Máme si ,,jet,, pro neštovice, ať je má syn za sebou?

denousek
19. říj 2010

ahoj.malej má 3 roky za 2 mesice a ještě neměl neštovice...kamaradky mala je ted dostala ma 2 roky ..co myslíte máme si pro ně jet at je mame co nejdriv za sebou?pry kdyz by je kluk dostal az jako dospely tak se muze stat ze ,uze byt i neplodny!tak bude lepší ze je bude mít za sebou ne?díky za tipy a rady...

lusi80
20. říj 2010

ahoj,tak já se taky přidávám,můj starší syn chytl neštovice na Vánoce,měl 5 let,nakazil se ve školce,mladší samo to dostal od něho,ten měl 15měsíců,dostal je po Novym roce,musím říct,že u nás proběhly v pohodě,starší syn měl jenom zvýšenou teplotu,jeden den,mladší asi 3 dny ale jinak v pohodě,ten mladší jich měl víc ale dalo se to zvládnout,pokud si to nerozškrabou jizvy ani zůstat nemusí,kluci je mají třeba pod pažema nebo jednu,dvě na břichu,ale nijak váraznou,i když měly i na obličeji neštovice,jizvy nemají 🙂 Starší mohl jít po Novym roce do školky,byl v pohodě,šel asi ten druhej týden,s mladším jsem byla doma,následky po tom,no nic moc,starší syn v pohodě,ale mladší syn hoooooodně oslabený imunitní systém,pořád byl nahromadě,mudr.říkala,že to má z toho.Jsem ráda že to máme za sebou,hlavně kluci teda,ale vědomně bych je nevyhldedávala,i když kluci byly v kontaktu se synovcem,ten měl v tu dobu 6 měsíců,dostal to taky,ještě než to dostal mladší syn,tak jsme byly v kontaktu s dalšíma asi 4ma dětma,a ani jedno to nedostalo,takže záleží na imunitě.Jestli očkovat nevím,není to na vždy,a když uplyne doba na přeočkování musí se znovu,co jsem teda slyšela,nevím.A jak tady někdo psal,je lepší dostat to v dětském věku než v dospělosti,manželův kamarád je dostal ve 40letech,a málem na to umřel,čím později,tím horší průběh ☹ ☹ to je jen můj názor,každý má svůj 🙂 a bohužel co je blbé,je to,že neštovice se spíše chytnou v zimě,což se k nim může přidat i něco dalšího,nám se to naštěstí nestalo,ještě že tak 😉 možná i taky dobře,že jsem o tom moc nevěděla,někdy je lepší nic nevědět než myslet na nejhorší 🙂 😲

lusi80
20. říj 2010

ještě jednou,tak já slyšela že nejvíc řádí v zimě,a tady čtu že i v červnu,tak nevím 😒 a taky jsem slyšela že způsobují neplodnost ,a vakcína fakt není do smrti,dneska se chodí skoro a všechno na přeočkování,hlavně to co není povinné 😉 a je fakt,že je chytit může i ten,co je naočkovaný ☹ což je dost blby teda

shaula
20. říj 2010

U ŽÁDNÉHO očkování není stoprocentní jistota, že nemoc nechytnete - vždy může virus zmutovat nebo je očkování jen proti některým kmenům viru. Takže ani neštovice nejsou výjimkou a chytit je opravdu někdy může i očkované dítě. Ale průběh bývá obvykle slabší.
Co se týká dlouhodobosti očkování - po absolvování kompletního očkovacího schématu (základní očkování plus přeočkování) se předpokládá celoživotní ochrana. Ale prozatím se neštovice neočkují tak dlouho, aby to mohlo být studiemi ověřeno - a jelikož nic v medicíně není stoprocentní, je teoreticky možné, že očkované dítě později neštovice dostat může - ale je to málo pravděpodobné.

morgan
20. říj 2010

@kadlinecka no on by se možná nedrbal, protože by to pořádně neuměl, ale svědilo by ho to dost. Co to je za logiku???

kadlinecka
20. říj 2010

no dobry no tak me vsichni ukamenujte doprdele uz 😠 vy delate jak kdyby jste nikdy nic neudelay spatne jste asi vsichni uceny spadly z nebe bo co.....kazdej nekdy neco udelal blbe a kazdy se musi naucit

mamkamarketa
20. říj 2010

@shaula to mas pravdu,ale pokud naockovane dite nestovice dostane maji o dost MIRNEJSI prubeh. nic neni 100% i TBC muzes dostat.

mamkamarketa
20. říj 2010

vsimla jsem si argumentu,ze se 7 mesicni dite nepodrbe? muj syn mej mokvavy ekzem na 85% tela v 4 mesich si to dokazal rozdrbat do krve. Takze v 7 mesicich to urcite zvladne,. Vsem matkam co maji takovy dylema bych radila jedno: rozbit prasatko a zaplatit ockovani. Zdravi mame jedno a potom byste si to mohly vycitat (kdyz si peclive predctete vsechny odpovedi, pochopite)

nikka.vo
20. říj 2010

Já bych spíš neměla nervy na to vystavit svoje dítě schválně nemoci, asi bych si to vyčítala, že kvůli mě má horečky a pupínky, že jsem ho tomu vystavila já, když to třeba vůbec nemuselo v životě prodělat. 😅 Přišla bych si asi vůči němu podlá. Ale jinak chápu, že na to někdo nervy má, něco na tom samozřejmě je, prodělat je plánovaně a co nejdřív, ale asi svoje děti miluju až přehnaně, protože bych na to neměla sílu.

