Máte zkušenosti s dětskou neurologií?

lenkazdenek
21. únor 2008

holky máte některá zkušenost? Jdeme tam za 14 dní a slyšela jsem ta, plakat spoustu dětiček tak nevím na co se mám připravit? 😕

bramburka
24. únor 2008

Leni, to bych tam po očkování teda asi taky nešla.

kar.la
24. únor 2008

Leni, pokud zítra jdete na Hexavakcínu a máte rehabilitaci, určitě se přeobjednej. Nevím, jestli budete cvičit Vojtovu metodu, pokud ano, nesmí se po Hexavakcíně 10dní cvičit. Je to kvli toho, že Hexa obsahuje mimo jiné očkování proti dětské obrně a právě po té složce se vojtovka těch 10 dní cvičit nesmí.

lenkazdenek
autor
24. únor 2008

No holky to je sice hezký,ale falší volný termín na rehábce je až někdy v květnu nebo kdy a to už nám to bude asi na 2věci 😅

gabca1
24. únor 2008

tak se zeptej svojí doktorky. Řekni, že mají volný termín až v květnu. Když říkáš, že se otáčí normálně, tak bych to neřešila. Asi bych tam ani nešla 🙂

pradlenkahalenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkazdenek
autor
24. únor 2008

Gabi,já se hned zítra poradím s doktorem,jestly nás třeba nenaočkuje jindy ,beztak s ní cvičím doma 😉

gabca1
24. únor 2008

Leni - nebo tak 🙂 Cinkní svojí doktorce ona Ti poradí.

lenkazdenek
autor
24. únor 2008

Gábi,já tam rovnou skáknu,beztak jdem zítra na kontrolu ve 3 měsících 🙂

gabca1
24. únor 2008

Leni - tak to jo. Tak dobře pořiďte 🙂

lenkazdenek
autor
24. únor 2008

děkuju,zítra dám vědět jak jsme dopadly

gabca1
24. únor 2008

Jo jo, určitě písni 🙂

nikka.vo
24. únor 2008

Já chodila s Dominikem na neurologii a rehabilitace od narození do 8 měsíců - a naprostá pohoda. Měl uskříplý nerv v zápěstí - už po měsíci nebylo znát , že by někdy měl problém, ale nebylo to z neurologického hlediska OK . Nechal se tahat za ruce, za nohy ... a nic 😎
Při ukazování cviků taky v pohodě, jen se občas vzteknul ... záleží jaký je Klárka pohodář nebo ne. Ale žádný nervy z toho neměj 😉
Jinak já chodila do Podolí - přímo v areálu porodnice 😵

nikka.vo
24. únor 2008

teda Klaudinka 😅

gandy
24. únor 2008

Kar.la: já cvičím vojtovku a nikdo nám neřekl, že po očkování hexou by se nemělo 10dní cvičit. Normálně s ní po očkování cvičím!!!! Myslíte že to fakt vadí?? Mám jen dva cviky vojtovky, tak nevím zda by to mohlo hodně vadit!!!???????????????

lendy1
25. únor 2008

gandy, ano, vadí to. Po očkování by se opravdu nemělo cvičit, ale tohle by dle mě měli vždy říkat na rehabilitaci nebo neurologii, alespoň u nás to tak je 😉 Počkej vždy alespoň několik dní po očkování a pak postupně zase začněte cvičit.

lenkazdenek
autor
25. únor 2008

holky tak jsem zpět,takže cvičíme vojtkovku,kvůli prohýbání,jinak hlavinkaprej pohod jen přeleželá,teda to říkaly na rehábce 😉 jinak nás neočkovaly kvůli cvičení,jinak při cvikách chudinka plakala,ale když jsem začla chovat takbyla v pohodě,tak máme cvičit tak 4x/5x denně 2 minutky před jídlem tak to snad zvládnem 😅 ještě uvidíme co neurologie. jo holky a to my ji jako vůbec nebudou očkovat dokudcvičí? 😕

kar.la
25. únor 2008

Leni, to je fajn, že jste dopadli vcelku dobře 🙂
Očkovat vás budou, ale u očkování se cvičení vždycky přeruší.
Gandy, jak psala Lendy, jestli jste teď naočkovaní tak s Natálkou necvič (max. cvičení na míči apod.).
Stejně tak se necvičí pokud má teplotu, rýmu apod....

melani
26. únor 2008

ahoj vcera jsem cetla nejaky clenek,ze by se po ockovani cvicit nemelo tak se na to radeji zeptej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ewcik
26. únor 2008

Ahojky,
my taky od tří měsíců cvičíme kvůli prohýbání a očkování nám o tři měsíce posunuli. Teď už jsme očkovaný a vždycky prý týden po očkování nemáme cvičit.

gandy
26. únor 2008

To fakt nechápu proč mi to nikdo neřekl 😠 . Jdeme ve čtvrtek na rehabilitaci, tak se na to optám a radši cvičit nebudu. Jsme v pátek po očkování. Taky cvičíme kvůli prohýbání....

