Máte zkušenosti s dětskou neurologií?

lenkazdenek
21. únor 2008

holky máte některá zkušenost? Jdeme tam za 14 dní a slyšela jsem ta, plakat spoustu dětiček tak nevím na co se mám připravit? 😕

melani
21. únor 2008

ahojky nee zatim zadna zkusenost,ale nebala bych se at prijdes kamkoliv kde jsou miminka vsude slysis palc oni je vselijak mackaji a prevraci a jim se to nelibi...A co mate za problem,ze vas tam posilaji??

kar.la
21. únor 2008

Leni, my docházíme od narození a nic hrozného to není 😉
Svlíkneš malou do plenky, paní doktorka ji vyšetří... Ony většinou ty děti pláčou, protože se jim nelíbí, co s nima dělají, ale nebolí to 😉 To spíš já byla na nervy, když malou dala ve 3 týdnech do sedu a byla jak hromádka nebo když ji "pověsila" za ruku a nohu do vzduchu, ale fakt neboj, jsou to fofry a určitě to mimča nebolí...

melani
21. únor 2008

je tak ja tam asi taky byla a pak nas poslala cvicit Vojtovku..taky s Laurou vsemozner tocila 😉

lendy1
21. únor 2008

lenkazdenek, ničeho se neboj. Děti možná pláči kvůli vyšetření. Většinou se dělají s dětmi polohové reakci, aby lékaři pořádně vyšetřili dítě. Nevím, kvůli čemu tak jdete, my chodíme na neurologii zcela běžně, naopak jsem ráda, když tam jdeme, jelikož alespoň vím, jak na tom jsme. Neurolog malou prohlédně, vyšetří, nechá ji, aby předvedla co umí...
K těm polohovým reakcím: já jsem mělo ohledně toho dost nastudovaného-jak to vypadá, jaké jsou správné reakce a jaké ne a manžel, když to pak viděl, tak jen valil oči, ale fakt neměj strach-to vyšetření je úplně běžné a dle toho, jak mimčo reaguje se zjistí, jak na tom je.

lenkazdenek
autor
21. únor 2008

No my tam jdem protože se ortopedovy nelíbyla malý hlavička,jenže podle mě ji má jen přeleželou a to už dlouho 😕 navíc i pediatr řek,že se mu zdá v pohodě

lendy1
21. únor 2008

ortopedovi se nelíbila hlavička? To by spíš měla posoudit pediatrička, ne? Ale nejspíš vás tam posílá kvůli podezření na predilekci. Malá si leží hlavičkou jen na jedné straně?

melani
21. únor 2008

ortopedovy???Tak to ti neco reknu mam kamaradku a ta sla s malou Anickou k ortopedovi na kycle ten se na ni jen podival vubc na ni nesahal a rekl,ze ma spatnou dolni celist a porad se Romany ptal jestli je ona i manzel v poradku a jestli jsou normalni.....Anicka je naprosto zdrava a detska Dr neverila co ji to Romana rika 😠

lenkazdenek
autor
21. únor 2008

Lendy,dřív ano,ale teď si ji hází jak chce,jen má tu jednu oblíbenější 😅
Melani nám zas řekl,že má malá strašně špatný kyčle a dal nám pavlíkovy třmeny na 2 měsíce,no nevydržela jsem ani 2 dny a dala ji jen plenu navíc a teď říkal kyčle v pořádku 😅 jinak se nás taky furt ptá jestly sem v pořádku 😕 🙄

melani
21. únor 2008

a kam chodis???Ja muzu doporucit prahu 9 centrum profesora Cecha fakt to tam nema chybu 🙂

lenkazdenek
autor
21. únor 2008

Já chodím na prosek,ale teď chci na bulovku,chodí tam i kamarádka,která od tohohle taky odešla potom co ji řek,že její holčička má nožku o 1cm kratší 😖

lendy1
21. únor 2008

lenka, no podle mě to nic nebude, možná jak má tu hlavičku zleželou na jedné straně, tak se ji tam samozřejmě leží líp. Pokud otáčí hlavičku na obě strany stejně, hlavičku nemá extrémně dlouho jen na té jedné straně, tak to bude dobrý. Zkus co nejvíc polohovat, střídat strany v postýlce na spaní, nosit na obou stranách (ale ne ve svislé poloze), motivaci z obou stran, jídlo, koupání, vše dělat na obě strany stejně a bude to O.K. Nic se neboj...
Kdyby se náhodou přece jenom neurologovi ta predilekce nelíbila, tak max. budete cvičit vojtovku a neboj, upraví se to za pár týdnů, ale myslím, že to nebudete potřebovat.