morgan
20. říj 2010

kadlinecka - nééé, já dělám taky spoustu blbostí, takže klid 🙂
mamkamarketa - myslím, že to očkování ale není jenom o penězích, některé mámy prostě nevidí jako nejlepší variantu očkovat, spíš naopak, vždyt těch nemocí je tolik...a už jsme tu četly neblahé následky očkování...

shaula
20. říj 2010

@mamkamarketa No vždyť přesně totéž jsem napsala, ne? 😉 Reagovala jsem na příspěvek Lusi80, akorát jsem zapomněla kliknout na "odpověď" 😅

shaula
20. říj 2010

@nikka.vo Jj, asi tak, hezky a pravdivě napsáno.

bocinka
20. říj 2010

z mé zkušenosti, já měla neštovice v 15ti letech, dostala jsem je od 5ti letého bráchy, kterej jich měl jen pár, bez horeček, nebo jiných příznaků, já strávila 5 dní v nemocnici, blouznění a přes 40° horečky.... 😖 puchýře jsem měla i v nose, puse a na vnitřní straně víček.... bylo to fakt hrozný.... 😔 no já prostě až bude mít malá 3 nebo 4 roky půjdu a neštovice budu hledat.... 😅 joooo a i když brácha příušnice neměl, tak já byla tak oslabená, že jsem je dostala, ty jsou prý pro muže nebezpečnější....

nikka.vo
20. říj 2010

Já vás obdivuju, že ve vás nedřímá pocit viny, vzít dítě mezi nemocné s tím, že se nakazí a bude to hurááá 😅 Nemyslim to tak zle, jak to zní, fakt ne. Jen už při uvažování nad tím ten pocit úplně cítím, co teprve kdyby to nastalo a já našla v noci svoje dítě v horečkách, protože ,,tak jsem si to přeci přála". ☹ No je to zapeklité. Ač jsem proti očkování, tak bych asi po určitém roce života očkování na neštovice zvážila, kdyby to to dítě neprodělalo, ale neřešila bych to naháněním neštovic všude možně.

mamkamarketa
21. říj 2010

@morgan to ano, ale pokud si prectes vsechny prispevky (potrat, trvaly nasledky, jizvy..) tak % je vetsi pravdepodobnost rizika komplikaci u nemoci nez komplikaci pri ockovani. Vy ste matky svych deti. muj syn je ockovany a ja jsem spokojena, takze proti gustu zady disputat, ale ja bych vedome a naschval svoje dite nenakazila na to ho mam moc rada.

mamkamarketa
21. říj 2010

@bocinka proc ji nenaockujes? Mela bys klid. ja bych nedokazala svoje dite vedome nechat onemocnet. ..

bocinka
21. říj 2010

@mamkamarketa protože jsem se o tom bavila s doktorem i mou doktorkou a těch očkování je moc, pro takové malé tělo je to zátěž a navíc mladší ségra byla naočkovaná, stálo to okolo 3 tisíc možná víc a neštovice dostala do dvou měsíců, takže měla reakci na očko a ještě pak nemoc... 😝

mamkamarketa
21. říj 2010

@bocinka ja vim o tom,ze muzes je prodelat i po ockovani,ale melo by to mit pomerne hladky a rychly prubeh. Ja mela nestovice v poho,mela jsem asi 5 pupinku a jeste se resilo jestli to vubec nestovice jsou. ale treba kamaradka je mela vsude a kdyz rikam vsude tak opravdu vsude byla tyden v nemocnici a tak. Muj syn ma pomerne tezky atopicky ekzem ( ja este horsi) a kdyz vidim jak chudacek trpi treba v lete, kdyz ho to svedi, tak si nedovedu predstavit, co by jeste k tomu udelaly nestovice (nehlede na to,ze by se musely vysusovat tek.pudrem a tim by se hodne zhorsil ekzem a kdyz ma horecky tak je chudinka jak prasivina) takze my sme ockovali nestovice (samo po konzultaci s dermatologem a pediatrem) a rekli ze je to vhodny.

bocinka
21. říj 2010

@mamkamarketa no mě řekl, že to je na mě... ale já nechci.... už tak těch očkování bude mít dost.... 😕

lenkavano
21. říj 2010

já si zase naopak myslím že čím dříve dítě neštovice prodělá tím lépe,samozřejmě nemyslím miminka.takže já bych klidně svému dítěti napomohla k tomu aby neštovice dostalo.

mamkamarketa
21. říj 2010

@bocinka nevim jestli to vis,ale nestovice se pridavaji do priorixu tetra, tak bude ockovana tak ci tak, jen je otazkou jestli se k tem priusnicim, zardenkam a spalnickam pridaji nestovice

bocinka
21. říj 2010

@mamkamarketa pokud to bude naráz, tak ať je očkovaná, ale ne zvlášť, už tak sníší očko špatně....

