Mělo vaše dítě nebo dítě z okolí černý kašel?

romcovaklarka
14. bře 2013

Zajímalo by mě, nakolik je to strašení a nakolik je opravdu černý kašel tak rozšířený, jak říkají lékaři. Setkali jste se s touto nemocí anebo znáte třeba i z doslechu nějaký případ? (ze zkušenosti - ne z novin apod.). V nadpisu píšu děti, ale pokud to bude potvrzený případ u dospělého, klidně napište taky. Děkuji.

kocicinka
15. bře 2013

Jinak mě mrzí, že se z původní, zajímavé diskuze ( samotnou mě to téma zajímá) zase zvrtla hádka o očkování. O tom to přece není, zakladatelku jen zajímalo, kdo se tady setkal osobně s černým kašlem.

kocicinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
roma_ka
15. bře 2013

Jsem dětská sestra, černý kašel jsem dosud viděla dvakrát, jednou u kojence, jednou u velkého kluka. Ten drobeček se opravdu hodně natrápil..

romcovaklarka
autor
15. bře 2013

@radush7 Jo, o tý obrně jsem to taky slyšela.
@xsenova No právě, na mě sice "nevyletěla", ale právě mě na to upozornila, když jsem se s ní bavila o odkladu, tkaj sem si chtěla udělat představu, nakolik je to opravdu možné chytit...

xsenova
15. bře 2013

@romcovaklarka @radush7 o tej obrne je to tiez nejaka kravina ze uz nie je xy rokov. V nasej rodine je Jakub kt ma teraz 15 rokov a v 6 dostal obrnu a je na vozicku 😕 tak ma prekvapuje, ze obrna uz neexistuje 😕 Ten cierny kasel, ma doktorka poriadne vystrasila a napadla ma taka ista otazka - ci strasi alebo je to pravda.

eficenka
15. bře 2013

@xsenova
nechci se hádat.. jen si hodně lidí plete DMO - dětskou mozkovou obrnu a DO - dětskou obrnu - proti té je očkování a poslední případ byl roku 1956 v čr, 2002 v evropě...
A DMO - je neinfekční onemocnění prenatální, perinatální a postnatální postižení mozku - ochrnutí noh i ruk, nebo jen nohou, nebo pouze zhoršená chůze atd - proti té nené očkování 🙂 jen pro vysvtleneou

@romcovaklarka
jinak ano, setkala sem se s černým kašlem - měla ho moje 12ti letá sestřenice ( taky plně proočkovaná 🙂 )

romcovaklarka
autor
15. bře 2013

@xsenova Kdo ví, jestli tedy neměl něco jiného? Protože i na vakciny.net píšou, že "...od roku 1961 se Československo stalo jednou z prvních zemí bez výskytu dětské přenosné obrny. Až do dnešní doby se nezaznamenal žádný její nový případ." a dále "V roce 1988 vyhlásila Světová zdravotnická organizace cíl celosvětové eradikace dětské přenosné obrny, který byl splněn v evropském regionu (tj. včetně České republiky) dne 21. 7. 2002."

romcovaklarka
autor
15. bře 2013

@eficenka Ale pokud to dostal v 6 letech, tak to asi nebyla DMO? Ta se snad stane při porodu nebo...?

xsenova
15. bře 2013

@romcovaklarka @eficenka ahoj holky dakujem za vysvetlenie. Tak uz v tom mam jasno 🙂 a aj s tym ciernym kaslom - takze to je jo??? 😕

bbn
15. bře 2013

jak to tady čtu, tak mě napadá jedna kacířská otázka: jak je možné, že černý kašel chytají i děti, které prokazatelně očkované byly? Může mi to někdo vysvětlit?

eficenka
15. bře 2013

@romcovaklarka
no většinou děti s DMO je spojistost s porodem ( málo kyslíku plodu, "přiškrcení" se na šnůře" atd)
ale je i hodně dětí s DMO - i po očkování, nebo také po nějaké prodělané nemoci.....

eficenka
15. bře 2013

@bbn
no ono to očko uplně nechrání tak jak by mělo ☹ bohužel... proto je na místě, i když očkuješ, tak s malým prtětem se vyhýbat - třeba metru, mhd nějakému velkému seskupen lidí... no a pak až sopu děti starší tak vyvážená strava - vitamíny, otužování.... abys tomu předešla....

