Máte zkušenosti s kojeneckou kolikou? Poraďte

monapink
30. lis 2010

Mala ve dne v noci je velmi neklidna,breci,ma zachvaty place,trapi nas prdiky...

dlabinecka
30. lis 2010

Doporučuji knihu Nejšťastnější miminko v okolí od dr. Karpa. Najdeš tam skvělé rady. Já za sebe můžu doporučit - pevně zavinout, pustit vysavač a chovat a chovat a tulit a tulit 😉

luthien.k
30. lis 2010

Dávat probiotika, a to sobě i dítěti, sobě například Probiosan nebo Infants Dophilus, dítěti nejlépe kapky Bio Gaia. Děti toto často trápí kvůli nesprávnému osídlení střev bakteriemi, takže je třeba to podpořit, a to jak přes MM, tak přímo. Někdy to může být znakem nějaké potravinové alergie, nejčastěji na kravské mléko, které matka konzumuje, takže pokud máte v rodině alergie (jakékoli), tak bych zauvažovala o jeho vysazení z jídelníčku, alespoň na zkoušku na 14 dní (kdyžtak písni do IP pro podrobnosti). Jinak Karp jako doplňující optření taky fajn 😉

estrellita
30. lis 2010

Maleho trapily na zacatku velke koliky, ted uz je to lepsi - boli ho brisko uz jen obcas, i kdyz nekdy to stoji za to. ale jsou i dny, kdy je uplny klid a on naprosto spokojeny 🙂. Davam mu uz vic jak mesic probio kapky Bio Gaia (trva delsi dobu, nez zacnou fungovat), pred kojenim Infacol (vic o nem si vygoogli 🙂 a po kojeni Baby Calm. Jinak nahrivame brisko tresnovyma peckama, davame mu nozicky nahoru, v nejhorsim pripade mu pomuzeme rektalni trubickou.
Davej ho casto past koniky, to jim na brisko taky pomaha, protoze se vice hybou a stlacuje jim to brisko. A pri kazdem prebalovanim pmasiruju brisko ve smeru hodinovych rucicek 😉
Sice chovat a tulit je super, to urcite taky delej, ale na koliku je potreba mu vic pomocz, nez ho jen tulit, proste se snazit mu nejak ulevit 🙂 To tuleni muzes delat u toho, kdyz ho drzis v klubicku - on je zadam k tobu, drzis mu nozicky a davas mu je k telu smerem nahoru - u toho taky dobre deti prdi 🙂

pavka75
30. lis 2010

Malou trápily koliky od narození, dávala jsem do 2měsíce SabSimplex a pohoda.

dolda
30. lis 2010

Ahoj my jsme dávali snad všechno co naprdíky bylo,já jsme nejedla téměř nic, ale prostě prdíky byly pořád, bylo to hrozný, bolení, kojení,bolení a tak pořád dokola, ale pak to přešlo asi v 3,5 měsících....

romana29
30. lis 2010

jsou dvě možnosti: buď se to kolem 2.měsíce upraví samo, nebo tím může trpět hoodně dlouho.
Zkusit můžeš cokoliv, ale bohužel nikde není 100% jistota, že to zrovna tvému dítěti pomůže.

crca
30. lis 2010

Kluk na to taky trpěl,používali jsme všechno na to,snad jen fakt ty Probiokapičky Bio gaia nám trochu pomohly.Pořád jsem čekala,že se to zlepší,3 měsíce,4 ,5,6-a na půl roce jsme teda trochu skončili 😒 ale jak se pak začal hýbat tak to bylo lepší a lepší 😉

marton
30. lis 2010

Mám podobné zkušenosti.Zkoušeli jsme našim dvojčátkům dávat snad vše.Kapky téměř nezabíraly,nahřívací polštářek byl celkem prima a dětem dělal dobře,ale největší zlepšení je až teď po 3 měsíci.Není to úplně dobré,ale po cvičení nožičkama se vždy uleví 🙂 .Tak vydržet a mazlit 🙂 .

