Máte zkušenosti s dětskou neurologií?

lenkazdenek
21. únor 2008

holky máte některá zkušenost? Jdeme tam za 14 dní a slyšela jsem ta, plakat spoustu dětiček tak nevím na co se mám připravit? 😕

sarkal
18. pro 2008

Právě,když je dětská dr.spokojená a v porodnici mi kvůli tomu vůbec nic neřekly aby to nebylo zbytečný,já jako malá párkrát na neurologii byla a dělaly mi eeg,doktorka,která tam byla a dodnes je byla úplný střevo,byla jsem tam kvůli migréně a zbytečně jen byla doktorka nepříjemná jako bych za migrénu mohla 😝 .
No uvidíme no,třeba nás tam dětská doktorka ani nepošle když nic neříkala.

krista
24. bře 2009

pammy • 1d • Dnes v 18:59
Ahojte mamicky,
prosim Vas, ktore mate skusenosti s neurologickym vysetrenim Vasho drobca, podelili by ste sa so svojimi skusenostami, ako to prebieha?
My ideme kvoli apnoickej pauze - zastave dychania, zaujima ma, ako babatko vysetruju, ci uz kvoli zastave dychania, alebo aj inej pricine. dakujem.

roana • 1d • Dnes v 19:22
My byly kvůli podezření na epilepsii. Vyšetření je v poho, neurolog zkouší reflexy miminka, různě s ním hýbe, lechtá ho a a otáčí s ním ve vzduchu.
Nic to není, naše malá se tomu šklebila.

adrolka • 2d • Dnes v 19:25
ahoj pammy. my sme boli s malou, keď ešte mala iba nejaké 3 mesiace, zvykla mi byť taká krčovitá, ta ksom jej vybavila vyšetrenie. no to bolo zaujímavé, ja som sa len pozerala v nemom úžase, ako mi ju "hádzali" vo vzduchu, otočilla ju dokina hore hlavou za nohu, potom za druhú, hore dole, no ti poviem.... 😨 ale vraj to sa tak má. potom reflexy na kolienkach a ja už an ineviem čo. veľa som ti asi nepomohla, ale nie je to také strašné 😉

lendy1 • 1d • Dnes v 19:39
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

nikollette • 1d • Dnes v 19:42
Aj my ieme v máji s malym.. no som zvedava.. pammy ides na kramare??? Potom daj vediet ako bolo 😉 bo my tam idime..
adrolka za nohu, dole hlavou 😕 😨 to cooo ma byt??? 😖

lendy1
24. bře 2009

nikollette, to jsou normální polohové testy-dítě se drží za jednu nohu hlavou dolů. Těch polohových testů je několik a podle reakcí dítěte v těchto poloh. testech neurolog pozná dost věcí.
Na neurologii se provádí: polohové reakce, reflexní reakce, neurolog pozoruje, jak se dítě chová, popř. se udělá sono mozku, EEG nebo jiná vyšetření.
Nic to není 😉

pammy
24. bře 2009

Ahojky,
takze aspon viem priblizne, dakujem baby.

Nikollette, my ideme do dubravky na sch.trnavskeho, ideme vo stvrtok, mozem potom napisat, co tam s nami robili.

Sama som zvedava, ako to bude prebiehat.

krista
26. bře 2009

nency • Dnes v 15:34
Máte zkušenost s neurologií? Jak to tam probíhá? Nás tam mudra posílá, kvůli tomu, že ve třech měsících malá zvedá prý málo hlavičku a při pasení má ručičky v pěstičku.
Nemáte náhodou zkušenost s neurologií na Praze 6 v Alžírské, dr. Richterová?

smilena • 1d • Dnes v 16:30
Nency já chodím s malý do neurologické poradny (kvůli klešťovému porodu). Naštěstí klep-klep je malý v pořádku, takže se na něj jen pan doktor vždycky koukne, prohlédne, zkontroluje vývoj a jdeme domů. Pokud by něco nebylo v pořádku, tak by jsme prý musely rehabilitovat. Kamarádka měla holčičku, která se v 9 měsících neotáčela, začala s ní cvičit a během dvou týdnu vše dohnala! Teď je jí rok a běhá jak čamrda

lendy1
26. bře 2009

nency, paní dr. Richterová je skvělý dr. odborník i člověk 🙂 My jsme k ní jezdili až z Lbc, protože náš místní neurolog byl na nic. Na Alžírské nám paní dr. vždy Davida pořádně vyšetřila, vše důkladně vysvětlila, v čem je problém a jednala s námi na rovinu, navíc tam mají úžasnou RHB, kde jsme taky párkrát byli a vždy po návštěvě RHB a úpravě cviků vojtovkou začal náš David do týdne dělat pokroky, takže nám tam strašně moc pomohli, jak paní dr. tak i RHB.

