Máte zkušenosti s abdukčními kalhotkami Marwell?

pedagogus
25. lis 2013

Ahoj, ve 2. měsíci byly naší holčičce po vyšetření kyčlí doporučeny abdukční kalhotky Marwell. Máte s nimi zkušenosti? Nahrazují široké balení. Bojím se, aby mohla kopat nožičkama a netrpěla na prdíky. Jaké s nimi máte zkušenosti. Nějaké doporučení? Dáváte je na celý den nebo jen na noc? První vyšetření kyčlí bylo v pořádku. Nyní máme ve zprávě od MUDr. napsáno: kyčle stabilní, abdkuce volná, UZ kyčlí oboustranně dle grafa IIA - stabilní. Ale to doporučení tam je.

leni78
25. lis 2013

Pokud máš balit jen preventivně, tak to nedělej. A pokud je tam nález, ať ti ho vysvětlí. 🙂

vetyver
26. lis 2013

)hodnocení 2a uz na siroké balení je, moje mala mela 2c (podle jineho ortopeda 2a) a má abdukční perinku - prikladam foto. Jo. je to vopruz a i jistá komplikace (autosedacka, oblékání, sorka kocarku) ale lepsi trocha nepohodli ted nez kulhava holcicka. Nekde jsem cetla ze ty marwell kalhotky nahrazuji to siroke baleni (3 normální pleny na novosklad) ci prave perinkku.

spis nez ignorovat lekare jako pise @leni78 zajdi na konzultaci k jinemu ortopedovi - at vis ze delaas pro malou to nejlepsi

terezkax
26. lis 2013

@pedagogus Dcera Marwell kalhotky místo plen používala. Od 6. týdne do 3.m a kyčle má OK. Bylo to pro ní pohodlnější než plenky. Kalhotky se dávají až na oblečení, takže se netvoří takový nepohodlný schod na zádech jako při plenkách. Dávaly jsme na většinu dne, pak jen na noc. Na prdíky netrpěla.

leni78
26. lis 2013

@vetyver Nevkladej mi prosím do úst neco, co jsem neřekla.

Jsou dvě možnosti 1. Nešvar českých ortopedu - doporučení balení preventivně - to nedělat, je to naopak dítěti na škodu

2. Dite ma diagnózu, ktere ale zakladatelka nerozumí ( ja to z těch písmenek taky nepochopila ), tak ať zajde zpátky a znovu se zeptá v čem je problém a zkonzultovat široké balení.