Máte zkušenost s novorozeneckou cukrovkou?

faflina
31. kvě 2012

Poradíte?? uklidníte?? momentálně hospitalizace v FN Motol

faflina
autor
31. kvě 2012

prosím najde se tu někdo kdo nebo co se mu narodilo dítě s cukrovkou??? Nikde se moc info nemůžu dovědět, asi je to velmi vzácné.........

hancazivocich
31. kvě 2012

@faflina - osobní zkušenost nemám, ale tady něco je : http://zdravi.e15.cz/clanek/sestra/diabetes-mel..., snad tě to uklidní?

faflina
autor
31. kvě 2012

no jsem našla taky , spíš mě zajímá co to znamená v praxi, omezení jak takové miminko hlídat, prostě vše co takové maminky čeká 🙂 mě se to teda netýká, mojí kamarádky sestře se teď narodila dcerka a druhý den zjistili že trpí cukrovkou, museli je převést do MOtola až z moravy ☹ chtěla jsem jim pomoct, kdyby měl třeba někdo ososbní zkušennost, moc by jí pomohlo, slyšet, že je šance že bude malinká vést normální život, ale nikde na netu prostě nic není ☹

hancazivocich
31. kvě 2012

@faflina - ono jde o to, že to je asi opravdu v tak mizivém procentu, že tu moc maminek nebude. Ale víš co? Co je pravděpodobně článek ze Sestry a pod ním je kontakt přímo na tu sestřičku,která to napsala, tak ta by o tom měla vědět víc.. Zkus písnout přímo jí..
Vůbec si to nedokážu představit - jestli vážení kvůli kojení, pak úpravy inzulínu? Podle vypitého množství? Glykemie? Nebo UM? U takhle malýho tvorečka opravdu nevím.. Zkus ten kontakt pod článkem.. To se může nebo ne? Pokud ne, tak se omlouvám..

faflina
autor
2. čer 2012

prosím nikdo??