nency
26. bře 2009

lendy
tak to ráda slyším, že je super. Nás to teprve čeká, zítra tam musím zavolat a objednat jí.
😉

mkr
26. bře 2009

ahoj, my chodili na neurologii, jsme narozený dřív, pan doktor vždy malou prohlédl, dělal s ní takový kousky, aby zjistil různé věci a tak různě, byl supr už tam dávno nemusíme 🙂
jinak k pasení ve 3 měsících s pěstičkami, nejsou pěstičky jako pěstičky, já se na to toho dr. ptala a říkal, že jestli je nemá pořád tak to do určité doby nevadí, malá pásla dlouho s pěstičkami pořád jsem se toho bála, ale vysvětlil mi, že si tak může udržovat rovnováhu a měl pravdu když byla jistější, pěstičky byly pryč, nějak to maj lidi zafixovaný ty 3 měsíce, ale opak je pravdou, mě dost stresovala jedna sousedka
hlavně ničemu nepropadej, já měla vždy z návštěvy strach, ale vždy nás pochválil a já na ni byla tak pyšná a pokud tam bude nějaký zpoždění, tak to doženete 🙂 hlavně prcek si musí zvyknout na polohu na bříšku, malá tak i spala a proto asi byla i tak šikovná

romi73
27. bře 2009

já se přidám, my pěstičkujeme doteď (4 měsíce) a taky nezvedáme hlavu při přitahování do sedu jí plandá a taktéž jsme skončili u neurologa a od středy cvičíme vojtovku. a musím říct, že jsem se na to cvičení těšila, poněvadž pohled na dítě, jak se ve 4 měsící kácí při pasení koníků na bok, mě docela lekal. a výsledek je zatím ten, že po dvou dnech už pase bez pěstiček. jakoby najednou pochopila, na co ty ručičky má. děláme zatím jen to mačkání bodu pod prsíčkem. ani u toho nebrečí, vesele se na mě směje. a na neurologa se chechtala, jak jí tak různě přehazoval a zkoušel polohové reakce. akorát hlavou dolů se jí to moc nelíbilo. tak se toho určitě nebojte, aspoň budete v klidu a to cvičení mě překvapilo, jak je to jednoduché, ale to je asi jenom začátek, asi ty další cviky tak jednoduché nebudou...

maart
27. bře 2009

Nency, tak k Mudr. Richterove chodim s malou na kontroly taky. Je prijemna, vzdycky vse dobre vysvetli (jak uz psala Lendy), takze ja jsem tam vzdycky v klidu....mozna i proto, ze se diagnoza, kvuli ktere jsme tam zacaly chodit neprokazala. Dcera je naprosto v poradku, ale jednou za pul roku tam jeste chodime 😉 , Mudra na prdolku koukne, na par veci se zepta a za 5 minut jsme uz zase venku.

titkovamiriam
27. bře 2009

ja som na neurologiu chodila s marekom koly tomu ze je dieta narodenen s pravim uzlom,mal aj problem ze daval hlavicku na jednu stranu tal sme cvicili vojtovku.neurologicka s nim vzdy spravila tie ich cviky a hmaty a sono mozgu-od roka a pol uz nechodime sme ok.ak by sa v buducnosti nieco objavilo som hned u nej .mala perfekny pristup vsetko mi vysvetlila ze co a ako.

nency
27. bře 2009

maart
Tak to ráda slyším, že jste s mudr. Richterovou spokojený, nás to čeká 7.dubna tam jdeme poprvé, tak snad
to nebude tak zlé.