radush7
15. bře 2013

Ještě sem chci napsat, že jsem před 8 lety jako učitelka prošla 6denním akreditovaným(Min. školství) seminářem školních konstelací. Kde se stavěli situace, tak jak je život přináší - matka pije, matka zemřela, otec odchází od rodiny, dítě je nemocné, dítě bere drogy, o dítě není ze strany rodiny dobře pečováno, šikana, agresivita.....cílem bylo uvidět a přijmout, že si nemůžeš dělat žádné osobní ambice, typu, že někomu pomůžeš, změníš, že se do něčeho budeš míchat, soudit to apod., protože ty přeci víš, jak to má být dobře. ( Tím samozřejmě nemyslím, že nebudeš v případě šikany, zanedbávání apod. situaci neřešit.) Řešíš, ale bez těch osobních ambicí, s respektem k dítěti a jeho rodičům, protože každý dělá jen to, co může. To mi moc změnilo vnímání světa.

Sílu mají konstelace v tom, že můžeš uvidět, v jakém jsi rodinném zapletení, proč se ti nedaří, jak bys chtěla, proč jsi ty nebo členové tvojí rodiny nemocní, přijmout to jak to je, přijmout svoji zodpovědnost..... na rovině srdce, ne analýzy situace mozkem. Jde o nastavení rovnováhy v systému.
Můžeš to udělat jen pro sebe a svoje děti. Změny, které uděláš pro sebe, ovlivní časem i tvoje okolí. Je to ale na roky.
Je to velká úleva, když zjistíš, že můžeš ty těžké věci pustit, protože je důstojností každého, aby si svoje věci nesl sám.
Když si zadáš rodinné konstelace do vyhledávání, vyběhne k tomu spousta věcí.
Je to na každém, jak je schopen nést svoji zodpovědnost. K tomu potřebuješ sílu. Když ti sílu odčerpávají starosti a zapletení, křivdy, nespravedlnosti...., které už se staly ve vaší rodině, nemáš pak sílu pro svůj život a pro svoje děti.
Očkování je nejspíš dobrá a životy zachraňující věc, nechtěla bych vidět svoje dítě umírat, ale nemůžu se tomu jen tak slepě odevzdat a důvěřovat v moc vakcín, když mám informace co mám a viděla jsem co jsem viděla....Moje první dvě děti jsou plně očkované jen povinným a tomu prvnímu jsem ještě žloutenku zaplatila, protože jsem si myslela, že dělám to nejlepší pro své dítě, jako každá máma. Žádné info jsem si okolo nezjišťovala.
R.

vever.ka
15. bře 2013

Ahoj, já jsem také měla loni černý kašel....přišli mě na to až po X měsících, že jsem ho prodělala....měla jsem zárověň i plicní chlamydie, takže to bylo opravdu hnus.......a problémy mám doteď.....Mám doma 3letého synka, který to tedy naštěstí nechytil a ani nikdo z rodiny.....

evaviki
15. bře 2013

@romcovaklarka
@xsenova no mna pri tom odklade dr. upozornila, aby som sa vyhybala verejnej doprave a moc s malym nelozila do nakupnych centier.. ze ak to budem dodrziavat, tak to bude ok.. Pak ho teda ockovala, ale vtedy sa objavilo moc pripadov najednou..

orchidis
15. bře 2013

@romcovaklarka Ano, měla to neteř, chytla to ve škole.

kajalka
15. bře 2013

Já zas znám 2 kluky, kteří jsou postižení po očkování proti obrně, prodělali jí.

jana2907
15. bře 2013

Ahoj.Ano můj syn měl černý kašel,ani jsme o tom nevěděli.Až na kontrole u alergoložky kam docházíme kvůli astmatu se na to přišlo,ale z krve.Asi 2 měsíce s 2dňovými přestávkami kašlal.Chytil to ve škole.

