Meningokok. Máte zkušenost s očkováním?

berynka
19. dub 2008

Ahoj holky,
včera jsem viděla ve zprávách reportáž o nákaze meningokokem myslim v Liberci 😕 . Do určité míry chápu, že to novináři zveličují, ale stejně z toho nemám dobrý pocit.
Můžete, prosím napsat vaše názory či zkušenosti o očkování proti tomuto viru, jak se preventivně vyvarovávat přenosu či jak se snažit uchránit dítě a své blízké, apod.?
Téma dávám do Kojenců, protože vím, že jsou jednou z rizikových skupin.
Díky

evikuu
28. bře 2009

Naštěstí se nepotvrdilo, že by očkování proti meningokokovým nákazám skupiny C vedlo ke zvýšení rizika obdobných nákaz avšak skupiny B. Dokonce v zemích, kde se celoplošně očkuje proti meningokokům skupiny C, došlo po několika letech ke snížení výskytu i meningokoků skupiny B.
Navíc se zdá, že klinický průběh meningokokového onemocnění skupiny B bývá u očkovaných osob mírnější. Tato pozorování však nejsou statisticky potvrzená.

marketamodra
11. dub 2009

a nebojíte se nechat na svých dětech zkoušet nové očkovací látky?

heluk
23. kvě 2010

Dnes bych neváhala nad jakýmkoliv očkování. Malej má 4,5 měsíce a leží v brne na infekční jip v každé ruce kapačku a jeho stav je opravdu vážný. prvně jsme leželi 1den v Ivančické nemocnici kde nákazu nepoznali. Když jsem za nimi chodila že se málo hýbe nejí zvrací a je apatický tak mi bylo vždy řečeno že je to horečkou. Ta mu však po nurofenu nebo panadolu klesla maximálne o stupeň až se mu pokoušeli napíchnout kapačku s výživou tak zjistili že už to nejde že mu praskají žíly jak byl dlouho bez tekutin tak nás převezli do brna. Kde když viděli jeho stav okamžitě udělali lumbální punkci a během půl hodiny už byl na přístrojích a kapačkách. Narovinu mi řekli že kdyby se jim v Ivančicích podařila napíchnout žíla tak by to nepřežil. Těď po 3 dnech se jeho stav mírně zlepšil začal pít mlíčko z láhve, ale vyhráno ještě nemá.

shaula
23. kvě 2010

Heluk, to je hrozné, moc držím palečky, ať se bobek brzy uzdraví 😢

andykov
23. kvě 2010

Heluk, to mi je líto ☹ Ať se Bože uzdraví.

zabula
24. kvě 2010

Heluk,doufám že se malý brzy uzdraví.
Něco sem si zažila taky s malým tři týdny měl v kuse vysoké horečky,pořád že je to k zoubkům,ale já tušila že ne,až sem si vyžádala testy že to není normální,zjistili že má pneumokoka,a měl ho už všude,mezitím mu i prasklo ouško,tak mu několikrát píchali obě,ležel na JIP,bylo mu 10měsíců,měl štěstí,vše zvládl a bez následku,tak posílám i hodně sil Ondrovi a tobě pevné nervy.
Malej je naočkovanej prevenarem,měl to povinně,a ted chci obě děti dát naočkovat na meningok.i dokt to schválila

mikulka
6. čer 2010

Ahoj holky, prosím vás, jak vaše děti snášely očkování x meningokoku?

kocicinka
6. čer 2010

Můžu se zeptat, v jakém věku se toto očkování provádí? Nebo kdy je to nejvhodnější.
Díky

nikita07
21. říj 2010

Ahoj holky, tak tuhle věc řeším taky. Rodím v lednu a z meningokoka mám hrozný strach. Kdysi jsem četla o klukovi, který sice přežil, ale zůstal úplně zmrzačený bez nohou... nechi aby moje miminko takhel dopadlo. Ale zase si říkám jaké je procento, že se nakazí? Docela mi pomohl tenhle článek v rozhodování, asi do toho půjdu.
http://www.babyweb.cz/Clanky/a4496-Mame-ockovat...

miluskakote
9. zář 2013

já nechala očkovat hned jak v roce 2004 umřela malá holčička cca 3 roky na menigokoka...teď bych měla přeočkovat toho nejmladšího ...bojuji jakou ..byla mi nabídnuta vícerostranná...jednou tak dražší...

miluskakote
9. zář 2013

@mikulka dobře bez reakce

miluskakote
9. zář 2013

@hanzuli není celoživotní !!!!!!

bunny123
21. říj 2014

@moncicik Ahoj, prosím tě, měl malý nějaké vedlejší příznaky z toho očkování? Tak chci malou nechat očkovat ještě do roka.

zuzka3112
21. říj 2014

Holky, meningokoka (tuším, že to byl typ B, mrknu do papíru zítra), jsme měli doma. Bratr před šesti lety (v 15 letech) prošel touto nemocí a jako zázrakem vyvázl bez postižení... V té době byly tady ve Zlíně dva případy. Brácha a ještě asi tříletý klouček. Nicméně nástup nemoci je tak rychlý, že vůbec nepoznáte, zda se jedná o nástup chřipky nebo něčeho jiného. Ono se to totiž tváří opravdu jako chřipka.. ale v momentě, kdy sme dali bráchou spát s paralenem na horečku, tak bylo zle. Asi po třecho hodinách ho mamka kontrolovala a už vpodstatě nereagoval, horečka vyletěla až do nebe a začaly se dělat fleky. Měl strašně rychlý průběh, doteď mi to nejde na rozum. Následovala záchranka, na netu mamka našla nějaké info, tak řekla, že má podle fleků podezření na onu nemoc. Ve Zlíně kmitali, ale moc by nesvedli, takže vrtulníkem rovnou do Brna, aro cca 3 týdny, jipka přes měsíc. Byl to obrovský boj, nakonec to zvládl... nicméně jsem se začala hrabat v tématu očkování a po osobní zkušenosti budu chtít svě dítě očkovat. Ona sice možnost, že by se zrovna tohle stalo nám doma, je strašně malá, ale když už člověk ví, co to obnáší a jak to vlastně mohlo dopadnout zle, to mi za to nestojí... Mnoho maminek nebo lidiček by mohlo klidně napsat, s čím se setkalo a pak bychom se dostaly k tomu, že budem očkovat na to, na ono a nakonec to bude šílený seznam očkování...chápu...každopádně meningokoka nepřeju nikomu....