Máme vyrážku, jak na ni?

stylly
24. led 2012

Mám 2letého syna, kterému se minulý týden objevilo na předloktí pár pupínků,..jako starostlivá mamina jsem vyrazila k dr. a dostali jsme sudokrem a fenistil kapičky 😖 mažeme poctivě a kapky 3x denně ,..pro svůj klid jsem přeprala veškeré oblečení v novém sensitive prášku a vyřadila citrusové plody a sladké.Podotýkám že ho to svědí!!!!!!! 😢
Po pár dnech se nám ale ta vyrážky rozlezla po celém tělíčku,...prosím nemáte s tím někdo zkušenosti,..jsem zoufalá,.... 😅 😕 🙄

timbouctou
24. led 2012

no vypadá to teda nedobře. Především bych zašla znova za dr a třeba dřív na kožní, stejně tě tam pošlou. Tohle vypadá na nějakou alergii, ne? A na svědění bych normálně v lékárně koupila tekutý pudr, tím nic nezkazíš. A kdyby neměli, tak ti tam aspoň prozatímně určitě něco na to poradí. Ale rozhodně bych s návštěvou lékaře nijak neotálela.

terezka87
24. led 2012

pokud kapky nezabýrají tak může jít o atopický ekzém.Zkus ho koupat jen v čisté vodě bez olejíčků a atd.. a umýt jen s děckým tuhým mýdlem. Sestra má chlapečka co má atop tak to na něj vypadá a radši běž co nejdřív ke kožní lékařce.

anieanne
24. led 2012

Bohužel neporadím, ale jsem zvědavá na odpovědi, máme toti něco podobného, jen na nohou se mu to slilo v několik velkých fleků... Pediatr řekl, že to je jen podrážděná kůže, ať mažeme modrou Indulonou. Ta to zhoršila, tak jsem naklusala na kožní, kde řekli v podstatě totéž, jen nám napsala na umíchání z lékárny nějakou mastičku... Ale stejně se to nelepší, respektive jeden flek zmizí a druhý se objeví. Na pondělí jsme objednaní k jinému kožnímu, tak snad už nám konečně pomůžou... Jinak mažu excipialem.

ferinka
24. led 2012

určitě bych frčela k dr a na kožní,teď strašně řádí neštovice a hlavně spála,nevím jak vypadá vyrážka ze spály???

ined77
24. led 2012

ahoj 🙂 ,
to chce jasně kožního ☹ .
jinak při spále je vyrážka jen v podbřišku myslím 😨 .
držím palce ať se toho brzy zbavíte 😵

keila
24. led 2012

Maž na kožní. Malé se před týdnem vyrojilo něco v obličeji a já to zkoušela dva dny doma léčit samoléčbou a nadělala jsem ještě větší paseku.

coxa
24. led 2012

Nevím, jestli kožní, nebo dětský doktor, ale každopádně nějaký by to měl vidět! A to co nejdřív!

mrsblack
25. led 2012

Máme podobnou vyrážku, ale jen na krku, mažu konopnou mastí (teď třetí den) a začíná mizet. Počkám do konce týdne a uvidím. Mudra mi na to dala Advantan, ale to jsou kortikoidy a to se mi na malého patlat nechce 😒 Ještě mám od kamarádky doporučenou mastičku od Manufaktury (jmenuje se Regenerační dětský krém), ta prý jim zabrala. Ale pokud je to na celém těle, tak to vypadá na nějakou alergickou reakci...