mamkamarketa
21. říj 2010

@bocinka nechci te desit,ale priorit tetra (ockuje se v 15ti mesicich) byva nejhure snasena vakcina. My tam pridali nestovice a malej 3 dny hur spal, moc se mu nechtelo bastit,a byl mrzutej,ale jinak to slo. a muj synovec (nemel ockovany nestovice) 6 dni mel horecky, nejedl, mel vyrazku, byl bez nalady,ani hrat si nechtel...tak kazdy to ma jinak

shaula
21. říj 2010

@mamkamarketa Akorát že tou nejreaktivnější látkou v Priorixu Tetra nejsou neštovice, ale jiná nemoc (tuším zarděnky, ale stopro jistá si nejsem, možná jsou to spalničky). Takže snášenlivost Priorixu a Priorixu Tetra je obdobná.

@bocinka Ano, neštovice se očkují najednou spolu s zarděnkami, spalničkami a příušnicemi. Pokud bys očkovala jen tu trojkombinaci (vakcína Priorix), je to zdarma, protože jde o povinné očkování. Pokud bys k tomu chtěla přidat neštovice (vakcína Priorix Tetra), musíš si to zaplatit. My jsme kluky naočkovat nechali, stálo nás to celkem šest a půl tisíce, ale jsou to podle mého dobře investované peníze.

Já prostě vážně nedokážu pochopit, proč někdo schválně nechá své dítě nakazit... Mě by to srdce utrhlo, kdybych viděla, že trpí kvůli mně... ☹ Jasně, když se někde nakazí náhodou, tak bych se nezbláznila, ale věděla bych, že jsem mu tu nemoc a trápení nezpůsobila já. Nejsou snad matky od toho, aby dětem od trápení pomáhaly a ne jim ho způsobovaly? 😕

mamkamarketa
21. říj 2010

@shaula vidis to jsem popletla, ze to je jen priorix a priorix tetra. ale souhlasim,ze bych nedokazala vedome a schvalne ublizit. muzou mit lehky prubeh,ale asi bych si dosmrti vycitala, kdyby se prihodila nejaka komlikace. 3000 je dost penez,ale cena zdravi se vycislit neda

veraakubik
21. říj 2010

Resim stejnou otazku-svagrovy malej ma nestovice a ja premyslim,jestli tam deti poslat-clapecek 4 roky a holcicka 19 mesicu aby je meli za sebou co nejdrive,ale spis to resim kvuli tomu,ze cekame treti mimco (7tt) a tak mam strach spis o sebe i kdyz uz jsem je mela-co si o tomhle myslite vy?!

neumisa
21. říj 2010

@veraakubik pokud jsi těhotná, tak neriskuj, i když jsi je měla ...

smardik
21. říj 2010

@veraakubik já to nemám v plánu udělat vůbec schválně kluky někam poslat aby chytli neštovice, to fakt ne. když je dostanou dostanou, zatím očkovat nebudem ale kdyby je nedostali do určitého věku-třeba do 12let tak bych je naočkovat nechala, ale zatím fakt. Neudělala bych to normálně,jako těhotnou by mě to ani omylem nenapadlo riskovat že by to mohlo ublížit miminku

veraakubik
21. říj 2010

Holky dekuju..Myslela jsem si to..To ma na svedomi tchyne-pr prijdt si ro ne at to maji deti brzo za sebou-cim mensi budou tim lip,ale jeste nevi nic o mem tehu-treba by pak myslela jinak..A jeste se zeptam co si myslite o tomhle-chlapecek co ty estovice ma je z dvojcat a ta mala je nema,ale do skolky chodi-muzou preci u ni propuknout a muze to pritahnout do skolky,ne?Takze by je malej tak jako tak mohl chytit..Nemela by mala od svagrovy radeji zustat doma?!

smardik
21. říj 2010

@veraakubik já být tou matkou nechám i dvojče doma ale nejsem na jejich místě,třeba doufá že je nechytne a malá je zdravá takže ji nikdo nemůže nic říct, ale vím že mě o osobně tohle hodlě nasralo protože se nám stalo něco podobného-naše sousedka má 2děti,jedna měla neštovice a druhá zdravá,normálně chodila do školy apod kolem mých kluků o a jak se jedna uzdravila asi do týdne je chytla ta druhá-ale měla jich jen pár a na obličeji,rukou ne aby to šlo vidět a normálně chodila ven,lítala na hřišti s mými kluky. jeji matka věděla že náš malý je nemocný a že nesmí onemocnět a že čeká na operaci a přesto nechala svoji dceru s neštovicema at si hraje s TOmáškem,at nakukuje do kočárku a neměla tu soudnost mi o neštovicích říct

mamkamarketa
21. říj 2010

@veraakubik nestovice jsou nebezpecny v 1 a 3 trimestru, pokud si prectes vsechny prispevky je tam i mamina, ktera potratila kvuli tomu,ze jeji starsi ditko melo nestovice