romi73
tak to máš zlatíčko, že byla na neurologii hodná a chechtala se. To náš případ určitě nebude. My jsme byly
dneska na odběru krve z prstíčku, člověk by řekl, že to nemůže bolet, ale malá řvala jak o život. Úplně mi
to rvalo srdce. Takže z toho usuzuju, že ta moje je taková citlivka a na neurologii se určitě hlasitě projeví.
Ale tak snad to nějak přežijem. 😉

ronie
27. bře 2009

lendy, maart 😵 😵 sem ráda, že jste s mojí mamkou spokojení, budu jí referovat pozitivní ohlasy, to vždycky potěší 😉 🙂

nency
27. bře 2009

ronie
mudra Richterová je tvoje mamča?
Tak to by bylo super, já jsem tam dnes volala a jdeme tam 7.4. v 16.15 hod., tak se za nás přimluv, ať mi malou moc netrápí. 😉
My tam jdeme kvůli tomu, že má při pasení ručičky v pěstičku a prý by měla pást na vytažených ručičkách,
což zatím nedělá, pase na předloktí a má pěstičky. Ale jenom při pasení, jinak je má už otevřené. Tento týden
jí budou tři měsíce. 😉

ronie
29. bře 2009

nency ahojky, neboj trápit určitě nebude, ale jednou z vyšetřovacích metod je čapnutí mimča za nožičku hlavičkou dolu 😀 😀 😀 tak se nelekni 🙂 To bude v pohodě, to doženete 🙂 7.4. tam jde s chlapečkem ještě jedna maminka tady z koníka 😀 by se tam mohl konat sraz 😀 😉

jirule33
29. bře 2009

Ahojte, chtěla jsem se zeptat, hlavně tebe ronii, nás doktorka nikam neposlala, ale Lucka při pasení koníků taky hodně zaklání hlavu a jak se snaží přetočit n a břicho, má ji taky strašně zakloněnou, mám srovnání že sestřička to nedělá.Takže pokud s tím nikam nepůjdem srovná se to samo nebo se mám raději hlásit aby nás někam poslala?Upřímně se mi moc cvičit nechce, už takhle se celý den nezastavím....
Pavlínka se už přetáčí na bříško, ale pěstičky má taky /na koníkách/ spíš se jí na břichu ani moc nelíbí, pase chvilku a natáhne ruce dopředu a pusou spadne na podložku, když ji dám ale zpět na záda, vmžiku je zpět na břichu.

Lucka oproti ní vydrží pást opravdu dlouho, třeba 15minut ale tu hlavu zaklání ☹ díky za odpověď

mkr
29. bře 2009

nency - malá jen co vidí doktorky tak bulí jako by ji řezaly, ale u dortorů je hodná, jak to ty chlapi dělají 🙂

maart
30. bře 2009

Jeee, Ronie, tak to je perfektni! No hele, ja kdyz jsem tam byla minule, tak byla Tvoje maminka kapanek nervoznejsi, protoze jsi zrovna ten den rodila Julinku 🙂 . Tak jsem ji uklidnovala a gratulovala 😀 .....tak jeste gratulaci Tobe, at vam dela holcicka samou radost...a Oliver...velky bratr 😉 samozrejme taky. I o nem se maminka zminila.

nency
30. bře 2009

ronie
Tak metodu čápa si raději ani nepředstavuju. To zase z toho řevu budu mít opar. ☹
Mimochodem Danče dnes jsou tři měsíce a opar už mám podruhé. Ten první, když jsme byly na odběru
krve, další z návštěvy naší mudry a počítám, že ten třetí budu mít po návštvě neurologie. ☹
Takže od té doby co se malá narodila, tak je mám často. Dříve jsem ho měla tak 1x za dva roky.

mkr
Danča když vidí doktorky, tak neřve, ale to jenom do té doby než jí začnou něco dělat. To pak spustí, že
mám strach, aby se jí něco nestalo. Ten odběr krve mě naprosto odrovnal. Nikdy předtím jsem jí tak řvát
neslyšela. ☹

ronie
30. bře 2009

nency co sem viděla tohle vyšetření tak sem ještě neviděla že by u toho mimínka brečela, spíš se jim to líbí nebo to ani nestihnou péač je to rychlovka-nestresuj se 😉 A bacha na opar-nepusinkuj 😒

maart děkuji 😉

jirule ip, ale pokud je to ve srovnání se sestřičkou takle výrazné, raději bych na kontrolu zašla...třeba bude stačit nějaká alternativa, podle toho co popisuješ by se to rychle upravilo, je jen malinko pozadu za sestřičkou a celkově pozadu není vůbec, takže jen upravit to zaklánění 😉