calli
30. lis 2010

Nám i našim známým a ty měli kluky s mnohem většími problémy než moje malá, pomohly kapičky baby calm 🙂 Po sab simplexu mi nepřišlo, že by byla vůbec nějaká změna 😕
Jinak si dávat hodně velký pozor na to, co se jí, malá měla problémy hodně, když jsem jedla třeba jogurty nebo pila kravské mléko...

pavlinasp
1. pro 2010

cvičit, krmit na dvakrát, nechat odříhnout, poloha na tygříka a probiotika... nám pomohly skvěle Probiotické kapky BioGaia... a trpělivost!!!! ☹

miona
1. pro 2010

Mám a to velmi intenzivní ☹ ..stálo mě to kojení ☹ ☹ - můžeš ji zkusit zmírnit - masážema - existují protikolikové - na vedomerodicovstvi.cz je její ukázka a popis...bezplenkovou kom. metodou - po najezení, když je nastartovaný celý trávící systém si miminko rozbal, opři do klubíčka zádíčkama k sobě, rukama ho vem pod kolínkama a to by mělo pomoct se trochu vyprdět nebo i vykakat - to je docela účinný - malé tohle docela pomáhá...ve chvílích nejhorších rourka..jinak u nás nezabral ani sab, ani baby calm, ani žádná probiotika.. Jediný co skutečně pomohá je čas..čím je starší, tím je to lepší...bohužel je to ta jediná a nejdelší cesta k úplnýmu vyřešení týhle hrůzy.
Takže jak píšou holky, no...vydržet...a nosit a nosit a nosit 🙂

frisca22
2. pro 2010

Čauky, tak tady teď pročítám vaše příspěvky… Náš mrňousek po každým papání trpěl - kroutil se jak had a nebylo mu pomoci. Prdíky, koliky, stolička, všechno bylo špatné. Začala jsem hledat, jaké UM bude to nejlepší a pomůže nám od bolení. Na doporučení naší mudry jsem zvolila Bebu Sensitive obsahující probiotiky. Nekombinovala jsem to s dalšími probiotiky, protože nám Beba Sensitive zabrala opravdu skvěle a všechno to bolení a nekakání se zase upravilo. S mrňouskem doporučujeme 😉

lidiab
2. pro 2010

Mame zkusenosti 😖 nejlepe pomohla Biogaya. Nez nastoupil ucinek pomahalo brisko hrat, nosit v klubicku a na tygrika, cvicit s nozickama a pritlacovat je k brisku. Rektalni rourka take neni od veci, ale jsou to vsechno reseni nasledku, ne priciny. Na tu pricinu zabiraji prave ty probiotika, fenyklove caje pro maminku atd. Sabsimplex a Lefax take pomahaji, je to sice chemie, ale obcas take dam, obzvlast kdyz neco noveho snim. Jinak ale jim uplne vsechno, krome lustenin, zeli a silnych alergenu. Babycalm nam vubec nepomohl, bylo to s nim jeste horsi. Stejne tak Flatulin. Ted uz, zda se, maleho prdiky netrapi, ale probiotika davam stale a budu minimalne do roka 🙂

janca.k
2. pro 2010

Nás trápily koliky cca měsíc.Martínek dostával od narození probio kapky a k tomu i Sab nebo Baby Calm, potom co došlo moje mlíčko, tak dostával probiotika i do svého mléka.Taky používáme Bebu Sensitiv a super, jako jediná nám nezpůsobuje zácpu a neblinkáme po ní tolik.Ale je to o trpělivosti, Mates řval naštěstí jenom večer max do 22.00, takže probrečené noci neznáme, ale nás tohle přešlo po šestinedělí.Určo zkoušej nahřívat, plínku nebo pecičky, cvičit s nožičkama a pokud kojíš tak čaje.Pokud nekojíš, tak zkoušet miminku po lžičkách, ale nám koliky přestaly potom, co jsem malému čaj přestala dávat, ale nevím jestli to nebyla jenom náhoda.Ale určo vyzkoušej nějaké probio kapky....my máme Bio Gaya, sice jsou drahé,ale nám pomohly, ještě se dají sehnat Bifiform, jsou skoro stejné, ale levnější...ale počítej s tím, že zabírají třeba až za 14dní.Je potřeba je dávat pravidelně.Držím pěsti ať to brzy přejde 😉