radush7
20. bře 2013

Srozumitelná prezentace k černému kašli. R
http://www.pmfhk.cz/WWW/HVD_2008/2_Chlibek.pdf

kimby
27. únor 2015

dnes máme potvrzen černý kašel u dcery (5let), poté, co už nikdo nevěděl, co s ní...kašel byl šílený, ještě tedy je a to už je 8 týdnů☹
Podotýkám-očkovaná řádně :-/

irisie
27. únor 2015

@kimby a pak budou tvrdit ze ockovani pomaha. Hnus toto! Bozatko male☹

kimby
27. únor 2015

@irisie přesně to jsem dnes říkala také ☹ prý má vydržet očkování déle, ale přiklání se spíše k těm 3letům ☹
nyní v 5letech (za pár dní) měla jít na 5letou prohlídku, kde se přeočkovává tuším zrovna i černý kašel....ale hrůza fakt.
Brečela už z toho, že nemůže, v noci jsme ji nosili na balkon, aby se nadechla, záchvaty kašle, zvracení, hodinu v kuse třeba kašlala a nepomáhalo nic, celkově to bere nyní asi konce, konečně po 8 týdnech, nejhorší byly nyní 3 týdny zpět, unavená a celá bolavá, hubla atd...

kity32
28. únor 2015

@romcovaklarka přesně tak, kdyby byla monovakcína, tak své dítě taky nechám, ale ty obří dávky, toho se fakt bojím. Protože ne každé dítě zvládne takovou dávku v klidu bez vedlejších účinků.

lu777
28. únor 2015

kamarádky kluk měl taky černý kašel... a byl řádně očkovaný 😝

madre1
28. únor 2015

@irisie , @kimby , @lu777 ,...........................kdyby se miminka nečkovala a chytla někde černý kašel(třeba od matky ještě v prenatálním věku),tak by na to umírala jako v letech,kdy se proti černému kašli neočkovalo vůbec.Já mám obě děti řádně oočkované a nejsem tak naivní,abych si myslela,že k té nemoci nemohou přijít,ikdyž se vyhýbáme rizikovému prostředí.Důležitější pro mě je ten fakt,že na tuto nemoc díky očkování a současné léčbě nezemřou 😉

kimby
28. únor 2015

@madre1 to urcite nepopiram,ze mozna(nemohu posoudit s urcitosti) je diky ockovani prubeh mirnejsi,nez by byl bez ockovani. S tim rizikovym prostredim ne to tezke,my nejsme s detmi den co den v nakupnich centrech,ale samozrejme nakupujeme,jezdime mhd,dcera chodi do skolky.Mame doma miminko,se kterym jsme bojovali v nemocnici,nyni cekaji testy nas,jako rodicu a u dcery,zda nemoc zvladla a v jake fazi to po 8 tydnech je.Pote se musi testy jeste opakovat a az pote,budou li negativni,dostaneme pry z hygieny povoleni do kolektivu.Dcera ma od miminka problemy s imunitou,ktere zacaly jako prehnane reakce na ockovani (hexa,prevenar),po tomto ji cekaji testy na protikatky,lekar se obava,ze prave kvuli velkym reakcim a nutnemu podani leku,se vakciny minuly ucinku.Uvidime,co se ukaze

madre1
28. únor 2015

@kimby ,.............................ono to tak je,že čím lepší má dítě imunitu,tím lepší efekt pro něj to očkování má a naopak.Problém je s těmi otevřenými hranicemi po roce 89.Jakmile začne obyvatelstvo migrovat,je to tu pak samá nákaza 😠

kimby
28. únor 2015

@madre1 presne tak a bohuzel pro ty jedince,kde imunita zlobi☹

lu777
28. únor 2015

@madre1 divné na tom je, že i očkované děti ten kašel chytí... a poslední dobu je nějak moc těch afér kdy očkování nefunguje jak má

kolegyně si dala očkovat děti proti neštovicím (za mě to je byznys a je dobré je prodělat, ale budiž)... pak je chytly - jedna mírný průběh, druhá hrozné....

přijde mi, že na tomhle nejvíc vydělají ty farma firmy....
a nad nemocemi stejně vyhrát nemůžeme... očkujeme se dnes proti kdečemu... a nakonec má každý druhý alergii, astma nebo rakovinu 😒

kimby
28. únor 2015

@lu777 nemohu jinak,nez souhlasit