lenkazdenek
autor
26. únor 2008

Holky tak to vypadá,že kvůli tomu tady snad cvičí každý 😅 no já doufám,že nás do 4 měsíců o očkujou,příjde my docela blbý kdyby mělo být očkování odloženop až o 3 měsce 😕

lendy1
26. únor 2008

lenkazdenek, našeho D. očkovali teprve poprvé před měsícem. Nejdříve jsme čekali do 6.měsíců na vyjádření a povolení neurologa k očkování (ale kvůli potížím, co určitě nikoho z vás netrápí 😉 ) a pak byl malý skoro měsíc nemocný, takže očkování nám začalo až nedávno. Jak jsme se po tom tak pídila, tak se vůbec nic neděje, hlavní je, že se to zvládně do 1.roku

kar.la
26. únor 2008

Tak nás očkovali normálně (měli jsme to o měsíc posunuté, ale to jen proto, že malou očkovali proti TBC až ve třech týdnech). Ale je teda pravda, že doktorka se ptala, jestli na očkování něco nenamítá neuroložka 😉

lenkazdenek
autor
27. únor 2008

No já si mám jít taky dohodnout na očkování až půjdem v útrý z neurologie 😕 tak jsem zvědavá

lenkazdenek
autor
4. bře 2008

holky tak nás očkovat nebudou dřív jak v 5 měsících ☹ 😠 tak nevím jestly mám bejt šŤastná že ta hlavinka je v pořádku,nebo smutná,že budem muset cvičit minimálně do půli roku protože jinak se nám bude naklánět na jednu stranu. 😖

bramburka
4. bře 2008

Holky a jak moc se jako ty vaše děti prohýbaj, mě se teda malá slušně prohýbá do luku - hlavně když se vzteká - jinak to ani nedelá a pořád se jakoby zvedá do polosedu - sčkoliv ji v tom teda nepodporuju a nikdy jsem ji ani nezvedlala za ruce, ale dela to kdyz nelezí třeba přímo pod kolotočem a chce na něj vidět. ???

lendy1
4. bře 2008

bramburka, my máme v diagnoze opistotonus, ale osobně bych si toho dřív nevšimla. U nás např. když se David zkoušel přetáčet na bříško, tak to zkoušel přez záklon (hlavu měl skoro vyvrácenou) a to mu nešlo, tak na to musel přijít, jak se přetočit i bez záklonu. A pak třeba když se zvedá na rukách, tak někdy má taky hlavu moc v záklonu a v zádech je prohlý-ale už to moc nedělá díky cvičení.
Hodně to jde snížit cvičením a vhodným nošením (hlavně ne ve svislé poloze)
Ale takové to propínání a zatínání např. u krmení nebo vztekání je v pořádku. Ale pokud třeba leží na rovné podložce a hlavu má vyvrácenou a prohýbá se nebo se stáčí k jedné straně - tak to není dobré a pak se to dá ještě ve vašem věku vypozorovat u pasaní-pokud má hlavičku hodně vysoko a v záklonu, tak to je taky špatně.

gabca1
4. bře 2008

já si taky nemyslím, že je špatně, když doktror pošle na neurologii, ale musí k tomu mít důvod. Někdy mi připadá, že tam doktoři posílaj s každým prdem a maminky se akorát stresujou. Naše malá tam plakala, když jí vyšetřovala jedna doktorka, ta hned psala kecy, že je dráždivá nebo co. Pak jí vyšetřoval jinej mladej neurolog, super přístup, mluvil s ní stylem, ukaž se strejdovi a tak. A malá z něj byla unešená. Takže bez diagnózy. A teď máme jít zase k tý doktorce co to s dětma asi moc neumí tak budeme mít asi něco v nepořádku... Záleží na lékaři a jeho přístupu. Pokud jí něco najdou, posím se vyžádat vyšetření u toho jiného neurologa. Ale nejraději bych tam nechodila vůbec, malá je OK.

andilek
4. bře 2008

tak my jsme byli dnes poprvé na neurologii, dle mudry úplně zbytečně, Ondra se u naší obvodní dr. minule prohýbal do luku, páč asi na něj sestra sáhla studenejma rukama a on pak řval jak túr, tak nás poslala na neurologii, že nedrží hlavičku 😠 no a dneska se předvedl v plné parádě, je mu 5 měsíců a kousek a už se staví na kolínka, krásně se zvedá na ručičkách (jen to zkombinovat a snad by už i lezl 😵 ) hlavičku už krásně drží, otáčí se za hračkama, za hlasem sám se přetočí i na bříško (jenom na jednu stranu) na bříšku rotuje a dělá letadlo, to mají umět děti až mezi 6-7 měsícem 😀 , takže jsme ve vývoji tak akorát možná i kousek dopředu, dr. konstatovala, že vypadá dobře a do roka určitě bude chodit, není hyperaktivní, ale je zvědavý a snaží se .... byla jsem tím taky stresovaná, ale teď jsem ráda, že jsme tam byli, Ondru nám zkoukli, je v pořádku, dostali jsme nějaké rady do budoucna a pokud se nám nebude něco zdát, tak máme přijít, jinak nee 😀 😎

lenkazdenek
autor
4. bře 2008

Andilek,nám se malá taky otáčí za hlasem a sahá po hračkách,ale top dr nezajímalo 😕