krista
12. zář 2009

usounek25 • 1d • Dnes ve 13:52
Ahoj, nebyli jste prosím některá na neurologickém vyšetření s mimískem?? Náš mladej se ještě neplazí, snaha je už dlouho, ale furt nepřichází jak na to. Zkoušela jsem psát rehabilitační sestře tady u nás v nemocnici, doporučila mi neurologické vyšetření a s doporučením po tomto vyšetření máme přijít na rehabku, kde by nám ukázali nějaké ty cviky. Tak by mě jen zajímalo co nás na tom vyšetření čeká. Díky.

vojtisek2007 • 3d • Dnes ve 14:09
usounek - chodila jsem na neuro s Vojtou rok - byl předčasně (o 4t) narozenej - nedělala mu tam nic hroznýho, různě s ním točila, pokládala, zvedala,otáčela,převalovala...poklepávala na něj takovým malým kladívkem a pak zvukové hračky na něj zkoušela - hodně mu vadilo, že je nahatej - spíš to slíkání a oblíkání, cvičili jsme Vojtovku, blbě pásl koně, a preferoval jednu stranu těla...po roce když začal chodit ho vyřadila....chodili jsem cca 1x za měsíc, stejně tak i rehabko

marusch.mat • Dnes ve 14:24
http://www.rl-corpus.cz/ klikni si na boku na Diagnostika a dočteš se vše.

sjuzan • Dnes ve 14:51
Ahojky,tak náš malej se nikdy neplazil,jen se různě na břichu točil a válel sudy ,lézt začal až v 9. měsících,v 11. měsících chodil a nikdy jsme na neurologii nebyli.Malá má 9. měsíců,taky se neplazí,jen se točí nabřichu dokola a válí sudy, teprve teď se začíná dostávat na kolínka a houpat se,tak určitě hned tak nepoleze a taky nás zatím nikdo na neurologii neposlal.Byla jsem s ní jen cvičně na rhb,kde je prý vše v pořádku,normální vývoj,jen jí to prostě trvá o něco déle,než jiným.Tak ať dobře pořídíte.

pusiket
4. dub 2011

Zkusím ještě tady.
Mamči,nevíte,kde je dobrá dětské neurologie v Praze?Vím,že na Proseku,ale tam mají do 15/4 dovolenou a my potřebujeme co nejdříve konzultaci.Ženou nás kvůli 10m.Neotáčí se na bříško,neleze a nestaví se. ☹
Prosím,poradíte?

anicka164
4. dub 2011

@pusiket My byli na poliklinice Olšanská. Sympatická paní doktorka, myslím, že se jmenovala Popelková, ale už to nevím jistě... Doporučuju. Ale bojím se, že má taky dost plno :(

pusiket
4. dub 2011

@anicka164 Moooc děkuji,zkusím tam zítra cinknout. 🙂

anicka164
4. dub 2011

@pusiket Tak to držím palce!

pusiket
5. dub 2011

Tak nás vezmou hned zítra před ambulancí,aby se na Jíru podívala.Aničko,dá se tam v pohodě zaparkovat nebo mám raději vyjt o dost dřív a budu hledat na zaparkování místo ? 😨 Bojím,bojím,co nám zítra řeknou ☹

anopka
5. dub 2011

@pusiket paní doktorka je opravdu velmi milá a upřímná.můžu ji jen doporučit.co se týče parkování místo tam bylo vždycky je to placená zona

pusiket
6. dub 2011

@anopka anicka164 Tak paní doktorka je mooooc hodná a vše nám vysvětlila a uklidnila,že všichni kolem plašili zbytečně,prostě Jíra je velký a ještě rodiné dispozice a veliký pohodář,tak má pomalejší hrubou motoriku.Máme mu dát všichni pokoj a nechat ho v klidu a on začne s hýbáním sám,po svém.V roce kontrola.
Moooc všem děkuji za doporučení !!!!!

anopka
6. dub 2011

@pusiket byla jsem na to stejně jako ty a paní doktorka mě též uklidnila 🙂 s Toníkem už taky na neurologii nemusíme vše dohnal 🙂

pusiket
7. dub 2011

@anopka a můžu se zeptat v kolika měsících to dohnal? 🙂