lenkazdenek
autor
21. únor 2008

Lendy díky,nás kvůli otáčení hlavinky teď poslal pediatr na rehábko a já s ní cvičím i doma(to se jí teda moc nelíbí)nejhorší je,že i když ji tu hlaviku podložím tak než aby byla na té druhé straně tak spinká přímo na středu 😕 😅

lendy1
21. únor 2008

lenka, i střed je dobrej 😀 kdyby jsi viděla toho našeho jak spal, to byla hrůza, s tou hlavou mu nešlo na druhou stranu ani hnout 😔 , cvičením se to ale za chvilku srovnalo, chce to ale fakt hodně (často a v krátkých intervalech) a správně cvičit.

melani
21. únor 2008

no tak Romana chodi taky na Prosek.....Bulovka pry ale take nic moc spoustu miminek dlouho cekas....ja chodim na hodinu a je to tam vazne moc prijemny a super doktori...

lenkazdenek
autor
21. únor 2008

Melani nechodí náhodou k dr Matějíčkovy ? 😀 já už bych se ani nedivila 😅
Lendy moc děkuju za rady ,uklidnila jsi mě,já když dnes slyšela ty miminka a hlavně viděla ty nedonošený prcky tak jsem se lekla 😔

melani
21. únor 2008

jasne,ze chodi...chodila ted jde tam co ja...

lenkazdenek
autor
21. únor 2008

Melanii,tak koumkám,že začíná být vyhlášenej 😠 prosímtzě a kde je to na tý 9?

melani
21. únor 2008

to se fakt neboj Laura se narodila cisarem a vzadu na hlavicce mela ohromnou bouli,ale fakt velkou vubec nemohla otocit hlavickou..ted je Lale devet mesici hlavicku ma jak z prdu kulicku a otaci take velice dobre hlavne,kdyz neco nechce 😀

koc
21. únor 2008

ahojky, já mohu pouze doporučit ortop. - viz Melani (je to hned u metra ČM, cca 15 min. od Palmovky); zde nás upozornili na možnou predilekci hlavičky a hypotonii, doporučili neurologiii a rehabilitaci, dětská dr. i když už byly první signály z porodnice tomu nevěnovala moc pozornost, ale na výše uvedená místa nás poslala. Do 1 roku jsme cvičili Vojtovu metodu, malý je teď zcela v pořádku a dává nám pěkně "zabrat". 😉 Dět. neurologie (poliklinika Prosek) byla o.k., lékařka má výborný přístup jak k dětem tak i k rodičům ( mohu srovnat - špatná zkušenost s neur. Budějovická, kdy jsme s manželem po první návštěvě byli na prášky - dr. naznačovala, ale pořádně nevysvětlila 😝 ), všechno vysvětlí. Děti na neur. pláčí proto, že se jim nelíbí polohy, které s nimi dr. dělá, ale jistě je to nijak nebolí. Přeji pevné nervy, pokud s dr. nebudeš spokojená - rozhodně zkus jiného. 🙂

lenkazdenek
autor
21. únor 2008

No to Klaud umí taky,kor za lahvinkou když jí ji ukradnu 😀 i za chrastítkem se otočí,nebo za zvukem ,prostě podle mě osobně zdraví dítě,možná teda trošku opožděná v držení hlavinky,ale fakt pase co může,hlavinka neklesá,dokonce i na bříšku hlaviku otáčí 🙂

lenkazdenek
autor
21. únor 2008

jo holky a v kolika se jde zas k ortopedovy? A nevíte jak se přehlásit? JAko jestly kartu rovnou pošle ten bývalý dr novému nebo tak.....?

