neosočovala - nikdy jsem nenapsala, že nejsi schopná koupit dětem boty. Jen jsem podotkla, že by v obchodě, který prodává dětské boty, měli mít tak základní pomůcky, jako je měřidlo.

neumisa
16. lis 2010

@shaula víš co? tak si to najdi ... a tady to řeším, protože jsme se dostaly k "dokonalým matkám" ... nic osobního, mohl to být kdokoliv jiný ... sbohem.

shaula
16. lis 2010

OK, tak jsem si to našla. Žádný příspěvek není adresován přímo tobě. Tak buď tak laskavá a nevkládej mi do úst něco, co jsem neřekla - TOHLE je totiž osočování, ne to, co jsem napsala já. Sbohem. 😝

neumisa
16. lis 2010

@shaula cituji: ... "ale při formulaci musíš vždycky myslet na to, jak se taky dá tvé tvrzení pochopit... " ... to jsou tvá vlastní slova, tak by ses jich mohla držet ...

sanies
17. lis 2010

shaula,jen reaguji na to,že jsi se v okolí a u tvých kamarádek nikdy nesetkala s pneumokokovou infekcí,tak například zánět středního ucha je pneumokokoví infekce,takže myslím,že setkala. A já ač odpůrce zbytečných očkování po prvním zánětu středouší s punkcí u obou dětí v rozmezí 14 dnů jsem hned fičela je naočkovat,ať toto martirium a ATB léčbu nemusíme podstupovat tak často.A co se týče tématu,neočkovali jsme,cíleně bych je nakazit nenechala,ale budu ráda,když je dostanou ve školce.

moravanka
17. lis 2010

Co se tyce pneumokoka. Diky nemu, jsem ztratila castecne sluch, slysim jen 60% toho co ostatni, bez sluchadel jsem nemozna. Jako dite jsem trpela stale na zanety stredniho ucha, az jsem castecne ohluchla. Nastesti jsou v dnesni dobe fantasticka sluchadla, ale i tak je smula, ze me to postihlo. Mamka se s tim dodneska nesmirila. Takze ockovani proti pneumokokum za me jasne ANO.

dvojka
17. lis 2010

holky-vy máte opravdu dost ☹ -je mi smutno z toho co tady čtu,odpoledne to vypadalo že už se to uklidní a vy chytíte druhý dech a jedete nanovo ☹

Sanies-myslim,že Shaula má svým zbůsobem pravdu.K tomu očkování pneumokokem,naše malá ho má-nechala jsem jí to očkovat právě kvůli středoušním zánětům a představ si -víš kolikrát ho měla?A kolikrát nám dělali punkce,takže ani toto očkování neuchrání dokonale 😉

dexonka
17. lis 2010

mně se zase strasně líbí,jak skoro každá diskuze sklouzne úplně jinam,než jaký byl původní záměr 😀 😀 😀 😀

samik2008
17. lis 2010

tak to mě se teda nelíbí,proč nenapíšete konkrétně odpověď buď ano nebo ne a přidat třeba svoji zkušenost.
Jasně je to diskuze,která se ovšem opět zvrtla 😒

collette
17. lis 2010

Jejda jejda, zase tu někdo vlastní patent na pravdu a neomylnost 😒 O potrefené huse ani nemluvím 😀 Já se asi na tuhlavu pokusím postavit, ale za odstrkování ušima neručím 😀

meleri
17. lis 2010

no asi kdybych byla na jejím místě, tak bych si pro ty neštovice jela....jenže ona má myslím k tomu ještě jedno malé miminko a to bych zas měla asi strach....nadruhou stranu už tady víc lidí psalo že i malá miminka to měla a snesla to úplně v pohodě.....
já bych do toho asi šla..pak už budou mít klid na celý život.

meleri
17. lis 2010

@collette 😀 s tebou je sranda!

collette
17. lis 2010

@meleri No to víš, proto někomu čas od času způsobím zažívací potíže. Takové chování také není vhodné pro seriózní matku s tím správným přístupem a charakterem. Správné matky mají být neustále napučené a ve střehu, aby mohly do světa vypustit ten jediný správný názor a také ho náležitě obhajovat a prosazovat, co na tom, že se při tom chovají jako hulvát nonplusultra. A taky se pořád dusí, jak se žerou 😉

dexonka
17. lis 2010

@collette 😀 😀 😀

meleri
17. lis 2010

@collette 😀 😀 ty mě fakt dostáváš... 😅 něco na tom bude! sakryš, nikdo nejsme bez chyb přece tak proč si na něco hrát...

dexonka
17. lis 2010

ale je jasny ze vetsina maminek chce pro sve detatko to co mysli ze je nejlepsi..otazkou zustava co to vlastne je,nekdy je prehnana pece spis naobtiz..............
@collette jinak az budes na te hlave a budes se odstrkovat usima,hod sem fotku at se pobavim 😀 😀

nety
17. lis 2010

@collette 😀 😀 😀 😀

laska.nezna.hranic
17. lis 2010

dexonka - mně se zase líbí, jak každý vyhrožuje, že odchází a pak se tu rozčiluje ještě další tři dny a pokaždé už je ten příspěvek definitivně poslední 😀
co člověk, to názor, ale hádat se kvůli tomu? akorát si kazíte den 😉 stejně si to každý udělá podle svého.
přitom stačí udělat to tak, jak píše samik2008. autorka diskuse si to projde a sama se rozhodne, není třeba se tu do sebe pouštět nebo se urážet... ale tohle je skoro na každé diskusi... nevím, proč se za každou cenu musíme dělit na dva tábory, vždyť nic není černobílé a žádné rozhodnutí není 100% dobré nebo špatné.
neříkám, že očkování je ideální řešení, ale rozhodně lepší než nemoc samotná. zkuste neočkovat a vrátíme se do středověku... neštovice třeba nejsou tak tragická nemoc, tak nevadí, že si je někdo prodělá, když nechcete očkovat, ale proč nechat dítě zbytečně trpět, když to není třeba... ne druhou stranu pro někoho je zase trápení očkování (osobně neznám nikoho, kdo by měl problém po očkování, což se po nemoci říct nedá). ale jak jsem řekla, to je na svědomí každého. podobně nahlížím i na jiné věci (např. obřízku), ale kvůli tomu se přece nemusíme na sebe mračit, jen proto, že máme rozdílné názory 🙂

dexonka
17. lis 2010

@laska.nezna.hranic jj to je pravda,některým lidem spis na zdraví nedělaji dobře tyto diskuze 😀 😀