Máte zkušenosti s operací srdíčka v Motole?

veroush
7. únor 2014

Jak dlouho ste čekali na operaci?? doba hospitalizace, ubytování doprovodu,atd....

blahova_andrea
8. únor 2014

já nemám osobní zkušenost, ale kamarádka ano, její syn se narodil s nějakou vadou, dírkou v srdíčku. na operaci šel snad ve 4měsících, ale nechci kecat. byl slaboučkej, často nastydlej, tak se stále čekalo a odkládalo až bude trošku silnější, aby to zvládl. jak dlouho tam byli nevím, ale dva tři týdny určitě, ale myslím, že to taky záleží na tom, jak se to vyvíjí po operaci. pak jezdili na kontroly do Motola a časem už chodili na kontroly jen v místě bydliště. ubytovaní byli v nějaké domě naproti nemocnici, ale jak to tam vypadalo, kolik to stálo apod...to fakt netuším. každopádně přeji, aby šlo vše bez problémů, co nejrychleji a ať je z malého zdravý pašák, jako z toho drobka od mé kamarádky. všechno krásně dohnal a kromě jizvičky na hrudníčku by nikdo nic nepoznal.

marecek4
8. únor 2014

já taky nemám osobní zkušenost,ale dvě známé tam byly hned po porodu-jedna hned z porodnice a druhá cca za týden,kluci se narodili snad s přehozenýma srdečnicema či co,takže bez čekání-řekla bych že záleží na závažnosti a stavu miminka-a ve dvou měsících obě už šupajdily s klukama venku s kočárkem,v nemocnici byly jestli si to dobře pamatuju kolem14 dní

lolelole
8. únor 2014

To záleží na okolnostech a diagnóze. Nás přeložili z Thomayerky do Motola a operovali hned druhý den. Uvolnilo se nějaké místo. Hospitalizovaný jsme byli asi 8 dnů. Malýmu bylo 5 týdnu, takže jsem bydlela s ním na pokoji. Až teda na 2 dny, kdy byl po operaci na JIPce. Ale mohli jsme ho tam navštěvovat. Pak když už byl probranej a v pohodě, bydleli jsme spolu několik dnů na JIPoddělení v pokojích pro dítě s matkou a pak normálně na oddělení. Sestřičky na Jipu byli skvělé, všechno mě naučili, byli trpělivé. Na oddělení již tolik času nemají, ale taky byli hodné. Jediné co mi rozum nebral je, že jako dospělák si musíš dojít na jídlo přes půl Motola do jídelny a pak se opět vrátit na pokoj. Ja jsem si z ní přivezla i střevní chripku 😒 Ale sečteno podtrženo Motol je opravdu jednička - neboj budete v dobrých rukách - jsou to šičkový odbornící. Držím palce !

krokkyna
6. čer 2014

máme osobní zkušenost, první operace v 7 dnech,přeložen do motola druhý den po porodu, po 7 dnech od operace propuštěn domu, druhá operace ted v lednu v 8mi měsících.Čekání na operaci je dle stavu dítěte,to samé doba hospitalizace, vždy se snaží bay tam děti byli co nejkratší dobu,ale jen lékaři to neovlivní.Já třeba při první operaci jela za malým jen juknout 3 dny před operací,byl na JIPu tam se nedá spát, a po operaci jsem byla ubytována, jakmile byl přeložen na normální pokoj.U druhé operace nástup v neděli, v pondělí diagnostická katetrizace,pak jde dítě na JIP -tam jsem za ním pak mohla a byla s ním od 12 do 18 hodin.v úterý operace,ráno jsem ještě za malým byla na JIPu,odnesla ho na sál a pak už jen čekala,až bude po operaci.Já mám v Praze známý,tak jsem byla u nich,odpoledne po převozu ze sálu za dítětem na chviličku můžete.Jinak pak na JIP návštěvy možné jsou,po jednom na chvilku podle stavu.ve čtvrtek už jsme mohla být s malým na JIPu celý den od 8 do 20 hod - sama přebalovat,krmit,zabavit.V pondělí překlad na normální pokoj a já se vracela k malýmu na celodenní péči.Propuštěni ve čtvrtek.Když je volno, je možné ubytování matky s dítětem,do 6 let je přednost.Když je dítě na JIPu, ubytováni můžete být na ubytovné v areálu nemocnice.

vrtelka
7. čer 2014

POdívejte se web na stránky srdíčkářů rodiče maji svůj web a tam je vše o operaci srdíčka popsáno ze zkušenosti rodičů a nebo na Facebooku maji svoje stránky taky .Tam se můžete na Všechno zeptat. 🙂