bramburka
22. únor 2008

asi si ji Leni vyžídej aá najdeš novýho ortopeda...my máme strašně sleželou hlavu, ale bez problémuji oročí, a nikam nechodíme...? 😲

lenkazdenek
autor
22. únor 2008

Bram já myslím,že jedinej problémá pan doktor 😠 hned jak jsme k němu šly ve 14 dnu tak se ptal jestly s malou cvičim vojtkovku,tak sem na něj jen vyvalila oči jako proč,když se narodila normálně,všchny y testy po porodu byly na 10 a nikdo my neřekl že bych to cvičit měla 😕 no a on nám pak nasadil ty třmínky které jsme nosily 2 dny 😅 ,takže kyčle pak už v pohodě,teď se mu nelíbí hlavinka no,takže jdu jinam,příště by to mohla bnejt třeba ručička nebo bůh ví co si vymyslí 🙄 Náš doktor by malou na neurologii neposlal,ale prej nám to nebude odpírat.

bramburka
22. únor 2008

no radějc běžm jestli tam budou rozumní, sami tě pošlou domu a bude to od odborníků 😉

lenkazdenek
autor
22. únor 2008

jj to půjdu,akorát teda maj narváno,takže jdem za 14 dní brzo ráno,jinak měla volno až 14,4 😀 to samý na rhabilitaci,.kdyby jim někdo nevypadd tak maj do konce dubna plno 😝

katynaa
22. únor 2008

u nas probehlo vysetreni tak, ze jsem ji musela v bodycku polozit do postylky, ja se schovat a malou nataceli kamerou, co dela. 😎 . pak jeste kontrola motorickehoi vyvoje.

very
23. únor 2008

Ahoj, my máme hezkou zkušenost..malého tam hodně pozorovali jak se chová, co dělá, co umí..plakal až když na něl lékařka sahala - prohlížela.., ale to on nemá rád od nikoho cizího. Také jsme se toho báli, ale po tom, kolik už jsme museli navštívit dětských lékařů, mám zkušenost, že jsou to většinou lidé, co s dětmi pracovat opravdu umí! 🙂

gandy
23. únor 2008

Ahojky my s malou taky chodíme k neurologovi. Musím říct že teda nám skoro vůbec nic taky nevysvětlil, jen mě postrašil.. Malá se od malička prohýbala do luku a měla ručičky v pěsti, tak nás radši dr. poslal, jsem ráda, protože než abych něco zanedbala, tak radši si nechám vyšetřit. Musíme cvičit vojtovu metodu a neni to nic hrozného. Když nám dr.ukazovala cviky tak malá brečí, ale doma se na nás směje a je spokojená. Je to tím že je v jiném prostředí a je tam někdo koho nezná, ne proto že by jí něco bolelo nebo tak.. cvičíme měsíc a myslím že už jsou hodně vidět pokroky. Nemyslím že je něco špatně natom že vás pošlou k neurologovi nebo musíte cvičit!!!! 😲

lenkazdenek
autor
24. únor 2008

Holky tak sem zjistila že malá tu hlavinku fakt umí přetáčet jak chce a to jak vleže tak když pase koniky tak ve vzpřímené poloze 😕 🙂 jen ji teď hrozně pozoruju a pokaždé když pije míŇ nebo když spí víc tak v tom vidím problém ☹ jinak zítra jdem poprvé na rehabilitaci jenže předtím jdem ještě k dětskýmu a ten by nás měl očkovat tak nevím jak to malá zvládne ☹

gabca1
24. únor 2008

lenkazdenek - tak zkus tu rehabilitaci přeobjednat. Cinkni tam, a řekni, že jdete na očkování. Já myslím, že to bude mít po očkování až až. A jestli přetáčí hlavinku jak chce tak super 🙂 nestresuj se 🙂 Neurologie je v pohodě, jen jí budou ukazovat různé hračky, koukat se jestli reaguje, nechají jí past koníky a tak. Je to tam v pohodě uvidíš. Já taky nesnáším to lítání po doktorech. Vždycky už se těším, až to bude za náma... Zase máš jistotu, že je zdravá.